Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Roseprincess

Dátum: 2009.03.05. 16:19:10
Melyik nagymacska üvöltése a leghangosabb?
A szibériai tigrisé
Az oroszláné
A jaguáré
A fekete párducé

Hát még nem igazán halottam a négy állatot egyszerre üvölteni, hogy eltudjam dönteni, melyik volt hagosabb, sőt egyáltalán nem hallottam még egyiket sem üvölteni.
Dátum: 2009.03.04. 21:48:21
De akkor a helyes megoldást kellene megadniuk. A számítógép számológépe is jól számol, előre veszi a magasabb rendű műveleteket, ellenőrizd le te is a lenti példán, hogy a gép sem az 567 fogja kidobni ha rendesen sorba írod be, ahogy ott van, hanem 50567-et, és már egy kicsit komolyabb számológép is, úgymond tudományos is a szorzást fogja magasabb rendűnek venni, és az is a helyes megoldást dobja ki. Az enyém legalább is így működik.
Esetleg úgy jöhet ki rossz eredmény, ha becsapják a gépet, és minden egyes művelet elvégzése után nyomnak egy egyenlőséget, de ha úgy szépen, rendesen sorba bepötyögöd, ahogy ott van, akkor jó eredményt kapsz.
Dátum: 2009.03.04. 21:16:35
Hát igen, ez az egyetlen dolog ami vissza tart Pedig biztos érdekes eredményeket kapnék
De egyébként, az ilyenek miért nem ellenőrzik le magukat számológéppel? Az legalább tudja a műveleti sorrendeket...
De tényleg ne aggódjatok, ez csak úgy felvetettem az eddigi tapasztalatok tükrében, úgymond hangosan gondolkodtam, de eszem ágába sincs tovább növelni az idióta, hülye kérdések már amúgy is igen nagy tárházát.
Dátum: 2009.03.04. 21:07:49
Hát ezek után, amennyi ilyen nagyonmatekzsenit itt láttam, komolyan elgondolkodtam azon, hogy talán az 1+1 típusú kérdések feltételeznek némi intelligenciát... mert ahogy látom néhány embernek a legalapvetőbb számolások is gondot okoznak. Már az is eszembe jutott, hogy fel teszem azt a kérdést, hogy Mennyi 1+1*2 és a lehetséges válaszok közé megadom a 3-at is meg a 4-et is, és megnézem hány helyes válasz érkezne rá, jó kis statisztika lenne arról, hogy vajon a játékosok hány százaléka nem tud számolni. Mostmár nagyon érdekel ez az arány.
Dátum: 2009.03.04. 17:46:52
Szépen megfogalmazva egy úgy hangzik, hogy a Hold a Föld árnyékába kerül.
Dátum: 2009.03.04. 17:15:36
Idézet: MacLier - 2009.03.04. 16:35:28


Melyik a hét utolsó napja?
hétfő
vasárnap*
péntek
szombat

Ennél együgyűbb kérdést már hova? Szerintem törölhető.


Koránt sem olyan egyértelmű, mert attól függ, hogy hol, mert pl. ha az angolokat nézzük, nekik bizony szombat a hét utolsó napja, és vasárnappal kezdődik a hét. De azt hiszem, hogy nem csak az angoloknál van így hanem még sok helyen.
Dátum: 2009.03.04. 17:09:24
Hogyan keletkezett a Föld égi kisérője, a Hold?
Egy meteorbecsapódás után kiszakadt a Földből.
A régmúltban befogta a Föld gravitációs mezője.
A Földnek nincs is holdja.
Mindig is a Földünk mellett keringett.

Na már most a három lehetséges keletkezési elmélet közül, mind a három szerepel is... akkor most mi alapján is döntsünk? Mert hogy ugye ez nagyon vitatott, bár az első verziót tartják a legvalószínűbbnek, a sűrűség miatt, de ugyan akkor a másik kettő sincs elvetve, szóval erre így, hogy hogyan keletkezett, még a tudósok sem mondják konkrétan egyiket sem. Szóval ha még az okosok is vitatkoznak rajta, akkor mi hogy jelenthetjük ki bármelyiket is helyesnek?
Dátum: 2009.03.04. 11:12:26
Hát csak akkor, ha lesz olyan csapat, aki vissza vegye, és miután idén már 2? istállóval kevesebb indul az F1-ben, és akadnak tehetséges ifjú pilóták bőven, nem valószínű, hogy bármilyen esélyekkel pályázhatna a forma1 versenyzője címre is, a világbajnok címre meg aztán...
Dátum: 2009.03.04. 10:56:10
Idézet: csati777 - 2009.03.04. 10:16:02
Kik a csatatéri mágusok(angolul)?
Warlock-ok*
Licher-ek
Wizzard-ok
Kuruzsló-k

Szerintem Warmage vagy Battlemage a helyes válasz, de gyanítom, a kérdező valami játék alapján tette fel ezt az ötletdús kérdést (talán a WoW?). A Wizard-ot egy "z"-vel írják. A kuruzslókhoz nem kell kötőjel.
Egyébként a Warlock szót először a salemi boszorkányperek során írták le, ahol is az ördöggel cimboráló személyt értettek alatta. A szó eredete kérdéses.


Biztos nem WoW, vagy ha mégis akkor nagyon tévúton jár az illető, ugyan is a Warlock az a boszorkány mester és még csak véletlenül sem csata mágus, kicsit más mágiát is használnak mint a mage-ek.
Dátum: 2009.03.04. 10:49:46
Ha egy kígyónak nincs lába akkor 2 kígyónak hány lába van?
6
8
nulla
4

ökörség a köbön


Melyik nem macskafajta?
abesszin
holsten-fríz*
sziámi
cornish rex

Hát akkor csak úgy érdekesség képen elárulom, hogy az abesszin sem macskafajta, az egy tengerimalac fajta


Melyik évben lett az Európai Únió tagja spanyolország?
1986
1994
1981
1984

unió, rövid u-val, Spanyolország nagy s-sel, és egyébként meg szerintem totál érdektelen és lexikális
Dátum: 2009.03.03. 23:28:12
Szerintem a számítógépemen játszok.
Vagy esetleg a székemen, mert azon ülök.
Dátum: 2009.03.03. 22:38:52
Melyik nem kell a palacsinta tésztába?
tojás
szódaviz
liszt
élesztő

szódavíz

És például mi szódavíz nélkül csináljuk a palacsintát, kizárólag csak tejjel keverjük be, mióta eszemet tudom így csináljuk, nagymamám meg erőszeretettel csinálja az úgy nevezett "kőtt palacsintát" vagyis kelt palacsinta, amibe szokott élesztőt tenni, legalább 1 órát állnia kell, és mikor kisül jó vastag tésztája lesz.
Vagyis ha mamám kapná ezt a kérdést, ő tuti a szódavizet jelölné helyes válasznak. Úgyhogy a kérdés nem egészen állja meg a helyét véleményem szerint.
Dátum: 2009.03.03. 22:21:28
Idézet: Akhilleusz - 2009.03.03. 21:51:52


A közlekedési jelzőlámpa milyen színűen világít, ha el szabad indulni autóval vagy át szabad kelni a zebrán gyalog?
kék
zöld
sárga
piros

Ma kapom rendesen...


Nem biztos, hogy ez mindenki számára ennyire egyértelmű... hallottam már olyat, hogy egyik kocsis azért dudált az előtte állóra, mert az még nem indult el a sárga jelzésnél, és teljesen ki volt akadva, de lehet, hogy bele ment az előtte lévőbe, és aztán neki állt feljebb, azzal, hogy "dehát a sárgánál már el lehet indulni"
Dátum: 2009.03.03. 19:56:32
Idézet: Darkshade - 2009.03.03. 19:29:27
Milyen "családba" tartozik a holló?
Verébalakúak
Gerincesek
Varjúfélék
Madarak
Tudom a madarak osztály, de azért oda is passzol a holló.


De az osztály, a kérdező meg a családra kérdezett rá. Persze nem hiszem, hogy az állatok rendszertani besorolása alapkövetelmény lenne. Mondjuk még gerinceseknél nem annyira vészes, na a rovaroknál már egy kissé macerásabb.
Dátum: 2009.03.03. 19:54:24
Mikor nyerte az első scudettót a Juventus ?
1904
1905
1907
1906

A micsodát?
Meg ilyen évszámokkal...
Dátum: 2009.03.03. 17:50:19
Egy kis szőrszál hasogatás:

Mi az a csillagászati egység?
Föld keringési úthossza
Nap-Föld távolság
Hold keringési úthossza
Föld-Hold távolság

Közepes Nap-Föld távolság. Mivel télen napközelben, nyáron pedig naptávolban vagyunk, és a két távolság átlaga a CSE.
Dátum: 2009.03.03. 17:04:21
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.03. 16:03:41
Akartam is kérdezni, hogy ez egy átlagos, családdal még nem rendelkező embernek, főleg ha férfiből van az illető, mióta általános műveltség?


De hasznos tudás szerintem, legalább is olyan ifjú hölgyeknek, és férfiaknak, akik még csak tervezik a család alapítást, mert én bevalom még életemben nem hallottam erről, és valószínűleg anno még a szüleim sem, mert kötve hiszem, hogy bármilyen vitaminos kiegészítő táplálkozásba részesültem volna a mosható, rongy pelenka idején. De én örülök ennek az új infónak, mert majd egyszer én is szeretnék családot, és szeretném ha a lehető legtöbbet kapna és a lehető legjobb egészségnek örvendene majd a gyermekem.
Ha nem is általános műveltség, mindenképpen hasznos tudás, függetlenül attól, hogy nő vagy férfi az illető, mert a gyerek ugyan annyira a férfié is, mint a nőé.
Dátum: 2009.03.03. 13:38:01
Mi a szösz az a Prócium?
A kálcium atommagja.
A szilicium természetes ásványa.
A konzorcium jogi előzménye.
A hidrogén egyes izotópja.*

Na most mekem eddig minden kémia tanár azt tanította, hogy a hidrogénnek 3 izotópja van. Első ugye maga az egy protonos Hidrogén (jele: H), a második izotópja az egy protont és neutront tartalmazó Deutérium (jele: D), és a harmadik izotópja az egy protonból és két neutronból álló Trícium (jele: T)
Bár wiki írja, hogy a prócium az maga a hidrogén atom, de én még soha egyetlen kémikus szájából sem hallottam így nevezni... A google is csak alig pár linket linket dob ki erről, szóval....
És még ha így is van, szerintem akkor is spec. egy kicsit.
Dátum: 2009.03.02. 21:51:44
Chloe-val én úgy tudom mindig is csak barátok voltak. Én legalább is nagy Smallville rajongó vagyok, de egyszer nem vallott Clark szerelmet Chloe-nak. A Smallville-ben Lana a nagy szerelme, bár én már bele lestem a még nálunk nem vetített 8 évadba, és ott a vége felé már nem is annyira egyértelmű, már Clarknak sem, hogy valóban Lana lenne számára az igazi, bár angolul láttam, de nekem így jött le.

A H2O pedig egy mesefilm sorozat 3 lányról, akik jókor (rosszkor) voltak jó (rossz) helyen, kinek, hogy, és egy olyan képességet kaptak, hogy sellővé tudnak válni, ha víz éri testüket, ez olykor áldás, néha pedig átok. Azt hiszem a Jetixen vetítik. Persze ettől még nem általános műveltség az tény.
Dátum: 2009.03.02. 20:46:04
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.02. 20:27:31
Viszont maga a kérdés azt jelenti, hogy a fény sebessége változik-e az egyik közegből a másikba átlépve. Már pedig ha egy sűrűbb közegből lép ki egy ritkább közegbe, akkor változik a sebessége, és igen, gyorsabb lesz.


Á, így igen. Erre nem gondoltam, én úgy értettem, hogy a vákuumbeli sebességhez képest változik e a fény sebessége, ha közegekben mozog, de így igazatok van, valóban. Ez eszembe sem jutott. Így mindneképpen pontosításra szorul a kérdés.