Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Huligan

Oldal: 123456789
Dátum: 2008.11.24. 10:19:17
Ki volt Karl Linné?

nem volt ilyen nevű ember
ő fedezte fel a c vitamin létezését
rendező, író és producer
svéd természettudós, botanikus és orvos

Legalább venné a fáradtságot megnézni hogy írják le a nevét:

Carl von Linné (eredetileg Carolus Linnaeus)(Rashult, 1707. május 23. – Hammarby, 1778. január 10.)
Dátum: 2008.11.24. 08:57:18
Mi a Yggdrasil?

Finn tó.
Egy apró óceániai sziget.
Világfa a norvég mitológiában.
Fülöp-szigeteki vallásos rituálé.
Kis pontosítás: A helyes a skandináv mitológia lenne, a svéd és a dán viking népcsoportok is így gondolták.

Erről ezt találhatjuk a wikin:

Az Yggdrasil vagy Yggdraszill a germán és skandináv mitológia kőris világfája melynek koronáját felhők fedik, gyökerei pedig egészen az alvilágig nyúlnak. A fa maga Midgard közepén áll, három gyökere három irányba ered, Hel, Nifelheim és Muspellsheim felé. Gyökereinél három forrás fakad; a Hvergelmir, valamint Himir és Urd forrása. A fa tetején egy aranykakas, más változatokban egy Vidfornir nevű sas ül, mely figyelmezteti az isteneket az óriások támadására. Törzsén a Ratatosk (Fentfogú) nevű mókus szaladgál fel fel s alá és hordja a híreket a sas és Nidhogg között.

Az Yggdrasil folyamatos támadásoknak van kitéve; gyökereit a Nidhogg nevű sárkány és más férgek rágják. Négy szarvas; Durathror, Duneyr, Dvalin, and Dainn és egy Heidrun nevű kecske a lombját és hajtásait legelik.
Dátum: 2008.11.24. 08:40:25
Melyik énekes, az irigy hónajmirigyben ?

Uszkó László
Sípos Péter
Kabai László
Molnár Imre

Először is Irigy Hónaljmirigy.De véleményem szerint ez a kérdés úgy lenne aktuális,ha nem csak mirigy tagok lennének felsorolva.Mert ugyebár az itt felsorolt emberek is énekelnek bizonyos dalokat,így elvileg szerintem a négy név közül bármelyik megjelölése lehet jó válasz.De tévedni emberi dolog...
Dátum: 2008.11.22. 13:30:41
Melyik eggyütes játsza a Szárnyszeget?

Tankcsapda
Kápária
Depresszió
Hooligans

Helyesírás ismételten.Nem eggyütes hanem együttes.Nem Szárnyszeget hanem Szárnyaszegett.Végül pedig nem Kápária hanem Kárpátia.
Dátum: 2008.11.22. 08:42:42
Ki a csapatkapitánya a spanyol labdarugö válogattyának?
Fernando Torras
Cesc Fabregas
Sergio Ramos
David Villa

Először is.Helyesírás egy nagy nulla.
Másodszor.
2008-as labdarúgó-Európa-bajnokság hivatalos kerete szerint Iker Casillas a csapatkapitány.
Dátum: 2008.11.22. 07:20:12
A kvízzel és a kvízolimpiával kapcsolatban nekem változó a véleményem.

A vadászatok során kapott HKK-s és egyéb szerepjátékos kérdést azonnal olvasás nélkül tippelem meg.
Hogy miért?
Túl a 30-on nem hinném hogy nekem tudnom kéne a választ az ilyen jellegű kérdésekre.

A kvízolimpiát meg akkor úgy kéne megrendezni hogy kategóriák szerint.
50 kérdés ugyanúgy,de akkor csak adott témakörrel kapcsolatban.
Pl:-sport
-főldrajz
-zene
-művészet
-irodalom
-HKK-s és egyéb szerepjátékok stb.

Így mindenki abban a kategóriában indulna amiben úgy érezné hogy akár ő is nyerhet.
Dátum: 2008.11.20. 09:46:40
Ki volt az Aranycsapat tagja?

Nyilasi Tibor
Hidekuti Nándor
Gera Zoltán
Id Albert Flórián


Azért illene helyesen leírni a nevét egy ilyen kiváló sportembernek mint amilyen Hidegkuti Nándor volt.
Dátum: 2008.11.19. 06:06:57
Az USA-ban mikor került Roosevelt az elnöki székbe?

1932
1928
1940
1936

A helyes válasz nincs feltüntetve: ROOSEVELT, Franklin Delano (1882-1945)
1933-tól haláláig elnök, egyedülálló módon négyszer választották meg.

Hivatali idő
1933. március 4. – 1945. április 12.
Dátum: 2008.11.18. 17:00:45
Ki lett a masodik 2008-as F1-es vilagbajnok?

Luis Hemilton
Felipe Massa
Takuma Szato
Nico Rosberg

Na ez azért már kicsit durva számomra.Nem elég hogy televan helyesírási hibákkal,és a megfogalmazása is kritikán aluli.De ezt valaki jó kérdésnak jelölte meg.
Dátum: 2008.11.18. 10:47:17
Véleményem szerint felesleges ennyire kiélezni.Én soha nem szerettem a matekot,fizikát vagy pl. a kémiát.A HKK-s dolgokról nem is szólva.Túl a 30-on valahogy nem nagyon tudom hova tenni az ilyen "Melyik a Chara-din avatár " jellegű kérdést,hiszen azt se tudom ki vagy mi ő.De mégis megpróbálom kisakkozni hogy mi lehet a helyes válasz.

Én pl. nem azt nézem hogy mit nem tudok vagy mi speciális kérdés,hanem azt hogy melyik tartalmaz súlyos hibát.Akár a kérdés feltevésében,akár a megadott válaszlehetőségek szerint.

Ennyi erővel akár kategóriákat is létre lehetne hozni a kérdések számára mint pl. zene,együttesek vagy sport,tudomány stb. és akkor vadászat előtt kilehetne választani milyen jellegü kérdésre akarsz válaszolni.
Dátum: 2008.11.14. 10:24:21
Egy újabb gyöngyszem számomra:

Melyik Fehér megyei település?
Pécs
Dunaujváros
Komló
Szeged

A helyes válasz állítólagosan Dunaujváros.Ami ugye Fejér megyében található és Dunaújváros helyesírásilag.

Fehér megye Románia egyik megyéje, Erdélyben található. Északról Kolozs megye, északkeletről Maros megye, keletről Szeben megye, ...
Dátum: 2008.11.14. 08:03:49
Én tisztában vagyok vele,mert valaha szerettem sakkozni.Csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet,hogyha már valaki kérdést tesz fel járjon utánna és tegye egyértelmüvé a válaszlehetőségeket.
Dátum: 2008.11.14. 07:39:43
kaptam ma egy kérdést.

kb. így szólt: melyik figura nem szerepel a sakkban?

lehetséges válaszok: futó,vezér,királynő,király.

A helyes válasz állítólag a királynő.

Számomra kicsit meglepő volt.

Sakk szabályok
Alapok

A sakkot két játékos játsza egymás ellen. Egyik játékos a sötét, a másik a világos bábukat irányítja. Mindkét játékosnak 16 bábuja van kezdésnél: egy király, egy királynõ, két bástya, két futó, két huszár és nyolc gyalog.
Dátum: 2008.11.04. 12:01:41
Milyen magas az Alpok legmagasabb csúcsa a Mont Blanc?

4814
4848
4810
4804

A kérdés jó,viszont a helyes válasz nem igazán lett feltüntetve.
Ugyanis:
A Mont Blanc Európa legmagasabb csúcsa. 4807m magas. Franciaország területén található az Olasz határnál.
Oldal: 123456789