Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Manipulator

Oldal: 1
Dátum: 2011.04.29. 15:54:22
persze persze ... meg minek játszik ... hülye még egy játékot normális sem tud játszani ... és még sír a szája ... gratu ... alapban még egyet is értenék ... ha nem 5-6 szinttel felettem lévők vernének folyamatosan péppé ...

mód: jelzem eddig is így volt csak most esetleg az event adta lehetőségeket kihasználnám ... de nem tudom mert amint kijövök 15%-ból jön a következő ember ... nem éri meg a gyógyital használni mert a csata nem hoz annyit ...
Dátum: 2011.04.29. 12:55:29
bár szintemhez képest benne vagyok a top10-ben (TÖ, SZÖ, LEdiff stb.) így is általában ájultra vernek és alig hogy kijövök máris kapom a következő pofont ... eleinte ittam a gyógyitalt de mostmár nem ... inkább elkezdtem hagyni a dolgot és vadászok VF-el azt jóvilág ... meguntam ... nem éri meg ...
Dátum: 2011.03.08. 08:25:36
Ez most egyedi vagy tényleg ilyen lassú most a játék? Minden oldal pillanatok alatt betölt de a VU …. Vadászatot elindítani és kvízekre válaszolni egyszerűen képtelenség.
Dátum: 2010.11.17. 10:22:55
V2 összesen 888-an keresnek térképet
Dátum: 2010.11.15. 14:19:01
Előreg mikor lesz?
Dátum: 2010.11.12. 08:27:15
tényleg!?? lesz előreg vagy nem? vagy jövőhéten lesz az előreg és utána való héten kezdődik a buli? vagy most az AF meg a térkép event elveszi minden időtöket?
Dátum: 2010.11.11. 12:43:34
akartuk hogy legyen a térképtalalálatot növelő szaki ... megkaptuk ... engedtek nekünk ... részemről örülök ennek
Dátum: 2010.06.13. 03:54:48
Üdv!

2006-ig, hányszor volt tagja a labdarúgó-világbajnokságok mezőnyének Úl-Zéland válogatottja?

1-szer
2-szer
5-ször
8-szor

Hosszú idő után feltettem egy kérdést, de sajnos sikerült elütnöm egy betűt. Ha valamilyen csoda folytán bekerülne a kérdés az adatbázisba, legyetek szívesek javítani Úl-Zélandot Új-Zélandra, hogy értelme is legyen a kérdésnek!

Előre is köszönöm!
Dátum: 2010.06.06. 16:51:48
Melyik nem repülőgéptípust jelöl?
IL
SU
MIG
U

Gratulálok! Mind repülőgéptipus. 3 orosz, egy amerikai (ha jól tudom). Talán át lehetne fogalmazni a kérdést, ha már elfogadták. De ha már elfogadnak egy kérdést, az illetékeseknek nem kéne ellenőriznük mi is kerül az adatbázisba? Tudom én, rengeteg az elfoglaltság és ez csak egy hülye játék, de tényleg ennyit esett a színvonal a kezdetekhez képest? Baromság baromság hátán, töménytelen spec és lexika. Ha már beengedjük ezt a sok szemetet, legalább arra szánjunk 2 percet kérdésenként, hogy előbányásszuk a pöce aljáról a hozzá tartozó selejtes választ is.
Sejtettem, hogy ez a topic sem fog megoldást keresni egy meglévő problémára, inkább próbáljuk legalizálni azt amit nem igazán lehet(ne). De lássuk mi a helyzet. A haverok LE-vel tömnek egy karaktert. Világos, mindenki vezetgeti a saját karakterét, és ütteti magát, hogy a havernak bika karija legyen. Kíváncsi vagyok, ha csak 1 világ lenne, akkor is üttetnéd magad a haverral, hogy neki bika karaktere legyen??? Szerintem tudjuk a választ!!!

Az építésznél a helyzet dettó, de ha azt veszem, hogy egy idő után egy szövi építgetéséhez már LE-re nincs igazán szükség, ki lehet segíteni a kőmüvest, hogy a harcosok nyomdokaiba léphessen. Akik karaktert tápolnak valamilyen módon (multiban, akár egyéniben) azok ezzel a lehetőséggel sem tudnak élni, hiszen ha a főkari nem fog lemondani a könnyű LE-ről pont a rabszolgái javára (Isaura marad a seggén és odaadóan szolgálja urát).
Az, hogy az egyik világon az egyszem karakteredet mire használod az a te dolgod. Ha építész akkor az, ha POK akkor az, ha vadász akkor meg az. A baj akkor van, és most ez van terjedőben, hogy átveszik a gyengébben fejlesztett, megunt karaktereket és onnantól csak és kizárólag ezek a karakterek pakolják a téglákat (a multi egy formája).

Így remélhetőleg érthetőbb!!!
Üdv!

Az, hogy nyilvánosságra kerüljön, kit miért zárolnak, szerintem nem olyan fontos. Xy karakter vétett a szabályok ellen, ennyi épp elég (na jó egy egyszerű három szavas indoklás beleférhet). Én fontosabbnak tartanám, hogy a büntetés legyen valódi büntetés, ugyanis az, hogy zárolnak karaktereket csak félmegoldás (bünti után a jó magyar földműves ott folytatja ahol abbahagyta). Én hagynám tovább játszani őket.

Például a multizók összes karakterét engedném tovább ténykedni, csak megvonnám a karakterük azon előnyeit, amiért létre hozták őket. Az építőrabszolgák építés és manakonstrukció szakértelmét nulláznám és az újrafejlesztésére esélyt sem adnék, az így felépített szövettség épületeit visszabonthatnánk úgy, hogy védőfalat és gyakorlóteret még véletlenül se építhessenek (TOP szövik tucatjai dölhetnének be pillanatok alatt). Az olyan karakter aki csak LE termelésre lett létrehozva a vadászatért ne kapjon semmit, így már nincs miért ütni, a tartójának pedig akár a harci szakértelmeit vagy akár a tulajdonságait is meg lehetne nyírbálni (olyan 70-80%-kal minimum). A lehetőségek tárháza végtelen és az ilyen fajta büntetés azt hiszem ha időigényes is, de megvalósítható, ráadásul mindenféle szabályszegésre alkalmazható (két játékról tudok ahol alkalmazzák). Ezzel talán el lehetne indítani a közösségen belül egy öntisztulási folyamatot, hogy a csalóknak is halvány fogalmuk legyen milyen az, ha tönkreteszik a játékukat.

Ehhez persze, részletes minden apróságra kiterjedő szabályrendszert kéne alkotni, bezárni minden kiskaput, hogy mindenki fennakadhasson a rostán akinek fennt kell. Persze tudom az itt leírtak borzalmas naívságomat tükrözik, de szerintem ha másra nem is de talán további gondolatok ébresztésére alkalmas lehet.
Dátum: 2010.05.04. 18:47:29
Üdv!

Ezt a kérdést kaptam a mai napon!

Melyik nem maghreb ország?
Algéria
Egyiptom
Tunézia
Líbia

Felülemelkedve azon az apróságon, hogy mennyire is tartozik ez az általános műveltség témakörébe, a mai állás szerint sem Líbia, sem Egyiptom, nem maghreb ország. Líbia tagja volt a szövettségnek egy ideig, de már nem az. Bár elképzelhető, hogy én vagyok tájékozatlan e témában, de eddig még nem találtam forrást, ami mást mondana.

U.i.: Líbia is megvan csak rosszul kerestem!
Dátum: 2010.04.05. 12:20:25
Köszönöm az infót, valóban nálam volt a hiba (csak azt tudnám mi volt az), a probléma a ma reggeli belépéssel megoldódott.
Dátum: 2010.04.04. 19:46:05
Sziasztok!

Egy olyan problémám van, hogy vadászat közben találtam kiégett őskövet, de sem az események közé nem került kiírásra, sem a karakterlapomon nem találom. Olyan már történt, hogy az események közé nem került kiírásra eme kivételes tett, de olyan még nem, hogy nem kaptam meg. Gondoltam arra, hogy esetleg vesztes csata közben elloptak egyet, de a támadások között sem találtam ilyet. Esetleg húsvét alkalmából meg kell elégednem azzal, hogy mókás nevű plüssállatkákat mészárolhattam halomra, a kiégett őskő meg áprilisi tréfa (jót kacagtam, de ha lehetne ide azzal a kaviccsal)?

Mielőtt valaki félreértené, ha elbuktam hát elbuktam túlélem, de ha már lehetőség van kiégett őskő szerzésre és meg is szerzem azt, akkor nem ártana ha ténylegesen meg is történne. Ha van rá mód kérem javítsátok ezt a hibát, vagy vegyétek ki a kiégett őskő szerzésének lehetőségét, mivel ez így igen csak illúzióromboló.

Türelmeteket és segítségeteket előre is köszönöm!!!
Üdv!

A biztosításoknak azért nincs olyan sok trükkje mint ahogyan azt elsőre képzelnénk, egyszerűen csak oda kell figyelni mit is írunk alá. Ha tervezünk, kérdezünk, utánanézünk a kiválasztott társaságnak és termékeinek sok bosszúságtól kímélhetjük meg magunkat. Én személy szerint rendelkezem élet és balesetbiztosítással, valamint CASCO-val a kocsira (jelentősen csökkenthető vele a felvett hitel törlesztőrészlete), körültekintően és úgy gondolom ésszerűen kötöttem azokat. Nem is kimondottan a haszonszerzés céljából kötöttem egyiket sem, hanem inkább, hogy csökkenthessen a veszteségeimet (vagy másokét, ha teszem azt el kéne temetni), ha például balesetet szenvedek vagy hirtelen 180 centi mélyen találnám magamat egy köbméter földdel a nyakamban, vagy ha összetörnék egy másik autót. Az, hogy az életbiztosításommal ha jól forgatja a biztosító a befizetéseimet, még egy kis plussz pénzt is kereshetek csak hab a tortán (tőkevédett, tehát csak az infláció az ellenfelem). Nekik is élniük kell valamiből természetes, hogy megkérik az árát. Bár korábbról nekem is van rossz tapasztalatom, de én úgy látom, ha lassan is, de elérünk a korrekt tájékoztatás, és a minimális tájékozottság korába.

A befektetésekkel kapcsolatban, a következő utat választottam. Mivel annyi megtakarításom még sosem volt, hogy több évre le tudtam volna kötni a nagyobb hozam reményében egy jelentősebb összeget, a kisebb hozamot biztosító alacsony kockázatú, rövid lejáratú termékek között szoktam szemezgetni (erre legalább futja), akár több fajtát is egyszerre. Ez is inkább egy biztonsági megoldás, de legalább biztosítja számomra, hogy ha bármi rossz dolog beüt, rövid időn belül veszteség nélkül vagy minimális veszteséggel hozzájuthatok a megtakarításaimhoz.

A magánnyugdíj pénztárakkal kapcsolatban, eddig nincsenek rossz tapasztalataim. Noha a válság nekem is elvitte egy egész évi befizetésemet, összeségében még így is szerény gyarapodást regisztrálhattam, sőt jelenleg ott tartok hogy az elbukott befizetésem 3/4 része is megtérült a mai napra. Ez egy valóban hosszú távú befektetés (főleg annak aki megéli a nyugdíjt), nem kell rögtön kétségbe esni egy-egy rosszabb év után.
Dátum: 2010.03.15. 13:10:54
Üdvözlet!

Szeretném egy hozzáértőtől megkérdezni, hogy a kvíz leépítése szándékos, vagy csak a intelligencia szegény környezet mellékhatásáról van szó? Kicsit elszomorodtam a játékot újra kezdve, hogy alig-alig találni ötletes, gondolkodtató vagy ne adj isten nehéz kérdést. A játékot ezidáig a kvíz emelte a társai fölé, de ahogy látom ez az előny rohamosan csökken. Tiszta röhej, hogy a kvízolimpiát, buli után, az éjszaka közepén, másfél nap ébrenléttel az agyamban, google nélkül, lassú nettel, 45 jó válasszal csináltam meg. Régebben legalább az ember tágíthatta a látókörét, tanulhatott és kérdéseivel taníthatott új dolgokat, de most...ez dúrva. Szerintem nyugodtan lehetne törölni a játék ezen részét, a szerverek leterheltsége meg is szünne rögtön. Nem igazán értem ugyanis mi értelme van a játékban a kvíz ezen formájának? Mert ugye a kérdések azoknak kedveznének akik tudnak rá válaszolni (előnyhöz juttatván őket), de ha mindenki tudja a választ akkor minek is vannak? Régi olimpiákon, nameg vadászatokon sok mindennel találkoztam, meg is barátkoztam mindenféle új információval (hiszen a gugli a barátom), buktam rajta sokat, de ez volt benne az izgalmas, igazi kihívás volt.
Dátum: 2010.03.08. 19:58:44
Üdvözlet!

Egy egyszerű kérdést tettem ma fel, és ez lett belőle!

Mit jelent a ziccer szó?

jó alkalom
varró eszköz
afrikai állat
mértékegység


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Annyi lenne csupán a kérdésem, hogy hol is vannak azok a helyesírási hibák??? Azt elismerem, hogy a kérdésre a válaszok nyelvtanilag nem teljesen helyesek (a ragok lemaradtak), de a kérdés és a rá adott válaszok még így is átlag felettire sikeredtek. A kérdés eredetileg más volt csak át kellett fogalmaznom mivel nem volt 15 karakter, a ragozás azért maradt le. Ha ezért kaptam a rossz értékelést, meg kéne nézni az adatbázisban szereplő kérdéseket (na meg a válaszokat), mert (most elragadtatom magam) akkora baromságokkal találkozik az ember, hogy kedve támad pörögni. Ha viszont a kedves játékostársaktól kaptam eme remek értékelést, akkor meg tükörbe kéne nézni, és utána harcolni vadul a bal egérgombbal (akinél esetleg nincs tükör szóljon és küldök).
Oldal: 1