Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darun

Oldal: 12345678
Dátum: 2008.11.21. 00:24:37
Idézet: Kortevirag - 2008.11.20. 23:05:38
Idézet: Darun - 2008.11.20. 20:30:31

Melyik nem a Vargabéles alapanyaga?
Cernametélt
Darált dió
Túró
Réteslap

cérnametélt, szerintem




Az alábbi kontinensek közűl melyiknek a legnagyobb a népsűrűsége? (1995-ös adatok alapján)?

Afrika
Ázsia
Európa
Ausztrália

Szeretnék érdeklődni hogy ez miért kapott rossz értékelést??? Olyan értelmetlen kérdések átmennek jó értékeléssel hogy a hajam kitépném, ezt meg rosszra értékelik! Miért? Túl speciális? Vagy ez már lexikális tudás lenne? Azért örülnék ha erre választ kapnék. Aki meg rossz értékelést adott rá, annak inkább nem kívánok semmit! De nézzen kicsit magába!


A vargabélesbe(így,kisbetűvel),mi se diót,se réteslapot nem szoktunk rakni.


Az a kérdés,azért kaphatott rossz értékelést,mert közűl,helyesen közül.És nem lehetett volna kicsit közelebbi időpontot választani?Vagy direkte 1995?Vagy csak azóta nem csináltak népszámlását?Nem kekeckedés,tényleg érdekel.



Utólag én is rájöttem hogy elírtam, de ugye módosítani már nem tudom. Ennek ellenére ha csak egy kicsit is visszaolvasol, láthatod hogy ennél sokkal durvább nyelvtani hibák és magyartalan szavak is úgy átmennek hogy a jobb érzésű ember csak pislog! Egy ü-ű elírás miatt én meg rossz értékelést kapok. Valahogy ezt nem érzem sem korrektnek, sem fair-nek. Ezt pl tegnap kaptam!

Mikor volt az 1956-os "Óvári sortűz"?
1956. október 29-én,
1956. október 27-én,
1956. október 222-én,
1956. október 26-án,

Ez kinek a szűrőjén ment át? Csak azért kérdem mert a helyes válasz az október 222-én, de én eddíg úgy tudtam hogy az október csak 31 napos. Vagy én tudom rosszul? Am az én kérdésemre, mint azt Hydro is írta, nem lexikon kell, csak egy kis paraszti ész kéne!
Azért 95-ös adatot választottam mert ez szerepelt az Atlaszban, mivel az egész Földre számítva nem készítenek minden évben felmérést. Tudtommal. De kérdezhettem volna azt is hogy napjainkban vagy hogy 2020-ban, mert sztem akkora eltérések vannak hogy ez a közeljövőben nem fog változni. Nézz utána, esetleg írj üzit és közlök veled konkrét adatokat, ha tényleg érdekel a válasz!
Dátum: 2008.11.20. 23:59:44
Idézet: Rammstein - 2008.11.20. 22:56:55
Idézet: Zoltanszon - 2008.11.20. 22:36:46
Van 30 Ősköved. Veszel egy Koponyazúzót és egy zöld manaitalt. Mennyid maradt?
30 Őskövem.
nem maradt Őskövem.
15 Őskövem.
14 Őskövem.

Namármost. A koponyazúzó 10 őskő. A zöld manaital 500LE tehát 20 őskő marad. Amúgy nem rossz a kérdés...


Tényleg mint kérdés nem rossz. Akkor mondok neked egy olyat hogy van 200000-200000 fád agyagod vasad és búzád. Építesz egy 15-ös szintű búzafarmot. Mennyi nyersanyagod marad, és abból mennyi buzogányost tudsz csinálni?
Ez is egy nagyon jó kérdés, de ha most kezdted a játékot, akkor halvány sejtelmed sem lehet róla. Így ez a kérdés sec. (mellesleg még én sem tudnám rá a választ mert nekem a manna ital csak 225-be kerül, koponyazúzóval még a csatáim során sem találkoztam, pedig nem válogatom a szinteket...
Kaptam egy olyat hogy hányas szintől lehet küldetéseket fogadni. A játékosok nagy részének ez könnyű,de aki most kezfte, annak még sejtelme sem lehet a dologról, tehát ez is spec,


Ezek a kérdések nem speciálisak. Ami a szintre vonatkozik az vagy benne van a súgóban, vagy fogod magad, rákattintasz a toplistára és elkezded átnézni a karaktereket. Mondjuk ezt célszerű kvíz előtt elkövetni. Így a nálad magasabb szintű felszereléseket is megtalálod. Az való igaz hogy az árának sehol nem tudsz utána nézni, sőt, ha már megvetted és régen, és nem emlékszel mennyibe került az még szívás is mert eltűnik a kufártól és nem fogod látni az árát! Ez amúgy jótanács akart lenni mindazoknak akik olyan kérdést kapnak ami az ő szintjüknél magasabban elérhető dolgokra vonatkozik. Remélem tudtam segíteni!
Dátum: 2008.11.20. 23:49:52
Idézet: Edef - 2008.11.20. 21:13:02
Idézet: Darun - 2008.11.20. 20:30:31

Melyik nem a Vargabéles alapanyaga?
Cernametélt
Darált dió
Túró
Réteslap

cérnametélt, szerintem

De a szakácsok és az ínyencek szerint nem.
Te pedig, kérlek, maradj a kaptafánál.

Kérem szépen, a kérdés !
... és remélem, hogy a helyes választ is fogadja el a gép.


Szóval szerinted cernametélt kell bele? Áruld el nekünk mi az a cernametélt, mert én még csak cérnametéltről hallottam! Think Twice!
Dátum: 2008.11.20. 20:30:31
Ki írta a Lét elviselhetetlen könnyűségét
Albert Camus
Jaroslav Hasek
Milan Kundera
Bohumil Hrabal

Nem a Lét, hanem A lét!

Ki a jól ismert mesehős, scoobie doo, legjobb barátja?
Fred
Batman
Egyik sem
Bozont

Scobby Doo, mivel ez a neve! És ugye ie helyett y!

Melyik nem a Vargabéles alapanyaga?
Cernametélt
Darált dió
Túró
Réteslap

cérnametélt, szerintem

Hol található a "Zsóri fürdő"
Győr
Gyula
Miskolc
Mezőkövesd

Gyanítom, aki ilyen kérdést tesz fel az valahol a közelbe lakik. Miért nem tudja helyesen leírni? Zsóry!!!


Az alábbi kontinensek közűl melyiknek a legnagyobb a népsűrűsége? (1995-ös adatok alapján)?

Afrika
Ázsia
Európa
Ausztrália

Szeretnék érdeklődni hogy ez miért kapott rossz értékelést??? Olyan értelmetlen kérdések átmennek jó értékeléssel hogy a hajam kitépném, ezt meg rosszra értékelik! Miért? Túl speciális? Vagy ez már lexikális tudás lenne? Azért örülnék ha erre választ kapnék. Aki meg rossz értékelést adott rá, annak inkább nem kívánok semmit! De nézzen kicsit magába!
Dátum: 2008.11.17. 13:14:07
Hogy hivják I István szellemét?
Hu
Casper
Ghost
Vajk-Rém


Nem az bosszant hogy ki tesz fel ilyen kérdést, hanem az hogy ki az aki ezt jó kérdésnek jelöli!
Dátum: 2008.11.09. 03:04:26
Érdekes módon számol a gép, fogalmam sincs mi alapján. Matekozzunk hát egy kicsit.
Megtámadtam valakit, 145-ös tuliösszege volt, nem szövetség tag 7.szintű, felszerelése: szöges mithrill buzogány, energialövedék, pikkelyvért és acélpajzs. Késő van, bizonyára pihen. +10% minden értékére. Vegyük úgy hogy minden értéke 21-es, tehát +2 bónuszt kap mindenre. Ez összesen 161, de még ugye a páncél és pajzs miatt kap további hatot ami szumma szummárum... 167.
Az én tulajdonság összegem kapásból 200, plusz a felszerelés, ami még ad további 15 pontot, 10-es a szerencsém, van elnyelésem, második szintű állatom, 8. szintű vagyok. És az történik hogy a varázslaton kívül meg se tudom sebezni!!! Ez hogy a viharba van már, árulja el nekem valaki???? Ennyire nem számít a 10-es szerencse, a magasabb érték és a jobb felszerelés? Amúgy rólam is pattantak már le 11.szintű végzeturak, 215 plusz felszerlés tuliösszeggel, meg ötös szintű álattal. És a 16000 LE építésből gondolom hogy nekik se egyes volt a szerencséjük. Tudom, a pontos számolási képlet titkos, nem is érdekel hogy ez hogy jött ki, de könyörgöm, ennyi erővel egy frissen regizett karakterrel levrem a top elsőt ha a gép úgy akarja! Hogy is van ez??? (elnézést ha már ez a kérdés is sokadszor jön elő, de velem se most esett meg első alkalommal ez a szomorú eset és bevallom, elég bosszantó!)

Darun
Dátum: 2008.11.08. 23:49:18
Dreamland, nem?


Nem hinném! Dreamland Dale Brown könyveiben szereplő amerikai titkos fejlesztőközpont ahol a következő generációs rep. gépeket fejlesztik. Én a Black Star-ra tippelnék, bár először bizonyítsa be nekem a kérdező hogy létezik az 51-es körzet!
Dátum: 2008.11.08. 00:04:29
Nem kevertem semmivel! Csak nem voltam benne biztos. Mint mondtam, nem voltam katona és kevéssé értek ehhez, bár azért belekontárkodtam a témában. És ezért kérdeztem rá hogy hogy is van ez! Köszönöm a választ!
Dátum: 2008.11.07. 22:58:50
Nekem is volt már 2 kérdésem ami kiesett de nem azért mert rossz volt a kérdés, hanem mert 1. nem néztek utána az emberek 2. mindenki tudta a választ. De könyörgöm, miértt ír olyan ember kvízkérdést aki még a jó választ sem képes odaírni? Azért a sokanikszedik alkalommal ez már bosszantó. És nem azért a plusz 5-6 LE miatt.

Hová tartozik a lajhár?
ragadozók
kétéltűek
emlősök
erszényesek

A lajhár az anyjához meg az apjához tartozik. Szerintem.

Mi Észak-Korea fővárosa?
Szöul
Phjongjang *
Hanoi
Phnompen

Mint mondtam, az ilyen kérdésekhez mindíg Atlaszt használok. A kérdező kedvéért elárulom hogy Észak-Korea fővárosa Phenjan, ezt a koreaiak P'yongyang-nak írják. Érdeklődnék hogy akkor az a Phjongjang micsoda???

Melyik a legkisebb rendfokozat?
szakaszvezető
őrmester
zászlós
őrnagy

Nem voltam katona, kevéssé ismerem a rendfokozatokat. A helyes megfejtés a kérdező szerint a szakaszvezető. A zászlós meg az őrnagy eleve kiesnek mivel azok legjobb tudomásom szerint tiszti rangok. De én úgy tudtam hogy az őrmester alacsonyabb rendfokozat a szakaszvezetőnél! Amennyiben tévednék, kérnék valakit hogy világosítson fel! Köszönöm!
Dátum: 2008.11.06. 10:37:15
Kezdek fáradni!


Melyik a Tankcsapda első albuma?
A legjobb méreg
Punk&Roll *
Az ember tervez
Jönnek a férgek


Nem tudom, én rákerestem a gúgliba és egy honlapon az állt hogy...
http://www.freeweb.hu/tankcsati/index.php?site=diszko
Ez szerint a Baj van volt az első albumuk, de ilyen még csak nem is szerepel a lehetőségek között. :think:

Melyik a Legújabb kiegészítője a World Of Warcraft Online játéknak?
Fires Of Outland
Through The Dark Portal
The Burning Crusade
Wrath of the Leech King

Ezek közűl egyik sem jó, a helyes válasz ugyanis: Wrath of the LICH King! A Leech valami mást jelent szerintem! Feltéve hogy van értelme! Az hogy a "Legújabb" kis kezdőbetű már épp csak említést érdemel. (hejjesírás rulez )


Hová tartozik a rája?
puhatestűek
lábasfejűek
gerinctelenek
halak

Szerintem a rája alapvetően a vízbe tartozik. Nem pontatlan kicsit a kérdés????

A béka gyermekkorában milyen állat?
Hüllő
Kétéltű
Madár
Emlős

Gyermekkorában??? Gyerekbéka XD Amúgy ezek köznevek sztem, tehát nyugodtan kisbetűvel szintén!

A görög mitológiában, ki a tengerek istene?
Peszeidon
Apollón
Aphrodité
Zeusz

Érdekes hogy milyen sok helyen nem szerepel a hejjes válasz. A görögök tengeristene ui Poszeidon volt, de javítsatok ki ha tévedek!
Dátum: 2008.11.03. 01:00:25
Kezd egyre bosszantóbb lenni ez a kvíz! Egészen pontossan az hogy egyesek úgy tesznek fel kérdéseket hogy rossz választ jelölnek meg szerintük helyesnek.

Dömsöd Pest megye legdélibb települése.
Dömsöd nem létezik, csak Dömös.
Dömsöd nem település, hanem térség.
Hamis. *
Igaz.


Ha úgy vesszük, mag a kérdés még akár jó is lehetne, a baj az hogy Pest megye legdélebbi települése Nem Dömsöd. Felhívnám a tisztelt kérdésfeltevő figyelmét rá hogy Pest megyében található (legjobb tudomásom szerint) Nagykőrös, Kocsér, sőt megkockáztatom hogy Jászkarajenő és Tatárszentgyörgy is délebbre van mint Dömsöd. A Kérdésfeltevőnek karácsonyi ajándékképpen kérek vételezni egy Térképet/Atlaszt a rokonság által! Köszönöm! (igen, így éjjel egykor a sokadik ilyen kérdés után már kissé ingerlékeny vagyok)
Dátum: 2008.10.29. 05:30:25
Ezeken jót nevettem! Amúgy az F1 pályát én is megkaptam, de sajnos elfelejtettem elmenteni. A válaszok között volt Spa, Imola meg talán Monaco és San Marino ha jól emlékszem. Kb 3 perc volt míg megtaláltam, a Spaban található pálya majdnem 7 km hosszú.

Milyen nemzetiségű volt a fizikai Nobel-díjas Subrahmanyan Chandrasekhar?
pakisztáni
izraeli
iráni
indiai

Ez egy beugratós kérdés. A tisztelt fizikus ugyanis Indiában született, de a születési helye ma Pakisztánhoz tartozik, én meg erre emlékeztem és így buktam a kérdést. De jónak szavaztam, még ha kicsit beugratós is!
A következő kérdésekre sajnos semmi jót nem mondhatok!

Hány vivó fajta van?
1
5
3
9

He? Most én vagyok hülye, vagy ennek tényleg semmii értelme? Az ilyen kérdés miért megy át???

Elhiszed hogy van olyanaki nem ismeri az alapszíneket?
Pedig hidd el, másik kérdésemben érkezett rá rossz válasz
Elhiszem
ezt jelöld be, ezt jelöltem be jó válasznak
Nem hiszem el

Khmmm.... Egyébként jobb megoldá nem lévén, bejelöltem a jó választ. És tényleg az volt az. Ha már a kérdésnek nincs értelme, legalább a +10% LE-t megkaptam.

Hanyadszor vette el Beát feleségül Győzike legutóbb?
5
3
4
6

Ezt törlésre ítéltem, remélem nem kell magyaráznom, miért!

Melyik csapatban nem játszott Schlosser Imre?
MTK Hungária FC
BVSC
Újpesti Dózsa
FTC

Erre ráhibáztam. Amúgy túl spec és érdektelen lexikális tudás.

"Kisütik, hogy a magyar nyelv Nincs, nem is lesz, nem is volt, Ami új van benne mind

rossz, Ami régi, az meg tót." (AZ ORTHOLÓGUSOKRA) Ki írta?
Ady Endre
Erdős Renée
Heltai Jenő
Arany János (1878 körül)

Nah, vajon? Így látatlanba? Én értékelem hogy a kérdező jó szándékú! Komolyan! De azért utána néztem. Tényleg ő írta! De azért ezt akkor se kéne!

Kinek a műve a Macbeth.
Giuseppe Verdi
Georges Bizet
ioacchino Rossini
Richard Strauss

Külföldi emberek neveivel hadban állok, de Rossini sztem a vezetéknevét is nagy kezdőbetűvel írja!

Ki a Különvélemény című film főszereplője?
Tom Cruise
Vincent perez
Brad Pitt
Eddye Murphy

Esetleg Perez? Vagy az nem a neve?

Igaz-e, hogy a kaméleon egyidejűleg tud figyelni előre és hátra a szemeivel?
Nincs is szeme.
Igen.
Nem.
Mi az a kaméleon?

Érdekes választási lehetőségek! Amúgy hülyén van megfogalmazva a kérdés! A kaméleon sem lát 360 fokba, de a szemeit tudja külön is mozgatni, így az egyikkel figyelhet előre, a másikkal meg hátra. A kérdés pontatlanul lett megfogalmazva!


Szlovákia hány %-a erdős terület????
37%
35%
40%
42%

Még mindíg? És most? Na és most...

Ha egy dobozban 1db kék, 2db zöld és 3 db sárga golyó van, akkor hányszor kell húzni
közülük ahhoz, hogy legalább 1 sárgát kihúzzunk?

Háromszor
Négyszer
Ötször
Kétszer

Most ez az aktuális kedvencem. Biztos az én agyam jár rossz rugóra, de szerintem ha egy dobozba akárhány, akármilyen színű golyó van, egyszer is elég húzni hogy egy darabot kihúzzunk! Sztem ez így pontatlan, a kérdésfeltevő a négyet jelölt meg, de ha én elsőre kihúzom a sárgát akkor mi van? Én szeretem a statisztikát! De tényleg! Imádom ahogy teljessen értelmetlen és haszontalan dolgokat ki lehet mutatni velük. De azért ennyire ne!
Dátum: 2008.10.29. 04:57:56
Az ilyen kérdéseket nyugodtan ítéld jónak! A 100%-os szűrőn úgy is ki fognak esni! Ha meg van olyan "okos" ember aki ezeket elhibázza... akkor a kérdésfeltevő megérdemli hogy ne essen ki a kérdése!
Dátum: 2008.10.28. 19:02:37
Azt se neked szántam, csak a te kommentedre reagáltam, ezért jött ki így. A blogot mint szörny az egyik ismerősöm találta ki, nem hivatalos MAGUS kiegészítő. Tudom hogy a macskaköröm eredeti neve idézőjel, de a köznapi használatba így elterjedtebb. De tényleg, legyen igazad, ezen nem veszünk össze. A Casablanca-t ezek szerint benéztem, nem láttam azt hogy szerepelt benne az "először". Nézzétek el a figyelmetlenségemet!

Darun
Dátum: 2008.10.28. 18:05:57
A vicces az hogy a Commodore-os időkbe volt egy ilyen játék is. Én csak innen ismerem őket. Nekem onnan három név is rémlik ami a felsoroltak közt szerepel, a Fistandantilus-t nem tudom hová tenni. Ennek ellenére fogalmam sincs mi a helyes válasz, de ha megkapom, kb 2 perc míg előkeresem azt a könyvet amibe a játék leírása van és megmondom a megfejtést!
Dátum: 2008.10.28. 16:54:39
Líthas!

Kocos (4061): Én soha nem TF-eztem, de van HKK-m. Javítson ki valaki ha tévedek, de az összes felsorolt lény szerpel a TF-ben. A kérdést úgy kéne módosítani hogy melyik szerepel KIZÁRLÓLAG a TF-ben? Mivel ha jól tudom a varkaudar Miklósék találmánya, ergó máshol nem találkozhatunk vele, de ettől még nem tipikusabb lény mint az elf, ork vagy troll!
Jeva (4066): ork fan vagyok, ezt nem nézhettem el!
Awenhai (4068): köszönöm a választ! Én sajnos Kirk óta nem láttam egy ST sorozatot se és nem is érzek rá késztetést hogy nézzem. Amúgy én a vetítés sorrendjére gondoltam, bár most divat előzményeket készíteni mindenhez.
Maci (4070): minden legmélyebb tiszteletem a tied! Én se tudtam ezért kimentem a konyhába és átlapoztam a tegnapi újságot és lám! Ott volt a megoldás. És 3 percen belül találtam rá!! És jó lett a válasz! És kaptam +10% LE-t! Részvétem!
Rammstein (4082): sztem hasznos, egyrészt mert a mesenézésre mindenkinek van/volt lehetősége, másrészt... a jó mesék úgy eltűntek! Én örülnék nekik!
cirip (4085): ez ugyan kevésbé ismert és speciális tudás, de a fantasy világok valamelyikében van egy ilyen szörny is hogy "blog". Jah, és kis kezdőbetűvel, mivel ez egy gyűjtőfogalom! (sértődés ne essék, nem neked szóltam be, a kérdés feltevőjének!!!) És a macskaköröm sem tudom mennyire tréfás elnevezés. Mivel nekünk a suliba így mondta a tanár.
Wocsok (4086): jól beugrattad a népet! Ennek még én is bedőltem volna, de most leesett hogy ugye van téli és nyári olimpia, mindkettő négy évente ha ezt felezzük akkor az 2. Sztem ha visszakapod a kérdést, vedd ki a négyet!
andrej és Andia: akkor a főszakács sem szakács???
A motyogók védője (4092): én spec fegyverrajongó vagyok, de... a mesterlövészeknek nincs kaliberük, erre még én se tudnám a választ ha nem ilyen hülyeségek lennének megadva! Én spec még nem hallottam 300-as kaliberű Magnum win töltényről. Sőt, úgy alapvetően 300-asról se. És ha már itt tartunk, a kaliber mindíg ".", vagyis .300 mag win legrosszabb esetben is!
Kölök (4094): A Casablanca-t nem láttam de az idézet a Macska-jajban is elhangzott. Csak hogy ne essen félreértés!
Craslorg (4099): Jó, ebben lehet valami, mert ez megint olyan hogy valaki néz ilyeneket, valaki meg nem. Nekem pl túl spec volt és mivel még nem is hallottam a filmről (mástól se) ezért kérdeztem rá hogy én vagyok ennyire műveletlen!
Kocos (4100): legjobb tudomásom szerint egyedike nincs, csak elseje! :8
Rammstein (4102): kérdezz rá, legfeljebb kihullik a 75-ös rostán.
Rammstein (4132): főleg azért mert az acélkristály és a fenőkő is növeli a sebzést, ez még félrevezető is amellett hogy alacsony szinten nem mindenki tudja rá a választ!
Khetty (4135): Osztom a véleményed. Én láttam anno az elejét a Yasának, de a válaszok kissé félrevezetőek. És mondtam már hogy utálom a HP-t??? Az ilyen kérdéseket diszkriminációnak veszem!
Hydro Globus (4158): lehet tudni első szinten! Nézz Toplistát!
andrej (4163): ha a hejjesírástól eltekintünk akkor az Xp az op rendszer és szoftver is egyszerre. Szerintem!
Elnézést a hosszú reagért. Sokat aludtam!


Darun
Dátum: 2008.10.28. 04:09:32
Gau: Meg ne haragudj rám, de sztem az a 18-33 elég jó arány! Ha a női csapat tagjaira kérdeztél volna rá, tuti fordított lenne az arány!
Atreus: isten őrizz hogy kötekedni próbáljak de az sztem inkább filmes mintsem focis kérdés volt. Amúgy osztom véleményed, a labdarúgás engem se hoz lázba, főleg az nem amit hazánkba emlegetnek ezen a néven! Ami a SW kérdést illeti, sztem ez nem spec kérdés, sőt! Elég blőd! Mellékessen jegyezném meg hogy én nem találtam rá utalást hogy a Birodalom "fővárosában" született volna, de kizárásos alapon csak ez marad.
Most egy kicsit bosszús vagyok annak ellenére is hogy a kérdésre eltaláltam a helyes választ.

A fizikában mi az ellenállás mértékegysége?
Volt
Omega
Watt
Amper

Szeretném megkérni az illetőt hogy a fizika órákra járjon be, vagy a tanárát hogy buktassa meg! A helyes válasz (a kérdező szerint) az Omega. Én kérek elnézést, de mi még az ősidőkben úgy tanultuk hogy az ellenállás mértékegysége az Ohm! Szeretnék érdeklődni hogy ezt mikor változtatták meg!?!? Vagy nem az SI mértékegységet kérdezte???

Géza és Béla testvérek. Géza 9 Béla pedig 15 éves. 15 év múlva mennyivel lesz idősebb Géza?
15 évvel
Nem tudom
21 évvel
6 évvel

Ez jó kérdés csak félrevezető, nincs egyértelműen megfogalmazva a kérdés. Ugyanis nem derül ki hogy Gézához képest vagy csak úgy általánosságban! A helyes válasz egyébként a 15 év.

Mikor temették ujra Nagy Imrét?
1989.július 24-én
1989.június 16-án *
1990.január 2-án
1989. oktober 23-án

Igen, töriből jó voltam de az évszámok soha nem mentek! De sztem ez kimeríti a rossz válasz, nem megfelelő válaszok opciót!

Hogy fejeznéd be? "Zöld erdőben jártam...
... fákat láttam."
... zöld a fű."
... és elütött a villamos."
... kék ibolyát láttam."

Ezt csak úgy, mert tetszett! (ROTFL)


Ki vezette be Magyarországon a veszettség elleni védőoltást?
Korányi Sándor
Hőgyes Endre
id. Bókay János
Szent-Györgyi Albert

Ezt honnan kéne tudnom???

A görög mitológia szerint ki volt az istenek hírnöke?
Körmealatt Lapitakosz
Gyros
Démétér
Hermész

Akkor röhögnék ha ez a kérdés nem esne ki a 100%-os rostán!
Líthas!

Hmmm... Sorozatok! Én a legrégibb sorozat amire így vissza tudok emlékezni az a Dallas! Már akkor is lement belőle vagy ezer rész mikor elkezdtem nézni. Én még akkor is érdekesnek találtam de már akkor is laposodtak a sorozatok a széria vége felé. Aztán olyan "klasszikusokon" nőttem fel mint a Vészhelyzet, Szupercsapat, Knight Rider, McGuyver, Herkules és Xena, Elveszett világ, Sliders... És még sorolhatnám, a címek szinte mindenkinek ismerősnek kell hogy legyenek. A szappanoperáknak én csak idény jellegű nézője voltam, mivel a nagymamáim odáig voltak értük így nekünk is nézni kellett, és persze én is láttam párszáz részt a Barátok közt-ből. Mióta végeztem a sulival erőteljessen megcsappant a szabadidőm, ráadásul nekem egy hét nem 7 napos mint az átlag embernek hanem csak 6, ami azt jelenti hogy majdnem minden héten más nap dolgozok. Így kizárt hogy huzamosabb ideig nézhessek bármit is. A másik nyomós érv meg az hogy nálunk csak az alapcsatornák jönnek be (RTL, TV2 meg a M2 és ennyi) így elég szűk a választék is. Meg igazából nem is tudnak igazán lekötni ezek a sorozatok. Sajnos a többség tényleg elcsépelt történettel készül. Persze akadnak azért kivételek is, anno én is néztem a Lost első évadának nagyobbik felét és a másodikból is láttam pár részt. Az úgy megfogott mert kellően misztikus volt és soha nem derült ki semmi, mindíg vártam hogy végre megtudom, mi a sziget titka! Most nevetni fogtok de emellett a másik favorit sorozatom a Szívek szállodája. Hozzá kell tennem hogy mindíg elég sután ér véget az adott epizód, ennek ellenére engem mindíg kikapcsol és bár világmegváltó gondolatok nincsenek benne, kellemes szórakozást nyújt. Én egy kevébé ismert sorozatot ajánlanék mindenkinek, ez pedíg nem más mint a Jack és Bobby. Pár éve a MTV műsorán volt látható és meg is ismételték egyszer. Ha jól emlékszem mindösszesen 24 részes volt. Számomra sok érdekes kérdést felvetett és bizony jó néhány alkalommal el is gondolkoztam egy s máson!
Ma már nem csak sorozatokat, TV-t is alig nézek. Egy hónapba ha ötször ülök a képernyő elé már sokat mondtam. Akkor is inkább DVD-t nézek és én nem sajnálom őket eredetibe megvenni. Minek tagadjam, alapvetően anime-ket nézek, elvétve szerepel élőszereplős film nálam.
Van még egy kategóriám. Még általános iskolás koromba volt nálam/nálunk szokás hogy a német adókat néztük. Igazából itt ismertük meg a Szupercspat, McGuyver és egyéb sorozatokat, még az előtt hogy hozzánk is átkerültek volna. (akkoriban még tudtam is németül) Ennek az időszaknak a sorozataira már alig emlékszem, de volt II.vh-s repülős sorozat (ha jól emlékszem A század volt a címe) meg ilyen ma már C kategóriásnak nevezett sorozatok, de egy tizenegynéhány éves gyereknek még kell az ilyen. És ha már sorozatok... itt említeném meg hogy szörnyen elkeserít az hogy a mai mesék színvonala ennyire mélyre süllyedt! Én még Hupikék törpikéken, Frakkon, Pumuklin és egyéb ma már ósdinak titulált meséken nőttem fel. Még is úgy érzem azokba volt legalább valami érték. Ma miért nincs? Talán ez is lehet az egyik oka a mai fiatalság "elbutulásának"!
Nah, túl hosszúra nyúltam. Remélem nem untattam senkit!


Darun
Dátum: 2008.10.28. 01:56:08
Ez benne volt a sorozatba is, vagy ez csak előzmény? Mert ha a sorozatba nem szerepelt akkor a kérdés jó, hiszen az arra kérdezett rá hogy a sorozatba ki volt az első kapitány!
Dátum: 2008.10.28. 01:53:17
Tier:

Miért jó, ha általad regisztrálnak? Melyik állítás hamis?
Prémium juttatásokhoz is ingyenesen juthatsz.
Amíg csak játszanak folyamatosan kapod az őskövet.
Minden általuk szerzett őskő 1%-at Te is megkapod. *
Az általuk szerzett lélekenergia 1%-kát megkapod Te is!

Nem ez volt véletlenül a kérdés? Mert ezen én is elbuktam. Legjobb tudomásom szerint ajánlással nem lehet ingyenes prémium juttatásokhoz jutni! Ellenben az őskövek 1%-át megkapom. Csak mert a kérdező nem így tudja! A kérdezőnek ajánlanám az "ajánlás" menüpont átolvasását! Amúgy a válaszok is pontatlanok, hiszen aki ajánlás révén jut őskövekhez az elvileg ingyen válhat prémium taggá. Szóval ez egy abszolút rossz kérdés sztem!

Atreus: kiderült egyébként hogy olyan kérdést se "érdemes" feltenni amire mindenki tudja a választ, 100%-os helyes megfejtési arány mellett ui. pont úgy kidobja a rendszer mintha a válaszok 75%-a rossz lenne! Ezen én is fennakadtam sajnos!
A rendőrautós kérdést még szerencsére nem kaptam meg, de azért... nem vagyok benne biztos hogy ez minden megyére igaz!

Tüzesen süt le a nyári nap sugára...
...tikkadt szöcskenyájak legelésznek rajta.
...a Balaton parton a bikinis lányokra.
...az ég tetejéről a juhászbojtárra.
...a flaszteren a pizzafutárra.

Ebben nem találtam semmi hibát, de gondoltam az ilyen gyöngyszemeket talán érdemes megosztani másokkal is! Mielőtt ezt is kidobja a rendszer a 100% jó válaszok aránya miatt!

Melyik állat NEM emlős?
Tigris
Oroszlán
Hal
Házisertés

Ehhez a kérdéshez is csak gratulálni tudok!

Melyik futballcsapat körüli eseményekről szól a "Régi idők focija" című 1973-as magyar film?
Budapesti Vörös Lobogó SE
Minarik Ede AC
Csabagyöngye SC
Lampiongyári Kinizsi FC

Csak én nézek túl kevés filmet vagy ez tényleg spec kérdés???


Darun
Oldal: 12345678

Profil

Információ