Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darun

Oldal: 12345678
Dátum: 2009.12.11. 15:47:47
Hány fejét vágták le a Hétfejű Tündérnek?
Hármat
Mind a hetet
Egyet
Hatot

Az ilyen kérdés feltevőjétől azonnal meg kéne vonni a kérdésfeltevés lehetőségét!
Dátum: 2009.12.09. 20:13:56
Talán még sem volt jó ötlet a játékosoknak odaadni a kérdésfeltevés lehetőségét!

Melyik városban van a Tisza és a Zagyva torkolata?
Tiszavárkony
Tokaj
Szolnok
Szeged

Szerettem a földrajzot, bár kiemelkedően jó soha nem voltam belőle. Ha tévednék, cáfoljatok meg! Torkolatnak azt nevezzük, ahol a folyó egy másik folyóba/tóba/tengerbe/óceánba ömlik. Namármost a Tisza torkolata Szerbiában található, tehát a kérdés jó, csak a válaszlehetőségek között nincs az igazi. Vagy én vagyok aki már a kákán is csomót keres???
Dátum: 2009.12.09. 20:09:06
Mi a Dornodon másik neve?
tisztogató
tűz
tolvaj
harc

Ez már kezd kissé bosszantó lenni! Gondolom mindenkinek lenne jobb dolga mint engem olvasni, és nekem is bosszantó hogy egy vadászatsorozat kérdéseinek a felével fel kell jönnöm ide! Én pl ismerem a Behós játékokat így tudom mire célzott a kérdésfeltevő, de azon túl hogy ez mindig is spec kérdés volt, még értelmetlenül is van megfogalmazva, mert úgy tudom neki nincs másik neve. Viszont ő a pusztító tűz istene. És a HKK-ban a TF/Dornodon lapoknak az ŐV/tolvaj szín felel meg. Kérném a kérdés azonnali törlését!
Dátum: 2009.12.09. 20:02:08
Ki volt Daphnisz szerelmese az ókori műben?
Khloé
Vénusz
Baucisz
Danaé

És ha Chloé lenne? Az hogy ez mennyire speciális más kérdés, a gúgli rögtön kidobja.
Dátum: 2009.12.09. 19:57:56
Mióta NATO-tag Magyarország?
2001
1999
1989
1995

Ismétlődő kérdés, épp tegnap futottam bele a másikba.
Dátum: 2009.12.09. 19:53:25
Hány darab maastrichti kritérium van?
4
2
3
1

Ha erre nem tudom a választ, az azt jelenti hogy nem rendelkezem általános műveltséggel???
Dátum: 2009.12.09. 19:07:29
Melyik két folyo torkolatánál fekszik Belgrád?
Duna Száva
Dráva Száva
Duna Tisza
Duna Rába

"folyo"??? És a folyók közé valami elválasztás? Egy vessző vagy kötőjel? Nem? Igaz, ha már helyesen nem tudunk írni, a formaiságra miért adjunk???
Dátum: 2009.12.04. 22:04:37
Melyik nem objektum-orientált nyelv az alábbiak közül?
C++
#SQL
Java
C


Ez valami vicc???
Dátum: 2009.11.18. 14:23:48
Milyen színű féldrágakő a malachit ?
zöld
lila
kék
pios

Milyen az a pios???
Dátum: 2009.11.18. 00:33:56
A rovarok 3 fő testtája:...?
fej,törzs,lábak
fej,tor,potroh
fejtor,potroh
koponya,törzs,végtagok

Ez félrevezető, mellesleg a kérdés az hogy melyik az a 3, ehhez képest a "fejtor, potroh" akárhogy számolom csak 2!!!!
Dátum: 2009.11.17. 22:04:52
Ehhez jegyezném meg hogy volt Elefánt nevű (azt hiszem) önjáró löveg, ami szintén fegyver, A Skorpió egy brit könnyűpáncélos is egyben, a Tigris egy II. vh-s tank. Inkább azt kellett volna kérdezni, melyik nem, mert hangya nevű fegyverről nem hallottam
Dátum: 2009.11.17. 22:01:34
Ki bízta meg Michelangelót a Sixtus-kápolna mennyezetképeinek festésével?
Lorenzo Medici
Cesare Borgia
II.Gyula pápa
Alfonso d'Este

A Wikipédiából idéznék:

"A Sixtus-kápolna Vatikánban található. Elsősorban mennyezetfreskójáról világhírű. Másik, ugyancsak helyes, és az olasz nevet (Cappella Sistina) tükröző elnevezése a „Sixtusi-kápolna”. Mindkét név az építtető IV. Sixtus pápára utal."

Namármost a kérdésfeltevő szerint a megoldás II.Gyula pápa. Ezek szerint a Wikipédia tévedne???
A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.
Mire van szükség ahhoz, hogy építhess a játékban, az alábbiak közül?

építés szakértelem
csak Lélekenergia kell hozzá
Prémium tagság
fel kell tölteni a Lélekkutat

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


Ez viszont úgy tudom a leírásban is szerepel, és szövetségi tag már első szinten is lehetsz!
Mit nem vásárolhatsz őskőért?

Tárgyat a Lélekkufárnál
Prémium tagságot
Gyorsítást
Szakértelmet

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Baromira érdekelne hogy ez miért speciális kérdés! Szerintem egy játékba magával a játékkal kapcsolatos kérdés nem lehet speciális! Főleg ha valaki elolvassa a játék leírását. Érdekes hogy ez nem ment át, a "mennyi 12! ?" meg igen, holott azt se tudom mi az a felkiáltójel! Deriválás? Csak mert mi szakközépbe nem tanultunk ilyet. Ez nem speciálsi, csak az én kérdésem???
Dátum: 2008.12.15. 02:03:45
Remek dolog ez a kvíz olimpia!

Mikor lett vége az első világháborúnak?
1918. november 12.
1918. november 11.
1918. november 14.
1918. november 13.

Ez nem ütközik valami olyasmi szabályba hogy dátumok ne legyenek egymást követő napok?

Eredetileg milyen cég volt a nokia?
egyértelmű, hogy egyből telefonokat gyártott
védett állatokkal foglalkozott
számítógépes szoftvereket készítettek
faiparral foglalkozott

Nokia! Ha már egyszer ott dolgozom!


Melyik a legnagyobb repülni tudó madár?
Királysas
Kondorkeselyű
Albatrosz
Vándorsolyóm

Itt a kondorkeselyű volt megadva jó válasznak. Én viszont úgy tudom hogy a legnagyobb röpképes madár az albatrosz, aminek a fesztávolsága elérheti az 5 métert is! Ha gúgliba beírod hogy "legnagyobb repülni tudó madár" akkor is ezt dobja ki. David Attenborough szerint is ez a legnagyobb röpképes madár, és sztem ő azért tud valamit! Szeretném megkérni az illetékest hogy ennek járjon utána és szükség esetén avatkozzon be!
És a sólyomnál az első ó a hosszú, nem a második!

Melyik holland futballcsapat tagja Dzsudzsák Balázs?
Braga
Ajax
PSV Einhoven
Real Madrid

Jó, ne legyen spec kérdés mert kb 15 mp rákeresni. De ott fog játszani 1-5-15 év múlva is?

Ki lett a 2008-as HKK nemzeti bajnok?
Sass Tamás
Panyik Zoltán
Csernus Dávid
Magyar Attila

Régen vettem és olvastam is AK-t. Sőt, sok HKK lapom is van. Tudom, valahol a Beho honlapján meg is lehet találni, de mivel ezt sztem a többség nem tudja, sztem spec. De ez bár ez lenne a legnagyobb problémám!

Melyik nem Shadowrun könyv?
A nap háza
Pszichotróp
Fejvadászok
Idegenek

Annak ellenére hogy érdekelne a SR, AK-s cikkeken kívül semmit nem olvastam róla. Sztem azért az SR nem annyira elterjedt. És a kérdés se éppen egyértelmű. (pl. a nem oda tartozű mű címe nem valami szépirodalmi vagy klasszikus hogy kiríjon) Érdektelen lexikális tudás.

Melyik könyv nem része az Ősök háborúja-trilógiának?
Démonlélek
Meghasadt föld
Végtelen forrás
Halálszárny

Warcraft-ba eléggé otthon vagyok. (ennek ellenére buktam ezt a kérdést mert beugratós) Szeretem is. És ha rendesen elolvastam volna a kérdést/válaszokat akkor tudtam is volna. De sztem ez se olyan elterjedt irodalom! Ezen kívül azért beugratós, mert mindegyik Warcraft regény.

Melyik faj tört fel a felszínre?
gnómok
törpék
galetkik
goblinok

Ez most komoly? Hallottam már olyat hogy olaj tört a felszínre, sőt, gáz és víz is volt már ilyen! Jó, persze, a választ gondolom ki lehet következtetni, bár remélem senki nem kérdőjelezi meg hogy ez a kérdés elég hülyén lett megfogalmazva. Mert: melyik világba? Mikor? Milyen rendszer/játék? Biztos vagyok benne hogy van olyan világ ahol gnómok/törpék/goblinok törtek a felszínre, ez tehát mindenképpen rosszul feltett kérdés!
Dátum: 2008.11.21. 01:22:25
Nekem is ez volt az első gondolatom mikor feltűnt hogy ezek (is) a mi kérdéseink. Azt hittem legalább itt olyan kérdések lesznek amiket a készítők tesznek fel, amik biztos hogy jól vannak írva/feltéve, a válaszoknál tényleg a helyes válasz a helyes és még szerepel is a négy lehetőség között. Ezen kívül nem túl speciálisak és főleg nem az alja kerül bele.
Dátum: 2008.11.21. 00:41:19
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.21. 00:34:08
Nem létezik hogy egy tolvajjal ugyanannyit lopsz mint 10000-rel (mármint ha beférsz egyeltalán)... Nameg fáradnak is

EDIT: Ja és egy középiskolás elsős nem feltétlenül tud kamatos kamatot számolni .


De igen! Hódba nem számít mennyi tolid van. Csak hogy amit lopsz abból mennyi van, a faj meg a távolság.
Dátum: 2008.11.21. 00:33:35
Idézet: Atreus - 2008.11.21. 00:17:17
Idézet: Darun - 2008.11.20. 23:49:52


Szóval szerinted cernametélt kell bele? Áruld el nekünk mi az a cernametélt, mert én még csak cérnametéltről hallottam! Think Twice!


Darun, szerintem ezt a témát ne hozd fel újra. Légyszíves! Ha jobban megnézed a környező hozzászólásokat, akkor láthatod, hogy meg lett beszélve, és ki lett tárgyalva, mind ékezettel és anélkül.

Písz


Mire idáig elértem, elolvastam a köztes hsz-eket is. Bocs, de a Végzetúr mellett még vagy 5 másik játékkal is játszok, nem időzhetek folyton a fórumon. Písz
Dátum: 2008.11.21. 00:32:17
Idézet: Kortevirag - 2008.11.21. 00:26:39
Idézet: Darun - 2008.11.21. 00:24:37
Idézet: Kortevirag - 2008.11.20. 23:05:38
Idézet: Darun - 2008.11.20. 20:30:31



Utólag én is rájöttem hogy elírtam, de ugye módosítani már nem tudom. Ennek ellenére ha csak egy kicsit is visszaolvasol, láthatod hogy ennél sokkal durvább nyelvtani hibák és magyartalan szavak is úgy átmennek hogy a jobb érzésű ember csak pislog! Egy ü-ű elírás miatt én meg rossz értékelést kapok. Valahogy ezt nem érzem sem korrektnek, sem fair-nek. Ezt pl tegnap kaptam!

Mikor volt az 1956-os "Óvári sortűz"?
1956. október 29-én,
1956. október 27-én,
1956. október 222-én,
1956. október 26-án,

Ez kinek a szűrőjén ment át? Csak azért kérdem mert a helyes válasz az október 222-én, de én eddíg úgy tudtam hogy az október csak 31 napos. Vagy én tudom rosszul? Am az én kérdésemre, mint azt Hydro is írta, nem lexikon kell, csak egy kis paraszti ész kéne!
Azért 95-ös adatot választottam mert ez szerepelt az Atlaszban, mivel az egész Földre számítva nem készítenek minden évben felmérést. Tudtommal. De kérdezhettem volna azt is hogy napjainkban vagy hogy 2020-ban, mert sztem akkora eltérések vannak hogy ez a közeljövőben nem fog változni. Nézz utána, esetleg írj üzit és közlök veled konkrét adatokat, ha tényleg érdekel a válasz!


Az enyémen tuti nem,mert én rossz helyesírásra szoktam nyomni ilyenkor.


Nekem meg már sajnos nem volt módom értékelni!
Dátum: 2008.11.21. 00:29:11
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.21. 00:11:09
Látom Hydro, valaki kapisgálja! Gondoltam ha a Travi-val példálózunk, akkor a Hódítóból tudok rá kontrázni.

Nem kevés az az adat, ha a faji zsákmánycsökkentő tulajdonságokat nem keverjük bele, és egy fajta tekercsről beszélünk. Ha még azt is beírtam volna, hogy az egyik elf, a másik óriás, én is sírva menekülnék a kérdéstől eme kései órán.

A Hódítóban szerény tudásom szerint a szerzett tekercsmennyiség = a tolvaj adott típusú tekercsének 10%-a, de maximum az áldozat tekercsének 5%-a. Vagyis a módosítók nélkül 2 db szám kell hozzá, amit megadtam.

Na meg ezt 10szer végigsakkozni


Függ attól is hogy hány körről lopod!
Oldal: 12345678