Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darun

Oldal: 12345678
Dátum: 2008.10.23. 18:33:52
Tudom, így is rengeteg hozzászólás született már ide, de megint nagyon magyarok vagyunk! Engedelmetekkel én kitennék néhány nekem tetsző kérdést is, amiket én valóban(!!!) jónak értékelnék! Ne mindíg csak a rosszat említsük meg!

Frank Herbert Dűne c. regényében kik az őslakosai az Arrakis bolygónak?
Atreides-ek
Fremenek
Ordosok
Harkonnenek


Melyik könyvet Dale Brown írta?
Tűzön-vízen át
Törött korona
Éjszakai bevetés
A kalmárfejedelem titka

Nekem ezek a kérdések pl kifejezetten tetszettek! (Brown úrtól több könyvet is olvastam már, a Dűnét még csak filmen láttam)
Dátum: 2008.10.23. 18:30:37
Nekem most ez a személyes kedvencem:

Hányban született a legidősebb fogságban élt/élő nyúl?
2002
1990
2000
1992

No comment!
Dátum: 2008.10.23. 18:22:14
Üdv!

Egyet kell értsek Mortimerrel! Én relatív gyakran eljárok portyázni, prémium tag is vagyok, még is 150 PP-m van mert egyszerűen képtelen vagyok olyan gyorsan HP-t regózni hogy naponta 3-4 portyázásnál többre fussa. (Én egyszerre 3-4 portyára megyek el napi 3-4 alkalommal, ami olyan 10-15 körüli tényleges portyát jelent) És ráadásul gyakran hozok 0 LE-t, pedíg szakértelmem is van rá! És attól hogy valaki beválthatná a PP-t CSP-re, ő még támadható maradna attól, sőt, akik őt ütik nagyobb eséllyel zsákmányolnak több LE-t. Tehát sztem ezzel senki nem járna rosszul! Meg kéne ezt fontolni!

Darun
Dátum: 2008.10.23. 18:06:53
De akkor tegye fel úgy a kérdést! Nem tudom ez melyik világban játszódó történet, de sztem ha úgy kérdezi hogy ki írta a Patkánykirály-t? még érthető is lesz a kérdés, és sztem így is úgy is annyi ember fogja rá tudni a választ, mert ez sztem azért nem annyira köztudomású!
Dátum: 2008.10.23. 18:00:14
Mint egy másik reagba már írtam, magyar vagyok, dögöljön meg a szomszéd tehene is!

Ki irta azt a könyvet melynek cime egy "rágcsáló uralkodó" más szavakkal egybeirva?.
Ernest Hemingway
John Caldwell
James Clavell
Norman Mailer

Ez pl milyen kérdés? De most úgy őszintén!? Azon kívül hogy életembe nem is hallottam róla, a cím kisbetűval van, a kérdés számomra érthetetlenül van megfogalmazva.


Hány méter magas a Brandenburgi kapu?
24
23
25
26

Ez nem az a kategória amikor a válaszok egymást követő számok? És sajnos ez is "jó kérdés" volt!

Mikor volt a lipcsei "népek csatája"?
1810
1811
1812
1813

Ez ugyanaz!
Dátum: 2008.10.23. 17:53:14
Próbálom nem elfelejteni! Egyébként sejtem hogy sok kérdés kiesik ezen ok miatt, csak rossz érzés hogy egy ilyen kérdés azért esik ki mert sokan nem néznek utána és elrotják a választ, holott egyébként a kérdés amúgy jó lenne. Tudom, szélsőségessen gondolkodom, de akkor maradok majd a "mennyi 1+1" szintű kérdéseknél, azt biztos nem rontja el az emberek 75%-a. (zárójelbe jegyzem meg azt, hogy ama kérdésemet hogy hol találták fel a puskaport, 15 válaszolóból 14 tudta! Érdekes!)
Dátum: 2008.10.23. 16:32:48
Érdekes hogy mindenki azon az N-betűn van kiakadva! Igen, elírtam, igen rossz voltam nyelvtanból, de miért nem arra reagáltok amiért beírtam a kérdést? Most én is mindenkinek kössek bele a hejjes(!!!)írásába???
Dátum: 2008.10.23. 16:31:13
Erre két dolgot mondanék. Én megnéztem az Atlaszba, ott 397 szerepel. A másik... én elég sok rosszat hallottam a Wikipédiáról. Pl hogy sok témában pontatlan. Nem úgy hivatkozzunk tehát a Wikire mintha az lenne a szentírás! (ezt nem offenzívnek szántam, csak vsz volt)
Dátum: 2008.10.23. 16:20:56
Laikusként szólnék hozzá, a válaszok megtévesztőek, de sztem maga az a fogalom hogy "nap" nem válasz az égitest kérdésre. A nap csillag. (de mondtam, ez szvsz, én laikus vagyok)
Jajjj... Ilyen F1-es kérdést én is kaptam! Ki is teszem ha még megvan!

Ki nyert az 1959-es Formula–1-es szezonban?
Tony Brooks
Phil Hill
Stirling Moss
Jack Brabham

Itt valaki nagyon nagy F1 rajongó!
Dátum: 2008.10.23. 16:18:00
Bevallom én nagyon el vagyok maradva információkkal, csak a válságról hallottam mert ugye mindenki arról beszél. Magyarnak születtem, annak is vallaom magam és soha nem is akartam én máshová születni... de sajnos a magyarok többsége rendkívül "buta"! (Már bocsánat, de ez az igazság) Ez persze azért is van mert nagyon el vagyuk maradva a nyugattól és nem is gazdaságra értem elsősorban hanem gondolkodásra! Én azt látom hogy mindenki egyre-másra veszi fel a hiteleket és arra már nem gondol hogy ezt később miből fogja visszafizetni. Tavaly volt egy 19 éves munkatársam aki minden hónapba felvett valami hitelt, ráadásul enyhén szólva is uzsorakamatra! De mivel mindent más nevére vásárolt így úgy gondolta hogy őt nem foghatják meg! Ő belegondolt abba hogy mit tesz a családjával? És a munkához is úgy állt hozzá hogy ha kedve volt bejött dolgozni, ha meg nem akkor nem. És mikor rákérdeztünk hogy mi lesz ha kirugják és nem tudja fizetni a törlesztést, megrándította a vállát és azt mondta majd elmegy máshova dolgozni! De hosszú távon nem marad meg az olyan ember aki nem is akar dolgozni semmit! És nagyon sok ilyen fiatal van. Ezen kívül... nem szívessen mondom ezt, de a magyar egy elég "lúzer" nép. Miből jöttük mi ki jól valaha is? Semmiből! Ez sajnos tény! Nagyon jó amit írtatok hogy most lenne lehetőség javítani az ország helyzetén, de 1. a magyar átlagember lusta és buta, nem tud és nem is akar javítani rajta, 2. olyan politikusaink vannak akik inkább lehúzzák az országot mintsem hogy a fejlődését szolgállnák! Ez engem mérhetetlenül elszomorít! Mindazonálltal bizakodó vagyok és remélem hogy lesz olyan ember aki élni tud és fog a lehetőséggel! Tisztelettel voltam:

Darun
Dátum: 2008.10.23. 15:03:23
Ezek szerint én szakértő vagyok! Pedíg nem is értek a szaké-hoz! (ez gyenge poén volt, de el kellett sütni) Lehet hogy most én is szégyen szemre jutok, de én is csak hozzávetőlegessen tudtam hogy hol született, egészen pontossan az maradt meg bennem hogy melyik országban! Egyébként Afrika és Amerika legjobb tudomásom szerint nem ország, mint ahogy a kérdés e úgy szólt hogy melyik országban, hanem hogy hol született!
Dátum: 2008.10.23. 14:01:09
Megkövetem magam! Angolként halt meg, de nem angolként született. Maradjunk ennyiben.
Dátum: 2008.10.23. 13:59:42
Sztem az alapján ahogy leírtad... a kérdésfeltevő túl sok MAGUS-t olvasott!
Dátum: 2008.10.23. 13:48:28
Jó lenne ha átszerkeszthetném a kérdést. Egyébként... az már ismétlésnek számítana pl. hogy ő városra kérdez rá, én meg pl. országra vagy kontinensre? Csak mert sztem a kontinensre is tuti mindenki Európát meg Amerikát jelölné meg, ergó kiesne. De azt nem értem, ha neki tudják hogy melyik városba született, azt miért nem tudják hogy az a város melyik országba/kontinensen található?
Dátum: 2008.10.23. 13:44:41
Nem ezért! Ki van írva hogy a hibás válaszok aránya miatt törölték!
Dátum: 2008.10.23. 13:40:52
Idézet: Aisling - 2008.10.23. 13:36:22
Ezt én is feltettem pár hete, csak így: Melyik városban született John Ronald Reuel Tolkien? 47.37% -on áll épp


Hmmm... Ezt nem tudtam. Amúgy... mivel kiesett a kérdés, én s most tettem fel, ennek ellenére lehet a tied volt kinn előbb. De!!! Én tudom melyik városba született mert utána néztem. Sztem az hogy én két országot jelöltem meg és két kontinenst, jobban belefér a "tág" kategóriákba, igaz hogy félrevezetőbb is mivel sokan azt hiszik róla hogy Angol, pedíg nem az! (lásd fentebb)
Dátum: 2008.10.23. 13:38:39
Bennem épp a minap merült fel ezzel kapcsolatban hogy valóban jó lenne ha tetszés alapján is lehetne értékelni a kérdéseket! Mert nagyon sok olyan dolog van amit nem tudok, sőt, olyasmi amiről halvány fogalmam sincs. Pl. lehet valaki feltesz egy olyan kérdést amilyet életembe nem is hallottam és ad rá négy hamis választ. Mivel azt se tudom miről van szó így sztem helyessen értékelni sem tudom majd! Ilyenkor mi a teendő! Jó, ez egy szélsőséges példa volt. De ha egy ilyet jónak jelölök akkor tovább engedek egy rossz kérdést sok bosszúságot okozva vele társaimnak. Ha meg lehúzom csak azért mert én nem tudom a választ és valóban jó a kérdés akkor meg a kérdés feltevőjével tolok ki meg azokkal akiknek esetleg tetszene a kérdés. Mindazonálltam megjegyzem hogy ennek a kvíznek a sikerét mi sem bizonyítja jobban mint az, hogy erről beszélünk a legtöbbet!
Dátum: 2008.10.23. 13:23:00
Nem vártam el! És elkanyarodtunk a témától!
Dragon: tökéletessen megértelek! Engem komolyabban soha nem érdekelt a csillagászat de mivel apám nagyon odáig van érte, ragadt rám egy s más. Asszem én a Tolkien-es kérdésemmel meg is húzom magam, mivel a helyes válaszon kívül a többi válasz annyira (már bocs) bárgyú hogy még csillagászati ismeretek hiányában is megmondanám neked a helyes választ! Kár hogy ilyen kérdéseket nem én kapok!
Dátum: 2008.10.23. 13:11:36
És a hangsúly a fantasy-n volt! És ha már kötekedünk... A filmet sztem sok olyan ember megnézte aki max hallott a fantasy-ről, és páran azért olvasták csak el a könyvet mert tetszett nekik a film. Ilyen formán Tolkien "ismerete" túlmutat a fantasy-n, de értem hogy mire céloztál. Én akkor is szomorú vagyok hogy így járt a kérdés mivel még ez volt talán a kérdéseim közű az amelyik a legközelebb állt a szívemhez!
Dátum: 2008.10.23. 13:05:49
Nos... Anime-t én is nézek! Ennek ellenére nem biztos hogy tudnék ilyen kérdésre válaszolni. Az álltalad említett kérdést sajnos még nem láttam, de azt én is tudom hogy anno A Chihiro (remélem jól írtam a nevét) elhozta az Oscar-t, mégpedíg ha nem tévedek többek között a Shrek elől! Amennyiben ez volt a kérdés úgy ez nem feltétlenül anime-s kérdés mivel az Oscar sokkal publikusabb az anime-nél. (egyenlőre) Ami az rpg témát illeti, ezen is vitatkozhatnánk! Részemről nem attól lesz valami rpg hogy IC írok egy fórumra! TK-t is lehet játszani annélkül hogy akár egyetlen reagot is írnál! (sajna már jó ideje nekem sincs rá időm) Én itt egy Végzetúr bőrébe képzelem magam, nekem ez ezért szerepjáték. És mindent meg is teszek azért hogy ez az "illúzió" fennmaradjon. És végül megsúgom, Tolkien nem ott született!
A helyrag miatt meg elnézést, a magyar nyelvvel nekem is akadnak gondjaim, bár szerencsére kevesebb mint az átlagnak. Ha visszakapom a kérdést, igyekszem majd korrigálni, de örülnék ha végre benn maradna.
Oldal: 12345678