Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Dátum: 2011.06.10. 06:52:06
No pl. ilyen esetben is jól jönne, hasznos lenne egy Relik eladhatóság / cserélhetőség (gyengébbre). ;-)
Dátum: 2011.06.09. 21:18:02
Én már találkoztam olyannal, akinél volt Az alku lánca ezüst ÉS arany kivitelben is. Ilyen esetekben vagy törlődnie kellett volna a réginek, vagy...
Mivel megdolgozott az illető az ezüstért is hát miért ne kaphatna érte valamit? ;-)
Dátum: 2011.06.09. 15:45:32
Hopp-hopp... Frissült a nyitótopic...
Akkor, ha jól értelmezem, a tartalékbefagyasztás nem lesz tényező... Ez (számomra) fontos infó. ;-)
Kieg.: Elméletileg csapatfüggő lesz a +1-es erősséghez szükséges mennyiség. Múltkor legalábbis aszerint eltérő volt.
Dátum: 2011.06.09. 14:24:51
Alakul az... Elég kiegyenlítettek a csapaterősségek. Imádok versenyezni... ;-)
Kieg.: Mánminthogy a pozitív hozzáállásom alakul.
Dátum: 2011.06.09. 12:05:34
Természetesen emlékszem az előző Térképezés fórumkiírására.
HA így lesz most is (+1 erősség +X db után), akkor teljesítmény orientáltabb leszek én is.
Újabb Toplista javaslat: Legtöbb portyával (NEM kihívással) szerzett térképdarab.
Ez adna egy kategóriát a PP-seknek, míg a "Legtöbb Térképdarab" ábszolúte VF-es kategória lenne.
Csak ötletelek. Érdekes lenne, ha most bekerülne ilyesmi (Toplista), de ha nem hát akkó' nem. ;-)
Más: Baraty jelezte, hogy EP-t már a nevezéstől lehet gyűjtögetni. Káááár, hogy nem találom az eddig gyűjtött értéket megjelenítve, de lehet, hogy csak az indulás után fog megjelenni az addig gyűjtött mennyiség... Pedig érdekelne az alakulása most is, mondjuk nem létkérdés. Vannak fontosabb/érdekesebb kérdések is...
Dátum: 2011.06.09. 11:17:00
Idézet: Birka - 2011.06.09. 10:11:23
Azt ne felejtsd el, hogy a LuzerFC-nél összeszedni az 50 térképet (ami kell a +1 kategóriás díjhoz) is könnyebb, és ha valaki átlép 55 térképpel a top2-es csapatba (mert neki nem a top1-es kell), akkor az még jobban betesz a top2-es csapatnak, és még jobban megkavarja a LuzerFC szorzóját.

Azért én megvárom a hivatalos állásfoglalást a +1-es térképkategóriáról, mert a jelenlegi kiírásból ez valahogy "kimaradt", vagy nem is lesz...
Dátum: 2011.06.09. 09:09:49
V3-on (per pillanat) 23 ponton belül vannak a csapaterősségek.
TALÁN lesz verseny... Örülnék neki...
Dátum: 2011.06.09. 06:34:47
OK. Felfogtam a taktikai lehetőséget.
A gond csak az, hogy gyanúm szerint épp a LúzerFC nyereményére pályázom. Egyéni szocproblem? Tartok tőle, hogy az.
Bízom benne, hogy "rengetegen" taktikáznak majd és ezzel a LúzerFC a végén hirtelen az 1. helyre fog ugrani. :-P
A Relikeladás témát Landragórnál már kiveséztük. Az AH-s cserelehetőség is felmerült esetleg Relikerősség csökkentés büntivel (pl.: 30-as erősségűt max. 20-asra lehetne cserélni). Azóta is csönd van a téma körül... Pedig láttak "páran" benne fantáziát. :S
Mód.: Javítgatás, kiegészítés...
Dátum: 2011.06.09. 05:47:23
"Tubular Bells"-Ki az élőadó?

A Kvíz készítője és elfogadója szerint Jean Michel Jarre... Kutatgatásom szerint Mike Oldfieldnek is van ilyen című száma, ami csak azért gond, mert a válaszok között szerepel ő IS.
Kieg.: Biztos, hogy "ÉLŐ" akart lenni az az adó?
Dátum: 2011.06.08. 20:59:44
RENDKÍVÜL szomorú vagyok.
Ha tényleg összesen annyit várhatunk az eventben lehetőségek terén, eseményben, versenyben, jutalomban, jutalom erősségben, ami le van írva, akkor benne maradt az ÖSSZES probléma, ami felvetődött.
Szubjektív lehetőségem: Választok és átlagos - hétköznapi életvitelemmel elérem a számomra a csapatom által elérhetővé tett legjobb díjat. Ez előreláthatólag bronz lesz. Ha kiköpöm a tüdőmet (800CSP+300PP+maxRegen+Térképszaki+pálca), akkor a jelen kiírás szerint ÉS az eddigi Térképezések tapasztalata szerint is bronz lesz a végeredményem.
Kááár... Ennél ha nem is többet, de érdekesebbet/versenyhangulatúbbat vártam...

Kieg.: Csapatváltás új szabálya: EZ MI? "Alt- és multifarmkarakterek" szívatóhadjárata várható? Lesz olyan VALÓDI játékoskarakter, aki vált olyasmire, ami neki nem is kell (talán más kedvéért), VAGY rontja a saját esélyeit az átállogatással? Maradjunk annyiban, hogy nekem ez magas... Persze, ha a csapatváltási kedvet akarják ezzel csökkenteni, akkor az más... Akinek nincs, vagy csak 1 relikje van, annak van értelme ugrani... Talán...
Dátum: 2011.06.03. 13:31:25
Mihez? Valamire, megfelelő aktivitással majdcsak jó leszel...
Egyébként gratula... HA nem 10 térképdarabbal, vagy hasonlóan DÚÚÚRVA teljesítménnyel jutottál hozzájuk. ;-)
Dátum: 2011.06.02. 11:04:28
Ja-ja, 40. alatt nehézkes a Térkifordítás, hacsak nem váltotta valaki ki a Xenóktól az LGy-t, vagy a Térkifordítót. Talán majd Landragórnál esik megint. Attól tartok, hogy az LGy és az LGy-s tárgyak elérhetősége 40. alatt más módon (eventjutalom) nem lesz protezsálva. Bááár, ki tudja... :S
Dátum: 2011.06.02. 09:46:19
Nekem nem sugallta, de ez valószínűleg az én hibám. ;-)
Alacsony szinten (40. alatt) még ölég egyenletesen "nehezedik" a szintlépés. Egyetértek a magasabb szint lehetőségei okozta szintlépési sebesség különbség csökkenéses véleményeddel.
A Külditéma csak azért merült fel, hogy kissé pontosítsak az (egyébként nálam sok tekintetben tapasztaltabb) előttem hozzászólók bejegyzésén. Számíthat, ha egy kezdő/alacsony szintű is olvasgat fórumot. ;-)
"Hogyan érvényesítsem az IQ-m és Taum" - Ezt már épp kivesézték elég körültekintően. IQ fölény (szintfüggő mértékben) + Szerencsefölény (+30?) az ellenféllel szemben és magas valószínűséggel hozza az ámbör a varázslatát, míg az ellenfél jóóól "becsakol".
Kieg.: A Wikiről kivették, ezért nem tudom, hogy áll e még az, hogy 3 Szerencsepont különbség módosít 1%-ot a találati esélyen max 10%-ig. :S
Dátum: 2011.06.02. 09:14:59
Jaaaa, hogy már elérted a 100.-at... Akkor elég sokára sikerálhatott... :S
Dátum: 2011.06.02. 08:53:47
Nem tartom jó ötletnek a Szintlépősek tartogatását. Minél hamarabb tudja le őket az ember, annál kevesebbe kerül, annál gyorsabban is van meg, hiszen alacsonyabb szinten kevesebb TP kell a szintlépéshez. Ha a Szintlépős közben lenne teljesíthető (pl. szinhez kötött), akkor is érdemesebb előbb a Szintlépésre rámenni. Egyszerű matek:
pl. 32. szintű vagy.
35.-en van Szintfüggő Küldi.
Ha az 5 szintlépőst 32.-en bekapcsolod, akkor 37.-en 2 küldivel tudsz meglenni.
Ha fordítva csinálod, akkor a 2 küldi 40.-en lesz meg.
Kieg.: 36.-on másképp nem is lehet nagyon meg a 100. teljesített küldi... ;-)
Dátum: 2011.06.02. 08:45:29
Igaz-igaz...
Sz'al galetkikok... A többit már említettem.
Dátum: 2011.06.02. 08:07:47
Ámbörök...
Lopás téma: Elég ha csak annyit tart számon a progi a karlapon/karakterszinten, hogy mennyi térképdarabot SZERZETT egy karakter. Az ellopott mennyiség így a Kufárállást befolyásolja és nem a leraboltak egyéni teljesítményét. Ha a közízlést sértené a POK-ok extrabevétele (a kieső erőforrás után járót esetleg nem is ellensúlyozót), akkor az is megoldás lehet pl., ha a lopott darabok is csak a csapatversenyt módosítanák és az egyéni eredménybe nem szólnának bele.
"Kicsik" téma: A küszöbszámok belövésétől függ, hogy az alacsonyabb szinten is jó eséllyel elérhető lehessen az arany fokozat az utolsó helyezett kufárnál is ... MAXIMÁLIS HOZZÁÁLLÁS ESETÉN! Azaz alacsony szintű max tartalék + Térképszaki + Pálcácska és hiperaktivitás esetén. A magasabb szintűeknek több a szakikból adódó tartaléka / erőforrás regenje / extra lehetősége (pl. Kihívás). Ezt (is) ellensúlyozza a "hendikep", hiszen valószínűleg van már 1-2 erősebb Térképes cuccuk. Ha meg nincs, hát most végre biztosan hozzájuthat a karaktere "kockáztatása" nélkül.
A Térlépevent azok közé az eventek közé tartozik, amik nem igazán kívánják meg, hogy mást csináljon a Játékos, mint amit amúgy is csinálna. Ez unalmas, de kényelmes megoldás. HÉTKÖZNAPI HOZZÁÁLLÁSSAL AZONBAN NE LEHESSEN CSÚCSTELJESÍTMÉNYEKET ELÉRNI! Plíííz...
Merhát itt csak elmélkedünk a "hogyan is lehetne/kellene" kérdéseken. ;-)
Kieg.: A Csúcsteljesítmények viszont legyenek jutalmazva illendően, különben tényleg csak a minimumot fogja hozni mindenki pár őrült kivételével.
Dátum: 2011.06.01. 14:53:28
Én megfordítanám a Jutalmazási szitut: Mindenki a saját erősségéért hajtson és a Kufársorrend legfeljebb módosítsa a küszöbszámokat, azaz ezt lekoppintanám a Kufárcsata rendszeréből kissé módosítva. Ha elég ütősek a küszöbszámok és a "hendikep", akkor mindjárt más lenne a leányzó fekvése... ;-)
Persze aki a Találkozókon be tudja rámolni a hiányzó aranyfokozatú Relikeket, az nem nagyon fogja zavartatni magát holmi versengéssel... :S
Kieg.: EGYSZERŰEN NE JÁRHASSON AUTOMATICE ARANY FOKOZAT NÉMI MINIMÁLIS RÉSZVÉTELÉRT!
Dátum: 2011.06.01. 14:38:23
Szubjektíve támogatom a mindkét erőforrást használókat erősítő szitukat.
A térképdarab lopás csak egy nagyon-nagyon izgalmas ötlet, amit szívesen látnék az eventben. ;-)
Kieg.: EZÉRT is támogatnék egy "Portyával picit több darabkához lehet jutni, mint Kihívással" dolgot. EZ még nem részrehajlás. Ettől fog a VF-es (esetleg) portyázni is, ha hátul kullog a Kufárja a csapatversenyben. Annak a bizonyos legerősebb fokozathoz szükséges küszöbszámnak nem árt tényleg erősnek lennie...
Dátum: 2011.06.01. 14:13:22
Ja-ja. Per pillanat a VF-es 100%-osan tudná kihasználni az erőforrásait, míg egy csak PP-ző Lopással együtt sem közelítené meg ezt. Legfeljebb annyiban segít a PP-seknek, hogy ha nincsenek tele maxos relikekkel nagyon, akkor azért lesz némi esélyük kb. egy ezüstre. Az is jobb, mint teljesen kimaradni, kizárni magukat egy hangulatos közösségi szituból. Persze minden attól függ, hogy mennyire lesznek jól beállítva azok a bizonyos Relikfüggő "hendikep" módosítók. ;-)
No meg attól is függ, hogy mennyi lesz a max rabolható mennyiség. Ennek belövésére is volt már javaslat.