Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Dátum: 2012.01.06. 14:19:31
Nemrég olvastam egy "cikket":

"Az évszázad csalása


Egy tegnapi sajtótájékoztatón a következő szavak hangzottak el: "a PSZÁF adatai szerint a bankok mintegy 1626 milliárd forintnyi hitelt vettek fel eurón kívüli valutában, ugyanakkor több mint 7600 milliárd forintnyi hitelt helyeztek ki. Vagyis a bankok bizonyítható módon nem váltottak devizára forintot.."

Magyarán: a kihelyezett hitelek 80 %-a tulajdonképpen nem is volt egy pillanatig sem deviza alapú (svájci frank, jen stb.), hanem egyszerű forint hitelek voltak, amire ráaggatták a devizás elszámolás külső mázát, majd a megváltozott kamatok, árfolyamok, és kockázati felárak alapján elképesztő profitot akartak bezsebelni rajta.

És mindezt egy hatalmas csalásra alapozva... Mert ezt nem lehet más szavakkal illetni. Ez bizony csalás a javából. Méghozzá társadalmi méretű, sőt valószínűleg európai méretű (más országokban is ugyanez folyt)! Vagy nem is tudom milyen kifejezést kellene alkalmazni arra, amikor meghamisított adatok alapján a nagyjából 6000 milliárd forintnyi (7600-1600=6000) deviza alapúnak álcázott hitelből a törlesztőrészletek indokolatlan felduzzasztásával kb. 9000-12000 milliárdnyi profitot akarnak zsebre vágni. És mindezt egy, már koldusszegényre züllesztett társadalomban!

Ha ez nem egy világraszóló köztörvényes bűncselekmény, akkor mi az? Minek nevezzük azt, amikor egy vérlázító hazugság alapján egymillió koldus-egere családot akarnak megrövidíteni és még kitüntetést is várnak érte?

Kutatok a magyar történelemben, hogy volt e már hasonló méretű csalási-lopási művelet, de amiket ismerek (A Nagy Lajos korabeli arany-panamáktól Szerencsés Imrén át a közelmúlt Postabank-BKV stb. botrányig) azok bizony méreteiben messze eltörpülnek ehhez képest. Tehát a szenzációsnak tűnő címünket szép szerényen akár az évezred csalására is módosíthatnánk.

Ugye sokszor emlegetjük azt, hogyha valaki egy tyúkot ellop, akkor börtönbe kerül, de ha egy országot akkor béke Nobel díjat. És ezek a kedves bankok most a kormánnyal történt devizahiteles-mentő megállapodás alapján lemondanak a profitjuk egy jelentős részéről, több száz milliárdról! És a nemes lelkük nem szakad bele ebbe a jóságba!

Tényleg komoly teljesítmény ez a bankok részéről. Egyrészt színészi, mert ehhez tényleg vastag bőr kell, hogy ezt valaki így el tudja játszani. Másrészt a csalás ilyen szintű kidolgozása nagyívű gondolkodást feltételez.
...
És a kormányunk ezután a dolog után úgy tesz, mintha nem történt volna semmi, sőt ezek a kedves emberek komoly segítséget nyújtottak a magyaroknak. Nem lesz semmiféle kivizsgálás az ügyben, sőt nagyon örülünk a dolognak, mert a megegyezés nagyon jótékonyan fog hatni a forint árfolyamára. És a bankszövetség elnöke olyan jóságos arcot vágott a megegyezés bejelentése során, hogy tényleg látszott rajta, hogy a lelkéből beszél. Éppen hogy csak a sírásával nem küszködött.

Mindez természetesen csak itt történhet meg egy abszurd országban és egy abszurd korban, ahol néhány ember - következmények nélkül - grandiózus mértékben csinálhat hülyét egy egész társadalomból. És mi abszurd módon toleráljuk ezt!
..."

Érdekelne a véleményetek... Főleg abban tekintetben, hogy ilyesmit tényleg megléphetnek-e bizonyos érdekcsoportok pl. mert kevés embert kell hozzá csöndben tartani (fenyegetés, lepénzelés), vagy mert "hagy tüntessenek, majd hazamennek" - (azt csinálunk amit akarunk, mert ha lassan adagoljuk, akkor egész biztosan letoljuk a torkukon) a vezetői hozzáállás társadalmunk, gazdaságunk minden számottevőbb területén?
Dátum: 2011.12.20. 16:02:22
Alvariel 2-3 kategóriája (sajna szűkös). Térképes event. Pár event "alternatív" toplistája.
Így hirtelen.
Ellenben el tudnék még képzelni pár fejlesztést, ami MINIMUM szórakoztató.
Így hirtelen felötlött bennem egy PvP aréna ötlete, amiben különösebb következmények nélkül, pusztán a dicsőségért kihívhatják egymást a játékosok spec szabályok, alternatív mérkőzésfajták mellett. Pl. Kihívó választ fegyvert, csak varázslat BVUV-san, csak közelharc BVUV-san, állatmentes meccs, szövibónusz mentes meccs. Ez lehetne új épületben, de még inkább egy Aréna Szöviépület upgrade is.
No de ez már erősen Javaslatok topic téma...
Dátum: 2011.12.20. 14:39:11
Felmerült, hogy ez "csak" egy JÁTÉK. Vannak, akik ennek megfelelően nem foglalkoznak a részletekkel, csak elúszkálnak a sekély vízben.
Persze vannak akik szuperoptimalizátor módon ki szeretnék hozni ebből is a max lehetségest (hívjuk őket cápáknak).

Nos ez egy olyan JÁTÉK, "pancsolómedence" amiben össze vannak eresztve a békés fürdőzők a cápákkal, az amatőrök a profikkal, a műkedvelők a "hivatásosokkal".
Nem "ér" csodálkozni a végeredményen.

Az viszont MÁS kérdés, hogy kinek mi jelent célt egy játékban. Cél nélkül nem fog sokáig senki huzamosabban foglalkozni valamivel, hacsak nincs más választása. Célokat érdemes kreálni egy tevékenységben (pl. egy játékban). HA pl. a Bajnoki cím már nem lehet valaki(k)nek elérhető, akkor legyen alternatíva (és ne feltétlen egy Bajnoki nerf). Az Eventsűrítés pl. KIVÁLÓ alternatív célokat dobott a játékosoknak, többé-kevésbé Alvariel is működik ezen a téren.
Talán érdemes lenne tovább ötletelni több téren a Javaslatoknál...

Kieg.: Egyébként SZUBJEKTÍVE jobban örültem volna egy olyan Bajnoki medál módosító variációnak, ami nem kizárja idővel a többszörös nyertest, hanem közelebb hozza a középmezőnyhöz (mint pl a portya %-os módosítója). ÚGY érdekesebbek és kétesélyesebbek lettek volna a meccsek. MOST csak az a biztos megen, hogy hol alaposan elverik a tagot, hol laposra veri az ellenfelét... Unalmas egy idő után.
Sajna nagyon széthúzódott a mezőny már 1 szinten belül is. :S
Dátum: 2011.12.17. 08:32:49
Idézet: Miklós - 2011.12.16. 12:05:42
Idézet: Isten Kardja - 2011.12.15. 21:38:35
Én veszek magamnak egy ajándékot (jó, jó VÁLASZTOK ), de a szövetségből meg szeretne valaki lepni...akkor szomorúan kell tapasztalnia hogy nem tud nekem örömet okozni?

Igen, ez így van, ellenkező esetben egy karakter megtehetné, hogy betáraz az összes relikviából maximális szinten...

Ha valakivel előfordul az a "baleset" (szerintem nem fog) hogy valaki "megszivatja" azzal, hogy bronz cuccot ajándékoz neki, és ő ezután vesz egy aranyat, de nem tudja emiatt magának odaadni, írjon az ügyfélszolgálatunknak, és természetesen töröljük a bronz cuccot.

Nos velem előfordult.
Márminthogy a jó szándékú változata. Bízom benne, hogy áttehető szövitársam egyébként RENDKÍVÜL megtisztelő meglepije egy jobban rászoruló szövitársunkra.
Habár az akció leírásában még mindig szerepel a "nem átruházható" szöveg...
Gyanítom, hogy hétfőnél hamarabb nem is érdemes megoldásra számítani. :S

Kieg.: Legalább nem vagyok vádolható visszaéléssel, mert a kapott reliket még nem is tudom használni (+Af).
NEM ÉR mellékvágányokat indítani!
Azér' ment a 10-es...
Dátum: 2011.12.06. 13:09:40
Akkó neked jóóó.
Amúgy meg már nem is téma, mert helyreállt a rend. Fene bánja az "elbukott" nyereményeket. Majd behozom éjfélig (ha fix a max mennyiség, ahogy a Wikis leírásban szerepel). ;-)
Amúgy mög igencsak el vagyódunk tévelyedve, mer' ebbiza nem Xenó téma.
Részemrű topicoff over...
Dátum: 2011.12.06. 11:12:16
ÖRÖMHÍR:
Egy "A portyázás itala" tűnt fel nemrég az Egyéb tárgylistámban (20 portyára), pedig reggel óta nem csináltam semmit.
Megy a "foltozás"... :S

Tanulság:
Reggel 8 előtt nem biztos, hogy érdemes beleugrani egy "új", még nem bizonyosan tesztelt helyzetbe.
Najóóóó... Nem piszkálom a Behót, mer' a végin én húzom a rövidebbetot...
Dátum: 2011.12.06. 10:20:53
SZERINTEM javították, mert már esett Kihívásból nálunk is.
Ezt arra alapozom, hogy 20 portyából 0 az NEM követi az Eventleírást (hacsak nem lett %-os a találási esély).
Ez egy 10 pontos hozzászólás.
Viszont sajna a rendszer nem állandó (ez nem is biztos, hogy baj), azaz sííímán előkerülhetnek, bejöhetnek játékegyensúlyi problémák, hosszútávon erősebb hatások amelyekkel nem bizonyos, hogy számoltak, figyelembe vettek VISZONT módosítottak a fentebbi problémák kiküszöbölésére, hatásuk mérséklésére (lásd Láthatatlanság, Erő tényező portyáknál, stb.). Természetesen nem mi döntjük el, hogy mi lehet, mi lesz gond, mit változtassanak. Csupán ötletelünk és elemezzük az egyes ötletek hatásait. ;-)
Dátum: 2011.12.06. 09:36:16
Szövitapasztalat:
Eddig csak vadászatnál találtunk Télapós Eseménycuccot. :S
Dátum: 2011.12.06. 08:12:57
Mennyi aktivitásból (vadászat, portya, kihívás)?
Nekem 20 portyából SEMMI.
Dátum: 2011.12.02. 23:07:35
Húúúú! Eeeez így izgalmas. ;-)
1000 köszönet.
Dátum: 2011.12.02. 21:59:51
Lélekszívás.

Sajna sehol nem találtam egyértelmű leírást (Wikin sem, itt sem) ezért rákérdezek.
Jól sejtem-e hogy...
1. a Lélekszívott mennyiséget gyanúm szerint elveszti mind a vesztes, mind a nyertes (amelyik tudott szívni) a hagyományos LE veszteségen felül (ezt természetesen csak a vesztes)?
2. ebből következőleg "üres zsebű" karitól nem lehet Lélekszívni sem?
3. a portya vesztese megkapja a nyertestől szívott mennyiséget?
4. a varázslat Lélekszívása nem adódik hozzá a többi felszerelési tárgy Lélekszívásához? Ellene egyedileg működik a LEszívás védelem (fele a wiki szerint)?

(Jav.: helyesírás)
:-D TOTÁL igazad van. EZ bezony rátapintás a javaslat Achilliánikusos sarokzattyára. ;-)

Bezony mindenféle módosítókkal buherált a Térképezésben a találási esély. Még a kufárok között is van módosító nemhogy egyénenként.
Sajna ez benne van. Ezért javasoltam a jelképes díjat, azaz vagy csak "szép", vagy olyasmire ad pl. +1-et ami hihetetlenül jelentéktelen előny (pl. 1db kalandszakira).
Megoldás lehetne, hogy két esélyt kalkulál a progi.
1-et a napi, a saját és a kufármódosítókkal (ez a jelenleg is számolt eredményed) és 1-et ezen módosítók nélkül (ez menne a Tolistába). Asszem kissé meg tudná terhelni a szervert a dupla entrópi (vammiamütymüty). Ez ugyebár a te javaslatod is, ha jól értettem.
PICIT más megoldás, hogy kufáronként lehetne toplista pl. találásra. Ekkor csak az egyéni módosító zavarna be. A négy kufár nyereménye lehetne a 4 kalandszakira +1 (egyiknek +1 mászás, másiknak +1 zárnyitás, stb.). A +1 térképezés picit erősebb táp (húúúúú :-P), ezért azt fájdalomdíjul az utolsó helyezett kufár toplistásainak lehetne juttatni.
No de ezek csak ötletelések.
Kieg.: A LÉNYEG, hogy örülnék ha feldobnák valamivel a Térképezést, mint EVENTET.
A napi rutinra épülő event nehezen nevezhető eventnek csak azért, mert X idő után adnak valamit érte ami ugyebár (közel) random, mert legfeljebb a +1 fokozat per pillanat a beleszólási lehetőség. No meg a "szenyózás" (ucsó pillanatos ugrabugra - kamikázézózúzódás)... :S
Tééényleg?
Szerintem meg PONT annyit tudsz tenni érte, mint más eventben. Tartalék + felszerelés (ebben az esetben kavicsos) + szakik, stb. melyek mérete, összetétele messze sem mindegy.
Hmmm...
No de ha TE mondod, akkó semmit nem lehet tenni a toplistára kerülésért.
Van benne valami...
Noakkó...

Felvetődött a szövinkben egy gondolat.
Ugyebár olyan Lélekszívó kristályt nem választhatsz a Xenózásnál, ami már van. Node...
Ha elhasználtad (eladásra került a tárgy amibe tetted), akkor miért nem lehet újra kiválasztani?
Setleg ha 1 ment el, akkor csak 1-et kaphatna valaki helyette (max 2 birtokolható 1 fajtából).
Kötve hiszem, hogy dec. 15.-éig beprogramoznák (ha tetszetős lenne is az ötlet) és ha a következő Xenón már 2 féle is lehet a birtokunkban, akkor már nem is biztos, hogy érdekes a kérdés. Habáááár esete válogatja....

Más: A Térképevent Mikós szerint sima hétköznapi hozzáállásra lett kitalálva. No sima hétköznapból van épp ölég. Igazán feldobhatnák a Térképezést valamiféle Toplistával (p. legtöbb térképdarab) és érte járó jelképes díjazással. Igencsak izgalmasak lehetnének az utolsó napok, ha random időpontban zárulna a kufárváltási lehetőség (teszem azt DIREKT szoros állásnál :-P).

"Mégmásabb": Személy szerint örülnék egy új Alvariel kategóriának, ami pl. 1-1 hónapra lecseréli sorban a meglévőket (amúgy is ölég egyhangú 2-3 helyezési statisztikája). A hónap letelte után a lecserélt visszaáll és a következőt üti ki 1 hónapra. Ez a + kategória lehetne pl. "a legtöbb szerzett Dukát", "a legtöbb Építésnövekedés/szint", stb. de lehetne poén is (pl. legtöbb ájult állat, legtöbb ájulás, stb.) Ami még izgalmasabbá tenné a játékot az az lenne, ha RANDOM kategória ugrana be. Így készülni sem nagyon lehetne előre. ;-)
(IRTÓÓÓZTATÓÓÓ sóhaj)

Uramatyám.... Hogy én mennyire tudom sajnálni a topszövis és topkarakteres "problémákkal" küszködőket.
SOHA nem lennék a helyükben.

Szóval visszatérve az Entikorlátra...
HIHETETLENÜL büszke vagyok a játékostársaim zömére. Fentebb egy TÖKÉLETES hasonlat hangzott el miszerint "ha csöpög a csap, akkor azt ne a kerület vízének elzárásával oldjuk meg".
ÉS a többség igenkreatívan és építő jelleggel szólt hozzá.

Beszállok én is 1 őrült ötlettel.
Az 1 varázslatos pörgetéshez ugyebár nem árt beelőzni az Entit, különben gyógyitóka tengerbe fullad a kari, hacsak nem akkora az egészsége, hogy a 16%-a mindig kibírja az Enti varázslatát. Hááát ez azért ölég erős gondolat.
Mi lenne, ha egyszerűen csak az Entik Szerencséjét tennék helyre.
Mindjárt nem lenne olyan különös helyzet, hogy egy kari beelőz egy nála akár 100 szinttel magasabb Entit.
Hozzátenném, hogy velem ez időtlen idők óta nem fordult elő (pedig odafigyelek a Szerencsémre).
Én elhiszem, hogy 65.-70. szint felett könnyű is lehet az Entizés, de ez alatt kizárt az ilyen "játék".
1 kibúvó van. A kifejezetten építő karik (TÖ békapopó alatt, Szerencse egekben) még mindig beelőzhetik akkor is. No nekik alig van egyéni sikerélményük. Istenuccse DIREKT meghagynám nekik ezt a "tápot" a szövijükért tett áldozatos munkájukért cserébe. :-X
Még valami: "A Behó nem azért találta ki az Entiket, hogy nagyobbat lehessen rajtuk szakítani, mint az Epikusokon". Eről csak annyit, hogy a Behó NEM tápos taktikai lehetőségnek álmodta meg a Láthatatlanságot.

Summa summárum szerintem is nehezíteni kell az Entizést (magas szinten bizonyosan), de csak okosan ám.
OTT a pont.
Szubjektív okom (is) van a kezdeményezés ellenzésére: Saját ökör ígéretem, hogy SOHA nem licitálok topcuccra a kincsesben, mert fixa ideám, hogy nagyobb szüksége van rá a nálamnál kevesebb játékidővel, tapasztalattal, ráfordítható pénzzel (ez nálam havi kb. 2000), stb. rendelkező szövitársaimnak. Ergo marad(t) az Entipörgetés. EZ az én bajom/hülyeségem, DE...
KIFEJEZETTEN ellenzem a kincskorlátot, mert egy alapvető taktikai elem esik ki a nem topszövi tag játékosoknál ha bevezetésre kerülne. Alapvetően ellenzek minden olyan kezdeményezést ami ellehetetleníti, versenyképtelenné teszi már egyéni szinten is a nem topszövis játékot. Már volt részem egy "népvándorlásban" a versenyképesség érdekében (nem topszövibe), de nem szándékozom többször még felvetni sem. Rossz álom lenne arra ösztökélni, abba az irányba elfejleszteni a VÚ-t, hogy legyen pl. 5 topszövi összesen kb. 150 aktív és fizetni hajlandó játékossal, mögöttük pedig a "küldipörgetni" való maximum PvE-képes "ingyenélők" kis csoportja.
EZ KINEK LENNE JÓ?
A Behónak kötve hiszem. És NEKTEK, tisztelt játékostársaim?

ui.: A "Wyhetrqaxx képzőgyűrűje" óta már egy Trükkös sem akkora szám, pedig mi vért köll izzadnyi hozzá még szöviszinten is, nemhogy egyéni szinten. Ráadásul 1szerűen nem tud annyi szövi akkora aktivitást produkálni, 1szerre annyi Epikkiler karit mozgósítani hogy értelmesen haladjon az Epikincs szint (a topot kivéve).
Mán megen 1 hatalomösszpontosító ötlet SZUBJEKTÍV véleményem szerint... :S

ui.2.: amúgy a többi igen tetszetős és hangulatos kezdeményezés.
Dátum: 2011.11.18. 15:07:22
GRATULA minden érintett fejlesztőnek.
A BVUV MESSZE teljesítette azt amit vártam tőle.
Elképesztően izgalmas meccseim voltak és sokkal reálisabb eredmények, mint a sima Bajnokin.
Az Eredmények fül is szuper.
Máncsak nyerni kéne 1x-2x itt is...

Amúgy ki élte meg a legtöbb körös meccset?
Nekem LadyP ellen 6 kört sikerült kihúznom...
Gyanítom, hogy volt valakinek több is.
Dátum: 2011.11.18. 13:10:07
Igazad van.
DE ezen kívül még a Kábítós kérdésre sem találtam választ (úgy fog működni, mint a varázslat szakimódosítók, vagy végig "él" a bekapott mínusz?).
Kieg.: No majd kiderül, de most már a Bajnokin, "saját bőrön".