Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Dátum: 2014.05.05. 11:05:08
Idézet: Főispán - 2014.05.05. 09:35:41
...Menet közben beváltható a horda trófea,vagy az esemény végéig várni kell vele?


Idézet: Miklós - 2014.04.30. 15:46:28
...A 2 új jutalom nem lesz beváltható az esemény kezdetétől, csak a közepe táján fognak bejerülni. Mint ahogy az esetleges időtől függő pontszám szorzás is leghamarabb a jövő héten, tehát az esemény indulása után kerül be.

Gondolom a többi bármikor kivehető (ahogy eddig is).

Más: V3-on "importált" Gyémánt hadvezérünk Smaragdszövijének globális taktikája igenis mindent elsöprő erejű lehet, ha a Zafírok megen az alsó 2 sorra mennek a Rubinokkal együtt.
A Kristályok meg... Őőőőő... A ravaszok megen kivonják magukat a belháborúból?
Arra gyanakszom, hogy event ellenfeleink nagy titokban Kristály zsoldosok...
Dátum: 2014.05.05. 09:02:07
Vettük - drót leadva...
Dátum: 2014.04.30. 23:56:55
Idézet: Sapphyre - 2014.04.30. 22:23:37
...Kicsit komolytalannak tűnik.

Ahogy a fétis ára is a 80as cuccokhoz képest...
/3x annyit ér, de lehet, hogy még alá is becsültem.../
SZERENCSÉRE nem vész el a TP, ha nem vesszük ki azonnal, csak addig másik csati fejlődik.
Számomra az anyagi körülményeim függvényében a gyűjtögetés a megfelelő út.
Ettől függetlenül érdekes felvetés lehet, hogy vajon a fizetős igények kielégítése nem fog-e visszaütni pl. ott, hogy aki MOST nem vásárol, az hogy fogja beérni (akármennyire is fizetne érte) a rendszeres fizetőket ha mindig lesz új relik (a már említett "igény" miatt), de a lehetőségek épp csak az aktuálisok kivételét engedik meg.
Vagy félévente lesz egy kb. 80 trófeás befizetési akció?
És aki mindent megvesz + ezt is, az mire fogja elkölteni?
Értük mindig +1 új relik kellene, akik viszont megencsak nem behozhatók a logikai folyamat miatt.
Ördögi kör...
Kieg.: Mekkora mák, hogy egyik 80as sem létszükséglet, max kényelmi, illetve minimáltáp cucc...
Dátum: 2014.04.30. 10:58:41
Idézet: Bpetya75 - 2014.04.30. 10:55:03
Miért ne adná? A "Csak!" jó válasz?

Láttam én már karón varjút. Inkább feldobom a kérdést, még ha hülyének is néztek érte.

:S Jogos...
Lásd "Mikor kezdődik..." téma.
Kieg.: THX Baraty az infót. Én (is) mán csak neki hiszek...
Dátum: 2014.04.30. 10:51:52
Nem csak "faja", de logikus is a gondolatmeneted...
Kieg.: Okuláré AH-s relik is mehet a kukába (relatíve eddig se sokan tartották sokra).
Dátum: 2014.04.30. 10:41:09
MI nem feledjük. Teljesen igazad van.
Rögtön meg is kérdezném, hogy aki fizet, az minek mutasson fel bármit is a pénzén kívül?
Ez ütközne a HH jutirendszer jelenlegi elveivel. (Ironizálok? - aki nem akar tippelni, az olvassa el Offs trófeaelemzését).
Dátum: 2014.04.30. 10:28:53
No erre az ÜSz tudna leghamarabb válaszolni. Tippre 12-től.
Dátum: 2014.04.30. 10:16:58
Miért ne adná? Különben tiszta öngól lenne.
A Kvízmedálról, mint feltételről beszélt (legyen X darab ahhoz, hogy megvehesse valaki - kvázi igazolja, hogy "remek" kvízelő, csak már unja és ezért kavicsot is hajlandó tolni a "kikapcsolására").

Egyébként Offs gondolatmenete áll szerintem a legközelebb egy "reális" HH-s jutirendszerhez:
Idézet: Offsboy - 2014.04.29. 17:15:31
Sok benne az örvendetes hír, viszont az arányok miatt megállnék egy kicsit. 180 horda trófeányi új relikvia kerül be, míg 68 trófea szerezhető csatákból, ha minden nap maximálisan elhasználod a 65-ös limitet, és a térképkeresés is rendben van. Nem beszélve arról, hogy az előző eseményről is csak annak van meg az előző 2 relikvia, aki keményen megvett szinte minden csomagot. Értem én, hogy aki nem fizet, annak ne legyen meg minden (ez így rendben is lenne), de itt most azt látom inkább, hogy aki nem fizet, de tolja az eventet ami a csövön kifér, az választhat a végén, hogy melyik relikviát nem veszi meg...
Javasolnám újragondolni, hogy a csatákból gyakrabban pottyanjon csatavégi jutalom - így trófea is - olyan mértékben, hogy legalább 1 relikviát meg lehessen venni a csaták "jutalmaként", a többit meg aki akarja jól megveszi őskőből.

Tehát aktivitással + kaviccsal pl. 2 erősebb relik lehessen elérhető (kb. 160-180 trófea lehessen gyűjthető az eventen - aktivitással el lehessen mán érni 80-100-at).
Ez tovább életképessé tenné az eventjuti rendszert (habár ez sem a tipikus hosszútávú megoldás megen. :S).
Kieg.: Persze gondolkodhat a Behó úgy is, hogy pl. 1-2 kupon (25-50 trófea) épp elég "kavicsmentes" juti a medál mellé és a többi relik igenis kavicstéma. :S
Kieg.2.: "Mentőötlet", ha nem változik semmi: trófea gyűjtögetés eventről eventre...
Dátum: 2014.04.29. 15:43:56
Sok jó változtatás, de...
Nem lehetne egy "laza" változatú fétist is bevezetni a nyeremények közé?
Teszem azt 50. szintű, +0 kritvari bónuszú (akárhányadik szintű a csati) és pl. 60-80 trófeába kerülhetne.
Természetesen NEM lehetne többet venni ebből sem (gyanítom, hogy a 100asból sem lehet eventről eventre gyűjtögetve).
Kieg.: Mindenesetre ha nem lehet ilyen változat, akkor a fétis egyszerű őskő vásárlási "akciónyeremény" a HH-n ennyi trófeáért. :S
Dátum: 2014.04.29. 15:00:45
Azér' pénzt?
Pl. lassan V4-en minden induló toplistás lesz (hacsak nem annyira botor valaki, hogy olyan kategóriában indul, amiben van 3 ellenfele).
A normál világokon sem kell olyan messze rohanni már "üres" (botokkal felszerelt), vagy kis versenyhelyzetű kategóriáért... :S
Dátum: 2014.04.29. 14:44:16
Nekem meg (az eddigi reklamációkra adott fejlesztésekből feltételezhető hosszútávú stratégia alapján) az az ötletem támadt, hogy síííímán jöhetne a VIP II.
500 őskőért fixen van a karakternek 10 támadható (testre szabott bot)ellenfele.
Természetesen minden világon megvehető (nem kapja meg automatikusan a többi világos karid).
VAGY még1szerűbb: boteventeket pörgetni max 1 napos szünetekkel minden világon.
Az "igény" egyre nagyobb (nem csak V4en). :S
Mielőtt megen valaki azzal a remek javaslattal jön, hogy ÉN kreáljak még 4-5 karit és aktívan toljam velük, hogy a célpontéhséget orvosaljam közlöm, hogy NEM.
Valójában olyan fejlesztésben tudnék hinni, ami "életszerűsítené" a helyzetet.
Közel sem élmény (hosszútávon) senkinek és SEMMI köze a VÚ univerzumhoz a napi 2+ mennyiségű PP küldipörginek.
Max egy játéktaktikai elem, ami kezd kissé öngól formájú, botrányosan elszabadult méreteket ölteni.
Persze rá lehet alakítani a VÚ-t...
Kieg.: 100%-os fertőzöttekről tudom leginkább levízionálni ezt a PPküldipörgi mániát - azoknak reális is lenne némi pluszboost (nem vagyok az, engem nem is érdekel ilyen tömény mértékben a PPküldizés).
Dátum: 2014.04.28. 13:18:12

Idézet: Csavardi Samu - 2014.04.27. 14:21:00
...szerintem érdekesebb játékélményt biztosít, mint egy átlag karakter. ...

... és nem csak a játékosa számára. LadyP "feltámadása" és DB megérkezése az ütőtávba/B.kategóriába jelentősen megdobta a játékélményem - ahogy azt reméltem is.
Szinte minden csatánk felért egy esettanulmánnyal (ritka spec szituk tömkelege).
Elnézést - ez ölég szubjektív volt.
Köszönöm az eddigieket (kááár, hogy átadod).
Kieg.: Remélem lesz olyan ügyes gazdája, mint volt...
Dátum: 2014.04.25. 15:46:14
:S
Az ingyen Prém jutalom, akció érdekes ötlet - használhatónak tűnik, mint fizetési kedv növelő ("Lásd, milyen lenne vele...")
Az alap Prémköltség nem drága, de idézném (erősen szabadon) egy szövitársam: "Miért fizessek most már? Eddig nem fizettem. Alig tudok ütni valakit. Attól nem fogok többet tudni ütni (max csökken a lemaradási sebességem). Ellenben ütnek. Ezért fizessek?"
Naja... Talán ha elég fanatikus valaki, akkor a játszhatóságért TALÁN elkezd legalább Prémre költeni.

Kieg.: Ha bővítve lesz a HH beváltási lista (ez a jutirendszer nekem egyébként nagyon tetszik), akkor pár HH-s cucc azért lehetne olcsóbb az ÁLTALÁNOS játékkedv érdekében.
/Kb. annyiba van pl. egy Vitalizátor, mit a VIP per pillanat - szerintem sok érte, de ezen már biztos nem fognak változtatni - sok macera a kompenzációval annak, aki már megvette. Persze ha leprogiznák, hogy trófeára váltható lenne az event indulásig, akkor meg is lenne oldva - Rajtnál megveszi olcsóbbért... Áh... Csak álmodozom. :S :-X/
Dátum: 2014.04.25. 15:05:54
Idézet: Zoole - 2014.04.25. 15:00:34
Nem mellékes kérdés, de nem az a megoldás a már kialakult helyzetre, hogy a fizetni tudó és akaró játékosoknak akik valamit szeretnének is kapni a megdolgozott pénzükért, azoknak a lehetőségeit korlátozzuk...

Milyen korlát? Én ilyet nem javasoltam.
Eddig is voltak, ezután is lesznek pénzért plusz tápok, kényelmi opciók.
A nem fizetők meg alacsony szint után max mutatóban, mert már a játszhatóságon bebukik a téma...
Dátum: 2014.04.25. 14:28:44
Idézet: Zoole - 2014.04.25. 13:57:50
...A fizető-nem fizető szakadéknak már édes mindegy...

Tartottam tőle, hogy erre fog valaki hivatkozni. Tehát mellékes kérdés? :S
Nekem, mint fizetőnek nem. Persze a fizetők többsége ezzel nem foglalkozik - nem is az ő bajuk jellemzően (még).

Nem mellesleg a HH spec cuccok így is "fizetősek" (maxpörgéssel 1 spec szedhető ki fizetés nélkül?)
Áh, hagyjuk. A prémkérdés annyira alap, hogy ehhez képest már tényleg mindegy mekkora téma esik az ölébe a mééég többet fizetőknek. :S
Dátum: 2014.04.25. 13:26:47
Szerintem meg ÁLTALÁBAN nincs akkora játékaggató hatása a manafogyásnak messze sem, mint az ÉP fogyásnak.
Ennek ellenére támogatom a manaital erősítő ötletet. Pláne ha lesznek 1x erősebb manaigényű varik (régi téma)...

Más:Idézet: Gwindor - 2014.04.24. 21:33:28
Az idő ura - a várakozási idők feleződnek

Jöhet. Sokan sok témában felvetették már a kronokomp kérdést.
Szerintem jellemzően az 1 perc lenne egy olyan lélektani határ, ami felett már csak az időmilliomosok nem gyorsítanak valami úton-módon.
1 perc alatt lefrissül a Fáradtság - relatíve folyamatosan, akadálymentesen lehetne portyázni, kihívásozni és az Epizés-TKzás sem lenne játékidő rabló azoknak, akik ERRE rámennek.
/Ez számomra már annyira idegesítő, hogy az Időprizmát megvettem, de kérdéses, hogy mennyire lesz használható ha pl. erősen lecsökken a vadászidőm és nem lesz elég időm öltözgetni lagos időszakban. Talán ha a vadászat indításánál viselt öltözet alapján menne a vadászat a leállásáig... No de ez más téma./

Familiáris idomár - lehet 4 familiárisod

Még egy fizető - nem fizető szakadék erősítő.
Ennél már a lecserélhetőség is jobb lenne (annak, aki változtatni szeretne - én nem, pedig nincs tollászkélgyóm. :-P ).
Viszont itt beeshetne a már máshol említett famierősítő (egyensúlyba hozó) téma.
Vagy Állatoknak spec dolgokat adó cuccok (relik, extraszaki, spec állatfelszerelés).
Pl.: Kennelben is működik a Regeneráció állatszaki, ellenfél állatai 5%-al kevesebbet sebeznek, manaszívás-manaégetés harcba hívott állat esetén, negátor (ellenfél kritütés állatszakija kisebbnek számít portyában az Őrködés mintájára, de kisebb erővel), Epikus állatspec: állat védekezés tul erősítője Epi/Enti ellen, stb.-stb.
Kieg.:A lehetőségek száma végtelen.
Passz. Talán bug. ÜSz?
Nálam (is) a köv volt a színesedési menet:
50.-99. - fehér
100.-149. - zöld
150.-től kék.
Apró kiegészítés: A 150.-et elérve pedig kékülni fog...
Dátum: 2014.04.11. 15:06:53
Idézet: Fecsu123 - 2014.04.11. 14:35:34
...Valami forradalmira talán még én is beregiznék, de, ha nem találjátok fel a spanyolviaszt akkor ...

Egyedül akkor látom értelmét a sokvilágos játékkoncepciónak, ha azok eltérőek. Viszont ezt a Behó nem szívesen vállalja be (érthető).
Csak azért, hogy megen legyen egy max a rajtnál érdekes, pezsgő világ...
Arra ott van a V4, bár... Annak, aki be tud vállalni egy kb. 2 kari igénymennyiségű (idő-pénz) játékot érte.
Kieg.: Párdon. Nem múltidőben akartam beszélni a V4-ről - javítottam...
Dátum: 2014.04.11. 14:11:36
Idézet: Birka - 2014.04.11. 13:06:51
...Ezek közül (vagy ha van még ötlet az jöhet) valamit be kellene vezetni V6-on, különben semmit se csinálunk arendszerrel, csak paskoljuk a szrt...

Maxos 1etértés, de nem csak V6-ra lenne érdemes gondolni (és újabb eltérő szabályú világot kreálni).
Nézzünk egy kis hatástanulmányt azért.
Ha csökkentik a karierő különbségeket okozó tényezők hatását (BRUTÁLISAK per pillanat), akkor az egyrészt pozitív hatású lesz, mert nagyobb teret ad a taktikai oldalnak (fejlesztési irányok tul-szaki-AFK oldalon, felszerelés kombók - ezen a téren azért ölég gyér a lehetőség, stb.).
Másfelől arányaiban többet fog számítani a pénzes és a szövetségi oldal is (nem lesz több - csökkenne a LE/TP opt ereje).
Véleményem szerint erőteljesebbé lenne érdemes tenni a szaki és AF képesség versenyt is, mert per pillanat ölég állóvíz X szint felett (ki-mikor ér el oda, hogy már csak 1-2 témát érdemes tolnia).
Az épület/szövetségi támogatás erőarányát (most már) elég jónak látom – hosszútávon számításba vehető előnyt jelent egy erősebb támogatottság, amit a jelenlegi optokkal azért még lazán lehet kompenzálni – ennek a témának a relatív erősödését is bevállalhatónak érzem a karierő különbségek csökkentése érdekében.
Az ÁLTALÁNOS különbségekről beszélek és nem pl. 2 versenyhelyzetben álló kari közötti különbségről. Arányaiban nem szabadna szerintem adott szinten 50-80%-nál nagyobb eltérésnek mutatkoznia (a jelenlegi több 100%-okhoz képest) TÖ-SZÖ fronton.
Persze ha valaki csak épít, vagy „alkoholista”, esetleg divat őrült azzal nehéz mit kezdeni… :S
No de ez mán megen inkább fejlesztési téma (nem ebbe a topicba való)...