Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Dátum: 2012.08.14. 23:00:29
Áthelyezve a "Kötetlen csevej 2."-be. Nem (szorosan) ide tartozó téma.
Dátum: 2012.08.14. 22:51:11
Félreértesz és a javaslat több összetevőét /szerintem/ nem látod át.
Sem a benne rejlő lehetőségeket, sem a korlátait. :S
Ez látszik abból (is), amit javasolsz számomra, ahhoz képest, amit pont előtted "megoldásként" magam számára felvázoltam, mint egyszerű és játékcentrikus technikát /pl. eventpörgéssel/.
Sajnálom, hogy ennyien félnek egy "nehezebb" bajnokitól annak ellenére, hogy a javaslat LEGFELJEBB megszorongatja a topot, de el nem intézheti a trónfosztást. EZ nem is volt cél /szerintem és nem is tartanám okos húzásnak, ha ebbe az irányba menne el/.
Mindenesetre úgy látszik, hogy sokan a pénzükért pl. Bajnoki medált akarnak. FIXEN és rendszeresen. :-P
Kérném a Behót, hogy mérlegelje a Különedzés AF képesség javaslatot, oszt adjon medált minden fizető játékosnak ha épp bukja a bajnokiját a javaslat esetleges bevezetése után.
Cserébe lemondok a saját medáljaimról örök időkre /kvázi átadom letétbe, hogy BIZTOSAN megkapják az esetleges "pénz" reklamálók/.
Nem mellesleg én is fizető játékos vagyok és MARHÁRA NEM ÖRÜLÖK A "VÍGAN VÁGOM MAGAM ALATT A FÁT ÉS MÉG FIZETEK IS ÉRTE" fajta, hosszútávú problémákra fittyet hányó... Áhhh... :S
A pénzemért én hosszútávú játékot szeretnék és nem medálokat.
Ezenközben rohad ki alólunk a VÚ és a Behó kétségbeesetten libikókázik a befolyt összeg csökkenés /fizető játékosállomány csökkenés/ és a kavicsos fejlesztések /hétköznapi példával élve új adófajták bevezetése/ közötti egyensúlyozással.

Najóóó... Észhez térek. Ez nem kívánságműsor.
Szerencsére a magamfajta idiótákat ritkán veszik komolyan... :S
/Mód.: kis javítgatás.../
Dátum: 2012.08.14. 12:23:54
Természetesen AF képességről van szó és nem szakiról. Kissé hajlamos vagyok "leszakizni" azokat is. Elnézést.
Tehát KIZÁRÓLAG AFP-be kerülne minden hozzá.

Elmondom, hogy miért erőltetem a fentebbieken kívül ezt a /szerintem optimálissá tehető/ megoldást.
Anno bevezették a Bajnoki medálbüntit, ami a szememben kb. így játszódott le:
Erős vagy? A legerősebb az adott szituban? Nesze egy medál.
Már megint TE? No mindegy... Itt egy kis bünti és nesze még 1. Meg még 1. Meg még 1. Meg.........
Mit panaszkodtok? Jaaa, hogy leállt a VÚ. Jaaaa, hogy ezzel a bevétel is csökkent... Hmmm...
MI a legfőbb gondotok? Hogy 1 kategóriában "tengődik" szeeeegény sokszoros bajnok?
Rendben. Megoldjuk. Itt ez a kis extra medálbünti....

A SAJÁT bőrömön tapasztalom, hogy szinte semmit nem számít a x3 és nem oszt-szoroz az ÁLTALÁNOS játékélményen. Mire gondolok?
Már sokszor felhoztam: Földbe döngölök, vagy földbe döngölnek változatlanul. MAX noszogat tovább időnként a 10x-es bünti.
A szememben NEM vált be az új büntirendszer.

Ez az AF képesség viszont nem csak a "gyengéknek" jöhetne be, de nekem is, mert inkább csökkentem az esélyeim akár 15-20%-al, minthogy tömény automatizmussá váljon a játékom és belefásuljak (igenerősen szubjektív álláspont, elismerem). HA nem jön be valami hasonló dolog, akkor megoldom magam, azaz DIREKT rongyolok a LE/TP-men.
Ugyan ez megoldja az ÉN problémám, de a többségét... :-X
Igen, ÉN nem vagyok normális. Tudom, de avvan.

Kieg.: /Apró infó azoknak, akik nem ismerik a karakterem: 9 kék és 4 piros medállal nyilatkozom. Ebből 4 medál 3x-os bünti mellett jött be/
Dátum: 2012.08.14. 09:22:41
Őőőő... Az a Szívósság öve, amire te gondolsz... :-X

ELSŐSORBAN a bajnoki meccsek színvonala erősödne ettől a szakitól /ha jól be lenne lőve a szaki/, azaz szorosabb meccsek lennének, ahol nem ELSŐSORBAN a TÖ dönt el mindent.
Dátum: 2012.08.14. 09:08:37
/No megérkezett a lepontozó kommandó is... /

Még 1x mondom: TELJESEN 1etértünk, de azzal FELTÉTLEN vitatkoznék, hogy nem lesz szorosabb azok bajnoki meccselése, akik ezt fejlesztik /vagy nem olvastad el PONTOSAN a javaslataimat/. Vagy "hülyézzük" le a Bajnoki öv relik megvevőit, mert pl. a Zeon gyűrűje helyett azt vették meg? Kb. 30. szinttől NEVETSÉGES a bónusz hozadéka és ez szintről szintre csak jobban értéktelenedik el.

A Behó ölég keveset tesz a TÖ/SzÖ olló szétnyílása ellen. A szintlépés gyorsítás/lassítás lenne az erre tett kísérlet?
Ez a szaki ölég jó hatásfokkal tömné be a rést a játékegyensúly felborítása nélkül legalább a játék 1(!!!) pontján azok számára, akiket érdekel.
Csak a részleteket kellene jól kigondolni...
Kieg.: Ez a szaki AZOKNAK jó, akik... Mindegy... Ha eddig nem volt világos, hogy miről beszélek, akkor kár a 8.-9. szemszöggel bajlódnom.
Dobjátok a szemétbe a dolgot és lessétek a törléseket keseregve. A játék PVE oldala azért nem annyira erős, hogy önmagában megtartson egy komolyabb játékosállományt.... :-X
Dátum: 2012.08.14. 08:39:28
MAXIMÁLISAN 1etértünk. Az eredeti forma rendkívül homályos. Brutálerősen ki kellene dolgozni...
Dátum: 2012.08.14. 08:32:15
No de miért lenne ingatagabb?
Szerintem meg egyre használhatóbb formát kezd ölteni a dolog tervszinten... :-X
TERMÉSZETESEN igazatok van abban, hogy továbbra is azok lesznek az esélyesek, akik odafigyelnek, oda tudnak figyelni mindenre.
Itt csupán arról lenne szó, hogy ezekkel az extrapontokkal azok, akik szeretnék fokozni a Bajnokijaik élvezeti fokát, de más módjuk nincs rá, mert 15-20 szint tömény szuperopttal se mennek semmire a mögöttük érkezőkkel szemben kapnak AFp-ért egy kis támogatást. Mindjárt kevesebb lenne az 1 körös(!!!) BVUV, hogy mást ne mondjak.
Illetve mondok: Az, hogy ki mire oszt AFp-t az a saját döntése. Ez PONTOSAN így működik most is, csak hangsúlyozottan LE-vel. Nem látom át az állításod abban a tekintetben, hogy mitől ne lenne erősebb bajnokin az, aki erre is tesz. Főleg, ha TÖ gyenge. Főleg ha AFp-je van és AFp szakik terén NEKI épp belefér és inkább JÁTSZANI szeretne, mint körömszakadtáig optimalizálni. Ezért inkább lemond más AF szakikról cserébe azért, hogy havonta 2x izgalmas meccsei legyenek és VÉGRE túljusson 1x-2x mondjúúúúk a 2. körön.
Mára már MINDEN kategóriába beépült 1-2 szuperopt vagy szövivámpír, akik kényesen ügyelnek arra, hogy kb. optimálisan váltsák egymást a kategóriákban. Őket nem fogja veszélyeztetni ez a szaki, DE érdekesebb meccsek elé néz aki fejleszti.
Pl. csak azért nem bevezetni, mert nem "tutttibiztoshótziher", hogy vele Bajnokit nyersz, háááát...
Töröljük el a szakértelmek/AFszakértelmek 50%-át, mert csak félrevezetik a tapasztalatlan játékosokat.... :-X
Dátum: 2012.08.13. 23:02:18
Az elejére:
Erről szólt a felső határ javaslatom (10-50%).

A második felére:
Erről szólt az "ellenszaki" javaslatom.

Ellenben az ÖSSZES ilyen "bizonytalanság - JUJJ" téma kihúzható ha mondjuuuuuk a pool zöme kizárólag és automatikusan egyenletesen osztódik el és max pl. szintnyi osztható belőle szabadon. Hm?

Egyébként közel 80-95%-os valószínűséggel megmondható egy optimalizált TÖ elosztású karakterről, hogy ha 50-100 pontot szétdobhatna, akkor azt mire tenné (a főbb ellenfelei ismeretében), azaz sííímán rá tudok készülni.
Kieg.: Mást se csináltam a már említett versenytársam ellen akkoriban /ha úgy láttam, hogy nem fogom tudni egész este végig figyelemmel kísérni a ténykedését a nevezési határidőig/. :-x ;-)

Kieg.2.: Pontosítanám a "felső határ" javaslatom.
Úgy méééég izgalmasabb lenne, ha adott ellenfelek közül a magasabbik TÖ fölé annak max 10%-ával mehetne a kapott pool-lal mindkét TÖ, ergo máris nem lenne szükség sok mellékszámításra.
Dátum: 2012.08.13. 22:05:41
Fura, de PONT a bevezető story-m világít rá arra, hogy a per pillanat bajnoki esélyesnek kikiáltott karakterek NEM kiismerhetők. Pontosabban ellenük a legvalószínűbb a "pofára esés", mert igenjól értenek a megtévesztéshez, a váratlan felszerelés kombinációkhoz és az utolsó pillanatos TÖ fejlesztéshez, amire NEM fogsz tudni reagálni. Igaz azok sem a tiédre, tehát ennyi lutri MOST is van a Bajnokiban. Illetve van ott, ahol TÖ közeliek a kategória esélyesek. Sokan hajlamosak a randomra fogni a TÖ közeli meccsek végeredményét. SOKKAL kevesebben mondják azt pl., hogy "affene... TUDTAM, hogy ellene nem az új, ERŐ erős, sokat sebző fegyveremet kellet volna bevetnem, hanem az IQ-sat. No de akkó mög a másik ellen veszítettem volna... Ejjj, be összetett ez a játék..."
Ahány ellenfél, annyi szitu lehet nyerő, de nem mindenki ellen. Mindenki ellen kizárólag a szuperoptolás segít, azaz mindenki fejére nőni mindennel. Lehet ezért hajtani, de láttam már nem 1 belefáradt/törölt esetet e miatt MINDKÉT /top és negatív top/ oldalon...
Nem kellene ezt a vonalat erősíteni, azaz a teljes kiszámíthatóságot, a TÖ-vel, SzÖ-vel egyre jobban nyíló mezőnyt generáló szitukat.... :S
Mindazonáltal TERMÉSZETESEN jó lenne némi bizonyosság a TÖ-t illetően. No erre lenne jó pl. egy ellenszaki, ami csökkentheti a "meglepetést". No erre pont az erőseknek lenne a legtöbb AFP-je, hisz... No de ezt már említettem...
Dátum: 2012.08.13. 20:58:49
Khm... Nos... Ha valaki esetleg úgy érezné, hogy én ezt a képességet a "gyengébbek", pl. a nem szuperoptimalizálók egyik hangulatos, esélykiegyenlítő (és mondjuk erősen AFp zabáló) szakijává szeretném torzíttatni, akkor az bizony igenjó nyomon jár. :-P :-x ;-)
A fő ereje ennek a képességnek abban rejlik, hogy KIZÁRÓLAG bajnokin erőteljesen fokozni tudná a többség játékélményét azáltal, hogy szorosabbak lennének a mérkőzések fokozott /eddig eléggé háttérbe szorult/ részletkérdés tényezőkkel /pl. a már említett igenesélyes, TÖ közeli bajnoki ellenfelem kihangsúlyozta egy levelében, hogy "ették az állataim a sebzést, mint kacsa a nokedlit..." 8-)/. A normál játékmenetre nincs hatással, ergo aki erős az erős is marad és azoknak pl. erre a képességre sem fontos túl sokat költenie HA a fentebb említett módosítókat maximálisan szeretnék kihasználni (a példa 10%-os korlátjára gondolok). Viszont tolhatnak mást AFp-ből ami tovább fokozhatja akár a bajnoki esélyeiket, csak nem TÖ-ben... :-X ;-)
Dátum: 2012.08.13. 20:31:08
No lássuk csak...
Nem látod per pillanat az ellenfeled kritikusait, kivégzését, állatszakijait, bajnokira max valószínűsítesz felszerelést.
Ezt némileg pontosítja a sűrű megfigyelés és a Kihívásos szakiösszemérés.
TERMÉSZETESEN igazad van abban amiket mondasz, DE már messze sem a TÖ különbség lenne a döntő mindenek felett, hanem pl. az eloszlás.
Sajnos még nem tartunk ott, hogy tudnánk hogyan működne az elosztás, mert akkor lehetne pontosítani a %-os működést úgy, hogy az a csata színesítő/szorosító elemévé váljon és ne valami megfoghatatlan tényezővé.
Dátum: 2012.08.13. 19:49:17
NO EZ AZ!
Erről beszéltem. Az ötlet igen tetszik, csak erőteljesen át kellene variálni, pontosítani, hogy az általad is említett tényezők domináljanak /a taktika és ne a lutri/. Valahogy úgy lenne érdemes ezt az AF képességet beállítani, hogy pl. annyi érvényesül belőle, ami nem okoz 10%-nál több eltérést adott ellenfél ellen. Alulról közelítő TÖ-sök esetén viszont NEM szabnék határt /vagy jóóóóval nagyobb mozgásteret hagynék, pl. 50%/. Miért?

Per pillanat 2 eset van:
1. Totális TÖ differencia /persze ebbe az elosztást is bele kell érteni/ és ebből kifolyólag 0 élmény - sima földbedöngölés.
2. Az igenritka közeli TÖ viszony és ebből kifolyólag lutri (?) végeredmény.
NEM értek azzal egyet, hogy a közelivé tett TÖ-k között lutri dönt. EKKOR hangsúlyozódik ki igazán a felszerelés/állat/AFképesség/stb. hatása.
/Mód.: pontosítás.../
Dátum: 2012.08.13. 19:09:30
KÜLÖNEDZÉS

Engedelmetekkel elmondanám ezzel kapcsolatban a VÚ egyik legsikerültebb, legemlékezetesebb eseménysorát, ami számomra feledhetetlen volt és mái napig visszasírom. /Hosszú story csak olvasásundoritiszmentes fórumozóknak :-P/
Történt pedig az Úr... Akarommondani valamikor a felszínre jövetel után, hogy kezdtem magam kényelmetlenül érezni, mert igenesélyes kezdtem lenni Bajnokikon és messze sem nyújtott már akkora élményt, mint az első pár győzelem. Ez időtájt "alulról" felbukkant egy topszövi karakter a kategória alján, melyben érdekelt voltam és majd akkora TÖ-vel tolta, mint amennyi nekem volt hozzá képest +3-4 szinten. Elkezdtem aktívan figyelni/elemezni. 1-1 bajnoki előtt ELKÉPESZTŐ TÖ fejlesztéseket produkált. :-O
Nomondom ennek fele se tréfa... Addig tiportam az agyamtot, amíg némi szürkeárnyalatú tekervény aktiválása után csak rádöbbentem, hogy NEM rakja el a LE-jét bajnokik között. :-O
Raktároz és 1-1 bajnoki előtt robbant. Gyanítom, hogy főleg 1-1 eventrelik, epicucc, stb. miatt is tett így, hiszen ezzel többet spórol meg /olcsóbban fejleszt ha kivár/. Természetesen nem sűrűn támadott karakterről van szó.
Gondoltam 1et és ráálltam erre a technikára, mivel túl feltűnő volt, hogy kb. azok a tulajai ugrottak meg, amikre a győzelméhez épp szüksége volt és ez ellen SEMMI mást nem tudtam kitalálni. Tartalékoltam hát és vártam, gömböztem. Bajnoki napján aztán a nevezés előtti pár órában /később már percekben/ aktív gömbözéssel próbáltam rájönni, hogy mely fejlesztés lenne a legideálisabb taktika az egyre potenciálisabb versenytársam ellen.
REMEK taktikázások mentek akkoriban /pl. ez és a karakter egyéb terveinek összehangolása/.
A végén még olyan trükköket is bevetettünk egymás ellen, mint a MEGTÉVESZTÉS. Jóideig erős /bajnoki esélyes/ felszerelésben és állatokkal felvértezve álltunk és fejlesztettünk egy jelentősebbet egymás ellen, majd visszaöltözés általános cuccba - pihenés - állatok visszahívása. Sunnyogás - kémgömbözés... Telnek a percek... Mindjárt lejár a nevezési idő... Uccsó pislantás gömbbel és HAJRÁ! Roham tempójú fejlesztés a biztosnak vélt TÖ eloszlás ellen, majd veszett átöltözés, turbóállítás, állatozás, stb. és nevezés. HUHH...
Aztán vártuk a meglepit...
Azóta számtalan okból megszakad a bajnoki kapcsolat közöttünk. Sajnálom, hogy olyan ritkán van szükség ilyen szintű taktikázásra. (A ruha variációs lehetőség önmagában kevésnek bizonyult eddig. Szép lassan rá kellett jönnöm arra, hogy DIREKT gyengíteni érdemes a taktikámon, ha újra élvezetessé szeretném tenni a bajnokikat magam számára, mert pl. a -3x-os Medálbünti sem jelent sokat már 60. szinten sem /akkora a taktikák, játékstílusok közötti LE/TP differencia/. A -10x-es meg szimplán "kizár" a bajnokiból. :S)
A lényeg a LÉNYEG: ÉN örülnék egy újabb taktikai elemnek pl. a Bajnokikon.
Tartok tőle, hogy messze sem lesz egyszerű beoptimalizálni a fenti AF képesség javaslatot, de remélem sikerül... :-X

Kieg.: PONTOSAN hogy működne ez a pontelosztás? Átvariálható többször is? Egyfajta pool, melyet minden bajnoki előtt újraoszthat a tulajdonosa? Legömbözhető-e? Lesz-e /lehetne/ ellenszakija pl. a Tüskés bőr vs. ellenálló bőr mintájára? /csökkenti az ellenfél pool-ját pl. oly módon, hogy nem érvényesül visszabontva X pont -> X db. tul növelve és ebből Y-Y szakifüggő ponttal levonódva érvényesül adott ellenfél ellen/
FONTOS lenne, hogy NE újabb extraboostot kapjanak a topkarik, szuperoptok, hanem több taktikai elem döntsön.
Dátum: 2012.08.09. 07:48:06
Ez úton is szeretnénk megköszönni azt az ELKÉPESZTŐ méretű támogatást, amit a karakterátvivők kapnak V4-en az INKUBÁTORHÁZban.
/Személy szerint meg vagyok döbbenve, hogy mennyien viselik szívükön a VÚ jövőjét... :-X/

Kieg.: Kicsit más.
Eddig 110 játékos "játszik" V4-en. Hogy ebből mennyi marad aktív, mennyien jönnek még az kérdés, de az anyagi oldalát most figyelmen kívül hagyva ennek okát abban látom, hogy borzasztó időigényes a gyors világokon a játék. Kinek van manapság ennyi ideje?
Talán ha kissé könnyítenének a V4-es időrabló életvitelen pl. a Gyorsítások megadásával... :-X
Dátum: 2012.08.08. 12:24:25
Pár apró észrevétel:
1. Jóóó lassú a szerver.
2. Még 1 szövetség sem bírt megalakulni 2 óra elteltével?
3. A karaktergenerálás még mindig lehetne felhasználóbarátabb /pl. ne csak hozzá, de el is lehessen venni adott tul/szaki pontmennyiségből, lobbylistám 6. pontja, stb./.
Kieg.: 4. Nem volt bekapcsolva az összes Gyorsítás az előző 60-ason?
Dátum: 2012.08.08. 07:26:30
FIGYELEM! /Nem fizetett reklám következik/

A (feltehetően) ma induló 60-as V4-re az INKUBÁTORHÁZ szövetség szívesen várja mindazon játékosok jelentkezését, akik KIFEJEZETTEN karakterátvitelre készülnek és akik PRÉM NÉLKÜL szívesen támogatnák őket, illetve csak eljátszogatnának /esetleg tapasztalatokat szeretnének szerezni-cserélni/. A "prém nélkül" nem diszkrimináció, csak esélyesebb, hogy nem sajnálja valaki a kiégett kavicsait a szövetségétől. :-X ;-)
Toplistára törőknek nem igazán ajánlható a szövetség /1-2 kategória kivételével/.
A szövetség lassított, optimalizált karakterfejlődéshez és karakterátvitelhez igazodó építési vonalat fog vinni.
A kalandorokat, szöviváltogatókat kérjük tiszteljék meg a szándékainkat azzal, hogy NEM jelentkeznek.

MI A JÖVŐÉRT DOLGOZUNK!
... és mi van az AFp "evő" témákkal?
A VT AFp áldozós küldi és a Támadás itala kombinációs továbbgondolásából síííímán lehetne időszakos bónuszokat kiókumlálni BÁRMIRE.
Csak úgy ötletszinten:
- minimális szaki/tulbónusz (mint az esszenciánál), de rövid időre.
- esélynövelés Szerencsekeréken ritkára/UR-re.
- extra Epi/Entisebzés rövid időre.
- pihenésbónusz növekedés 1 napig.
- láthatatlanságbónusz növekedés 1 napig.
- Katakomba újra használati ideje csökken 1 AFp/12 órával - 1x-ri hatás.
- stb.-stb.
Természetesen kis előnyökről lenne szó azoknak, akik nem tudnak mit kezdeni a tengernyi AFp-jükkel. Bárcsak én is ott tartanék...

Más ötlet:
Mi lenne ha az AFp /esetleg épületfüggő módon/ átkristályosítható lenne kristályponttá?
Általában az EH-sok vannak dugig AFp-vel, viszont ők /ha erősen optimalizálnak/ nem sok kristályponttal rendelkeznek. CSAK a váltószám lenne a kulcskérdés.
Viszont akkor egy inverz szitu dukálna ám /kristálypont -> AFp/...

Meredek ötletek? :-X
Dátum: 2012.08.03. 23:27:12
Event alatt ideális küldi, mert erősen amortizáltak az állatok, de a biztos módszer, ha lebeszéled egy segítőkész kollégával és az előpuhítja neked pl. Epivel, Entivel, stb. az egyik öléggé leépült állatkáját. Ki tudja, lehet, hogy VF optimalizátor és vannak kis szintű vágóállatai, amikkel PLÁNE könnyű lehet a küldid letudása. ;-)
Dátum: 2012.08.03. 13:21:53
Normális.
Relikviakuponnal vagy egy meglévőt tudsz feljebb tornázni 1 (vagy egymás után több) fokozattal, vagy venni egy bronzot, ha még nem volt az a fajtád.
Ebből következik, hogy ha nincs ezüst pajzsod, akkor nem fogsz aranyhoz jutni most rögtön.
Több megoldás van.
Veszel 1 kuponért egy bronzot (ha még nincs), utána 2-ért ezüstre fejleszted és tovább gyűjtesz kupont, mert az aranyra fejlesztés további 3 kuponba kerül.
Másik megoldás: A Kufárcsatából veszed ki azt a fokozatút, amit sikerül elérni (max arany, ha nem volt belőle aranyad) és esetleg fejleszted tovább kuponnal.
/Mód.: pontosítás.../
2...1 éééés....
/Köszköszkösz /