Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Dátum: 2012.10.18. 15:19:48
Lesz-e pl. naponta frissülő toplista az addig elért pontszámok alapján?
Kieg.: Ha jól olvasom a bevezetőt, akkor lesz toplista, de vajon milyen gyakran frissül? Mondjuk ráérünk megtudni akkor is... :-X
Dátum: 2012.10.18. 09:25:45
Nektek is "érdekesen" néz ki a Karakterlap Relikvia legördülő menüjében a Hűségszilánk? :-X
Dátum: 2012.10.16. 12:04:54
Azt is tegyük hozzá, hogy nem is olyan régen fejtegették páran, hogy milyen jó is gyémántosnak lenni egy nem gyémántos szövetségben (háború, célponthiányos környezet, stb.).
Innen már csak 1 lépés, hogy a topjátékosok számottevőbb LE szerző ereje és aktivitása beállítson 1 új tendenciát mindenféle extra oda-vissza váltogatás nélkül (aktivitásszorzó napi frissítése ide-vagy oda) hatást gyakorolva a HZ által kevéssé érintett alacsonyabb szintű rétegekre is.
Mondjuk a jelenlegi V3-as szitu ilyen mértékű képéhez erősen hozzájárult azért 1(!!!) zömében aktív gyémántos szövetség egyöntetű hozzáállása is... :-X
Dátum: 2012.10.16. 10:09:06
Van aki abból indul ki.
Én azokkal értek egyet, akik abból indulnak ki, hogy MULTIZÁS sok esetben az SK és ez már nem annyira játékbarát szitu... :-X
Dátum: 2012.10.16. 10:06:06
Nincs állatelfogásra esély Landis csatában, DE a végén úgy számolják az átlagvadászLE-t a betöltött CsP-után, mintha vadásztál volna, ergo be lesz számítva a Csapdázás, Sajtolás, stb.
Kieg.: Mod.-ra reag.: Naja... :S
Dátum: 2012.10.16. 10:01:45
+10 dukát.
Igaz, ez a VT/Szerencsekerék/Időszakos bérlet/stb. óta nem akkora hozadék... :-X
No de (mint azt már előttem írta Bpetya75) voltak, vannak és lesznek is, akik így tüntetik ki magukat inkább, mint aktivitással, extrém eventjátékkal, stb. (ha másképp nem megy). Az előző Landi után szép számmal lehetett még olyan nyakában is látni Landimedált, aki nem szerepelt a toplistán és nem is tartozott az előző két V3-as Landit uraló rubinhordához. Azóta csak könnyebb lett a váltás... :-X
Dátum: 2012.10.16. 08:09:05
Azt a nyereményt már múltkor eltörölték (Térkifordító).

Közben kissé alaposabban elemeztem a töltőToplistát V3-on.
A 10-ből:
- 6 fő 1 gyémánt szövetségbe tartozik (fatális véletlen?).
- 1 fő ugyanebből a szövetségből, de smaragd színekben (HZ-vel).
- 1 fő smaragd szövis smaragd.
- 2 fő nem gyémántszövetségbe tartozó HZ-s gyémánt.

Az állás továbbra is 2x-es előny a gyémántoknál töltésben a 2. helyezetthez képest.
No vajon melyik matematika proffunk tudja kiszámolni, hogy ebben mennyi a véletlen hatás és mennyi a HZ hatás?
Úgy érzésre nem perdöntő a HZ hatás, de hogy nem számítok semmi változásra a hordaversenyben az első hely tekintetében aaaaz biztos. :-X
Kieg.: Főleg, hogy PONT a vége felé lehet majd számítani pár "véletlenül" hordát váltó játékosra... :-P
Dátum: 2012.10.15. 21:03:34
Off: Mert az ALAPgondolat JÓ a karperecben!
Az más lapra tartozik, hogy vissza lehet vele élni. :S

Idézet: Craslorg - 2012.10.15. 20:31:24
...azonban ha kiderül egy szabályról, hogy adott formában kiskapukat ad és ellentétes az eredeti tervekkel, akkor azt a kiskaput be kell zárni....

Mint a Láthatatlan sajtolás szitunál? :-P :S
Egyébként maxosan egyetértek a LÉNYEGÉVEL.
Off vége.

Reméljük, most hogy V3-on a gyémántosok bedobták az eddig gyűjtögetett LE-jüket már lesz csapatverseny is... Kissé azért furcsa, hogy más hordás alig tett így FŐLEG, hogy az előző Landis eventeken is sokan játszottak már így /gyűjtögetés/. EZÉRT célozgattam egy feltételezhető "ludasra", a Hűűűűű.... :-x :S
Dátum: 2012.10.15. 15:37:40
V3. 5 óra telt el a rajt óta.
A csapatversenyt vezető Gyémánt horda több mint 2x annyit töltött, mint a 2. helyezésen álló. Ez az eddigi 2 Landi tendenciával szöges ellentétben áll. Eddig soha nem vezettek és senki nem vezetett ennyivel Landin még...
Hurrá /örüljünk a tendencia rombolódásnak/ vagy "szimpla" Hűség záloga mellékhatás miatt számítsunk egy új típusú tendenciára? :-X
Dátum: 2012.10.12. 21:06:41
KIZÁRÓLAG a toplisták szemszögéből nézve:
Minimum töltés + sok ütés -> egyéni toplistára ideális.
Nagy töltés + minimális ütés -> csapatversenyhez kedvezőbb /több LE folyik be 2 CsP-nyi vadászatból, mint az ütéssel -> kevesebb CsP-t "pocsékolsz" el aktiválásra/.
Kieg.: Párdon. Fsanyi82-nek címezve... :-X
Dátum: 2012.10.11. 11:36:00
Idézet: Miklós - 2012.03.18. 15:48:15

A hatások összeadódnak, tehát ha valaki az előző 10 nap mindegyikében belépett, megkapja mind a 10 jutalmat.

Ebből végül is következhet... :-X
Dátum: 2012.10.11. 11:32:47
Őőőő...
Szóóóóval szerintetek a 11. napon /és attól kezdve minden nap/ a 10 napos juti jön amíg ki nem hagysz 1 napot?
Ez igenigenigen erős dolog lenne... :-X
Dátum: 2012.10.11. 08:21:53
Nos tegnap este taktikailag "megérte" tolnom egy Kiképzést Templomkristályból 13 állatra és a következők történtek a kérdéseid tükrében:
1. Megmaradt az addig szerzett TP-jük /ez más mint a nemrég tapasztalt, de nekem így jobban is tetszett/.
2. MaxÉP-re kerültek.
3. Ha kaphattak /nem volt maxon/, akkor kaptak Szakértelempontot.
4. A Familiárisok is szintet léptek.
5. Az épp Kennelező állatok is szintet léptek.
6. Teljesült az akcióval a "Lépjenek állataid 12 szintet" ismételhető küldetés.
Más nem ugrik be a témával kapcsolatban. :-X ;-)
Dátum: 2012.10.09. 14:17:09
Röviden a "feltételes" lehetőségeknek kellene megkülönböztetés.
Pl. Manakonst - nincs maxon, maxon van, ma már használtad.
Szerencsekerék - ma még nem vadásztál/portyáztál, használható, már használtad 1x-2x-3x.
Kieg.: Az úgy jó is lenne, mint a kút/specváltás esetében (szürke ha nem használható a gomb és azzal a szöveggel, ami miatt nem).
Dátum: 2012.10.09. 13:49:14
EZAZ!
Egyébként úgy látom, hogy erősen válogatott és kissé átszerkesztett módon jelennek meg a hírek a rutinoknál. Kipróbáltam az egyik ilyen "Tovább" gombot és új ablakban a kezdőoldalra vitt. Ez így jó is, de nem túl sok meló 2 híroldalt feltöltögetni? Nem lenne elég akár minden új hír első 5-6 sorát belinkelni a rutinokhoz és ha több sorból áll, akkor "Tovább" után a kezdőoldalas téma, ahogy most is működik? Nem t'om /nem ismerem a progi felépítését/, csak ajánlgatok melókímélő dolgokat. ;-)
Kieg.: A mindenkori utolsó 5-6 friss hír ölég is lenne a rutinoknál (az annál régebbi dolgok gyakorta a történelem homályába vesznek már... ;-))
Dátum: 2012.10.09. 13:35:51
Nem frissült a "Legfrissebb hírek" rész ki-belépés után sem.
Ez most különösen érdekes lenne, hogy aki belép a fejlesztés óta (és nem nézte a kezdőlap híreit) az is képbe kerüljön gyorsan.
Dátum: 2012.10.09. 11:53:46
"Manakonstrukció: Aurapajzs" élő gombom is van.
Elébb még szürke volt "Aurapajzs" nélkül...
Ez egy eventtel lesz kapcsolatos és most csak véletlenül beélesedett?
Kieg.: Ráadásul ma már manáztam, ergo szürke kellene hogy legyen...
Dátum: 2012.10.08. 11:28:17
Épp ma használtam V4-en a Kiképzést 1 db sima állaton és a tapasztalatom az, hogy a TP nullázódik, Szakértelem pontot kap és felgyógyul.
Sajnos.
Ha ez több állaton történik, amelyeknek nem egyforma a haladási sebessége, akkor lehet a TP veszteség akár erős is.
Jobban tetszene, ha a szerzett TP maradna és csak a szintje ugrana meg akár azon az áron is, hogy nem gyógyul fel.
Dátum: 2012.08.16. 01:05:22
No erre dobtam egy 10-est.
Korrekt reakció ÉS teljesen igazad van.
Összefoglalnám a kiegészítési javaslataimat /melyek az általatok felvetetett problémákat is többé-kevésbé kezelik/.

A Különedzés AF képesség által kizárólag bajnoki viadalra biztosított képességszint függő TÖ mennyiséget a játékos automatikusan és egyenletesen szétosztva kapja meg (kivéve a Mágia és a Szerencse) "Landis" módon, mínusz a képesség szintjének megfelelő mennyiség, melyet a játékos a nevezéséig oda állít be, olyan eloszlásban, ahogy taktikailag szeretné.
A bajnokin a képesség által biztosított plusz TÖ kvázi lekorlátozódik az ellenfelek TÖ mennyiségének függvényében úgy, hogy a nagyobb TÖ + annak 10%-a a felső határ, ameddig elmehet a pluszokkal a képesség által módosított TÖ.

No eddig ennyire jutottam.
Elméletben a következő hatással lehet számolni HA mindkét fél maximálisan ki tudja használnia a nagyobb TÖ + 10%-ot:
1. TÖ közeli állapot, mely során az nyer, akinek TÖ eloszlása (felszerelést is figyelembe véve), állatelnyelése, állatsebzése, egyéb AF képessége, stb. jobban üti a másikét egy szorosnak mondható mérkőzésen.
2. Egyéb esetben továbbra is a TÖ (és annak eloszlása) hangsúlyozódik ki.
3. Az "erős" játékosoknak csak a saját TÖ-jük 10%-áig érdemes feltolni ezt a képességet (ha ezen a téren is szeretnék biztosítani a lehetséges maximumot).
4. Aki szeretné ezt a képességet erőteljesen fejleszteni az mástól vonja el az AFP-t, tehát más téren vállal be hátrányt. Ezt úgy érdemes megközelíteni, mint a Bajnoki öv reliket (ölég drága cucc valamiért), tehát sokat áldoz érte, ez jobban érdekli (bajnoki), mint más, még akkor is, ha másra költve (pl. hosszútávon) akár jobban is járhatna mással.

Az RND-ben látok sok problémát még. MINIMUM "felszerelés" erejű a hatása.
Talán ha lenne még 1 bajnoki spec AF képesség, amely azt a bizonyos min/max találati esélyt tolná tovább, de semmiképp sem 0/100%-ig.
És akkor még nem szóltunk a varázslat/fegyver RND sebzéséről. A Varázslatnál az igazán erős a végeredmény befolyásoló tényező. Már közepes szinten is számítani tud, hogy negyedét, vagy felét sikerül "becsakolni" az ellenfélnek.
RENDKÍVÜL összetett rendszer. Nem is vállalkoznék a bevezetésére alapos tesztelés és véleménykikérés nélkül.
SZERENCSÉRE én nem a Behó vagyok.
Dátum: 2012.08.14. 23:07:32
Idézet: Klarinét - 2012.08.14. 21:59:09
Mc, az erösek szokták kapni a medálokat és ez így van jól. Emlékszem amikor még az új kis kariddal jelentkeztél hozzánk. Akkor azért törölted a régit ami amúgy is erös volt, mert nem te voltál a legjobb a mindenkori szinteden. A legjobbak közé akartál tartozni, nos ez sikerült is... Tessék zsebre vágni a bajnoki címeket és ha unatkozol, akkor igyunk meg egy sört inkább. Ne törd ilyeneken a fejed.
Szerintem az nem lenne kóser ha AF képességek segítségével müvi bajnokokat tudunk gyártani. Jó ez ahogy van a büntetéses rendszerrel együtt.
Az egyik bajnokimat egy 15 x-s bajnok ellen szereztem. Aki sokat csücsül egy szinten az bizony kikap elöbb-utóbb. Így legalább elkezdett mindenki szinteket lépni. Ha lassan is de megindultak felfelé.

No nem ezért töröltem anno.
Azért töröltem, mert kvázi új és érdekes játékötleteim voltak (pl. 100 küldi teljesítési rekord, Entioptimalizáció, stb.). Ezekhez jobban feküdt az újraindulás, mint a folytatás.
A Bajnoki csak egy remélt hozadék (max 10-et saccoltam a játéktaktikámhoz mondjuk 80. szintre).
Talán emlékszel, hogy ÉN ecseteltem a játéktaktikám gyengéit, melyeket tudatosan bevállaltam cserébe a fokozott játékélményért MESSZE SEM csak havi 1x-2x-i alkalomra (bajnoki).