Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Dátum: 2013.07.24. 11:54:39
Görgess felfelé csata után (ne a Vissza gombra kattints) és már támadhatsz is.
Engem az zavar, hogy nem a csata végére dob és így lefelé, majd felfelé kell görgetnem.
Hogy mecsoda problémáim vannak néha...
Dátum: 2013.07.24. 10:32:58
83. szinten 6115 LE építeni a csapdát.
Dátum: 2013.07.24. 10:00:16
Vannak kivételek és az ilyesmit RENDKÍVÜL karakán és játékos dolognak tartom.
Dátum: 2013.07.24. 09:53:59
Dehogy esik rosszul.
Nem is szabad, hogy egy súlycsoportba legyenek.
Azonban te/ti se tételezd/tételezzétek fel, hogy 1-1 felmerülő igényetek biztosan "közérdekű" is.
Mindazonáltal Maci javaslata tartalmaz közérdekű dolgokat:
1. Szöviküldikben az egyéni teljesítmény kijelzése.
2. E téren az erős aktivitás jutalmazása /per pillanat nincs - attól, hogy valaki lép 3-5 szintet egy sor alatt még lehet akár 0 is a külditeljesítménye extrém, küldikerülő esetben/.
Kieg.: MAXOS 1etértés, támogatás ezekre ("mókázó" szöviből nézve is).
Dátum: 2013.07.24. 09:10:54
Idézet: Morzkod - 2013.07.24. 08:26:31
Idézet: McMad - 2013.07.24. 08:11:35
Csak hát PONT nem nálatok van unalomba fulladva az EGÉSZ Epikérdés. Én örülnék ha ETTŐL megjönne a kedv az Epizésre, de ezt sajnos nem látom benne a javaslatban. Ez NEM a javaslatod hibája. No de ez már más (fejlesztési) kérdés...


Ez szerintem nem annyira fejlesztesi kerdes, mint inkabb szovetsegi hozzaallas kerdese. A legtobb szovitag epikusbol magasabb szintu targyat tudna hordani, mint amihez entitasbol hozzajut. Ez aldozattal jar termeszetesen, folag a magasabb szintu tagok reszerol, akik siman kiszedik entitasbol ami kell. Gondolom Ariel is ezt csinalja, ezert nem szed ki kamrabol semmit. De tole ne is varjunk mast, hiszen a sajat szovijeben o a legerosebb. Egy 120-as kari nem fog tudni 200-as targyat kiverni entitasbol (vagy ha megis, akkor nagyon jol csinalja).

Ez attól fejlesztési kérdés, hogy VALÓJÁBAN alig múlik valami akár 3-4 kincstábla különbséges cuccokon. Ebben Ariellel értek 1et. Kocos és Maci is tudja, hogy habár kicsik a különbségek a cuccok között egyre feljebb, de minden apróság számít. HOSSZÚTÁVON. Erre viszont csak igenkevesen, illetve optolókkal erősen teletűzdelt szövikben figyelnek, ezért kevesen hajlandók rápörögni az Epikérdésre - érdektelenek. Jóóóóval több múlik az optoláson és aki nem, vagy alig optol már az is réges régen rájött, hogy SEMMIT nem fog jelenteni számára az sem ha hozzávágnának egy +100 szintes cuccot. Max 1-2 antiopttal több célpontja válik üthetővé. ÓRIÁSIAK a különbségek a karakterek között szintről szintre.
Nálunk nem az optolók vannak többségben, ergo minimális az érdeklődés az Epizés-epicuccok iránt.
Aki meg optol, vagy szeretne erősebb cuccot az NÁLUNK inkább Entizik (és sok esetben erősebb is az Entije, mint az Epije - NEM a világ legnagyobb Epijénél, annak közelébe sincs). Az Epipörgetés a jellemzően aktív ÉS Epiütésre képes szintTOP karikkal teletűzdelt szövik jellemző tevékenysége PONT azért, amiért az Entizést tartják náluk korlátos tevékenységnek - náluk meg az Entizés elfeledett, max BU-s fogalom. :S
Természetesen a legtöbb szövi üt Epit, de hogy kit mennyire érdekel és ez mire vezethető vissza...
Röviden: Az Entizés/Epizés/kincspontmizéria erősen szövifüggő kérdés.
Kieg.: Maciéknál (bizonyára) lenne értelme egy kincspont reformnak. Másnál... :S
Dátum: 2013.07.24. 08:40:42
Idézet: Kocos - 2013.07.24. 08:33:58
...Nekem ez nem annyira tetszik, mert a szovetsegi kozos erdekbol egyeni erdeket, es ezzel ohatatlanul erdekutkozest csinal. Persze nyilvan nagyobb lenne a hajtas igy a szovi kuldikben, de nem a kozos cel, hanem az egyeni cel miatt, amivel raadasul a masik karara tudsz szerezni tobblet eroforrast. Persze ha most azt mondod, hogy ez a kincspontra is ervenyes, az voltakepp igaz.

Hm-hm... Van benne igazságtartalom...
Tehát semmiképp sem szabad azt a szorzót a szöviátlaghoz mérni. 1etértek.
Dátum: 2013.07.24. 08:28:44
Íííígy igaz.
Maci kincspontos kapcsolása azért igazságosabb, mert akkor is ad, ha alig aktív valaki.
Tehát ezek tükrében (kösz az ötletadó HSz-t) akár úgy is be lehetne csempészni a szöviküldikbe az egyéni teljesítményfüggő jutizást, hogy a sorvégjutira X szorzót kap a kari az átlagos teljesítmény alapján. Az átlag 1x-es szorzós lehetne és aki ennél inaktívabb, az kisebb, aki aktívabb, az nagyobb szorzót kaphatna. Természetesen nem szabad elszállni azzal a szorzóval (pl. max 10%-os eltérést még reálisnak érzek 3, vagy több szintre vetítve).
Dátum: 2013.07.24. 08:11:35
Ezzel 1etértek.
Nem is megbeszéléses rendszer van nálunk.
Még 1x: A szöviküldik egyéni teljesítésének kijelzése általánosan (ellenérv NÉLKÜL) elfogadott, sok esetben kívánt dolog.
A gyári kincspontrendszert a legtöbb szövi leselejtezte. Az általad javasolt reform RENDKÍVÜL szimpatikus ötlet (az aktivitás becsempészése a jutalmazásba)...
Csak hát PONT nem nálatok van unalomba fulladva az EGÉSZ Epikérdés. Én örülnék ha ETTŐL megjönne a kedv az Epizésre, de ezt sajnos nem látom benne a javaslatban.
Ez NEM a javaslatod hibája. No de ez már más (fejlesztési) kérdés...
Kieg.: Ahogy azt ti is szeretnétek a szöviküldi egyéni aktivitását igenis érdemes lenne erősebben jutalmazni. No de erre már ötleteltem feljebb...
Dátum: 2013.07.24. 07:40:16
Igen, pontosabban érdemes előre válaszolni kérdésekre a kvízbónuszért (a CsP-s Xenócsata gyakorlatilag vadászat csatával - vadászmodul fut le a LE kiszámítására). Egyébként ez VF-EH független.
Kieg.: Ki is lesz írva a Xenóeventnél is, hogy mennyi megválaszolt kérdésed van még.
Dátum: 2013.07.24. 00:31:01
Vagy lesz kincspontreform és összetett szint- és küldifüggő kereszttáblázatos kincspontkatalógusokkal megtűzdelt, aktivitásérték módosítókkal felturbózott módon (lásd az eddigi "támogató" HSz-eket).
Felőlem akár nőhet, vagy csökkenhet is a kincspont mennyiségem akár szubjektíve, akár relatíve.
A javaslatom tükörképét látom a kincspont reformban, de valahogy ÉN a kincspontos szöviküldi kapcsolatot tartom bonyolultabb (és szubjektíve ÉRDEKTELENEBB) kérdésnek. :-x
Dátum: 2013.07.23. 23:16:38
Egy apró megjegyzés a kincspont témához (hamár ennyire téma a szöviküldi kijelzéssel párhuzamosan):
NÁLUNK, egy 35 fős v3-as szöviben mennek el cuccok 1 kincspontért.
Megbeszélés nélkül. (Egyébként foglalásos-szabad licites keverék rendszert használunk).
Erősebb licit max akkor van, ha nagy néha valakiket elkap a versenyláz és rá is érnek eljátszogatni a licitekkel.
1szerűen NINCS akkora érdeklődés már jóideje az Epicuccok iránt. Én azt a 150-es értéket lejjebb taksálom...
SEMENNYIRE sem érdekelné szerintem nálunk a tagságot egy kincspontreform...
Persze elképzelhető, hogy ritka aberrált szövi a miénk (és Arieléké :-x ).
Kieg.: Ezt egyébként szokásunk vállalnyi...
Dátum: 2013.07.23. 22:59:17
Nem tudom, hogy mekkora lenne az érdeklődés egy ilyen típusú szöviküldi kijelzési/jutalmazási rendszerre, de továbbgondolom.
Vannak szövik, ahol a tagság jelentős része, már hozzá se tud szagolni az Epihez, ergo ez a küldi kisebb súllyal kellene, hogy beleszámítson (kevesebb pontot hozna a konyhára).
A Lélekkút emeléses küldinél a szintet feltétlen figyelembe kellene venni.
Kieg.: Kisebb pontosítások...
Dátum: 2013.07.23. 22:12:17
JUHÚÚÚÚ!
Beszééééép diskurzus! Csatlakozom a párbeszédhez.
Szerintem tökmindegy, hogy miért, vagy mire használja egy szövi az igensokak által már felvetett szöviküldi teljesítési mutatókat (kissé körülményesen, de ellenőrizhető volt eddig is az aktivitás sok küldiben). Ellenzőt még 1et sem láttam, tehát... :-X
VISZONT...
Ariellel 1etértek abban, hogy nem lenne számottevő hatása a kincspontreformnak (ő már kifejtette miért).
Maci kincspontos ötlete azért adott egy tippet.
MI jellemző a hiperaktív szöviküldizőre?
Ami a szinthuszárra: rohamos relatív (szintkörnyezetben nézett) leépülés.
Egy szinTOP szinthuszárt ez nem érdekel, DE azt, aki 1szerűen csak JÁTSZIK (nem szándékos szinthuszár) + ezzel a játékával szövijének ÉRTÉKES tagja (PONT a szöviküldik az egyik ilyen szövielem, ahol egy játszó kari kincset ér) annál inkább. Minél később indult valaki, annál keserűbb a játszó karik helyzete minden világon.
EZT ellensúlyozhatná egy másfajta jutalomrendszer a'la szöviküldi sorvégjutalom.
Csak ötletszinten:
Pontok járhatnának a küldikben való aktivitásért (Epiütésnél és Lélekkút emelésnél kincspontból, a többinél a fejkvótához képesti teljesítés alapján).
A szöviküldisor végén a pontrendszer első 3 helyezettjének lehetne egy 4 (vagy akár 5) szint teljesítése utána jutalmazása is a jelenlegi 3 helyett, természetesen (picit) erősebb jutikkal. Istenuccse nem sajnálnám tőlük.
Kieg.: Legfeljebb ha 4. lennék...
Dátum: 2013.07.22. 13:19:56
Idézet: PappaG - 2013.07.22. 12:36:02
... kellene még +10 kereskedelem vagy 5 relikviakupon vissza!?


A Tudás fája topicból:
Idézet: Miklós - 2013.07.04. 12:53:59
...A relikviák mithril fokozata után lenne egy új, a kryxónium, de annak a megvásárlásához a relikviakuponokon kívül egy kryxónium fókusz is szükséges, amit relikviaforgácsokért vásárolhatsz meg....

Tehát ott az a +10 Keri...
Dátum: 2013.07.18. 19:40:56
No ETTŐL lesz érdekes a TF (pl. számomra).
TAKTIKAI kérdés a húzása, annak üteme, időzítése, összefüggése más játékelemekkel, stb.
A TF NEM probléma, hanem kombinációs játékelem.
Azonban mint elébb írtam egyfelől keveslem még + nem megoldás más (hosszútávú) kérdésre.
Dátum: 2013.07.18. 19:04:05
No EZT a problémát 2 oldalról megértem.
1. Egyszer azér' legalább 1 szövi eléri a 200. DP-t és felrántja hozzá a vonatkozó cuccokat is.
Így nem hosszútávú megoldás a TF... Még rövidtávú sem.
2. Nem csak topszövis probléma az építési célpont kérdés (és itt nemcsak a Lélekkútról beszélek).
A játék sok elemét sikerült felfrissíteni.
PONT az Építés az, ami minél magasabb szintre keveredik egy szövi, annál unalmasabb, egysíkúbb.
A TF 1-nek jó, mint szín/alternatív célpont, deeee...
Valami hiányérzetem pl. nekem van (azokhoz az időkhöz képest, amikor még 8-10 épület között kellett mérlegelni/taktikázni).
Kieg.: No de a "rombolós" ötletem nem volt népszerű...
Dátum: 2013.07.18. 18:25:20
Hallottam ilyenről.
1-es fánál kapott 1 db Templomkristályt.
Dátum: 2013.07.18. 18:23:37
Aham...
Természetesen megterhelő egyéni szinten is a szöviküldizés a topszövikben ha nem 2-3 hét alatt szeretnék teljesíteni a Lélekkutas küldit.
Márpedig ez inkább a jellemző ideje.
No de aki rohanni akar...
Törlésről/elvándorlásról: Bezony nehéz az élete annak a szövinek, ahova zömmel befelé igyekeznek a karakterek, szemben azokkal a hihetetlenül "szerencsés" szövikkel, ahonnan zömmel el...
Ugyan haggyá'mán ezzel a "beledöglöm abba, hogy első vagyok - tegyétek könnyebbé a dolgom" dumával...
Dátum: 2013.07.18. 17:30:37
Egy aktív szintTopkarikkal teletűzdelt szövinek mióta "nehéz" összedobni X millát?
Ez azért egy közepes és kisszövinek (3-5 aktív taggal) kissé nehézkesebb dolog (és egyéni szinten igencsak megterhelő).
Sok esetben SOKKAL nehezebb, pl. mert elvándoroltak/töröltek az addig Lélekkutat izomból erősítő nagyobb karaktereik...
+
Attól, hogy más a világ, még nem következik ebben a kérdésben SEMMI, mivel pontosan ugyanazok a feltételek vonatkoznak egy világon belül mindenkire.
Max annyit lehet levonni, hogy V3-on magasabbak a Kastélyok, mint a többi világon (okfejtésed szerint. Én nem tudom, csak V3-on tolom).
Dátum: 2013.07.18. 17:13:31
Idézet: Offsboy - 2013.07.18. 15:20:06
...a kútnövelős küldi jelenlegi formájában tényleg csak szopatja a nagy szöviket. Ez ugyan eddig is így volt, és jó kis természetes fékként működött...

Tényleg?
V3-on inkább aktivitás, létszám és kari átlagszint függőnek érzem az egész szöviküldi dolgot.
Íme egy lista a szövik Kastélyméretéről (Lélekkút szerint sorba rakva):
1. 78 (Lélekkút - 68,7 M)
2. 60
3. 46
4. 62
5. 56
6. 60
7. 52
8. 54
9. 64
10. 52
11. 56
12. 46 (Lélekkút - 12,4 M)
...
26. 43 (Lélekkút - 6,1 M)

Kieg.: Nem látom a Lélekkútméret fékező hatását.