Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Dátum: 2013.11.08. 09:50:01
Idézet: Little Richie - 2013.11.08. 09:16:09
... kihívás, ellenfelek nélkül ez így nem pálya, nem éri meg belefeccölni a drága időt.

Tudod a TÖBBSÉG azért sem indul gyors világon már, mert kihívás és ellenfelek MELLETT sem érte meg a kavicsot és az időt.
SŐT! Sokkal többen hivatkozhattak arra, hogy "mennyit beleöltem - oszt nem fértem fel".
Tettetek róla, hogy kisebb verseny esetén ez ne legyen akkora probléma.
Ezt az életben is így szokás csinálni. Azonban szokott kárvallottja lenni a dolognak...
Én inkább Syabo álláspontján vagyok - Gratula, szép volt, valszeg más is ezt csinálta volna, de ettől ez még egy unszimpatikus, nem épp támogatandó szitu.
Az más, hogy a versenyhelyzet messze sem a játékosokon múlik.
/Egy akkora hülyeség is csak tőlem fordulhat elő, hogy DIREKT gyenge cuccal Bajnokizzak a szorosabb, izgalmasabb meccsek érdekében KÖZÉRDEKBŐL is (nem élmény a földbedöngölés alanyának lenni, pláne nem rendszeresen -> vannak játékosok, akik már nem is neveznek emiatt)./
Kieg.: Az ilyesmivel a JV-nek KELL foglalkoznia. Ha szimplán állnak hozzá, akkor leszabályozzák (pl. az adott érték elérésének idősorrendje dönt a helyezésekről). Ha egy kicsit okosabban, akkor növelik a versenyhelyzetet pl. játékosállomány becsábítással úgy, hogy SEGÍTIK a JÁTÉKOT-JÁTÉKOST (játékidő csökkentés, V4-en olcsóbb "kényszertápok", stb.-stb.).
Dátum: 2013.11.08. 09:06:02
Idézet: Little Richie - 2013.11.08. 09:00:40
Most pontosan mi zavar?...

Mivel régóta nincs pl. nekem időm V4-ezni, pláne "komolyan", ezért részemről (szinte) semmi.
Azért az "életszagúság" kissé nyomaszt (versenyhelyzet 0 -> nyerészkedés ebből kifolyólag mindenkinek, aki ott csücsül a húsosfazék...).
Kieg.: Hagyjuk(?).
Dátum: 2013.11.08. 08:57:29
Feltűnt, hogy elképesztően kicsi a részvétel a gyors világokon?
Ebből kifolyólag igenkevesen is játszottak "komolyan".
Ebből meg az jön le, hogy az a kevés, aki igenkomolyan odatette magát lazán össze is beszélhet. :S
Nagyobb versenyhelyzet esetén (több toplista esélyes csapat/játékos esetén) ez közel elképzelhetetlen.
Dátum: 2013.11.07. 15:24:39
Nekem a darabszám ÉS a hatás érdekesebb tétel.
Viszont eventenként egy medál KÜLÖNBÖZŐ, de halmozható hatással hasonlóan tetszene... :-X

Kieg.: Ettől függetlenül a medáltéma még érdekes még a Xenómedál (dísz) és Alvariel medál (medálszám érdektelen) esetében. No de ez nem ide tartozik... :-X
Dátum: 2013.11.07. 14:47:33
Idézet: Kocos - 2013.11.07. 07:26:47
...- A csapat eredmenye adhatna kis bonuszos medalt, amit gyujtogetni lehet. A fo jutalom, ami az esemenyert jar, fel eves, de izgalmasabb mint par plusz tulajdonsag, megadott teljesitmenyszint folott mindenkinek jarna. Lasd xeno esemeny jutalmak. Lehetne otletelni....

A hatás nélküli Xenómedálra gondolsz?
Esetleg...
+0,1% Hordatrófea találási esély PP-CsP használat esetén Event alatt / medál.
+1% Epi/Entisebzés / 5 medál.
-1mp vadászatidő / 5 medál.
+1 Transzcendális projekció / medál.
+SZINT/10 varielnyelés / medál.
...

Kieg.: Spec én a Xenómedált is felruháznám. Igazából az lenne a legtuttifrankóbb, ha 1szerűen Eventmedálnak neveznénk és így nem növekedne a medálmennyiség, ellenben minden event ebből a szempontból is érdekes lenne. Ebben az esetben viszont a hatásnövekedéshez szükséges medálszámot növelni lenne érdemes kicsit, vagy...
Működhetne TF/Mega mintára, azaz az elfogadott hatások medálszám függvényében aktiválódnak, erősödnek 1-1 újabb eventmedál szerzése esetén.
Dátum: 2013.11.07. 12:33:03
Idézet: Miklós - 2013.11.06. 12:58:45
... +10 IQ vagy +10 támadás pontosan ugyanannyit számít alacsony és magas szinten. A különbség annyi, hogy magas szinten jóval több LE-be kerül eggyel megnöveli az adott tulajdonságot, tehát ott effektive egy tulajdonság még többet is ér. Csakhogy! Elég hosszú játék idő után igen nagy különbség keletkezik játékosok között. VF vagy EH, pók vagy szinthuszár, bajnoki medálok, millió faktor van, évek alatt két azonos szintű karakter közt jelentős TÖ különbség lehet. A józan ész ezek után azt diktálná, hogy ezen különbségek csökkentésének egy módja, ha az újabb események jutalmai egyre nagyobb tápokat adnak, így a korábbi különbségek kevesebbet fognak számítani, ha teszem az minden eseményért kaphatsz egy +40-es medált. Viszont itt ha mondjuk az 1./2./3. díj +40/+30/+20 akkor még szomorúbb lesz az, aki (úgy érzi, saját hibáján kívül) nem szerzi meg a legjobbat. Most az, hogy valaki rubin volt, és emiatt nem lehet +8-as medálja, csak +6-os, talán nem olyan világrengető tragédia...


Íííígy van. Felesleges eldurvítani a bónuszokat, hiszen azok csak tovább erősítik az ollónyílást.
+ Megkockáztatom, hogy még egy Támadás italányi bónuszKÜLÖNBSÉG a bronz és a gyémántmedál között sem hozna nagyon lázba egy erős optolót az eventre.
Másfelől érdemes megközelíteni a dolgot éspedig a pörgés támogatás felől.
HA nem lenne annyira pocsék a LE/TP-je egy eventnek, akkor nagyobb kedvvel ugrana neki bárki.
Azonban nem piszkálnám a Hordacsata eventet ezen a téren. VAN az összes eventre jótékony hatású fejlesztési javaslat már felvetve: További fokozatok a Szöviküldi jutalomban.
/Tán még erősíteni is lehetne a meglévő 2. és 3. fokozaton./
Kvázi csökkenteni az optolók és játszók közötti LEbevétel különbség mértékét.
Ez csökkentené az ollónyílást (karik közötti erőkülönbség növekedés mértékét), serkentené a szöviküldiző és eventező kedvet.

Említetted, hogy nőtt a fizetősök száma a nem fizetősökhöz képest. Félek, hogy a nem fizetők számának csökkenéséről (karielhagyók) van szó inkább, mintsem a "megtértek" tömegéről... :S
Én - mint fizető - igencsak károsnak érzem a nem fizetők szintről szintre durvuló LE hátrányát (az új fejlesztések igencsak felerősítették ezt), mert játékosállomány csökkentő hatású. FŐLEG, hogy nincs is összefüggés a pörgés és a fizetési hajlandóság között - aki pörög szív is hosszútávon prém ide vagy oda.
LE-t a pörgőknek! Eventtől függetlenül!
A "MAXopt mellett elérhető maxjutit" féle hangok kíméljenek.

Persze ott a szintlépés sebességi gond is a játékosállomány csökkenés mellett a pörgéstámogatás ellenérveként - a mezőnyszétnyúlás.
A világegyesítés megoldás, de nem hosszútávon.
Egy újabb "őrült" ötlet: Kariszint torzítás.
Minden kariszint felezése a játéktechnikai korlátok /pl. 60. és 61. szintű fegyver 30-as lesz, varik szintenként/, szintfeltételek felezésével kiegészítve (ne essenek ki az elért lehetőségek) + szintTP növelés a támadhatósági szabályok kismértékű igazításával.
No erre varjatok gombot.
Tudom-tudom, megen sikerült elszállni...

Kieg.: Azért ide írom, mert nem közvetlenül Hordacsata fejlesztési javaslat.
Dátum: 2013.10.16. 16:22:13
Egy kicsit más:
Reggel 9-7-3-3 volt az állás.
Nem sokkal később 14-7-9-6 lett.
ÜSz-en jeleztem és válaszolták is nemrég, hogy javították.
Maradt - pedig kiléptem-beléptem.
Ezek szerint az ÖSSZES döntetlen területért a rubinhoz került a pont.
Eeeezt nevezem...
Dátum: 2013.10.16. 15:54:07
Idézet: Zoole - 2013.10.16. 15:36:15
...Amúgy McMad, miért tetszik annyira ez a két relikvia? Ami az életet növeli az az olyanoknak jó mint én, aki egyedül öli a 270valahányszintű epikust, és nem mindegy hogy 64K vagy 71K élettel megyek neki, és hogy az ősköves ital 24K gyógyítást eredményez vagy 48K-t. Ha nem veszel köves italt sokat nem ér. A másik meg jelentéktelen, arra jó hogy 1 küldihez elegendő kalandot raktározz.

PONT ezért látnám pl. én több értelmét az "ajándékrelikek" alatt.
Kieg.: Viszont mennyi relikviakupon is jön ki a hordatrófeákból az árukért? :-X
Dátum: 2013.10.16. 15:35:40
Idézet: Birka - 2013.10.16. 15:31:54
...Az, hogy össze vannak vonva a világok? Ki a szart érdekel? A mai vérpistike korszakban úgy is lesznek "spionok", úgy is betesznek a taktikázásnak, hogy ez most szerver szintű varia, vagy világ szintű az csak részlet kérdés. Ez a "taktikázás" legalább akkora maszlag az eventeken belül, mint a "szerepjáték" a VU berkein belül...


Szomorúan kérdezem: Tehát ne is erőlködjünk vele, nem is érdemes EZEN a hozzáálláson változtatni?
Szeretem a "szélmalomharcot", ha van értelme - ennek lenne... :-X
Kieg.: Ám ha feladjuk, akkor tényleg a vérpistikék lepik el az életünket.
Dátum: 2013.10.16. 15:31:50
Valahogy az az érzésem, hogy elhibázott volt azt az érzetet kelteni, hogy JÁTÉKKAL elérhető lesz legalább 1 spec relik. :S
Vagy csak én képzeltem ezt be? :-X
Tették volna be "ajándékrelikek" alá. Így megoldva... :S
Dátum: 2013.10.16. 15:14:15
Idézet: Alendaar - 2013.10.16. 15:07:45
De most a 15 PP-re váltás a kényszer!

Naja... :S
Ezért mondtam, hogy valahol nem optimálisan van a dolog belőve. :-X
Dátum: 2013.10.16. 15:10:54
Idézet: Miklós - 2013.10.16. 14:04:23
McMad: a térkép eventnél nem járt minden tulajdonságra +8-at adó medál és nem osztottunk ki 60 templomkristályt sem. Ne felejtsétek el, hogy adunk még kiégett őskövet is, ha fizetős játékos vagy, az effektive őskő: 68 db az 6 háborús csomag, tehát kapsz még +24 ingyen horda trófeát! A térképen tehát effektive kaptál 3-5 relikviakupont, itt kapsz 3 relikviakupont, egy +5-8-as medált, és egy rakás templomkristályt, aranydukátot, kiégett őskövet....

Teljesen félreértesz (vagy leragadtál az első mondatomnál).
Nem a tápmennyiséget keveslem /habár több tényezővel vitatkoznék - relatív medálerő, kiégett őskő mennyiség, stb./.
Aki nem fizet, az KB. Térképtáp mennyiséggel számolhat.
Én a Kavicsos oldalt tartom ERŐS túlzásnak...
Dátum: 2013.10.16. 14:55:09
Nem erről van szó.
A 15-30 PP beállítás kérdését (ne legyen kényszer a 30 PPre váltás) szerették volna megoldani - erről többször nyilatkozott Miklós, de a megoldások (napi plafon, erős ellenfelek felfelé) valahogy nem igazán működnek optimálisan, illetve több kellemetlen mellékhatást generáltak a HSz-eket olvasgatva... :-X
Dátum: 2013.10.16. 14:44:03
Ha a 30 PP szívatósabb oldala azt a játékvezetési trükköt követi, hogy ne legyen sokkal több győzelem elérhető, mint 15 PP-s beállítással, akkor értem a koncepciót.
Kieg.: Az, hogy ezt sikerült-e megvalósítani, belőni, nincs-e túl nagy szórás (pl. túl sokan ellehetetlenülnek vele), az más kérdés... :-X
Dátum: 2013.10.16. 13:35:19
Idézet: Miklós - 2013.10.16. 13:17:36
...a horda trófeákról:
ha napi 65-öt portyázol, akkor 65 x 21 / 20 = 68 db horda trófeát tudsz szerezni. Tehát ahhoz, hogy az egyik relikviát meg tudd venni, 3 háborús csomagot kell venned...


Térképevent: jó eséllyel szerezhető minimum ezüst relik belőle 0 kavicsért.
Ez itt akkor kavicsos tényező? /Az "átlagos" mennyiségből 3 kupon nem jön ki - arról nem is beszélve, hogy napi 65 csata... :-x /
A spec relikek meg kavicsosak? Csak kb. 2x annyiért, mint a Relikviák gomb alatti kavicsos/kódos relikek?
A Háborús csomag NEM kiegészítő lehetőség így, hanem brutáldrága kavicsos relikvásárló "akció"...
Kieg.: ...
Dátum: 2013.10.16. 13:23:33
REMEK az alapötlet és a benne rejlő lehetőségek.

A végeredménnyel több gond is van (felépítés, ráaggatott dolgok, bugok)...
Így kicsit elkapkodottnak érzem - pontozni nem merem, mert nem lenne reális.
Szívesen látnám ezt az eventet, de ebben a formában... :-X
Dátum: 2013.10.15. 14:48:02
Idézet: Honda14 - 2013.10.15. 14:40:12
Győzelmeid száma: 99 ... 16 db Horda trófea ...

85 csata - 2 trófea.
Van ám szórás... :S
Így nem csodálom, hogy Miklósék reális kiegészítő lehetőségnek tartják a napi 8 trófeát 20 kavicsért. :S
Dátum: 2013.10.15. 14:20:00
Idézet: Miklós - 2013.10.15. 13:26:04
...
A háborús csomagról: itt egy döntési lehetőséget akartunk adni nektek, isten ments, hogy ezt mindenkinek minden nap meg kellene vennie! aki akarja, nem vesz egyet sem, a relikviákat így is össze tudja gyűjteni, ha nem egy, esetleg több hordák harca alatt, vagy beváltja őket relikviakuponra (a +1 kaland azért nem egy esszenciális dolog mindenkinek, csak "hab a tortán"). Aki nem tud olyan intenzitással játszani, és nem jön össze neki elég trófea, az viszont megteheti, hogy megvesz egy párat még, hogy meglegyen neki, amit szeretne. Aki pedig úgy érzi, megéri neki, az a "Relikviák" menüpont alatt található tárgyakhoz hasonlóan most meg tud venni magának egy relikviát, de ez még nem "váltja ki" az eseményben való részvételt, a medálok, kincsek, a csatákból nyert LE és állatfejlődés a lényeg, a relikviák már csak egy kis extra...


Tiszta sor. Tehát a napi 65 db büntimentes csatával (tapasztalatok szerint) összeszedhető 2-3 db Hordatrófea mellet egy totál reális kiegészítő lehetőség a napi 8 db kavicsért.
Értem(?).
Dátum: 2013.10.15. 13:10:50
Ez a Háborús csomag egy akkora pofon a játékhangulatnak, hogy azt el se tudom mondani...
Objektíve is, de szubjektíve PLÁNE: 60 győzelem - 1 trófea kifejlesztett szakival.
Ehhez képest a napi 2 megvásárolható H.CS.-vel napi 8 jön.
Ez épeszű dolog? Üzleti szempontból biztos. :S
Egyenlőre emésztem a dolgot...
Dátum: 2013.10.14. 12:58:31
Az a "bajom", hogy mivel a medál bónusza nem szintre differenciált, ezért alacsony szint felett tényleg csak "jelképes" a hatása.
Már így is tökmindegy volt a magas szintűeknek a fokozat (NEM 20-30 TÖ-kön múlnak a dolgok arrafelé - messze sem ekkorák a különbségek).
Kettős érzést kelt ez a módosítás bennem, mert egyfelől jó szándékú dolog és támogatandó az indokod is + mindjárt jobb kedéllyel ugrik neki még az utolsó helyezett horda tagja is a napnak, ha megcsíphet egy főjutinál alig gyengébb fokozatot még ha extrán kell pörögnie is érte.
Másfelől viszont a közepes szint felettiek így már PLÁNE azt az érdeket fogják szolgálni, amit csak akarnak (pl. más hordásokat - lásd "HZ - elgyémántosodás" témát). Nekik tökmindegy, mert amúgy is az összes erőforrást igyekeznek majd jóóól belepörgetni az Eventbe (így is, úgy is jól járnak - legrosszabb esetben szintjükhöz - TÖ különbségeikhez KÉPEST viccesen kicsi különbséggel zárnak, de minden egyéb tápot berámolnak maximálisan). :S
Tényleg...
Mért nem szintdifferenciált a medálbónusz? /Még az Epikus cuccok sem állandó Tulbónuszosak./
Bonyolult lenne leprogizni?
Kieg.: Félreértés ne essék - nem tápnövelést szeretnék kilobbyzni - én csak a versenyt féltem...
Persze sííímán lehet, hogy nem a legjobb részen közelítettem meg, nem a legjobb módszer az "áruló" kérdés kezelésére. Már ha rajtam kívül valaki is lát ilyen veszélyt a dologban...