Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Van még pár homályos pont számomra.
Pl. mi történik a "levágott" TP-vel ha X TP-vel/szinttel nagyobbat csatlósítok, mint a fétis általi korlát? Elvész? Gyanítom, hogy igen.
A fétis elvész, ha törlöm/lecserélem, mert pl. jobb bónuszokat ad egy másik (pl. 100-as, ha 50-es egy 100 közeli csatlóson figyel) és esetleg a töröltet használnám egy kisebben?
Az imp eltávolító jó lehet hozzá? Milyen lesz a 2. megszerezhető? Mibe kerül? Ölég sok taktikai és egyéb kérdés volt már és van/lehet, de... :S
Mindegy. Legyen neked. Ahogy esik, majd úgy puffan. :-X
Mikor kerül be a teljes csatlós doksi?
Kieg.: A fejlesztés bevezetésének időpontja más tészta, de az is érdekelne...
Dátum: 2014.01.16. 13:10:11
Van olyan TÖ opter, aki (majdnem) a Mágiával tartja egy szinten a Védekezését (no ők viszont Szerencse erősek - minden számba vehető ellenfél felett 20-30 ponttal).
Bajnokesélyesek szoktak lenni. :S
Dátum: 2014.01.16. 12:45:14
Idézet: Timmy - 2014.01.15. 19:45:50
... ha valaki nem vett részt (véletlenül) valamelyik küldetésben, az kevesebb jutalmat fog kapni. Ezzel nincs is semmi baj...

Szerintem meg van baj vele.
Van pár küldi, ami olyan gyorsan leszalad már a szövitop alatti szövikben is, hogy esélytelen lehet akár egy napi 1-2 bejelentkezéses tag hozzájárulása is. :S
Kieg.: Mondjuk én úgy olvastam a hírt, hogy a játékos színétől függ a dolog és nem a küldirészvételtől.
Ettől függetlenül ölég régóta téma a szöviküldiket vállukon cipelők erősebb megtámogatása az ellavírozgatókhoz, alig aktívakhoz, vagy egyszerűen ellassúzgatókhoz/optolókhoz képest.
Idézet: Birka - 2013.11.30. 19:54:22
... -Az evolúció során a csatlós szintje az evolvált állat alapszint/4+lépett szint/2 lesz. ...

No kinek lesz igaza?
Birkának, Birkának, vagy Offsnak?
Vissza a csatlóskérdéshez:

Idézet: Miklós - 2013.11.27. 13:38:20
...Az állatok maximális számát egyelőre nem tervezzük növelni...
Az ellenfél csatlósait meg lehet nézni, de valószínűleg csak úgy, hogy látni fogod, összesen mennyi bónuszt adnak.

Idézet: Miklós - 2013.11.27. 14:33:46
...Aktív csatlós: A csatlósok közül mindig kijelölhetsz egyet "aktívnak", a portyákért a harcoló állatok mellett ő is TP-t kap, a többi csatlósod nem....


Az értelmezések sokfélék voltak. Én pl. EDDIG ezek alapján úgy értelmeztem, hogy a harcba kell legyen hívva a plusz TP-ért, az extra taktikai plusszért.
Viszont tutti, hogy rosszul értelmeztem, mert akkor többet is magad mellé szólíthatnál akár. Majd kiderül... :-X

Viszont innentől kezdve felmerült bennem pár kérdés:
1. HA nem kell harcba hívni, de aktívnak jelölök max 1et, akkor az befolyásolja a harcba hívottak kapott TP-jét?
2. Függ-e a csatlós portyaTPje a harcba hívott állatok mennyiségétől?
3. Egyáltalán hogy kap TP-t? Mintha 1 állatként portyázna, vagy szimplán a fétisTP-t kapja portyánként?
4. Anno kérdeztem az állatszakik kérdését, de nem kaptam választ. Ha nem harcba hívható, akkor lényegtelen is. No de az Intelligencia szaki sem számít?
5. Miért ne lehetnének csatlósszakik? Síííímán el tudok képzelni egy rakatot, amik tovább növelhetnék a kombinációs lehetőségeket és a familiárisok képességeit is befolyásolhatnák (aktivizálásuk esetén). No de ez inkább fejlesztési kérdés... :-X
6. Az állateledel "súlya" mekkora lesz? TP méretű? Ez rendkívül kényes kérdés. Pénzzel gyakorlatilag fáradtság érzéketlen Tulpontokat vásárolhat a kari... :-X
7. Ha nem kell harcba hívni egy örökké éber csatlóst, akkor gyakorlatilag csatlósonként eltérő, de ÁLLANDÓ taktikai bónuszt ad az aktív. Ennek tükrében pláne nem mindegy, hogy mekkora az a bónusz. 10-15. szinten 50 varielnyelés űbertáp (a magasabb szintekről már beszéltünk). Így pláne aránytalan a kiegészítő bónusz. Ami fent "semmi", az lent akár 50%-ot is dobhat a csataesélyen. Biztos, hogy jó megoldás a fix bónusz?
8. A csatlósok megnézhetőségének szinte semmi értelme, mert elméletileg látható lesz (pl. kémkedésnél) a felszerelésbónuszban (ez ugyebár fix, akár ki is számolható, hogy mennyi a csatlósból járó), varielnyelésben, stb. Nem sok értelme van kiemelni érzésem szerint. Vagy látja valaki értelmét?
Kieg.: pár kérdés kiegészítés...
Idézet: Birka - 2014.01.15. 09:25:39
Tudnám miért nem lehet kivárni a rinyával, amíg ténylegesen bekerül a fejlesztés, vagy Miklós nem publikál egy teljes leírást róla...

Mert tartanak tőle sokan, hogy valami el lesz kalibrálva, ha nem hívják fel rá a figyelmet (előfordul...). Pl.:

-A fétisek "gyakorisága" kb 10 db/év....

Remélhetőleg maximum ennyi lesz TÉNYLEG szerezhető és nem aránytalanul különböző mennyiségek (pl. anyagi oldal esetén és nem játékhanyagolás miatt).

-A fétisek megszerezhetősége direkt úgy lesz megcsinálva, hogy aki utólag indul, az is az összest megszerezhesse.

Reméljük így lesz, deeee... :-x

...Mondhatjuk, hogy "szart" se ad, de azt ingyen! Innen nézve viszont bármi bónusz, ami "ingyen" van, jó bónusz

Félreérted. RENGETEG alapbónuszt ad. Az alapbónusz (tulplusz) jó eséllyel (előbb-utóbb) a többségnek meg is lesz.
A kísérő (taktikai) bónusz mértéke viszont több mint vicces. Talán 30.-35. szintig múlik is rajta valami. Miért nem szintarányos?
A taktikai bónusz - ha jól sejtem - csak harcba híváskor érvényesül. Márpedig ha több csatlós/fétis lesz, akkor ez adná a taktikai oldalt.
No ezt kevesen fogják beválogatni Bajnokira/portyára aaaaz hotziherbiztos. Talán egy szörnyesEvent toplistapörgésénél a kisebb sebződés érdekében. :S
Ha már az anyagi oldalnak előnyt szeretnének biztosítani, akkor valamivel erősebb TAKTIKAI bónuszokban lenne értelme gondolkodniuk és (remélem) nem extra fétisben (tulpluszban).

Kieg.: Juteszemvan... A varielnyelés a tünci spece, nem a manóé. :-X
Dátum: 2014.01.13. 12:56:29
1. http://vegzetur.wikidot.com/zafir
2. http://vegzetur.wikidot.com/gyogyito-szentely
Dátum: 2014.01.13. 12:16:35
Idézet: Birka - 2014.01.13. 10:31:16
Nagyon meglepődnék, ha nem az uccsó sorba kerülne be a fétis...


Durva lenne. Előtte "kitakaríttatnak" a játékosokkal?
/Sajtolj 3db 50-est.../
Deki...
Dátum: 2014.01.08. 12:43:58
No Miklós válaszolt az ÜSz-es levélre. A lényegét kiemelném:

...Jelenleg a csatlósokon dolgozunk, utána valószínűleg a mentor rendszer következik, utána jöhetnek a varázslói varázslatok ... ennél valószínűleg valami lényegesen egyszerűbb dolgot fogunk csinálni. Egy új épület, és VP-ért aktiváló képesség - AF képességeket kötni hozzá, ez jó ötlet, valószínűleg néhány tárgyat is kötünk hozzá. Mindenesetre ez még legalább 2 hónap. Addig is köszi a türelmet!...


OK. Kár kapkodni vele.
A saját és a programjuk lehetőségeit ők ismerik a legjobban - olyan lesz, amit össze tudnak rakni, de bejóóólenne, ha a sokak által felvetett főbb szempontok működni tudnának a dologgal ("Mágiások" és a Mágia tulajdonság fontosságának erősítése, karierő egyensúly segítő okos játék esetén, pár "egyéni" igény - pl. játékgyorsítás - 1szerű megoldása, minél nagyobb játékosréteg által elérhető, nem kötelező fejlesztési irány, minél kevesebb játékidő növekedést okozzon a használóinak, minél több taktikai elemet tartalmazzon, stb.-stb.-stb.). Valszeg kompromisszum hegyek lesznek benne, mert képtelenség összehozni ennyi tényezőt. :S
Kieg.: Tippre a publikációképes fejlesztési doksi meglehet 2 hónap alatt. Segond. Én megvárom...
Dátum: 2014.01.08. 10:44:22
Idézet: Bumburnyak - 2014.01.08. 09:24:16
Eddig 172 entitást győztél le, az utoljára kihívott 425. szintű volt.

Pötyögve 170es szinten....

Szép munka. Legyőzött Entitás / Kariszint mutatód 2,5. Egész jó.
Az Ariel által vázolt szuperEntiző mutatója (515/140=)3,678 lenne, no de az erősen durva.
Én is megmutatom a "micsodámat": (279/89=)3,13
Mivel az Entisorom elejét én is kincshez optoltam (pár entit 2-essével döngettem), ezért a szupercsúcs biztosan elérhetetlen számomra. Sebaj.
A fő gondom úgyis a BU 2 Entis feladata lesz (pedig van leütés előtt álló Enti a tatyóban). Vagy azt dekizem, vagy a 150 szilánkot, mert a kettő együtt számomra erősen kisesélyes a záróráig.
Ha elbénázom a végén még mindkettőre költhetek...
Dátum: 2014.01.08. 10:35:30
Úgy rémlik, hogy a BU rajttól minden megvehető lesz, ami kell a piramis teljesítéshez.
Dátum: 2014.01.07. 22:50:22
Nehéz de nem lehetetlen.
No de nem lett egy olyan kincsviselhetőségi szabály bevezetve, hogy max kariszint+90 szintű cucc viselhető?
Mert akkor biztosan nem tolja senki az égbe az Entijét.
Kieg.: Max a legleglegfanatikusabb Entizők...
Dátum: 2014.01.07. 22:33:19
Az nem olyan "varázslós"... :S
Az olyan AF képességes. Ha a témára úgy tekintünk, mint játékegyensúlyi foltozásra, vagy egyéni szájíz kialakítása miatti többlet képességre (nagyobb képességválasztási lehetőség-konkurálás), akkor természetesen az AF képességek bővítése 1szerűbb megoldás.
Azonban az egész gondolatlavinát nálam Aurri "nagyobb manaköltségű varik" alapötlete indította be...
Ebben a vonalban több lehetőséget látok szimpla tápnál (Zoole hasonló vonalat említett, mint amire az előző javaslataimban is célozgattam).
Dátum: 2014.01.07. 21:28:44
Úgy 80. szint környékén (100as nyaki) szintén a vadászatra a leghasználhatóbb a cucc (AFp bónusz miatt, máshoz más cucc megérősebb szerintem).
Én el tudom fogadni ezt HA mellékjutiként tekintek rá (így az is)... :-X

Masq.
Az Entifüggő tápértékű nyaki nekem táp lenne (nagyobb, mint az Epink), de nem javasolnám.
Akár még nagyobb eltéréseket produkálnának a nyakik azonos szinteken, mintha a szöviEpikhez "idomítanák" + annál biztosan gyengébbek lennének zömmel.
Kieg.: Kevés az Entipörgető "őrült"...
Dátum: 2014.01.07. 21:09:34
Sajna ez még több tárgyat jelentene. :S
Mivel fog sincs, hogy mi nem foglal tárgyslotot, ezért meg vagyok lőve a rá való fejlesztési ötletekkel.
A szakik tágyslotot foglalnak vajon?
Azért kérdem, mert azok is tárgyfüggő bónuszosak, azok közül is van ami hol van, hol nincs (VF-EH, felejtett szaki).
TALÁN működhetne azon az elven is a dolog (formulaérték=Mágia+felszerelésbónusz), a nem kijelölt - inaktív "szakik" felett elsiklik a progi. Gyanítom, hogy nem így működnek, hanem valamiféle külső kapcsolóként (ha változtatsz valamit, akkor belenyúl a progiba és átállítja (pl. Valformot növelve a PP regenbe), ergo akár tárgyszerűként is felfogható a szakik viselkedése.
Áh... A Behó a megmondhatója a dolgoknak.
Szééééétrobbanok a saját "tudatlanságomtól" és a kíváncsiságtól...
Dátum: 2014.01.07. 16:06:34
Azért nem mindegy, hogy a játékosok nagy része a varázslatok 90%-át használná-e, vagy csak 30%-át...

Ja-ja. :S
Ettől még beleférhetne, hogy egy-egy kisebbségi(?) igény is kielégítésre kerüljön.

...Lásd ismételhető küldetések. Van egy halommal, de egy részük szinte sosem kerül elő.

Merengtem is egy "kisebb..." esély növelő formulán a vadászattámogatás érdekében... :-X

Tágyslot téma: No de akkor mi? Félek, ehhez csak a Behó fog tudni hozzászólni... :S :-X

Doksitéma: Már a tavaszi talis Fórumon pedzegette Miklós, hogy tervezési doksi készül és tuti lesz a varázslói mágia... :-X
Kieg.: Gondolom volt fontosabb - én azt mondom, ne is kapkodják el.
Dátum: 2014.01.07. 15:28:27
Juteszemvan...
Nemrég feldobtam a Behónak Fejlesztési javaslatra ötletforrásként a témát (link megadással) és igencsak jól jönne ha dobnátok pár 10-est Arielnek, mert FONTOS dolgokról beszél.
Ha ránéz valaki tőlük a témára, akkor lássa a buktatókat, veszélyeket, amik BÁRMELY varirendszerben előfordulhatnak.
Kieg.: Az totál mellékes, hogy pár tényezőben pl. én másképp látok dolgokat, de mentek a 10esek.
Dátum: 2014.01.07. 15:06:06
EZAAAZ! Íííígy van. :S

Eleve olyan képességeket kell kitalálni, ami a játékosokat érdekli...

SEMMI nem egyformán fontos a különböző játékosoknak. Talán csak 1 valami: a játékélmény. No ezt nem szeretnénk rombolni, ergo a saját játékélmény fokozóit - szubjektív tápjait mindenki maga választja ki pl. ebben a rendszerben. Természetesen jó eséllyel lennének átfedések, de a SZÜKSÉG (amint azt sok formula védelmében felhoztam) diktál gyakorta. Van akinek a játékélményét öli az állatgyógyítás relatív lassúsága (Epizik/Entizik/portyázik/eventezik 1000el). Van aki kiröhögi pl. ezt a problémát (szuperoptok gyakorta ilyenek... :-X).

Jobban belegondolva, így ezek a varázslatok ... tárgyként funkcionálnának, újabb 2-3 slotot foglalva, annyi extrával, hogy vp-be kerülne a cserélgetésük. Megvételük nem LE-be kerülne, hanem manakonstrukcióval lehetne megszerezni őket, erősségük pedig a mágiától függne.

Ííígy igaz. Mi a gond ezzel? Mit foglaljanak, foglalhatnának mást? Játéktechnikailag egy varázslat bármely rendszerben valami hasonló. Per pillanat a tekercses varik is hasonlítanak az Esszenciákhoz e szerint (manával aktivált, el nem használódó varázstárgy). Attól tartok, hogy bármely hatásra rá lehet fogni, hogy esszencia, tárgy, AF képesség is lehetne. Megjegyzem, hogy az 1. verzióban számomra szimpatikusabb és teljesen alternatív formulák voltak, de sajna összetettségük miatt AZ, vagy ahhoz hasonló biztosan elképzelhetetlen. ;-(

Főleg, hogy akinek elég volt a variából, annak teljesen elhagyható az egész téma

Ha sok ilyen játékosra lehet számítani, akkor Miklós szempontjából is elhagyható lesz az egész téma.

Bezony-bezony. Erről eszembe jut az állatok evolúciója, vagy a Tudás fája. Mechanikus kényszertápok minimális taktikai elemmel, hogy a tervezett kincspontjutalmas szöviküldi fejlesztést már ne is említsem.
Ráadásul megfelelő pénzbefektetéssel még egy rendkívül alacsony szintű játékos is 1 hónap alatt akár 2 krixóniumfókuszhoz tudott jutni nemrég. /Ledegradálták. ;-( /
Nem tudhatom, hogy hányan és mennyire mennének rá pl. egy ilyen rendszerű Mágiára, de a fentebbi fejlesztések helyett (csak a magam nevében beszélhetek) szinte bármit szívesebben láttam volna.
Kieg.: No de a TF legalább közcélt szolgál (ölég tág tartományban segítség sok tekintetben sokaknak).
Dátum: 2014.01.07. 13:57:20
PONTOSAN.
Ennek a rendszernek meg van azért az az előnye, hogy csak arra költesz, azt tanulod meg, ami érdekel, aminek szükségét-hasznát látod sűrűbben.
A sok varázshely (átlag 2-3) szerintem nem húzós (szemben a 8 tényezős öltözettel).
Főleg, hogy akinek elég volt a variából, annak teljesen elhagyható az egész téma (nem erőlteti a LE-t a Mágiába), vagy jól elvan 1-2 hellyel, Landis Mágiafejlesztésekkel.
Totál kötetlen.
Ettől függetlenül szem előtt tartandó a megállapításod, következtetésed mind a játékosok, mind a Behó részéről, nehogy zsákutcába futtassa valaki magát. :S
A manafogyás húzósabb kérdés lesz a variálhatóságban szerintem...