Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Dátum: 2014.02.11. 13:48:03
Zabálás AF képesség megléte esetén a sajtolás oldalon a "sima" sajtolás gombok alatt megjelenik egy Zabálás gomb is (mindegyik állatnál mindkettő).
Arra kattintva automatikusan elhasználódik egy eledel/zaba + jön a LE a zsebbe (mint sima sajtnál), gradus állat esetén az esszencia az AL-be (mint sima sajtnál) és megy a TP fele a kijelőlt (aktív) csatlósnak.
Ha nincs eledel (de képesség van), akkor szürke-inaktív a Zabagomb (szerintem - még nem fordult elő, hogy kifogytam volna a képesség felvétele óta).
Kieg.: A 20. szintű állat sajtolása küldi teljesül Zabálás esetén is.
Szééép. HAJRÁ!
Most döbbentem rá, hogy a Legyőzött Entiszint / Kariszint érték nem igazán jó megközelítő mutató az ilyesmi "mérésére"... :S
Asszem jobb az 1szerűbb: Legyőzött Enti szintje - Kariszint.
No ezzel szeretnék 260-at elérni.
Per pillanat 200-nál járok.
Dátum: 2014.01.30. 15:55:46
Idézet: Miklós - 2014.01.30. 15:48:17
...Fétisbe nem nagyon lenne jó ez a +használhatóság, minden öltözet váltás előtt aktívvá kéne jelölni a csatlóst?...

Jogos. Extrabonyodalom és programozási rémálom. :S
Dátum: 2014.01.30. 15:19:38
KIVÉVE, ha a megszerezhetőséget korlátozná a korlátszabály és nem a viselhetőséget.
Kieg.: ...azaz nem licitálhatsz rá, nem választhatod Entiből/kincsesládából, mert a szinted-szintkorlát nem engedi, DE....
Persze ebben az esetben kiesne az "előre beszerzem a táposabb Epicuccokat" lehetőség is. :-X
Kieg.2.: Mondjuk ez már alaposan borogatná az eddigi játékmenetet, tehát ez az ötlet vonal nem épp ajánlott. :S
VISZONT miért ne lehetne egy ilyen megkötése egy +25ös kincsviselhetőségnek?
/Viselhetnél +25-el magasabb szintű cuccot, mint az alap korlát + a vonatkozó (tervezett) AF képesség, de csak ha ez a csatló/fétis aktív - csativáltásnál felugró ablak figyelmeztet a smukk leesésére/
Dátum: 2014.01.30. 14:47:19
Offs álláspontjával tudok azonosulni csak maximálisan (közvetlen válaszként reagálok a HSz-ére - könnyen megtalálható).

Egy aprócska megjegyzés:
Mint Entipörgető a szintkorlátot SZUBJEKTÍVE egy maximális hatásfokkal pörgő Entiző teljesítményéhez kötném (én már nem leszek az, mert nem végig 3asával lépkedtem).
Ezzel az entikincs viselhetőségi gond téma megoldva - nem lehetetlenülne el az a játékelem (sem).

Az AF képesség, mint kincsszint korlát kitolási lehetőség - érdekes ötlet.
1szerű is, de talán méééég érdekesebb lenne fétisben - +25 kincsszint (+5 kincstábla) érhető el (250-es csatiszinten), mint a korlát.
Asszem ez sokaknak megérőssé tehet egy erősebb csatlóstolást a többi csatlóshoz képest...

Ez nem zárja ki az Entis felvetésem sem, csak továbbra is előnyösebb lenne "kapni" (vagy jobb helyeken közösen kiütni) X szint és Y Entiszint felett az epicuccot, mint kiütni Entiből. :S
Én, mint entipörgető, be tudom vállalni ezt a hátrányt, mert NEM 20-30 kincsszint különbségeken múlnak a dolgok a közepes és magas szintű cuccoknál... :-X

Kieg.: Közben kiszámoltam, hogy a maxEntipörgő közel 2x-es kincsszinttel rendelkezne, mint a szintje. Attól tartok, hogy kissé erős lenne erre építeni a korlátot, tehát azt az értéket max a felvetett AF képességgel és/vagy az általam ajánlott fétissel lenne értelmes megközelíteni úgy, mint az Epicuccok esetében (ha az Entipörgő lenne az etalon, akkor méééég lazább lenne a korlát, mint akármelyik eddigi felvetés)... :-X
So-so egyetértek.
Annyiban viszont van köze hozzá, hogy felhasználható akár erre is (egyensúlyba hozás pl. plusz Védekezés bónusszal)...
/Kieg.: Vagy nincs benne annyi lehetőség? Per pillanat tényleg nem látni benne... :S/
Miklós.
Értem, DE...
Tételezzük fel, hogy egy adott szintkörnyezetben 6000 az átlag bejövő varisebzés ÉS 1000-1500 az ütéssebzés.
1. Egy 1000-1500-as Varielnyelés, vagy 170-250 Elnyelés, vagy ... még nem jelenti a varilenullázódást, ütéseliminálást messze sem.
2. A környezettől függ, hogy mit érdemes használni. Egy IQ erős kari tömény öngólt követ el, ha pl. ebben a szintkörnyezetben Varielnyelést erőltet, mert sokkal kevesebbet nyer vele (ellenfelei sűrűn elcsakolnak - akár 1et sebeznek, "pocsékba" mehet a varielnyelés java része), mintha más oldalról erősít. No egy ilyen kari ellen viszont PLÁNE jól jön egy 1 ütésnyi erejű varielnyelés plusz. Tehát messze sem a cél a varisebzés nullázása SENKINEK. Sokkal inkább a TAKTIKAI lehetőség, ami benne van.
Idézet: Miklós - 2014.01.27. 10:54:03
...Azt sajnos nem tudom megigérni, hogy minden egyes új effekt +3.000 varázslatelnyelést fog adni, mert akkor gyorsan átesünk a ló túloldalára. Nyilván kellemetlen, hogy a varázslatok sokat sebeznek, de a játék erről szól, nem lehet a varázslatsebzést teljesen kinullázni, pláne nem egyetlen tárggyal vagy csatlóssal...

Ilyesmit senki sem kért (ha jól emlékszem).

Ha úgy érzed, hogy nem érdemes viselni egy "tárgyat", ami slot nélkül ad +1000 varázslatelnyelést, akkor használod majd a másikat....

Ez teljesen független lesz a taktikai bónusztól (ha ekkorák 200-as kariszinten 250-es csatlós esetén). A csatlós szintektől (melyik mennyire van a +1-től) fog függni az esetek 99%-ában (azoknál, akik nem 5 percre néznek előre).
Spec én Bajnoki esetén mérlegelek majd (mert azon nem bukik TP-t egy "ideálisabb" fejlesztendő csatlós)... :S
Taktikai bónusz mérete téma:
Érzésem szerint egy szívósság öve mértékű (+1 ütésnyi) 250. szinten ölég reális, nem túltápot dolog lenne egy csatlóstól. Ez jelentkezhetne Elnyelésben, Állatsebzés pluszban, varisebzés pluszban, stb.-stb.-stb. fétis függvényében. Annak függvényében lehet(ne) variálni a kijelölt csatlóst, hogy miben érvényesüljön az extraerő, milyen helyzetben ki-mi ellen kerül bevetésre.
Hozzátenném, hogy ezt ugyebár nem épp pár hónap alatt tudná elérni és addig is taktikamentesen csak azt az 1et tolja a kari. :S
Viszont ha EZT is nézem (csatlósfejlődési sebesség és mire eléri a taktikai maxerőt a taktikai bónusz), akkor szinte sokallom a havi 1 fétist, mert úgysem lesz megérős 1-2-nél többet tolni megérős taktikai bónusz esetén sem - csak +5 halmozásra jó a gyakran beeső fétis... :-X
Kieg.: Szóóóóval sok a változó a dologban, nem irigyellek benneteket. Marhanehéz "ideálisra", taktikailag érdekesre összehozni a dolgot. :S
Dátum: 2014.01.27. 10:57:44
Idézet: Fsanyi82 - 2014.01.26. 17:15:26
...Ki látja meg mi a hiba?...

Arra tippelek, hogy habár még nincs 20. szintű (a detektorok szintje 20 - lehet, hogy megkapta, de nem használhatja), azonban sikerült befejeznie a piramist.
Ez nem teljesen elképzelhetetlen okos dekioptolás, ráhegyezett tartalékok és ráoptolt kari mellett.
Mindenesetre ha ez áll fenn, akkor hipergratula nekije - nem lehetett egyszerű (vagy olcsó).
/Kieg.: Ha jól tudom, akkor most már lehet akár 21 dekit is használni, csak az eltelt napok számítanak.../
1. Taktikai oldal közel 0 (mert az eddig megismert taktikai bónusz nem indokol bármiféle taktikai lehetőséget egy csatában - remélem a többi...).
2. Ezzel szemben a TÖ oldal 2/3/ részre szakítja a játékosállományt:
- csatlós nélküliek/hanyagolók egyre jelentősebb TÖ lemaradással (tételezzük fel, hogy ebből kevés lesz azért, habár amíg EKKORA /közvetett/ kavicsigénye van, mint a BU-snak...)
- csatlósos "simán"
/- Kavicstápolt csatlósos (HA számottevő lesz az állattáp TP hozadéka, viszont akkor egyenesen kényszertáppá válik a dolog)/
Szimpla ollónyílás erősítés "veszély" forog fenn.
3. VF-es félopterként a LE bevételem GERINCE a vadászatra/sajtolásra épülő küldijuti, úgyhogy PONT nekem (is) számít.
Csakhogy míg én 60+ szintű vagyok, addig nem mindenki az.

Viszont felmerült bennem egy probléma. Az ismétlők elérésének szintje (is) erősen befolyásolja a karierőt. Pláne szintkörnyezetben nézve.
Ezt (ollónyílás) csak tovább erősítené a csatlósetetési lehetőség.
Kieg.: Soktényezős dolog ez...
Az egyes "játékoskategóriákon" belül minimális/elhanyagolható (csak hosszútávon mutatkozó) különbség lesz a csatlós TÖbónuszok között jó eséllyel - ezért hívom "egyen" TÖ tolásnak, ami önmagában nem baj, de hogy taktikai oldala alig... :S
Esélyes, hogy igazad van.
Miért pont AF képességhez kötött a feletetéses TP-ztetési rajt?
Semmi más nem jutott az eszükbe, csak egy szintkorlátos dolog?
/Mód.: Birka válasza alapján - köszönöm a rávilágítást a félreértelmezésemre/
MAXIMÁLISAN 1etértek.
Személy szerint örülnék is ha még kotlanának rajta, hátha... (pedig csak ezért dekiztem pár BU küldit - kidobott kavics ).
Kieg.: Több lehetőség van ebben a csatlós dologban, mint holmi TÖ egyentolás és újabb kavicsköltési lehetőség.
Idézet: Miklós - 2013.11.27. 16:05:40
... az ehhez kapcsolódó AF képesség megszerzésével fog indulni...

Mea culpa mindeki felé - erről pl. én elfeledkeztem.
/Mód.: Tehát 60. szint alatt nincs csatlós .... - Ezt félreértelmeztem, téves feltételezés. THX IceCold/
Mi értelme AF képességhez kötni?
Sok a dolog, több a költség alacsony szinten? Szemben a közepes és magas szinttel?
A sisakszilánknál még értettem az AF kötést - nehommán pl. 80k szilánkkal érkezzen valaki sisak közelbe - szilánk elértéktelenedés elkerülése.
No meg csak 99. szintű a legkisebb sisak.
Mi a mütty-müttyér' jó az AFp kötés?
Hamarabb megérteném, ha az AF képesség nem feltétel, hanem pl. fétiserő befolyásoló lenne. Annak lenne taktikai oldala, konkurálhatna a meglévő AF képességekkel.
Az előre tápolás megakadályozására nincs más mód? (Mintha ezt említette volna Miklós, mint indokot az AF képességhez kötésre.)
No de mi a taktikai oldal per pillanat?
Kijelölni (számottevőbb taktikai bónusz nélkül) így mindig csak azt érdemes amelyik a legközelebb van a köv +1 tul értékhez és mindig a legalacsonyabb szintű, hogy gyorsan pörögjön be a +1. Tökértelmetlen egy magas szintű csatlós szintlépésének erőltetése, ha van kisszintű is a csatlóscsapatban (öngól lenne). Max az erőlteti majd kavicsos állattáppal, aki szeretne a pénzéért extrán tolni azokat is, vagy nem érdekli a csatlóserő optolása (0 taktikai hozzáállású).
Sajnálom, de én (egyenlőre) csak meg nem valósuló lehetőséget látok a csatlósokban (is).
NE legyen igazam.

Kieg.: Kérném a HSz-em erőteljes lepontozását, hogy JÓL láthassa mindenki, mennyire NINCS igazam még ha ETTŐL én nem is fogom úgy látni... :S
Dátum: 2014.01.21. 13:42:14
Lehet, hogy arra gondolt.
Mindenesetre semmiképp nem egy konkrét fejlesztéshez szerettem volna beírni ezt a gondolatmenetet...
Dátum: 2014.01.21. 13:27:59
Idézet: Yaksee - 2014.01.21. 13:24:41
...Szerintem arra gondolt, hogy 5*2 őskő a semmire.

Ja-ja. Habár igyekszem hasznosan felhasználni, deee...
Dátum: 2014.01.21. 13:26:14
Idézet: Miklós - 2014.01.21. 12:36:26
... akkor hirtelen a fejlesztési költség is megdrágulna ....

Már éééééértem.
Tehát amit a játékosok havi átlagban befizetnek minden fejlesztés nélkül az fedezi a rendszerkarbantartást és minden új fix (játékba beépülő) fejlesztés kavicsköltsége fedezi a fejlesztést.
Érzek valami logikai buktatót.
Nem erős dolog X fejlesztés költségére felszámolni az előtte bevezetett fejlesztések költségét?
Mert az a költség ugyebár benne marad a játékban.
Én inkább arra gyanakszom, hogy csökken a befizetés összmennyiség hónapról hónapra, így ezzel a halmozódó kavicsigénnyel kompenzálható, tartható szinten a játékba fektetett munka költsége.
Hááááát...
Erről a végéről (ebből a nézőpontból kezelve) is meg lehet próbálni egy játékot fenntartani (rentábilisan), deee...
Dátum: 2014.01.21. 13:05:11
Viszont vannak gonosz manók.
Nemrég ecseteltem a kavicsos Manaital aránytalanságait fórumon.
Erre a rákövetkező templomomba nem becsempészték ezek a drágaságok az "Áldozz 10 őskövet /Templomi relikvia nem hat rá/" küldit?
:S
Idézet: Birka - 2014.01.20. 16:15:10
...Tényleg rengeteg infót elcsepegtetett már Miki, hol marad a felfedezés "öröme", ha ennél többet tudunk meg?

Kérdés, hogy mi számít alapinfónak (jár a játékhoz) és mi taktikai infó (hogyan használjam taktikusan az alapinfók alapján az adott témát).
Én NEM taktikai infót kérek (taktikai példát is csak azért hozok fel néha 1-1 kérdéshez, hogy lássák a kevésbé messzire nézők is, hogy TAKTIKAI oldalban nem mindegy jó pár dolog).
Ha MINDEN infó felfedezendő, akkor kéretik a Wiki-t törölni/letiltatni sürgősen (költői kérés - olyan infószegény a VÚ, hogy még egy ekkora tárhelyet sem képes megemlíteni, pedig megérdemelnék az írói). :S
A kérésem/kérdésem megen pontosítva: Mikor jön a végleges alapinfó összegzés? (Félek, hogy max a Wikin).
Persze felőlem gyönyörködhetünk az oldalanként ismétlődő kérdésekben és keresgélhetünk alapinfók után pár100000 HSz-ben az idők végezetéig.
A bevezetés időpontja is max a TAKTIKAI oldala miatt érdekel (erősen függ ettől pár cselekedetem és azt hogy mit kezdjek/kezdek az infóval azt nyugodtan rám bízhatjátok).