Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Dátum: 2014.02.17. 09:25:32
Idézet: Offsboy - 2014.02.16. 15:00:01
Ha nekem szólt, ne pontoztam...

Nem neked szólt. ÁLTALÁBAN jellemző, hogy úgy kell kitalálni, hogy mi nyomja a Fórumozó KISEBBSÉG bögyét (a többség ide se bagózik - minek, egy fixnek mondható fórumtábor 5 perc alatt 5 oldalt képes betolni hurrogásra, melyek gyakorta maximum egy bizonyos kisebbség érdekeit védik. Az más, hogy ez egy elég jól fizető kisebbség...).

...Érvnek annyit tudok felhozni, hogy kevesen vannak abban a cipőben hogy "állatok nélkül kell bajnokira indulnia", mert máshogy nem izgalmas...

Szerinted. Akit csak ismerek nincs túl jó véleménnyel a Bajnokik színvonaláról (karierőtől FÜGGETLENÜL). Felőlem hegyezheted kizárólag rám a problémát, de ettől ez még ÁLTALÁNOS téma.
Miért beszélsz úgy, mint aki nem nézte még végig soha a Bajnoki eredmények fa diagramjait, vagy nem tudja mit lát, vagy kizárólag PvE szinten él ("felőle botokon is mehet a küldipörgi - olyan erős vagyok, hogy tökmindegy", vagy "elhagyott karik tömkelegén EH-val küldipörgök - mit érdekel")? Picit nézz már messzebb...

...A többségnek nem ízlene, ha hirtelen 2-3x annyi karakter kenné el a száját kábítósban, napi x alkalommal.

Ez objektívnek TŰNIK. Csakhogy nem az. 1 komoly kár éri a "gyengébb", a pörgetésnek kiszolgáltatottabb réteget és az az ÉP (kisebb aktivitási lehetőséggel jár ha nem maxos, LE-be is kerülhet ha kritikus a terhelése). Ha tud vigyázni a többi tényezőre, akkor más probléma mi van a beütésekkel?
Kalkulálj egy kicsit szélesebb, több rétegre:
Mivel jár jobban az, aki "erős" - ha 1-2 megmaradó karit ver maxkontszűkétessel pl. félóránként amíg van ÉP-je és azok is törölnek kínjukban (ez elég jellemző minden kisaktivitású rétegben most is) - jöhetnek a botok, VAGY van 10-20 célpontja, amiken végigmenve jó eséllyel nem fog beájulni 1 sem HA nem "mészárlásra" öltözik valaki küldipörgihez.
Mivel jár jobban akár a "leggyengébb" - ha pl. 3-10 nála erősebb akár félóránként arra ácsingózik, hogy ráküldizzen és neki max 1-2 célpontja van akikre ÉP híján alkalmanként tán ráküldizhet, VAGY ha ugyan több potenciális ütő van felette, DE neki is több célpontja van + a többlet ütő terhelése megoszlik a többlet célponton ergo 0 a plusz terhelés.
Abból indulsz ki, hogy 1 kari fölé plusz karik jönnek és passz. Ennyire kifelejteni az egyenlet másik oldalát.... :S
Vagy csak a JELENLEGI állapot neked (és az összes rövidlátónak) most épp jó, elfogadható - ergo kit érdekel. Szééép nagy öngólt lőtök. :S
Ezzel a hozzáállással hosszútávon nem csak magatok, de MINDENKI alatt vágjátok a fát.

Egy összevonás nem csak játékosérdekű dolog lenne (pl. tudtommal a TÖBBSÉGNEK jobban bejött a VÚ, amikor még masszív volta mezőny, mostanra nem csak kisebb, de szélsőségesebb is + ez max egy szűk tábornak érdekes-kényelmes dolog. Az összevonással SAJNOS a szélsőségek nem tűnnének el, de felhígulnának legalább kissé - nem pl. 1 izom + 1 brutálgyenge adott kategóriában, hanem 5-10 különböző erősségű).
MINDEN hozzányúlás, fejlesztés 1szerűbb, gyorsabb lenne összevonás esetén, ergo olcsóbb is, remélhetőleg bugmentesebb is.
Pl. összevonás helyett mindenféle világokat átívelő, bugtömkeleg esélyes ötletek az amúgy is világonként kezelendő bugtanger mellett - összevonva ott a közös Bajnoki azonnal ÉS egy rakat témát SOKKAL szimplább kezelnie a Behónak - ez NEKÜNK is jó.
Nem örülök a KÖZVETVE a játékot tovább drágító ötleteknek, mert ezek azok még ha alapvetően nekem is tetszik, de nem ezen a módon.

Léééégysziii NE legyetek ennyire rövidlátók.
Dátum: 2014.02.16. 13:55:28
No pontozás volt, érv nuku a miértekről. :S

Ellenben adott Offs egy REMEK ötletet:
VIP Bajnoki
Aki hajlandó X összeget betolni a Behónak, az indulhat egy személyre szabott, az önérzetét maximálisan, de legalábbis a befizetett összegtől függő mértékben kiszolgáló PvE Bajnoki arénában garantált győzelemmel 15 naponta (sok pénzért durván alázhatja a botokat).
Jutalom: VIP bajnoki medál - hatása megegyezik a többi bajnoki medáléval. Színe sárga (A nap, a fény, a derű színe. Sikert, szerencsét, tudást, intelligenciát, logikát jelent. Becsvágyat és irigységet is szimbolizál - Woodoo színmisztika).
Hátrány: Nem indulhat PvP bajnokin (no ez nem hátrány, aki erre megy, azt nem is érdekli a versenyhelyzet).

Kieg.: KOMOLYAN gondolom.
Ha nem nő hamarosan a PvP játékélmény (márpedig egyenlőre tartós lefelé mutató irány van), akkor amúgy is (ahogy sok szinten máris) ez lesz a Bajnokik felállása.
HA szeretné megtartani ezeket a játékosokat is a Behó pl. világösszevonás esetén, akkor szükség lesz a VIP bajnokira.
Dátum: 2014.02.16. 13:38:20
Pontosan miért is lenne karielhagyás generáló az, ha...
1. több a célpontja MINDENKINEK?
2. nem 2-3 fordulós a Bajnoki, mint most sok kategóriában? Több izgalom.
Talán azért alakult így a világok sorsa eddig, mert az izgalmat, kihíváshiányt nélkülözni tudók/akarók bírják legtovább pénzzel, türelemmel? A mondjuk 3-4 évvel ezelőtti állapotok KÁROSAK voltak, azért jutottunk ide (és akár lazán még lejjebb)?
Vagy talán azért törölnének sokan pl. a fizetők közül, mert esélyes, hogy nem havi rendszerességgel visznek majd érmet?
Bizonyára van ilyen játékos, de azt meg nehezen értem meg, hogy miért PvP-zik, miért akar a pénzéért garantált medált/15 nap.
Ehhez semmi szükség hónapokig tartó karigörcsölésre, ehhez egyre kevésbé asszisztálni hajlandó játékosTÁRSAKRA.
Be lehet menni a boltba és a pénzéért azzal jutalmazza magát, amivel akarja és annyira, amennyire akarja.
Nem értelek.
Dátum: 2014.02.16. 12:45:27
Világösszevonás:
Mely spec szabályok lesznek megtartva?
Azon merengek, hogy sok V3-a szabály 1xerűen megoldható lenne. V3-as szöviknek...
Háborús téma - BCs extraszintek. Fura, de egyáltalán nem a BCs jellemző a V3-as szövikre, pedig az átlagámbör azt gondolná... (habár a beígért Háborús reform totál ködössé teszi e téren a képet).
ÉP, VP regen - extra GySz és Nekrofun szintek.
V3-as szövi alapból kapná. A többi (ha szeretné) feltolhatná addig (extra építési lehetőség) + V3-on játszva nem értem, hogy miért nem hiányzik a jelen terhelések mellet a többi világnak az extraregen a játszhatósághoz. Brutálkényelmetlen lehet... :-X

Portya Gy/V szabályok - Figyelve a V3-as sárga pötyiket a portyalistán (megkülönböztető jelzés már most tesztelve, betéve éles világon) kicsit tartok tőle, hogy kavarós lesz az összevonás. Miért kell megkülönböztetés?
V1-es nem úgy fog vinni V1estől, mint V3astól? Miért kell kijelezni?
Lekezelhető lehetne úgy, mint a prémes-nem prémes csata. Mindenki a maga szabályai szerint visz/veszít - érdektelen(?) a világ, amiről származik.
Mondjuk a LE vesztéses küldinél nehezebben lenne kalkulálható a dolog, de ez minimális tényező.
Ötlet a fő okra?
Azon merengek, hogy nem lenne-e elég egy spec épület V3-as szöviknek erre, ami így kezeli le a dolgot (nem karifüggő, hanem szövifüggő). Talán 1szerűbb lenne...

Szöviváltás: HA karihoz kötött a V3-as Gy/V szabály, akkor sima ügy. A többi bónuszt meg látni az épületeken - akinek érdekes ez is, az ez alapján is válogat. Ha szövifüggő, akkor érdekes lehet az a felvetés is, hogy elV3-asodhatna-e ezen a téren is a többi szövi... :-X

Új karakter: Valójában egy szimpla plusz kérdés a generálásnál. Hogy kezelje a kari portyáit a progi? 2 opció választási lehetőség. Természetesen érdemes leírni a karigenerálásnál, hogy miről is szól a különbség.

Szövialapítás: Akár mehetne problémamentesen, ha minden épület megépíthető minden szövinek.

HA az új épületszintek, épületfajták szétvehetők lehetnének kétfelé (pl. a GyV kezelő V1-V2 szöviknél állna alapból és V3-asoknál ez valami más, pl. Kivégzés LEbevétel különbség kompenzátor lenne), akkor sacc per kb. egyforma új építési lehetőséget kapna minden világ minden szövije.

Van még különbség pár, de hirtelen eddig jutottam a gondolatmenettel...
Persze azt nem tudom, hogy PONTOSAN mi a terv, csak picit előre gondolkodtam, elfantáziálgatok a dolgon.
Remélem sikerül optimálisan összehozni V3-at a V1-V2vel, hogy minél 1szerűbb legyen hozzányúlni adott esetben.
Dátum: 2014.02.16. 11:54:36
Habár majd minden szavaddal 1etértek, de valamivel nem:

Mivel legalább 3 különböző szabályrendszer van a VÚ-n nem lehet minden világot egyforma programmal gatyába rázni, sajnos testre kell szabni minden világot a saját paraméterei alapján.

Éspedig azért, mert ez ÓRIÁSI munka lenne és nincs (sajnos) rá keretük + mire meghozná a gyümölcsét (fellendülő, de legalábbis stagnáló játékosállomány), addigra... :S
A világösszevonás HIRTELEN erősítene a PvP játékélményen, kihíváson, de sajnos a fentebb vázolt dolgokat akkor is érdemes lenne megtenni. Az sem lenne 5 perc összevonva sem pláne ha sok külön szabályt meg szeretnének tartani... :-x
Ezt a témát nem itt folytatom.
Tudod akkorák a játékerő különbségek szintről-szintre, hogy egy gyorsított szintlépés könnyen visszafordíthatatlan károkat okoz.
Mondok egy példát: A prém +10% AFp-je hány szint alatt okoz pl. dupla annyi AFp-t, mint a nem prémes szomszédnak?
És "A fejlődés szimbólumával"?
Behozható ez a lemaradás? Nem. Kényszerpálya... :S
Illetve ha már elég kevés játékos lesz, akkor tényleg tökmindegy lesz (a prém is), mert mindenki megtalálhatja az "üres" kategóriát veszélytelenül, hisz nem lesz kihez képest romlani, erősödni.
Nyugi. A felettem lévő kategóriában simán mosnának.
Szintről szintre nemhogy csökkennének, vagy állnának, de folyamatosan nőnek a különbségek - öngól a teljes optolatlanság amíg közel minden kategóriában maxopterek figyelnek még arra is, hogy ki megy tovább felettük, ki jön be alattuk, mikor lépjenek. Mondom kényszerpálya van.
Örülök, hogy valaki örül az 1000. simán elért Bajnoki övének is, de nekem már a 10. is túl szimpla volt.
Gondolom akit érdekel az 1000. is, azt nem zavarja, ha klónok ellen ér el mondjuk 900-at.
Van aki szívesen fizet PvE élményért... :S
Hála a magasságosnak (egyenlőre) még vagyunk 20an a kategóriában.
Nem azért járatom itt a szám, hogy magam mutogassam, mert az eredmény látszik és passz enélkül is.
Kieg.: Ellenben a világösszevonás egyik támogatója vagyok (közérdekből IS), úgyhogy REMÉLEM az ötleted kicsit másképp, de összejön... :-x ;-)
No még 1 "rövidlátó"... :S
Aki ráadásul további költekezésre biztat.
Ilyen "okosat" én is tudok mondani: Gyertek TI át.
Ha nem érted (még), hogy mi a különbség az "arcoskodás" és az "érdekvédelemi lobby" között, akkor kérdezz meg valakit, akiben megbízol, szavát érted, mert engem nem értesz. Sajnos.
Kieg.: De ha csak húzol, ugratsz, akkor párdon...
Engedtessék meg azér' egy kis örömteli HSz is a témával kapcsolatban.
A döntőm vége:

A csatában összesen 30103 sebzést okoztál, és 29925 sebzést kaptál.
Te nyerted a csatát.


91. szinten...
DARABOKRA izgultam magam gördítés közben (kis híja volt, hogy...).
Rég volt ilyen játékélményem...
THX maxtisztelet Hann a megértésért és a rendíthetetlen küzdeni vágyásért.
Ezek szerint nincs még felvéve a Zabálás AF képesség neked, ami egy másik feltétel az eledel mellett.
Idézet: McMad - 2013.08.29. 11:51:06

BVUV-n 3x-os bünti mellett buzogánnyal és vakuval Bajnoknak lenni....


Pipa.
"Köszönöm" a Behónak, hogy ezt félopt mellett is lehetővé tette pl. a játéktechnikai lehetőségek kavicsos optimális kihasználásával.
Egyébként az öngyengítés Bajnokin NEM magamutogatás miatt történik (nálam), hanem...
1. a saját játékélményem fokozása érdekében (döglött, izgalommentes Bajnokik)
2. a környezetem játékélményének fokozása érdekében (esélyes a bukta, szorosabbak a meccsek - tán még állatot is hoz majd a Bajnokira mindenki és nem csak nevez a VT küldi miatt).
Nem fogom magam ütőzsákká alázni általános Karierő gyengítéssel azért, hogy fokozódjon az izgalom (kevés a bünti a játékerő különbségeket IS figyelembe véve). Ha a Behónak nem megy (nem bénák, csak mocsoknehéz annyi szintterületre belőni optimális módosítókat), akkor majd én foglalkozom a SAJÁT és a KÖRNYEZETEM játékélményével. :S
Dátum: 2014.02.16. 09:39:05
Idézet: Lanmandragoran - 2014.02.15. 23:32:58
.... Semmi nincs ingyen, nem tudom itt miért várnák el nagyon sokan...

Senki nem vár el ingyenmunkát a Behótól.
A Mo.-i "ingyenmunka" olyan is. Soxor még a fizetett is... :S

Aki csak a pénztárcájáig lát el az szimplán drágállja.

Aki messzebbre is néz (és ismeri a játék elég sok aspektusát - nem csak a sajátját), az tudja, hogy...
1. a játék lassan minden más játéknál időrablóbb - prém, Huzalozott nélkül IS próbáld meg elképzelni...
2. a fizető és a nem fizető tábor folyamatosan apad - a Behó bevétel csökken az infláció MELLETT.

Van még pár TÉNY, de a lényeg: Döglődünk apám és kötve hiszem, hogy azért mert vannak páran, akik esetleg kevesebbért (vagy kibővítve) még megvennék a kép változna. Ettől nem fog.
Csak jönni fog a következő "bevétel kiesési adó" azért, hogy "dolgozhass", amire felszámolják a hivatal extraköltségét is, amiért a "bevételkiesési adóval" is kénytelen foglalkozni (jéééé, nem azért kap fizetést?) - "vállalkozásgyilkos" hozzáállás, folyamatosan irtja az "adófizető" tábort, generálja a "kivándorlást" és a "munkanélküliséget". Ha lecseréled a kiemelt szavakat VÚ témákra, akkor már ismerős?
Mocsokéletszagú + 1xerűen SOHA nem tanul belőle senki...
Attól, hogy nem szeretnénk a szórakozásban a való életet látni, még nagyon is benne van és nem azért, mert egyesek (pl. én) felhozzák. :S
Én SZERETNÉM, ha a Behónak megérné a VÚ üzemeltetése, fejlesztése - ez nem csak nekik, de nekünk (fizetőknek és nem fizetőknek is) az érdeke, azonban ezen az úton...
Dátum: 2014.02.15. 13:29:52
Van 1-2, ami azért szerintem a lényegét-értelmét veszítené el, ha általános lenne...
/Pl. a Kalandos kérdés automata megválaszolása. Persze sokaknak (nekem is) ez értelmetlen - kvízsegítséget használok - no az ilyet én is "büntetném" kavicsköltséggel, de legalább nem lenne időplusz.../
Dátum: 2014.02.15. 12:27:15
No egy nem népszerűségdíjra pályázó, hanem szubjektív(?), önérdekvédő ötlet:
ÉN hajlandó lennék heti 8-10 kavicsot fizetni prémre 6 helyett úgy, hogy a meglévő prém funkciót kibővítsék ÉS egy rakat nem, vagy minimál táp kényelmi funkciót általánossá, prém mentessé tegyenek.
/Nincs kedvem fizetni on-line PvE játékért. /
Egy ilyen általános minimáltáp ötlet még: A VT küldik átcserélhetősége pl. mindjárt +1-10 Tkristályhoz is juttathatná a nem kavicsozókat Templomonként.
Mit ne mondjak, kavicsozóként 20-adrangú kérdés lenne nekem, DE a nem kavicsozók TALÁN 1 éven belül fétishez juthatnának vele a sikerélményen túl... :S
/Nem lenne 1szerű azért úgy cserélgetni a küldiket, hogy az a lehető legtöbb Tkristályt ki tudja adni kavics nélkül ha limitált, pl. AF képesség függő lenne a cserelehetőség - afranc, kezdem irigyelni az extravacilla lehetőségért a nemkav.../
A Behónak ez SEM jelentene kavicskiesést, mert a Templomot vagy végigcsinálja valaki (és költ), vagy semmit nem költ rá úgy, ahogy az eddig is történt. Tán még növekedne is a bevételük közvetve, ha pl. 1+ kiégett kavics lenne a csere költsége... :-X
Kieg.: Mindegy. Ez nem a javaslatok topic. Elnézést.
Dátum: 2014.02.15. 11:33:07
Ha a Behó csak és kizárólag a saját rövidtávú (pénz MOST. Később? Nem 1 lábon állunk - kit érdekel...) ÉS a 20.000el fizetők rövidtávú (kényelem, játszhatóság, játékélmény növekedés pénzért - belefér, jöhet) érdekeit veszi figyelembe, akkor hónapról hónapra szaporodni fog a fizetők következő HSz bejegyzése:
"Pénzt EZÉRT? PvE-zni tudok off-line is + pl. az XYZ messze többet nyújt minden téren picivel többért."
A nem prémesek hangjára kár várni - ők szimplán törölnek, karielhagynak, ahogy eddig is és NEM azért., mert rossz a játék.
Nélkülük pedig (potenciális célpont ÉS fizetési LEHETŐSÉG, vagy azt behozható állomány) kötve hiszem hogy a VÚ gondolkodhat hosszútávon. Felőlem fejlessze csak a Behó rövidlátással (és a meglepően sok rövidlátó TOP fizető hangjára hagyatkozva - maxtisztelet a kivételnek) a VÚ-t. SOK hasonló szitut látni a magyar MMO piacon és sokan "már" el is jutottak az 50-100 aktív játékosállományig.
A pénzem nem sajnálom, mert mindig PONTOSAN annyit költök, amekkora PvP játékélményt kapok.
Ez nálam max 3000 HuF per pillanat per hó. Ha megnövelik a költséget (PvE, PvP élmény fokozás nélkül) kompenzálom játéktaktika váltással.
Ha a JÁTSZHATÓSÁGÉRT kell fizetni, akkor azért nem fizetek szívesen érte, mert ez NEM játékélmény fokozó, hanem minimum elvárás minden játékban akár on-line, akár off-line. Márpedig a játszhatóság erősen romlott, idő- és kavicsigény messze több már, mint 1-2 éve. A Huzalozottat is KÉNYTELEN voltam megvenni a bevezetése után fél évvel, vagy választhattam volna "mást", amihez annyira nem volt kedvem, mert anélkül már idegtépő volt jópár dolog. ;-(
Baraty költségébe, munkatervébe be nem számítani az EGYÉRTELMŰ költségeket, munkákat az...
/Ha bonyolítok, összetettebbé teszek valamit, akkor annak 1x lesz munka, idő és pénz következménye - valahol kompenzálnom kell - gondolom "kompenzálják a játékosok" a terv. A játékélmény fokozókért már fizettek a játékosok tudtommal - volt kavicsköltsége a legtöbb fejlesztésnek, sok közülük ismétlődő költség./
Kieg.: A VÚ-ban ennél SOKKAL több lehetőség és ötlet van ahhoz, hogy oda jusson rövidtávon, mint az MMO-k zöme, de "kemény munkával" felgyorsítható a folyamat... :S
Mód.: Inkább nem reklámozok más játékot főleg, hogy én nem is játszom más on-line játékkal ergo átírtam XYZ-re.
Dátum: 2014.02.14. 13:15:59
Régi és tapasztalt játékos vagy - tudhatnád.
Nem volt rá idő.
Majd később, vagy egy újabb cso...
Dátum: 2014.02.14. 13:05:14
Nem.
(Nem lehet eladni, küldi sincs rá.)
Dátum: 2014.02.14. 12:51:50
A Térkapu elérhető volt bármely oldalról a felső sor TKp kiírásánál.
Vadászat alatt szürke.
Időprizma jól jött - köszönjük.
Viszont vadászat alatt továbbra is szürke a Térkapus gyors elérés, ergo lehet kattogtatni.
Ha a Behó (is) szeretne kattot spórolni, akkor legalább az új kényelmi csomagba betehetnék ennek módosítását. :S
Dátum: 2014.02.14. 12:27:42
Bezony relatív.
Én alkalmazkodom, más töröl, megint más azt mondja "Méééééég a pénzemért - belefér".
Én biztosan nem fogom rossz néven venni, ha valaki a környezetemben megveszi ezt (is). Miért venném?
Amire igény van, azt a Behó megadja - ez így helyes. Azt is mondhatnám, hogy így üzletpolitikus.
Semmi(?) gondom vele.
Kieg.: Az egy ideje törlésen gondolkodóknak (mert ezek bizony sokszor, sok helyen felvetett témák voltak, de nem biztos, hogy ilyen megoldást vártak) adtam egy mentőtippet.
Dátum: 2014.02.14. 11:43:56
A játék nem igényel sok időt...

...ha alacsony szinten játszol, vagy nem maxintezitással, vagy olyan az optod, vagy fizetsz az eddigi költségeiden felül érte. :S
Mód.: Egy optváltás is tud segíteni a kényelmetlenségek, időhiány, pénzgondok egy részén...
Dátum: 2014.02.14. 11:27:59
Hát hallod, elszomorítasz.
Ennyire felejtősbe tenni 4-5 éve játszó karaktereket, világokat...
Szerintem egyáltalán nem menthetetlenek a szituk, csak az a bizonyos finomhangolás hiányzik.
Pár dolog felülvizsgálata és akkor nem érzi úgy játékosok tömkelege, hogy PvE játékot játszik, vagy pofonláda szerepre kárhoztatott.
Kieg.: Én elhiszem, hogy sokakat nem érdekel pl. a versenyhelyzet fokozás, az erőkiegyensúlyozás, de azok ne is siránkozzanak pl. a célponthiány miatt. :S
Pláne ne a topszintűek, akik SZÁNDÉKOSAN elrohantak a mezőnytől. Ennek egyenes következménye, hogy kevesebb a célpontjuk.
Persze aki rövidlátó... :S
No de a kialakult helyzet nem a rohanók miatt lett ilyen, hanem játéktechnikai okok miatt.