Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Dátum: 2010.12.01. 15:15:14
...vagy kiszámolódik a szokásos, általános eset szerint a jutalom (hcs bónusszal együtt) és UTÁNA jön a "közkedvelt" Háborús Gy/V szorzás?
Kieg.: Az első változat tűnik "képlet közelibbnek". Persze kár lenne belebuherálni a progiba CSAK a V3 esetében és kivenni AZT a félrevezető megjegyzést a Háborús statisztika figyelő részből... No meg a Háborús ellenfél elleni győztes portyaleírás végéről...
Dátum: 2010.12.01. 14:18:22
Nagy-nagy káááár.
Kieg.: Ha jól kacskaringóztatom a búrámban a képletet, akkor V3-on a "győzelem esetén ennyivel nő a jutalmatok" szöveg (vagy valami ilyesmi) CSAK dísznek tekinthető. Igaz ez?
Dátum: 2010.12.01. 14:12:24
Persze, hogy nem növeli AZT a számot. Azonban H.CS.-ből adódó 105k extra bevételt nem igazán érzékeljük a bevételben. Vagy az is szorzásra kerül?
Mellesleg a MI Lélekkútméretünk 300k felett van. A háborús ellenfelünké 1,3M feletti. Más tipp?
Dátum: 2010.12.01. 13:30:36
V3. Fekete Kéz szövetség tegnap esti Eseménynaplójából:

"az A végtelen idő urai szövetség kapitulált, győztetek! Jutalmatok +98135 töltődés a szövetség Lélekkútjába." Vicces. Akarommondani rossz vicc.

Csak a háború csarnokával szerzett extra LE több mint 105k volt... Az ellenfél Lélekútja és tagjainak szinterőssége is jelentősen nagyobb volt.

Bekrepált a Háborús jutalom progi?
Vagy létezik még valami szabály ami ezt eredményezte, amiről nem tudunk és jól el lett dugva?
Vajh a H.CS. nélkül még MI fizettünk volna a győzelmünkért?
Újra 200 alatt a különbség...
Ezaaaz... Már váltottam is ki 1 Gyorsítást...
Dátum: 2010.11.25. 16:11:59
Thx. Sokat jelent nekem ez az infó...
Ráadásnak 10 pont, mert az legalább ingyen van. ;-)
Dátum: 2010.11.25. 15:58:41
Remélem. Valaki fixálhatná az illetékesek közül.
NEKEM fontos lenne a tisztázott időpont a Térképes eventtel való összehangolás érdekében. Messze se mindegy, hogy 300-400CSP-t előtte, vagy utána tolok el a tartalékból, illetve, hogy melyik kategóriára célozzak a fejlődési ütem tekintetében. Stb. stb.
Idézet: Birka - 2010.11.25. 13:12:33


...ez a TF talis átverések 15 éves szabálya...

Elég régóta így szerepel a Wikin is. Elhiggyük?
Dátum: 2010.11.25. 12:48:18
Elemezgetek, nézgelődöm és a V5-ön folyó meccs az esemény 3. napjáig egész szimpatikusan néz ki az én aberrált versenyszemléletű lelkületemnek. Asszem lejjebb kell vinnem az ingerküszöbömet, mert el fogok aludni a monitor előtt (ha a mostani állapotok maradnak)... ;-)
Látom, feloldották a Gyorsítás kiváltást. Sebaj, egyre biztosabb vagyok benne, hogy nem ezen fog múlni a végső helyezés, legfeljebb a Szaki nélküli és pálcátlan, ráadásul peches versenyzők +1 erősségű nyereménye válik reálisabbá.
Jelenleg félgőzzel (napi 10-15 portya és 60-100CSP) már megvan a fele a +1-nek (Szaki és pálca tárazva). A végére kb. el is fog fogyni a tartalékom a 2 db Gyorsítás kivételével. Mivel "látótávolságon" kívül vannak a konkurensek ezért rendkívül antipatikus módon nem is fogok addig ennél jobban erőlködni, amíg nem áll be valami érdekesebb változás...
Kieg.: Hajrá mindenki, mert a végén még nem kapunk semmit! (el ne hidd ;-)) Lusta banda... Tisztelet a kivételnek.
Dátum: 2010.11.24. 10:32:18
Hmmm... A statisztikák egyre jobban nyíló VÚ olló képét formázzák V3-on. Az előző meccsen legalább 2 csapat között lehetett "szoros" versenyről beszélni. Habár 1mp-ig sem gondoltam, hogy megfordulhat az állás. Most még simább a mérkőzés. V3-on sajna már csak sima meló kezd lenni a verseny fix nyereményekért. Kicsit dob még a dolog hangulatán a +1 erősségért való hajtás. Talán ha nőne a "hendikep"...
Úgy hallottam, hogy V5-ön rendkívül izgalmas a verseny. Jó nekik. Gondolom azért érdekesebb a szitu ott, mert közel hasonló képességűek a versenyzők.
Úgy látom, hogy be lett fagyasztva a Gyorsítás kiváltási lehetőség. Esélyegyenlőségi szempontból helyeslem a döntést. Habár így 400CSP-vel kevesebb esély jut a kufáromnak. Sebaj, legalább nem szállok el a karakteremmel.
Dátum: 2010.11.23. 12:56:57
Köszönet a válaszért.
Mán megen megcsillant "a szándék elfogadható, némely tekintetben nemes és szép - a megvalósítás sántít" helyzet. Még szerencse, hogy nincsen semmi komolyabb dolog kőbe vésve a 10 parancsolaton kívül. Tehát lesz-e változás? Költői kérdés, a Jövő zenéje...
Kieg.: Nem ismerek túl sok olyan VÚ-s játékost, akinek a jelenlegi kódrendszer elfogadható. Kivéve azok, akik HKK-znak is 1000-el. Egy tipp a létszámukra? :S
Dátum: 2010.11.23. 11:37:08
10 pont. Tökéletes megoldás és passz.
Hogy a mütymütybe lehet majd 300 elnyeléskülönbség mellett AZONOS a sima sebzés?
Eeeez igendurva. Egyszer ráveszem magam az ellenőrzésére...
Mit csinál a Tau bónusz? A Wiki fixen +1%*(20 feletti érték)-ről beszél Miklósra hivatkozva...

Kieg.: Utána olvastam még jobban és a mentett (félreugrás) érték randomizál 25-50% között. A Tau bónusz fix. Ergo Craslorg-nak majdnem tökéletesen igaza van, okozhatja az anomáliát a random.
Dátum: 2010.11.19. 11:12:12
Átgondolt elemzés. Hasonlóra jutottam én is.
Dátum: 2010.11.19. 11:10:26
"Idelent" (alacsony szinten) is így csinálja a taktikus játékos. Azonban nem 50-100 játékos teljesítménye van összevetve a verseny alatt (erős hullámzás), hanem kb. 1000. Létezik, hogy ama bizonyos szűk Elit réteg taktikája ENNYIRE befolyásolná a versenyállást a "hendikepjük" ellenére? Költői kérdés. 1-2 hét alatt kiderül...
Dátum: 2010.11.19. 10:43:05
OK. Kívánom, hogy a te álláspontod jöjjön be. Utálnám, ha nekem lenne igazam ebben a versenyhelyzet témában.
2. nap és a Tulajosok 200 térképdarabbal vezetnek a 2. helyezett előtt. Valaki komolyan gondolta, hogy van verseny? Legfeljebb véletlenül, valahol a hátsó mezőnyben.

Fokozhatnák a "hendikeppet" a JV-k, hogy legalább "látótávolságban" maradjanak a versenyző kufárok, mert így szimpla melóvá silányul a verseny fix nyereményekért. :S
Dátum: 2010.11.19. 09:34:56
Azon filózom, hogy a Kalandszakik bevonása a Térképversenybe igenis nagyon jó húzás (piros pont), DE nem egészen a jelenlegi formában.
Jó gondolat, hogy az 1/3 jelentsen +1%-ot, hiszen így a magas szintűeknek sem kell brutál mennyiséget kiépíteniük belőle, hogy használni tudják, de még ARÁNYOSAN nehezebb dolguk legyen minél magasabb szintűek (piros pont).
Mire is jók a Kalandszakik: igen kis mértékben erősítik a Kihívást és Kristálypontot takarítanak meg. EZÉRT nem igazán éri meg tolni őket.
NODE: Ha az 1/3 feletti mennyiség is számítana valami mintavételezéssel tesztelt pici %-ban a Térképversenyen, akkor már megérheti a extra fejlesztés extra nyereményért.
Persze nem elszállásra biztató módon, de mindenképp ERŐSEN átlag feletti teljesítmény díjazását és az érte való küzdelem fokozását jelentené.
Igencsak hangulatos dolog lenne minden VALÓBAN versengőnek egy ilyen módosítás, ha e mellett be lennének vezetve további egyre durvább térképmennyiségek +2, esetleg +3 erősségű nyeremény elérésére. Nem borogatna játékegyensúlyt, ha okosan lenne meghatározva az extra, de pici pluszt jelentő Kalandszaki bónusz és az erősebb nyereményért elérendő mennyiségek.

Picit más: Ez a "hendikep" szitu jó húzás (piros pont), de még lehetne finomítani. Értem én, hogy a versenyhangulat megteremtéséért lett kitalálva, de még mindig az az érzésem, hogy nem tette izgalmassá magát a versenyt. Már 2 nap után kezd letisztulni a sorrend V3-on. Remélem elkiabálom és nem lesz igazam, azaz lesz még VERSENY. NEKEM megérné még a -1 nyereményerősség kockázat is egy kis izgalom kedvéért igazán szorossá "hendikeppelt" versenyben, HA a fentebbi javaslatok is benne lennének.

Extra javaslat: Akik nem szeretnének VERSENYT a Térképes eventben, illetve a legkisebb erőfeszítéssel akarnak minél nagyobbat szakítani belőle, azok kezdjenek kampányolni a javaslatom ellen.