Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darkshade

Dátum: 2008.11.17. 15:07:38
Milyen színű a macskapárduc?

zöld
kék
sárga
piros

14 szintű vagyok, de én sem tudom.
Dátum: 2008.11.17. 15:05:28
cca. 20 kg
cca. 50 kg
cca. 40 kg
cca. 30 kg

Ez elég speciális, szerintem, ráadásul különböző helyeken különféle adatokat találtam, és a helyesírása is érdekes, bár ebben lehet hogy tévedek.
Én is speciálisra jelöltem, mert szintén más-más adatokat találtam.
Dátum: 2008.11.17. 13:36:39
Idézet: Khetty - 2008.11.17. 13:07:31
Komolyan azon gondolkozom, hogy bizonyos esetekben ne csak a kérdés íróját szankcionáljuk, hanem azt is aki jóváhagyta! Bár tudom, hogy ez kivitelezhetetlen... csak elábrándoztam róla...

Hogy hívták lord Soth áruló élőholt szolgáját?
Magda
Caradoc
Stradh
Azirael

Kinek a mijét és hol?
--------------------------


Lord Soth DandD Dragonlance/Ravenloft világaihoz kötődik tényleg illet volna odaírni a kérdezőnek, valamint: áruló, élőholt. /Amúgy Caradoc/
Dátum: 2008.11.17. 13:29:20
Nem tudom, mennyire számít a szerencse /jelenleg34-es az enyém / nagy lények, hatalmasok ritkán jönnek viszont apró, kisebb rengeteg néha 8 is egymás után. Nem értem.
Dátum: 2008.11.17. 12:48:00
Ki uralkodott Franciaországban a forradalom kitörésekor?
XV. Lajos
Lajos Fülöp
XIV. Lajos
XVI. Lajos.
Azért abból több is volt, Nagy Francia forradalom a helyes neve, mert más uralkodott az 1830-as , 1848-as párizsi forradalmakkor pl. Lajos Fülöp /1830-1848/. Így a kérdés nem jó.
Dátum: 2008.11.14. 07:25:17
Ki nem volt Magyarország kormányzója az alábbiak közül?
Tökhöly Imre
Hunyadi János
Kossuth Lajos
Horty Miklós
Thököly

Mikor került be Szerbia az Európai Unióba?
1999-ben
2004-ben
2010-ben
Még bent sincs! Majd talán bekerül egyszer!

2010-be még bekerülhet, így egyenlőre 2 válasz is jó lehet, a pongyola megfogalmazás mellett.
Dátum: 2008.11.13. 13:49:14
Mi a televízió elterjedt rövidítése?
varázs doboz
TeleV
TV
Tevi

Miért kell ilyent feltenni?- Kérdezem.- s ki adott erre "jó a kérdés" bírálatot.
Dátum: 2008.11.13. 13:08:50
Melyik focicsapat a legtöbbszörös magyar bajnok?
FTC
Debrecen
MTK
Vasas
Legtöbbszörös kicsit magyartalan szó. Meg is elavulhat. /Igaz minimum 5 év kell hozzá./

Milyen nemzetiségű Krabat, Otfried Preußler boszorkányinasa?
Német
Szerb
Holland
Angol
Legalább a művet illene odaírni, ja és szorb nem azonos a szerbbel, egyik nyugati szláv töredék népcsoport, a másik déli-szláv államalkotó nemzet.

Hány fő Győr-Moson-Sopron megye népessége (2008-ban)?
408 189
444 384
324 998
397 046

Ismét egy igencsak megbecsülhető kérdés, mert augusztus 9.-én 4 óra 44 perckor más adat a jó, mint szeptember 17.-én 22 óra 15 perckor.
Dátum: 2008.11.12. 20:54:14
Mekkora Szlovákiában az általános adó (DPH)?
37%
19%
5%
25%
Miért is kéne ezt tudnom?
Dátum: 2008.11.08. 10:21:59
A Törött Szív(#40) szövetség jelentkezőket vár soraiba a megüresedett helyekre. Adatlapunkon olvashatod a tudnivalókat. Szívélyes üdvözlettel : Laurie
Dátum: 2008.11.08. 09:05:12
Melyik színész átszotta a Keresztapa második részében Michael Don Corleonét?
Brad Pitt
Danny de Vito
Al Pacino
Marie Antoinette
j kimaradt
Dátum: 2008.11.08. 09:04:53
ilyen "extrém" sportot művelt Dan Osman, ami a halálát is okozta? (http://www.freeweb.hu/kvizgame/video/001-dan_osman.wmv)
hegymászás, sziklamászás
búvárkodás
rafting
siklóernyőzés

Izé, ilyet nem kellene, hogy
Dátum: 2008.11.08. 07:41:48
A 80as években melyik volt a legnépszerűbb személyi számítógép?
Enterprise 128
Commodore 16
ZX Spectrum
Commodore 64
Attól függ 80 as évek eleje vagy vége.

Melyik Stephen king könyv nem került megfilmesítésre?
Cujo
Végítélet
Sorvadj el!
Lisey története
King nagy betű. Meg amúgy bármikor elavulhat.

Melyik évben szerezte elős bajnoki címét a DVSC futballcsapata?
1986
2001
1994
2005
elős=első
Dátum: 2008.11.07. 15:25:20
Melyik a leggyorsabb állat (mindegy hogy levegőbenvan száraszföldön) ?
antilop
vándor sólyom
zerge
gepárd

Most ezt, hogy kell értelmezni. Mindegy , hogy az állat repül vagy sem, mert a zuhanó zerge az gyors . Szárazföldön vergődő vándorsólyom pedig hát... ja és így helyes vándorsólyom, meg levegőben van /vagy szárazföldön.
Dátum: 2008.11.06. 22:50:13
A Világ 2-ön vár Bíborsereg, jelentkezz , szerezz hírnevet magadnak. Közel az idő amikor rettegik a sereg nevét, ne maradj hát ki a világformáló szövetségből. Ixion.
Dátum: 2008.11.06. 21:56:14
Mennyi ll+ll????
Vl
lV
lll
V
Barátaim, Rómaiak! Temetni jöttem az értelmes kérdéseket, nem dicsérni. Avagy a 4 kérdőjel mit is jelentett a dicső Rómaiaknál?

Kik pislognak gyakrabban, a férfiak vagy a nők?
a férfiak
egyforma
a nők
nem megállapítható
Ez nagyon fontos kérdés, gondoljunk csak bele, nem is akartam úgy ma lefeküdni, hogy ne tudjam meg rá a választ.

Ki fedezte fel Amerikát?
Vasco da Gama
Kolumbusz
Amerigo Vespucci
Magellán
Na most, Kolumbusz végig abban a tudatban élt , hogy Indiában jár vala. Amerika tekintetében pedig : a Kínaiak valószínűleg megelőzték az európaiakat, igen ám, de a vikinget meg őket is, igen ám, de az ősember 40000 éve felfedezte a ma Amerikának nevezett földrészt. Igen ám...

Mit jelent a GY.I.K.?
Gyakori Ikonok Keresése
Gyakran Ismételt Kérdések
Gyorsan Iparkodók Klubbja
Gyakori Idővarázs Kérdése
Jópofa, és
Dátum: 2008.11.06. 20:38:18
Mi a címe a Ska-P együttes legújabb (2008) albumának?
Planeta Eskoria
El vals del obrero
Que corra la Voz
Lágrimas y gozos
Ők kik ? Vagy csak én nem hallottam soha róluk?
Sorozatokról: Az első sorozat /persze a meséket leszámítva- s persze szerencsés voltam nyugati országrészben , ORF1-en, ment a Knight Rider/ ami igazán lekötött az a Twin Peaks volt, talán ez a sorozat volt az elődje, mai történetközpontú sorozatoknak. Az idős mamikák, nem értették, hozzá voltak szokva Jockey ármánykodásaihoz és Isaura végeláthatatlan szenvedéseihez. Igen, a világ még nem volt a sorozatok evolúciós forradalmára felkészülve ekkor. 2. ik évaddal gyorsan le is zárta David Linch, persze a sugározó csatorna -azt hiszem az ABC - nyomós nézettségi érvei mellett.Aztán az X-akták, kezdetben még lekötött, ám amikor Mulder már sokadszor falba ütközött, Scally pedig, még mindig szkeptikus volt, elment tőle a kedvem. Utána évekig én is kihagytam a sorozatokat, többnyire azon okból kifolyólag, hogy nem érdekeltek, nem kötöttek le, ma is irtózok a Barátok közt -féle megszámlálhatatlan részből álló szappanoperáktól. Manapság is csak dvd-n vagy számítógépen nézek sorozatot, s van egy-kettő ami leköt, tetszik: Dexter, Dr. House, Hősök, Odaát. Szeretem a nevettető /föleg angol humorú/ sorozatokat is: Fekete vipera, Páran-párban, Hallo-hallo, Csengetett Mylord?. Végezetül ne feledkezzünk meg néhány régebbi magyar sorozatról: Angyalbőrben, Pasik.
Dátum: 2008.11.05. 15:19:10
Melyik kutyafajta NEM szerepel az Eurázsiai ősei között?
Chow-Chow
Malamut
Samojed
Wolfspicc
Megvallom őszintén a kérdést sem értem, pedig kétszer is elolvastam, mielőtt bemásoltam. Azért kitotóztam ezt a zavaros kérdést. Kicsit érthetőbb megfogalmazás jobb lett volna.
Dátum: 2008.11.05. 13:37:19
Sziasztok! Személy szerint a toplisták statisztikában kíváncsi lennék tulajdonságokra lebontott toplistára is, szerintem mást is érdekelne. Tf-nél van ilyen gondolom itt is megoldható.