Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darkshade

Dátum: 2009.01.05. 19:12:14
Melyik törzs nem tartozik a Vérszeződést kötő 7 törzsbe?
Keszi
Kabar
Jenő
Megyer

Megoszlanak a vélemények, lehetséges, hogy egy esetleg két honfoglaló törzs is kabar nemzetiségű volt.

Mi volt a világ első internetes játéka?
DOOM
Wolf Einstein
Quake
Counter Strike

Egyrészt helyesírás (Wolfenstein, Doom), másrészt valószínű valamilyen póker volt az első, semmiképpen sem a Doom.

Vitaminfelfújt ételbe milyen alapanyag nem kell.
tojás
sajt
liszt
sonka

Mégha a bécsi szeletet kérdezné, de ez nem valami ismert étel.
Mikor volt a mohácsi csata?
1528. 08. 28.
1528. 08. 26.
Nem lehet egy napban meghatározni.
1526. 08. 29.

Duplikált és a másik verzió jobb.
Dátum: 2009.01.05. 17:11:33
Miről ismerni fel egy tündét (elf) ?
alacsony termet, zömök testalkat
nagy lapátkezek, mélyen ülő szemek
nagy orr, széles arccsont
hegyes fül, arisztokratikus vonások

A szomszédban akkor lakik egy elf.

Michael Jordan milyen mezbe játszott ?
3
23
13
33

Micsoda márkák, hányas számú lenne helyes, ha nem lenne speciális.
Dátum: 2009.01.05. 12:16:32
Hány méter egy km?
1000m
10000m
100m
120m

Színvonal alatti.
Dátum: 2009.01.05. 11:24:57
Honnan indult el hódító útjára a történelmi Hannibál, az elefántjaival (mai ország név)?
Németország.
Görögország.
Spanyolország.
Franciaország.

Családjának valóban magánbirtoka volt az Ibériai-félsziget jó része, de az anyaország (Pun-birodalom, Karthágó) azért jelentős csapatokkal támogatta és az a mai Algéria-Tunézia-Líbia

Melyik városnak nincs a labdarugó NB-1 ben csapata?
Budapest
Szeged
Miskolc
Győr

Változhat, ki lehet esni az első osztályból, meg fel is lehet jutni és labdarúgó.
Idézet: Sir Ny - 2009.01.04. 19:56:36
Idézet: Darkshade - 2009.01.03. 11:20:52
Én sem kaptam semmilyen üzenetet, hogy nem értékelhetek, de furcsa, hogy ha már kb. két hónapja nem jön értékelhető kérdés.
arról nem kapsz értesítést, ha nem értékelhetsz.


Értem, csak lehetne egy figyelmeztetés, bár akkor is mindegy, csak kiírhatnák, elvesztetted a jogod. Gondolom a helyesírási hibákkal is elfogadók, stb. értékelők miatt nagyon sokan kiestek az átlagból, de ha valaki még értékelni tud, ne nyomjon minden baromságra jó kérdést. (föleg ha ordító helyesírási hibák vannak benne, vagy a kérdés netikettet sért, találkoztam nem egy ilyen kérdéssel is.) A többi úgyis csak ismeret kérdése, de ha 5 perc alatt sem tudom megmondani, segítséggel sem, akkor kérdésben van a hiba.
Dátum: 2009.01.05. 11:08:23
Idézet: Dell - 2009.01.05. 11:05:12
Macok, lapcsánka, lepcsánka, recsege, lapótya, matutka, tócsni, toksa, cicege, tócsi, gánica, matutka, krumliprósza, görhöny, lapotyka, rösztike, harula, röstiburgonya, lepkepotyi, berét, bodag, cicedli, pacsni, dödölle.

Azt írják a mindmegette.hu-n, hogy ez mind ugyanaz. Fogalmam sincs, én csak lepcsánkának ismertem sokáig Mi a különbség?


Azért a dödöllét kizárnám ebből a felsorolásból, aki azt írta az nem ismeri. Más kaja az.
Dátum: 2009.01.05. 10:06:02
Nagyságrendileg hány téglából áll az Empire State Building?
5.000.000
10.000.000
100.000
500.000
Elkezdtem számolni de belezavarodtam, mi ez ha nem érdektelen lexikai tudás? Törölni.

Hány közös filmje van Bud Spencernek és Terence Hillnek?
53
32
117
1
Detto.

Melyik játékos NEM szerepel a Spanyol Football válogatottban?
Joan Capdevila
Andrés Iniesta
Thierry Henry
Fernando Torres

Elavulhat, ha máris nem avult el. Attól függetlenül, hogy francia a jó.
Dátum: 2009.01.05. 08:45:51
Kvíz kérdés megválaszolása során történt hiba következő Mi a Jód vegyjele? Beikszelem , hogy az I, kiírja Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: 1954. Még sok volt az 5 percből.
Én sem kaptam semmilyen üzenetet, hogy nem értékelhetek, de furcsa, hogy ha már kb. két hónapja nem jön értékelhető kérdés.
2007 július 30-án két világhírű filmrendező is elhunyt, kik ők?

Michelangelo Antonioni és Ingmar Bergman *
Federico Fellini és Ingmar Bergman
Stanley Kubrick és Michelangelo Antonioni
Cecil B. DeMille és Szergej Eisenstein

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Nem akarok panaszkodni, de aki nyerte a Bajnokok Ligája 12 évvel ezelőtti döntőjét, ismeretlen együttesek közül melyik milyen stílust játszik, a felsorolt művek közül melyiket melyik fantasy szerző írta nem kapnak érdektelen lexikális tudást, pedig azokat is net segítségével lehet megoldani, segítségképp mindkettőt kétszer is leírtam más párral.
Befejeztem a kvízírást, és az értékelést, fórumba vitatást, elegem van abból, hogy értelmetlen kérdéseket átengednek, míg viszonylag jók kiesnek, mert kicsit gondolkodni kellene. Speciel nem erre a kérdésre értettem, mert ez tényleg nem mehet fejből, persze tudom Bergman és Antonioni nem Tarantino vagy Spielberg/akik munkáját ezzel nem lebecsülni akarom, csak tényként írom, hogy kevesen ismerik munkásságukat, mert nem Hollywoodi rendezők, hanem szűkebb patriarchánk Európa élvonalába tartoztak, de ha valaki xy focistát tudja hol játszik a lehet már most elavuló kérdésben felteszi ezt, ennek is utánanézhet. Ha olyan kérdések a jók akkor írjon más, megleszek én a plusz LE nélkül is. Tisztelettel.
Dátum: 2009.01.01. 08:22:52
Kinek a tervei alapján készült az első helikopter?
Asbóth Oszkár
Jan Bahyl
Leornardo Da Cinci
Igor Sikorsky
Dátum: 2008.12.31. 09:07:05
Idézet: Dell - 2008.12.31. 08:24:30



Az alábbi vallások közül 3 ugyanazt az istent imádja. Melyik nem?

Buddhizmus
Zsidó vallás
Kereszténység
Iszlám


No, ez aztán kirobbanthat egy teológiai vitát! A kérdés íróját szeretném megkérni, hogy magyarázza ezt és okítson minket - legalábbis engem mindenképp. Elsőre nagy... hibának tűnik a kérdés.



Ugyan nem én írtam kérdést ,de zsídó vallásból alakult ki a kereszténység és az iszlám is, meg más monofizita egyházak vallása is, hatott még a maniceizmusra is (zoroaszterizmus mellett) , de az már nem igaz, hogy egy és ugyanaz lenne Allah és Isten, Allah ugyanis előtte is létezett egyike volt a számtalan arab istennek, csak Mohamed próféta alatt lett egyistenhit és alakult meg keresztény, zsidó hatásra az iszlám. Tehát a kérdés hibás.
Dátum: 2008.12.31. 09:00:15
Melyik városban van a Kreml?
Szentpétervár
Varsó
Kijev
Moszkva

Ősi orosz városok mindegyikében, fellegvár a kreml, Kijev is ezen helyek egyike ahol van.
Dátum: 2008.12.30. 11:13:44
Sőt pont az Amazonas jó példa arra, hogy a folyó közepéig nem Amazonas a neve, hanem Lloqueta, Apurimac, Ena, Tambo, Ucayali, Maranon, Solimoes és azután lesz Amazonas.
Dátum: 2008.12.30. 10:35:14
Kvíz 2 topicban jelezd ezeket.
Dátum: 2008.12.30. 10:22:17
Mi Krázus neve sárkányalakban?
Neltharion
Nozdurmu
Korialstrasz
Maligos

Valaki természetesnek veszi, hogy minden fantasy világotjátékot ismernünk kell. Elég legyen az ilyen kérdésekből, ahol nincs megjelölve a világ /író/játék mikor mi, ne engedjétek át őket!

mi az? feldobjuk fehér leesik sikít?
Sikító fehér izé!
Orángután!
Menyasszony!
Nemtudom.

A másik variáció ostoba kérdések, ostoba válaszok. Ilyent se engedjetek át. Ráadásul szerinte a menyasszony és ha történetesen nem fehér esküvői ruhája van? Helyesírás, szóval törlendő.

Ha nem tudsz egy kérdésre válaszolni, akkor az már hibás?
nem, mert utánalehet nézni
igen, mert leragadtam az 1*1-nél
igen mert lusta vagyok
igen
No komment, de mégis. /eszméletlenül elszaporodtak a hülye kérdések/. Nincs megadva, hogy több válaszlehetőség van,mint itt. Kedves kérdésíró (ha már ilyen bizalmas viszonyban vagyunk): Ezúton jelzem neked ha egy hibás kérdésnek utána tudsz nézni, kitalálod mire is gondolt az illető, akkor a Budapest-Tv-ben a helyed... A helyesírásod pedig pocsék.

Mit mondot Pompom,Picurnak?
mesélhetek
megvárhatlak
nem mondott semit
megnézzhetlek

Semit biztos nem mondott neki Semi latin előtag azt jelenti fél, fele.
Dátum: 2008.12.29. 10:24:27
Nem akarom védeni a kínaiakat, sajnos dömpingárújuk /ami minőségileg eléggé vacak/ tényleg ellepte a világot, s így minket is, meg kell hagyni, hogy a nagy sportmárkák is Kínában vagy a Távol-keleten gyártatnak, olcsó, könnyen betanítható munkaerő, akik még a szabadságjogaikat sem követelik, a sztrájk meg eszükbe se jut. /Igaz országunk is lassan lecsúszik (ha már nem történt meg) erre a színvonalra. Ám mindenki Tibet jogairól beszél /Olimpia kapcsán különösen kiéleződött/, ahogy ezt Koszovó miatt is tették, de Spanyolországnak eszébe jutott valamikor a részleges autonómián kívül Baszkföld, Nagy-Britanniának: Skócia, Észak-Írország, még sorolhatnám Oroszország (hogy ne csak nyugati hatalmakat írjak), stb., nem és ezért nem is ismerték el Koszovót és az esetleges független Tibetet sem ismernék el. Ebben nem csak Kína a hunyó, és ezt tudja Dalai-láma is. 1951-ben Kína kihasználva a világ nem figyel rá megszállta Tibetet , Tibet előtte is ezer-ezer és szállal kötődött Kínához, noha a világ elől elzárt, félreeső hely, most is.
Dátum: 2008.12.29. 07:47:07
Melyik kutya fajta kopó?
puli
németjuhász
beagle
lablador

labrador
Dátum: 2008.12.28. 09:09:13
Mivel hozható kapcsolatba a "Cum Deo, pro patria et libertate" lstin szöveg?
1920-as trianoni béke szerződés
1222-es aranybulla
1956-os szabadságharc
1848-as forradalom
Egyik sem, 1703-11 es Rákóczi-féle szabadságharccal kapcsolatos, mi az az Istin? Aha: latin

Balról jobbra haladva mi a pedálok sorrendje az autóban?
fék-gáz-kuplung
kuplung-fék-gáz
kuplung-gáz-fék
gáz-fék-juplung

4. ik válaszlehetőségben elírás : Juplung
Dátum: 2008.12.27. 09:00:51
Ki(k)nek az életéreől készült mozi film???
50 cent(Courtis Cackson)
Pa-Dö-Dő
Dj Tiesto
Peat Jr. & Fernando

életéről