Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darkshade

Dátum: 2009.02.26. 13:14:35
Ki nem tagja a 2008-as Forma-1-es mezőnynek?
Kimi Raikkönen
Jarno Trulli
Ayrton Senna
Fernando Alonso

Bunkó egy kérdés, kegyeleti okból.
Dátum: 2009.02.26. 11:11:22
Nem másoltam, mert azt hittem jó lesz a válasz Melyik földrészen hódított Cortez?
Bejelöltem Észak-Amerika, mert Mezoamerikát oda sorolják (így Mexikót is). A válaszod helytelen helyes válasz: Dél-Amerika.
Kedves kérdező győződj meg kérdésed helyességéről, az inkákat Pizarro hódította meg, Cortez nem járt ott soha.
Dátum: 2009.02.26. 10:42:44
Sajnos a média szerepe az efféle ügyekben elég erőszakos, elég ha előbb elég jobb-oldalú sajtóorgánumot hallgatsz egy ügyben, utána baloldalit, a kettő teljesen másképp állítja be ugyanazt az esetet, tárgyilagos média nincs az országban. Mivel az ember az egyedüli faj ezen a sárgolyón (mondjuk nem is tűrt meg volna maga mellett más gondolkodó fajt), így mindig lesz csoportok közti villongás (Amerikában tipikus ha bizonyos bűneseteknél ez elkövető nem ismert akkor csakis afroamerikai vagy spanyol ajkú lehet, környéktől függően.) Nem azt mondom, hogy nálunk nincs cigány bűnözés, van. Közrejátszik az is, hogy a régi rendszerben mindenkinek volt munkája, még ha alibi-munka is, de mostanra felnőtt körükben egy olyan generáció , ami nem ismeri a munka becsületét, természetes nekik, hogy segélyből, lopásból tartja fenn magát, s ez helyzet egyre jobban generálja önmagát. Sajnos az ország egyre jobban lecsúszóban van, és ezt a problémát nem fogja tudni megoldani, mert mással sem nagyon bír. A média viszont még jobban gerjeszti a feszültségeket a magyar és a roma csoportok között. Az igaz, hogy 30-50 éve /100-120 éve pedig még nomád faluról-falura vándorló életet éltek/ is még zárt közösségeket alkottak a cigányok, mostanra viszont a hagyományaik eltűnőben vannak, keresik identitásukat, sajnos rossz irányban (találták meg).
Mire használták a fűzfa kéreg főzetét, a kínin felfedezése előtt?

malária elleni gyógyszernek
hangszerkészítésre
templomi füstölők készítésére
a gallok sört főztek belőle

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
Pedig a kérdésben félig válaszoltam is rá, mindegy ide óvodás szintű kérdések kellenek, azokat talán elfogadja mindenki. /hihetetlen baromságokat elfogadnak amik annyira speciálisak, ez van, már megtanulhattam volna 40-50 kérdés után, csak az ember mindig remél, hátha, értelmes kérdést is elfogadja valaki./ Aki meg erre hivatkozott játsszon fűzfakéreg hegedűn vagy igyon belőle készült sört, majd rájön...
Dátum: 2009.02.24. 23:13:30
Arra valószínűleg, de azt már meg sem néztem, ez a kérdés ---->kuka. Igen csatlakoznak a földrajz tanárok, térképrajzolók, stb a harakirihez
Dátum: 2009.02.24. 20:03:54
Melyik nem magyar város?
Békésszentandrás
Bélmegyer
Milánó
Zsáka
Több sebből vérző kérdés: magyar város tudtommal egyik sem, de javítsatok ki ha nem így van. Város csak Milánó, magyarnak viszont nem magyar Milánó, talán még ha Velence lenne az megfelelne mindkét kritériumnak. Törlés.

melyik megyében található füzesabony?
jász-nagykun-szolnok megye
békés megye
győr-moson-sopron megye
pest megye

Akadémikusaink, nyelvészeink harakirit követnének el ezt látva. Nagy betűk elleni vétés: 10 helyen.
Dátum: 2009.02.24. 19:03:48
A "300" című filmben, ki támadta meg seregével spártát?
Xerxész
Abbász
Dzsaafar
Szulajmán
Spárta helységnév nagy kezdőbetű, és a történelmi esemény , valamint a film szerint sem csak Spártát támadták a perzsák.

A Végzetúr Legendájának 7. fejezetébe kivel találkozol és beszélgetsz?
Anakimmal?
Harcos végzetúrral?
Galetkikkel?
Drakinnal?

Felesleges kérdőjelek.
Dátum: 2009.02.24. 18:58:51
Melyik nem bibliai páros?
Góg és Magóg
Dávid és Góliát
Káin és Ábel
Ádám és Éva
Mindegyik az.
Góg és Magóg: vsz. szír eredetű mitikus alakok a Szentírásban. - A Ter 10,2: és a 1Krón 1,5: Magóg személy, Jáfet fia. Az 1Krón 5,4: Góg Joel fia. Ez 38,2, és 39,1: Magóg ország, melynek fejedelme Góg, akit Izr. meg fog semmisíteni.
Nem Ady és Anonymus találta ki őket.
Dátum: 2009.02.21. 09:01:55
Douglas Adams egyik utolsó műve az Utoljára látható c. könyv. Miről szól?
a Galaxis Útikalauz előzményeiről
a Föld pusztulásáról
egy lehetséges jövőről
veszélyeztetett állatofajokról
Attól függetlenül rá lehet keresni, speciális.
Dátum: 2009.02.17. 12:23:53
milyen szinű a kék?
zőld
piros
kék
sárga
Mostanában nem másoltam be semmit , de ezt látnotok kell! Az egy dolog, hogy hemzseg a helyesírási hibáktól,de primitív kérdések legaljából való.

Mit jelent a kettőnek a négyzete?
2+2
2-2
2:2
2x2

A párja.

Melyik játékban lehet vadászni,portyázni és Kvizkérdést irni???
Pokoli szomszédok
Végzetúr
Honfoglalo
Spice Platinum TV

Egyre jobb.
Dátum: 2009.02.10. 07:37:08
melyik helyten?
3*3*3=27
222*222*222=10941048
5*5*5=125
111*111*111=1367630

Mi az helyten?

Angolul az axe hatás mit jelent?
erő hatás
férsias hatás
balta hatás
axe hatás

Egy másik gyöngyszem.

Melyik nem nyári hónap?
Június
Január
Augusztus
Július

khnm.

Milyen Nobel-díj nem létezik?
irodalmi
közgazdasági*
kémiai
fizikai

2008 Nobel-díjasai

* Béke: Martti Ahtisaari
* Fizikai: Yoichiro Nambu, Kobajasi Makoto, Maszkava Tosihide
* Kémiai: Martin Chalfie, Osamu Shimomura, Roger Tsien
* Irodalmi: Jean-Marie Gustave Le Clézio
* Orvosi: Harald zur Hausen, Françoise Barré-Sinoussi, Luc Montagnier
* Közgazdasági: Paul Krugman
Ha nem létezne közgazdasági akkor, hogy oszthatták ki 1968 óta, más dolog , hogy hivatalos neve Nobel emlékdíj, no de közgazdászok kapják és nem mondjuk bálnavadászok.
Melyik államalakulat nem keresztesek által alapított állam volt?

Edesszai Őrgrófság
Antochiai Fejedelemség
Jeruzsálemi Királyság
Svájc
Mi ebben a helyesírási hiba, miközben hemzsegnek a helyesírási hibával elfogadott kérések! Oké megvan , de én már nem is nagyon másolom az elfogadott égbekiáltó hibákat.
Dátum: 2009.02.09. 10:33:19
Ki írta a Kettes számú közellenség című tini regényt?
egyikőjük sem
Georg Heym
Anthony Horowitz
Friedrich Hölderlin
Igénytelen, érdektelen.

Melyik márkanév nem illik a többi közé?
Nokia
Mazda
BMW
Toyota

Kakukktojás.

Hány vércsoport van?
5
6
3
4

Embernél tehát kimaradt: emberi, mert állatoknál van olyan ahol 10-12 van ahol csak egy.
Dátum: 2009.02.09. 08:59:35
Mi volt a Szpáhi?
Ez a kézi tűzfegyverek csoportjába tartozó fegyver
A szpáhi vagy régibb kifejezéssel szpahoglán különleges lovaskatona volt az Oszmán Birodalom hadsere
(Új sereg) a rendes zsoldos gyalogságnak egyik hadteste az oszmán-török seregben
Az iszlám vallási kifejezés, ami az Isten útján való küzdelmet vagy harcot jelent

Jó kérdés csak az egyik válasz hosszúra sikeredett így lemaradt a vége.

Miből tanulnak varázslatokat a végzeturak?
varázstekercsekből *
könyvekből
internetből
újságokból

Tessék? Mi van? Szerintem LE-ból. Nem szerepelt sehol, hogy azok tekercsek lennének.
Dátum: 2009.02.09. 08:28:51
Milyen nemzetiságű volt Machiavelli?
orosz
porosz
olasz
arab

nemzetiségű

Milyen az, aki akkurátos?
gyűjtő
intézkedő
gondos
elemes

akkurátus, ha már szó jelentését kérdezi valaki legalább magát a szavat írja le helyesen.

Mi Magyarország első hírszolgáltató televíziója?
RTL KLUB
Hír TV *
Film+
HBO

Az ATV jelenlegi státusza miatt azért ez vitatható.

Egy kWh az hány kJ?
3600
1/60
3,6
1

Könyörgöm ne a rövidítéseket használjuk a kérdésben.
Dátum: 2009.02.04. 16:32:55
Be tudtam azonosítani csak hát ahol én lakom onnan mind Pécs, Székesfehérvár, de még Zalaegerszeg is keletre van... Ha régió szerint nézzük akkor 3 lehetséges jó válasz is van...
Dátum: 2009.02.04. 11:17:42
Mi Shikamaru képessége a Narutoban?
Bogarak irányítása
Szellemeket idéz
A tűz elem mestere
Képes az árnyékát irányítani

Kellene tudnom?
Dátum: 2009.02.03. 10:56:52
Nem másoltam a kérdés így szólt: Melyik film forgatása közben halt meg Brandon Lee . Válasz a Holló, na most a válaszok között szerepelt a Varjú is, igaz, hogy magyarul tévesen the Crow- Hollónak fordították (Holló= Raven), de attól még a Varjú című film forgatásán halt meg.
Dátum: 2009.02.02. 23:40:25
Melyik nem Neil Gaimen mű?
A Setét Torony*
Tükör és füst
Amerika Istenei
Hó, tükör, almák

Ki az a Neil Gaimen? Jaaaa, Gaiman!!! De akkor is. Ki a franc az?? És miért nincs a wikiben a művei között a Hó, tükör, almák (úristen, ez irodalmi Nobel-díj várományos!), ha ő írta?

Bocs, hogy csak így kiragadom környezetből, de megválaszolom, miért nincs felsorolva a művei között. A Hó, tükör, almák tulajdonképpen egy novella ami a Tükör és füst kötetben jelent meg. (amolyan Hófehérke történet, a mostoha szemszögéből és kicsit furcsán átértelmezve, amúgy érdekes) De ez már tényleg NAGYON SPECIÁLIS kérdés. Így megérdemli a törlést.
Dátum: 2009.02.02. 20:52:47
Idézet: Kagemusha - 2009.02.02. 18:53:12
Olaszország hány országgal határos?
5
4
6
2

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: 4

Nénikéd!
Az ország északi határvonalát az Alpok vonulatai adják. Északon Franciaországgal, Svájccal, Ausztriával és Szlovéniával határos.

Ez eddig 4, azonban:
Olaszország területén enklávéként fekszik a Vatikán pápai állam és San Marino, a világ legrégibb köztársasága.

Tehát még kettő. Ez akárhogyan számolok: 6!


A tengeri határokat még nem is számoltad Görögország, Horvátország, Montenegró, Albánia, Tunézia, Málta és talán Boszniának is van egy nyúlfarknyi közös tengeri határa Olaszországgal (100 mérföld ugyanis a nemzetközileg megállapított tengeri határ, itt mindenhol kevesebb mint 200 mf-re van egymástól a szomszédos államok.).