Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Morroch

Dátum: 2009.08.28. 07:23:31
Teljesen igaz.
Nem mellesleg 80-as cuccok nincsenek, de azért erősíteni kell az epikusokat a hiánypótlás helyett. A cél egyértelmű: belassítani az epikusverést, mert nem bírjátok melóval a játékosokat. De ez alap bukta, meg fogjuk/fogják oldani! A VU játékosainak elég jó probléma megoldó ötletei vannak, nem mi vagyunk lemaradva.
Az új varázslatok képei, időnként mintha ráfröccsent volna a lapra valami halovány vízfesték, de biztos lesz valami jó is. A változás pedig mindenképp kell és az is, hogy pozitív irányba mozdítson bennünket.
Dátum: 2009.08.28. 06:57:21
5 óta figyelek (nem erre, de mellette beelfért) és 100%-as, de nem volt Világeseményekben... megillette volna nem? Ha a felgyógyulások bekerültek!
Dátum: 2009.08.27. 12:04:47
Újra 100 fölé kúszott, látjátok JV-k a hülyeség megállíthatatlan.
Dátum: 2009.08.27. 11:24:50
Nem csalódtam. Fórum a játékhoz tartozik. Nem azért foglak leverni - ha sikerül - mert ez elégtétel lenne, hanem hogy legyen tapasztalatod a magasabb szintről agyonverésről.
Idézet: Rodriguez - 2009.08.27. 11:18:58
Idézet: Morroch - 2009.08.27. 10:05:07
Te meg egy buzit szopjál le.

Megfelelnél alanynak.
Továbbiakban nem válaszolok csak ha magánlevélben keresel.
Dátum: 2009.08.27. 11:01:15
Tudtommal winnienek csak a karaktere nőnemű, persze lehet egyik alkalommal a Lángban kiherélték az említett "kojalíciótagok".
Abban igazad van, hogy "sok szar lapul a gazban" (aki nem érti: véleménytelenül pontoznak össze-vissza) ...
Dátum: 2009.08.27. 10:45:25
Pár hét óta sokminden történ(hetet)t.
Tudom, hogy igazad van, de nem bántam meg. Ha félévente 1x egy ilyet elengedek akkor az mutatja, hogy mennyire vérlázítónak tartottam a dolgot, de rendszer nem lesz belőle. Nem tarthatod mindig oda a másik arcod is a következő pofonért!
Dátum: 2009.08.27. 10:40:05
Faktor: én sokszor "bántom" winnie-t, de pontozni csak olvasás után tartalom szerint szoktam és nem egyszer kapott pozitívat is.
Az előző hsz-emnek igazából köze nem volt winniehez.

Seligen: nem a játék volt, hanem egy tudatlanul nagyszájú játékos és sokat finomítottam, mielőtt elküldtem a véleményt.

Ha pedig már itt tartunk, hogy "egyetlen játék sem éri meg, hogy így felnyomjam az agyam..." ehhez annyit fűznék, hogy a VU egy nagyon is jó alapötletű és jó játék. VOLT ÉS LEHETNE, ha a fentebb említett "tudatlanul nagyszájú játékosok" és a játékvezetés nem rontaná el és venné el a kedvünk tőle! Ez időnként tényleg idegesíteni szokott.

totyiktémához: van 1 Uralkodónk, van 1 IKCS-nk, valami jó kis rangot találjatok már ki neki (winnienek) is!
Dátum: 2009.08.27. 10:05:07
Az előbb írtam 1 féloldalas regényt az okításodra, de meggondoltam magam, felesleges. Viszont kifejezem röviden és érthetőn: szopd le a tevéid és a veled egykaliberüekkel poénkodj, ne Ricardoval... fogadlmad sincs az egész helyzetről és hogy miért írta amit!
Ha méltó ellenfelei lennétek az Ösvénynek már küldtem volna egy hadüzenetet, de nem ...

Most pedig le lehet pontozni (mindenki nyomathatja az 1-eseket, mert kurvára nem érdekel, meg már az sem, hogy bántja a szemeteket, ha nem irodalmi nyelven fogalmazok) utána pedig tájékozódj a témában, hogy miről is volt itt szó ...
Dátum: 2009.08.26. 20:04:32
Aurri, én a magam részéről megmondtam hogyan lehetne élvezetes, akár fairplay alapú a portyázás:
- ne gyengítsen
- inkább ne látszódjon a győzelmem sem, de a vereségeket a nyakamba akasztva viselni nem szeretném

Szóval én máris agyonportyáznám magam ÉP-fogytig, ha nem gyengülnék és nem lenne (a karakterlapon) statisztika a győzelem-vereség arányból. Lehet, hogy ez csak egyéni hiúság, de vállalom - még ha nincsenek is olyan nagy féltenivaló elért eredményeim.

De hogy mi lenne az egész játékostársadalmat megmozgatni tudó ötlet/változás a fentebb emíltett irányba arról foglalmam sincs.
Vagy legalábbis nem hiszem, hogy ami nekem elég lenne az lenne mások problémája is.
Dátum: 2009.08.26. 19:32:57
A "fene egye meg vesztettem" nagyon is ott van. Nekem legalábbis, persze lehet, hogy ez egyedi gyártási hiba.
Ha nem lenne egy statisztika a nyakamba akasztva, hogy ennyit és ennyit nyertem vagy veszítettem akkor bátran portyáznék szórakozásból!
Dátum: 2009.08.26. 19:23:59
Idézet: Aurri - 2009.08.26. 18:59:18
Én azt szeretném elérni hogy NE csak a gyengéket érje meg ütni. Azzal együtt, hogy tudom voltak gyenge pontjai a felvetéseimnek, ez tényleg ennyire romantikus elképzelés?


Sajnos a rövid válasz: igen!

És miért? Szerintem azért, mert a portyázást erőforrást von el mindenkitől, a nyertestől kevesebbet a vesztestől többet. Ha a nyertes annyit rabol, hogy több a bevétele, mint a kiadása akkor csak neki jobb és válhat erősebbé, míg a gyengébb még sokkal gyengébb lesz.
Ez egy olyan játék ahol minden 1 erőforrásra épül, így ha nem a lehető legjobban osztod el és nem a maximumot szerzed meg akkor már lemaradtál azoktól akiknek ez sikerült és a portyás LE-veszteség még ezenfelül erősít vagy gyengít.
Aki erős akar lenni, de nem pok az a portyázást csak a muszáj mennyiségére korlátozza, ami még plusz erőforráshoz juttatja nem pedig elvon tőle.
Olyan ez mint az IRL háborúk: mindnekinek veszteség, ember- és vagyoni áldozat, nyereséges csak annak a győztesnek tud lenni aki a vesztest annyira megsarcolja, hogy abból lesz nyeresége valamennyi (de az emberáldozat bukta akkor is). Az a hatalmas különbség, hogy itt nincs halál, hanem a gyengék megmaradnak és nincs még ideiglenes béke sem, a vesztesnek nincs ideje talpraállni.

Igazából ez nem PvP játék, hanem gyűjtögetős. Minden a LE körül forog, nem számít, hogy ez a portyázás rovására megy.
Ha pedig feladod a mindenki sajátmaga által választott mértékű optimalizálást, akkor legyengül.

De ez csak az én véleményem, fáradt is vagyok már, lehet elírtam ezt-azt és tévedtem már nagyobbat is.
Dátum: 2009.08.26. 19:04:29
Idézet: Aurri - 2009.08.26. 18:27:53
Morroch: lásd Mortinak adott válaszom. Negatív LE diff esetén mindenki mindig 100%-ot vadászik. Ez muszáj lenne. Sőt tőlem a 15% tolódhatna felfelé a rabolt LE függvényében (aki sokat rabolt, az csak egyre növekvő ÉP%-nál tud 100%-os hatékonysággal vadászni. EZ mondjuk konkrét szívatás, de a legtöbb extrém sokat rabolt karinak ez nem kottyanna meg)

Szerintem csak bonyolítod a dolgokat. Ez olyan, mint a rosszul működő demokráciák: mindig toldozzák-foltozzák és olyan nyakatekert lesz, hogy már a mindent behálózó bürokrácia miatt nem fog működni.
Valami egyszerű és jó megoldás kellene, ha lesz ötletem, ígérem nem tartom magamban. A játékot vagy alapjaiban kéne átalakítani vagy elfogadni, ahogy van és a jelen állapotokból kihozni a legjobbat.

A gyorsításhoz pedig: 200 CSP rengeteg kidobás, mert igazából hiába VF-elsz vagy haladsz nélküle (én kipróbáltam és most fogom elfelejteni) a karakterre fordított CSP az állandó ami alapján rangsorolni lehetne, nem a szint vagy TÖ/SZÖ.
Én inkább fizetnék követ - egy bizonyos mennyiségig persze - , mint CSP-t dobjak ki ami az egyetlen módja a felzáskózásnak.
Dátum: 2009.08.26. 18:40:51
Idézet: Aurri - 2009.08.26. 18:27:53
És véleményem szerint ez negatív visszacsatolásként hatna a farmokra is (kevesebben választanák emaitt őket).

Igen, valamilyen szinten "tehermentesítenéd" a korábbi farmokat, mert ÚJAKAT teremtenél.
Idézet: Aurri - 2009.08.26. 18:27:53
HT+kölcsönös kamrázásos

A kölcsönös kamrázás pedig annyira nem működik, nevezzük csak kamrázásnak: mindenki visz akit tud.
A Toronybirtokló +10%-a kb annyi plusz napi LE, mint aki Toronybirtokló vadászt tudott bekamrázni és abból több LE-t kap reggel, mint aki "átlag" karit kamrázott be.
A Hatalom Tornyáért minden eddigi résztvevő keményen épített és fejlesztett. Hosszú ideig csak a megtérülés időszaka van és csak azután hoz hasznot, de ezért megdolgoztunk (minden eddigi és ezutáni résztvevő), nem jótékonysági szervezetek vagyunk.
Dátum: 2009.08.26. 18:18:05
Arielt és Solinát nem olvastad? Általában jókat szoktál írni, de értsd meg, ha nem lenne védett zóna vagy az kisebb hatásfokon termelné a LE-t az a következő lépés lenne a játékosok végleges elfogyásának. Akkor végig a vadászat mellett kéne torzulnod és költened folyamatosan a LE-t, ahogy termeled VAGY hagyod a francba és FARMMÁ VÁLSZ.
Múltkor reggel kb. fél 8-tól majdnem éjfélig vadásztam, nem ültem végig hanem 2:10 percenként ránéztem. Előtte kiszámoltam a kapott TP-t, hogy biztos ne lépjek szintet és amellett, hogy kb 15-16 órát vadásztam nem raboltak le és nem görnyedtem végig a napot.
Ha pár napot nem tudsz játszani akkor le kell dolgoznod a felgyűlt CSP-ket, az pedig idő.

Ha Miklós nem hajlandócsökkenteni a vadászat idejét alanyi jogon (mert ugye 200 CSP-ért és tovább több száz-ezer LE-ért őrültség lenne, ha most fejleszteném a gyorsításos fúziót 57-ről 111-re az 1,2-1,4 millió kiesés lenne) akkor úgyis elfogynak idővel a játékosok, de ha még a védekezés egyetlen formáját is, a büntetlen üthetetlenséget is elveszi akkor bezárhatja a boltot.
Dátum: 2009.08.24. 22:42:32
IKCS, megtisztelsz szerény javaslatom kiemelésével!
Egyébként gondolom azért nem írt még ide, mert most programozzák, erre nem volt felkészítve... ha egyszer rászánja magát (értsd elkészül a dolog leprogramozása) akkor ütőset fog idevágni a "csőcselék" közé.
Dátum: 2009.08.24. 21:33:28
Nemsokmindent értettem ebből, de ha így lesz majd Morti kiokosít a használatból és bízom a (játék)szakértelmedben, elég ha a végén a nyakláncom meglesz.
Dátum: 2009.08.24. 14:55:14
Igen az előitéletek... előbb olvastam Byzon kollégát, mint winnie-t, de így világos a tévedésem és tájékozatlanságom a konkrét esetről.
Nem a Garabonciás vs IQ Betyárok szemszögéből néztem a hsz-t, hanem SÖ-DoF oldalról. Nem módosítok az előzön semmit, úgyis látszik itt.
Hibáztam, de megmosolyogtat a tény, hogy ez orvosolható, míg te több, mint féléve bizonyítod változatlanságod.
Dátum: 2009.08.24. 14:48:13
Ha már úgyis várható fejlesztésekről van szó, lehetne a következő event hasonló, mint a jelenlegi Zarknod, de nem manók, hanem winnie őrizné a pilonokat vagy bármi mást. Persze karakterhez generálva, hogy minden alacsonyszintű is élvezhesse az újítást!
A relikviákat is természetesen winnietől szereznénk. Én például nagyon szeretnék a fogaiből nyakláncot, mint az indiánoknak a medvék és/vagy farkas karom/fog láncaik. Mondjuk, hogy érdekesebb legyen és valami új is legyen a dologban, a relikvia - a példa kedvéért a winnie-fog nyaklánc - a verés mértékétől függően adná a pluszokat. Kicsit nyersz akkor a winnie-fog nyaklánc mondjuk csak az állatnak ad +2 támadást, ha rendesen elvered akkor a VU-nak ad +2 támadást, ha ájultra vered akkor meg valami "übertáp" dolog jár érte.
________________________________________________________________________________
Mielőtt kérdi bárki: igen vicc volt és most sokkal jobban érzem magam!
Dátum: 2009.08.24. 14:31:39
Idézet: winnie - 2009.08.24. 14:10:20
hiszen teljesen más, ha valaki sajátmaga dönt ekképp, szövetségi érdeket szem előtt tartva.

Ezen nincs mit magyarázni, ők vállalták, semmi kényszer nem volt a részünkről. Ha "szövetségen belüli erőszak" történt az az ő dolguk. Mindenki maga tudja mit ad, mit kap, mit vár a szövijétől és a szövi mit vár tőle. Ha valahol ütköznek az álláspontok akkor elválnak az utak. Mindenki saját magáért álljon ki, TE VISZONT NE KÖSS BELE MINDENBE! Értem ezt erre:
Idézet: winnie - 2009.08.24. 14:10:20
hirtelen eszembe jutott, hogy érdekelne a szöv.váltásod története is, főleg, hogy háború közepén történt

Elmondhatnám, de: egyrészt nyugodtan írj egy PÜ-t az érintettnek, másrészt nem a háború közepén jött. Viszont a rosszindulatú sejtelmes utalgatásokat jobb, ha mellőzöd.
Dátum: 2009.08.24. 10:49:44
Ne csak akkor gyere kiabálni, ha valami nem tetszik és akkor képben leszel az ilyen dolgokban is, meg abban is, hogy miért kellett így lennie.