Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Csarmi

Oldal: 1
Dátum: 2009.12.30. 23:01:05
Fogalmam sincs ki ez, és nem is érdekel, de a nevéből látszik, hogy svéd.
Dátum: 2009.12.30. 20:57:31
Te most hülyülsz?
Dátum: 2009.12.29. 19:39:32
Gondolom az a kérdés, tudod-e, mi a reciprok? Egyszerűbb így kérdezni, mint unalmas definícióval. Nem rosszabb kérdés, mint hogy melyik bolygó van legtávolabb a naptól [insert bolygók here].
Dátum: 2009.12.29. 00:46:55
Milyen tantárggyal kezdődik az érettségi vizsga?
magyar nyelv és irodalom
matematika
fizika
történelem

...
Dátum: 2009.12.28. 13:21:31
Ásó, kapa, nagyharang...
Dátum: 2009.12.28. 12:49:53
Ez nem matekvizsga, ez egy kvíz. Egy matematikai állításnak nem egy darab helyes megfogalmazása van, hanem sok. Attól függ, hogy fogalmazzuk meg, hogy milyen környezetben tesszük ezt. Egy tétel megfogalmazása, bizonyítása lényegesen változhat attól függően, hogy az adott helyzetben mennyire pontosan indokolt azt megfogalmazni. Ez egy nagyon lényeges dolog. Nem a precízség szintje, hanem a megértés és érthető előadás, megfogalmazás a fontos.

A kérdés megfogalmazása egy kissé zavaró, de nem azért, mert nem teljesen precíz. Felesleges tudományoskodás ilyen helyen a testeket konvex poliédernek hívni. Elég nyilvánvaló, hogy ha élek, csúcsok és lapok szerepelnek, akkor olyan dolgokra vonatkozik ez, amiben vannak ilyenek.

Egy tétel valóban általánosan igaz, de ez pont azt jelenti, hogy speciálisan az említett testekre is igaz kell legyen. (ez szintén egy lényeges matematikai elv)
Tehát kizárhatsz a 4 válaszból 3-at, mert azok nyilván rosszak (hiszen nem igazak már a kockára sem). Ezekre ugyanis a kocka ellenpélda lenne (szintén egy fontos matematikai elv)
Dátum: 2009.12.28. 11:09:27
Barbey, az Euler-tétel-es kötözködésed nem igazán jogos.

1) A megfogalmazás szerintem helyes, teljesen felesleges ennél precízebben kérdezni, így legalább te is megérted, mi a kérdés, ugye? A feltételek egyébként nagyjából annyit mondanak, hogy az illető objektum egy olyan izé, aminek csúcsai vannak és nem nagyon fura. Ja és térben van. A válaszok nem a legjobban vannak megfogalmazva, de pl. a kockát említi, ha magadtól nem jutna eszedbe ami jó ötlet. Én dobókockát írnék

2) Nem tudom, hogy alapműveltség-e ez a tétel, de az hótziher, hogy ez a feladat egy kis intelligenciával könnyedén megoldható. Mindösszesen arra kell visszaemlékezned, hogy mondjuk egy kockának vagy egy tetraédernek hány lapja, csúcsa és éle van amit viszont igenis illene tudni. Ezután ellenőrzöd a tételt és kijön, hogy melyik lehet a helyes.

3) Szerintem ez a kérdés nem is rossz, egy kis logika kell hozzá, érteni kell, mi az, hogy állítás/tétel/egyenlet és alkalmazni/ellenőrizni kell tudni (nevezetesen tudni kell behelyettesítani és így következtetni) és el kell tudni képzelni legalább 1 vagy 2 testet. Persze számolni kell hozzá egy kicsit. Kocka: 8 csúcs, 6 lap, 12 él - Tetraéder: 4 lap, 4 csúcs, 6 él 8+6=12+2 lesz a tétel...
Dátum: 2009.12.28. 09:50:09
A kvízolimpián gyűjtöttem:

Mekkora az emberi agy?
2,26kg
1kg
2kg
1,5kg


1-1.5 kg, általában kb. 1300g, most mégis mit kéne tippelnem?

Melyik bolygó található a legtávolabb a naptól?
Szaturnusz
Merkur
Pluto
Uránusz


A Plútó nem bolygó...

Ki Joh ikertestvére?/Shaman Király/?
Joco
Anna
Zik
Len


Ha ez nem spec, fogalmam sincs mi az, ráadásul borzalmas a megfogalmazás. Fogalmam sincs...

Melyik egy nem létező állatfaj?
fehér cápa
Fekete cápa
csimpánz
ponty


Jelölt válasz. Duplán is, mert miért van kétféle cápa.

Milyen ugrás nincs ?
Tigris
Távol
Bak
Gólya


Határeset szerintem.
Mi van?

Van-e Miskolcon Egyetem?
talán
nincs
volt
van


No komment.

Hány lába van összesen 3 embernek és 10 kutyának ?
46
52
24
44


Primitív számolás + lehetne kötözködni...

primitív és nem is biztos...

Az alábbiak közűl melyik nem alkalmas emberi fogyasztásra?
Baonty
Mars
Snikers
Pegigree


vazze...
ráadásul mindegyik az
volt még pár borzalmas, de akkor még max pontszámon voltam, és nem másolgattam
Dátum: 2009.12.28. 06:56:12
Mi Eminem igazi neve?
Marshall Bruce Mathers III.
Marshall Bruce Mathers I.
Slim Shady
Pista bácsi

No komment...
Dátum: 2009.12.27. 05:32:45
Petőfi,Bem,Jókai, mely évszám köti össze őket?
1945
1914
1848
1640

Helyesen:

Petőfi, Bem, Jókai: mely évszám köti össze őket?
1945
1914
1848
1640

(a vesszők után szóközt hagyunk és helyesebb kettősponttal)

Hány híd ível át a Dunán,Budapesten?
22
9
100
5

ugyanez a hiba, de rosszul is van megfogalmazva
ráadásul mi van, ha változik? egyáltalán igaz ez? szerintem nem
Dátum: 2009.12.26. 18:33:09
Mikor halt hősi halált Zrínyi Miklós Szigetvár védője?

Helyesírási hiba van benne, helyesen:

Mikor halt hősi halált Zrínyi Miklós, Szigetvár védője?

**********************************************

Kedves Wildfish, gratulálok Neked! Rögtön kiszúrtad. :-)
Így jár, aki valójában nem tudja, ki volt Zrínyi Miklós és főleg a műveit nem ismeri.
Azt ajánlom, keresgélj még egy kicsit, jó úton vagy. :-)
Dátum: 2009.12.24. 05:18:50
Szív és Tök az van. Bár a szívet inkább pirosnak írják, és kisbetűvel (őt és a többit is).
Mellesleg ez a kérdés 2-szer szerepelhet mert én láttam kis különbséggel (ott is 4 szín volt felsorolva, 1 kakukktojás és mind a 4 helyesen volt leírva).
Elbeszélünk egymás mellett. Én arról beszélek, hogy nem kéne a szerencsétlen új játékost szívatni. Korrekt dolgot kéne a leírásba írni, ha elvárjuk, hogy elolvassa a fórumot, akkor AZT!

Arról beszélek, hogy rossz az a rendszer, amiben büntetnek azért, mert kreatív kérdést mersz feltenni. Ráadásul túlzottan büntetnek. Pláne a játék elején súlyos a büntetés. Mint mondtam, 4 nap, amíg összejön 100 kérdésed és elmehetsz kérdezni egyet. Négy napra ragad be a játék elején a küldetésfád teljesen...

Rossz az a rendszer, ahol a túlzott büntetés miatt (rossz kérdés, szevasz, várj 4 napot, á, komoly visszajelzés az nemá', változtatás, javítás lehetősége pláne nem) csak unalmas kérdést tehetsz fel,ha biztosra akarsz menni és valami idióta még ígyis visszadobhatja a kérdésedet.

Rossz az a rendszer, ahol mindemellett még borzalmas kérdések vannak a rendszerben, ezerszer irreálisabbak, mint amit te írhattál. Ez teljesen hiteltelenné teszi a dolgot.

Rossz az a rendszer, ahol szegény gyerek 4 nap után elmondja, megkérdezi, hogy mi a baj a kérdésével és 5 napja nem reagál rá senki... Mellesleg a kérdés jó.

Rossz az a rendszer, ahol nincs VILÁGOSAN, a JÁTÉKBAN (nem a fórumon!) leírva, hogy mi az elvárás a kérdésekkel kapcsolatban.

A fórumban persze le van írva, hogy kőbunkók vagyunk, olyan kérdést nehogymás, amin gondolkodni kellene, matekot meg pláne nem, mert azon gondolkozni kellene meg különben is a matek monnyon le! (sokkal inkább alapműveltség szerintem, mint az, hogy ki írta a New Moon-t vagy a Bolygó Zsidót), mert divat hülyének lenni...ű

Na jó hagyjuk, mert csak felhúzom magam.

visszatérve:

miféle második regisztrációról beszélsz?

Ja és úgy látom, hogy alapvetően AZT nem érted, hogy én nem magam miatt harcolok. Én már megszívtam... Azért, hogy a dolgok javuljanak.
Dátum: 2009.12.19. 09:41:53
Hogy hívják Jerry ellenségét a macskát?
Fred
Tom
Katz
Billy

Helyesírás!

Melyik egy Lord sláger?
Elmegyek
Vándor
Amikor a rózsák...
Fagyi

Ezt biztos tudni kell?

Mi az a Heineken?
chips
szánsavas üdítő
mogyorókrém
sör

reklám?
Nem használtam. Nem várható el ugyanis egy új játékostól, ha erről külön nem tájékoztatják.

Eddig 4-5 kérdést és ez csak két nap alatt. Ja és ezek azok voltak, amik konkrétan hibásak, megválaszolhatóak. Ha minden értelmetlen, tök irreleváns információt tartalmazó kérdést jelentenék, egész nap ezt küldözgetném. Nem is próbáltam, mert láthatóan ez a kvíz lényege: unalmas, szar kérdések legyenek aztán jónapot. Elvétve találni jókat.
Dátum: 2009.12.18. 22:56:59
Hány országgal határos Magyarország?
200
Nem határos semmivel
1
8

Ez ugye valami vicc? Marha nehéz ezekből az igen komoly válaszokból kitalálni. Én törölném...
Vagy legyen 6,7,8,9
Dátum: 2009.12.18. 20:55:07
Na ezen a kérdésen nagyon felháborodtam!

Melyik összetevő nem kell a galuska elkészítéséhez?
víz
rétesliszt
búzaliszt
tojás

A kérdés úgy, ahogy van, hülyeség, mert víz, liszt és tojás kell hozzá. Egyébként nagyjából mindegy, hogy milyen fajta liszt (illetve nem mindegy, de bármelyikkel készíthető), de mondjuk finomliszttel szokták.

De még csak nem is a finom (vagy sima) meg a rétesliszt közül kéne válogatni (ez is hülyeség lenne), hanem a búzaliszt meg a rétesliszt közül?!

Mindkettő egy kategória, és ráadásul átfedik egymást. A kérdező még a saját kérdését se érti.

Azonnal törlendő.
Nem találtam el a választ egyébként...
Dátum: 2009.12.17. 21:58:29
A Hamburger Hamburgból származik.
Egyetemen lehet tanítani végzettség nélkül (például már a hallgatók taníthatnak, legalábbis nálunk, a BME-n).
Tanári végzettség nélkül CSAK egyetemen lehet tanítani, minél lejjebb akarsz tanítani, annál több papír kell (ami logikus, ha belegondolsz, hogy a kisebb gyereket nevelni is kell)
Oldal: 1