Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Soleil

Oldal: 12
Dátum: 2010.02.01. 15:34:45
én csak röviden morognék. nem várok választ - sem együttérzést, sem kioktatást -, csak gondoltam megosztom veletek keserűségemet.
írtam egy (szerintem) jó kis kalandot, amiben emléket állítottam az LV-nek, illetve a legtöbb régi tagjának. A kalandban a végzeturak az LV egyik tagjaként ébrednek és töltik napjukat.

megérkezett az értékelés:
"Beküldött kalandodat az adminisztrátorok elutasították (de még kijavíthatod a Kalandtervezés oldalon). Indok: Nem jó a történet
A kalandot végrehajtó végzeturak nem lesnzek az LV tagjai. Olyan kaland kell, ami minden végzetúrra vonatkozhat."

ha szigorúan vesszük, akkor ez a kaland mindenkire vonatkozhat, ugyanis bárki válthat hordát és lehet az LV tagja. ha ezt vesszük alapul, akkor rám pl. semmilyen küldetés nem vonatkozhat, amiben mászás van, mert nem fejlesztek mászást.

értem én a problémát, valóban az LV karakterei köré építettem fel (bár olyan utalást nem tartalmazott, ami ne lenne bárki számára érthető), csak zavar, hogy míg néha olyan kalandokkal futok össze, aminek sem az összetettsége, sem a megfogalmazása nem haladja meg az általános iskolás szintet, egy (szerintem) igényesen megfogalmazott és logikusan felépített kaland kiesik. mindössze az lett volna a célom, hogy más szövetségek is megismerjék egy kicsit az LV-t, az ottani karaktereket. mert gondoltam, hogy a játéknak egy picit ez is a célja.

na mindegy. kijavítani nem fogom, ezért nem kell vele többet törődnie senkinek.
Dátum: 2009.12.05. 21:30:33
Kedves Butchman!

Kikaptatok egy háborúban, ami zavar - ezt megértem. Kitalálsz mindenféle nyakatekert gondolatmenetet, hogy valójában mi vagyunk a háború vesztesei - te dolgod. Úgy gondolod, hogy kockák vagyunk, akiket ez a játék éltet - túlzottan nem érdekel.

Viszont burkoltan azzal is vádolsz minket, hogy vétünk a szabályok ellen (jelszóadatbázis). Szíved joga így gondolni, de ha már veszed a fáradtságot ahhoz, hogy ezt le is írd egy nyilvános fórumra, akkor kérlek ahhoz is vedd a fáradtságot, hogy a vádat valamivel alá is támaszd.

Karmacoma

ui: "Gondolom vérrel, verítékkel sikerült nyernetek." Inkább ne gondolkodj, a jelek szerint nehezen megy. Elég ránézni a taglistákra. Az Azúr azért kapitulált, mert nem voltak a mi szintünkön erősebb tagjai, illetve nekik nem éri meg kisebb szövetségekkel háborúzni. De ezt Kocos nagyjából már leírta. Gondolom, ha hetente megjelennénk, akkor kitalálnának valamit ellenünk.

"Ezentúl méltán nevezhetitek magatokat a legerősebb szövetségnek!" Nem hiszem, hogy a legerősebb szövetségnek szoktuk magunkat nevezni. Nem is lenne igaz. Vannak erős tagjaink, de a mi igazi erőnk az egységben van.

"UI: Bocs, ha túl kemény az irónia." Ez nem irónia volt, hanem gúny.
Dátum: 2009.10.11. 20:33:33
csak egy észrevétel: akik először csinálnak meg egy kalandot, azok hátrányban vannak azokkal szemben, akik később esnek neki és a wiki-ről már kinézték, hogy mi kell a sikerhez.
ez szerintem elsősorban a szakiprobáknál jelentkezni, ugyanis a turbó jelentősen megdobhatja az adott szakértelem szintjét. ezt kiküszöbölni lehetne azzal, ha 1) a szakértelempróbáknál csak az alapszakértelmet veszi figyelembe a rendszer, a turbót pedig nem (a tárgyak adta bónuszokat tőlem veheti); 2) a turbó adta pluszokat csak az első sikertelen próbálkozást követő alkalommal veszi először figyelembe.

nem tudom, hogy ezeket mennyire bonyolult megoldani, vagy mások szerint mennyire kritikus a kérdés.
Kérek mindenkit, hogy ha már kérdéseket értékel, akkor gondolkozzon is. A lenti kérdésem rossz értékelést kapott és bónuszként még megkaptam mellé az alatta található figyelmeztetést is. Talán elárulhatná valaki, hogy mégis mi a rossz a válaszban! Általános iskolai tananyag, hogy 1446-ban megjelenik Magyarországon a kormányzói tisztség és Hunyadi János lesz a kormányzó.

Mellesleg a google első két találata a "Magyarország kormányzói" keresésre. Még ha szerintem egyikben sem teljes a lista, a jó válasz egyértelműen kiderül:
http://www.sulinet.hu/tori/tananyag/kirkepek/kiraly.htm
http://hu.wikipedia.org/wiki/Korm%C3%A1nyz%C3%B3


Ki volt Magyarország első hivatalos kormányzója?

Hunyadi János *
Horthy Miklós
Kossuth Lajos
Julius Jacob von Haynau

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Figyelmeztetés: Kérjük, próbálj meg olyan kérdéseket feltenni, amelyek megválaszolhatók, és arra is ügyelj, hogy jól jelöld meg, melyik a helyes válasz. Ennek hiányában elveszítheted a lehetőséget, hogy a jövőben kérdést tegyél fel, és így az ebből szerzett lélekenergiától is elesel.
Dátum: 2009.05.04. 19:46:03
Melyik nem muzulmán többségű arab állam?
Dél-Afrikai Köztársaság
Indonézia
Egyiptom
Törökország


most őszintén. ebből három válasz is jónak minősül. ugyanis ezek közül csak Egyiptom muszlim többségű arab állam. a kérdező persze nyilván a DAK-ra gondolt (amit egyébként el is fogad), de a jelek szerint képtelen értelmesen megfogalmazni a kérdését. szerintem nem ártana törölni
Dátum: 2009.04.11. 10:30:24
sziasztok! volt most valami hiba. épp a fertőzés ellen küzdenék, ezért figyelem a vadászatokat. és közben csinálnám a 15 apró állatos küldetést. hirtelen odanézek a vadászatra, és azt veszem észre, hogy a számláló 00:00-án áll, de nem indul új vadászat. ellépek, majd vissza és semmi változás. kilépek és vissza, még mindig semmi. aztán pár perccel később elindul. DE: az utolsó két vadászaton elfogott 2 apró állatból csak egyet ír jóvá a küldetéseknél a rendszer.

most nem a pár perces vadászati időkiesés miatt írok, vagy az elveszett egy apróm miatt hisztizek, csak gondoltam szólok, hogy valami "lappang".

ja és amúgy világ 1.
Dátum: 2009.03.25. 17:39:48
ritkán írok be, de ez fáj. az első és a harmadik válasz között mi a különbség? egyik sem nehezebb (a másiknál) = egyenlő a súlyuk

Melyik anyag nehezebb , 1 kg higany vagy 1000 g ólom?
egyik sem
higany
egyenlők
ólom
na ez fájt. tényleg a "fosztotta" volt a baj. azért röhej, hogy négyszer át kell írni egy kérdést, hogy átmenjen a szűrőn. na mindegy. köszönöm a segítséget!

@Lanmandragoran: én még nem írtam a kérdést, és nem is emlékszem, hogy találkoztam volna vele.
amúgy ebben a formában biztosan nem lehetett, csak nem találta ki valaki ugyanazt rossz válasznak, mint én
Próbáltam írni egy kérdést. De visszadobja, hogy nem megengedett kifejezés szerepel benne. Segít nekem valaki azzal, hogy megmondja, hogy mégis melyik szóval van a baja?

Kérdés: Az alábbi népcsoportok közül melyik NEM fosztotta ki Rómát?
1. Válasz: gallok (Brennus, kb. i.e. 387)
2. Válasz: vizigótok (Alaric, i.sz. 410)
3. Válasz: vandálok (Geiserik, i.sz. 455)
4. Válasz: avarok (Baján, i.sz. 583)
Dátum: 2009.02.23. 17:48:23
köszönöm mindenkinek a véleményeket!
Dátum: 2009.02.22. 17:55:46
sziasztok azt lehet tudni, hogy az alábbiak hogyan alakítják pozitívan ill. negatívan a rabolt LE mennyiség arányait (hány százalékot adnak pluszba és mínuszba)?
szintkülönbség
prémium tagság
Dátum: 2009.02.21. 09:25:20
na igen! pont ezt akartam kérdezni: egy embert csak egy valaki hurcolhat el, vagy többen is? (persze az egy lenne a logikus, de sosem tudni)

illetve a másik kérdés: akit elhurcolnak, az megtudja valahonnan, hogy kínzókamrába került?
én mint laikus addig értem, hogy a küldetés gyakorlatilag lehetetlen és csak megbeszéléssel lehet megoldani. én azt nem értem, hogy mégis miért okoz lelki törést embereknek az, hogy miközben ők X-szel megbeszélik, hogy ezentúl csak gyengített felszerelésben ütik egymást, Y - akinek semmi köze sincsen a megbeszéléshez, és semelyik játékoshoz - mégiscsak odaüt. akivel összefogsz attól - plusz mondjuk a szövijétől - elvárhatod, hogy tekintettel legyen rád, de azoktól, akiknek semmi köze nincsen hozzátok, mégis miért? ha ebben a kérdésben illik tekintettel lenni másokra, akkor más téren miért nem?

és amúgy mi történik, ha megtámadnak? ha nincsen nálad LE (és nyilván nincsen), akkor semmi. legfeljebb pár nappal később fejezed be a küldetést. ez tényleg megér annyit, hogy emberek acsargó üzeneteket küldjenek és otthon fortyogjanak? amikor mindössze arról van szó, hogy 1) valaki a támadás előtt a célpont felszerelését nézi meg (pl. én), vagy 2) pillanatnyi erőfölényét kihasználva néhány TP-re szert akar tenni? Most attól függetlenül, hogy etikusnak találom-e a második verziót, bárhogy nézem, a játék egyik alapja az, hogy valaki erőfölényét kihasználva erőforrást szerez a másiktól! miért aljasabb dolog a döntetlenezők kihasználása, mint azoké, akik pl. kevesebbet foglalkoznak a karakterrel?

röviden összefoglalva: értem én, hogy nehéz a küldetés, hogy az idő is számít és egyeseknek szúrja a szemét, hogy néha kikapnak, de emiatt hisztit csapni, másokat ismeretlenül sértegetni és jobbra balra fenyegetőzni - na ez az érthetetlen számomra...

ui: Ajgatsz! Ne vedd magadra, nem személy szerint neked írtam, csak a te hozzászólásodra és magyarázatodra válaszul próbáltam kifejezni laikus értetlenségemet a támadások által kiváltott indulatok tekintetében.
laikusként olvasgatva a topicot nem értek valamit. hisztiznek az emberek, hogy milyen szemét dolog, hogy ők a döntetlenes küldetést próbálják megcsinálni, ezért minimális felszerelésben vannak, és mások mégis megtámadják őket.

kérdés: miért kellene a fair play jegyében tiszteletben tartani azt, hogy valaki a saját karaktere fejlesztése érdekében meg akar csinálni egy küldetést? illetve miért lenne a döntetlenes küldetés ebből a szempontból felsőbb rendű, mint bármelyik másik? ha én a 40K LE-s küldetést akarom megcsinálni, és ezt kiírom az adatlapomra, akkor a "fair play" jegyében elvárhatom, hogy ne támadjanak meg? nyilván nem. na, szerintem ez vonatkozik a döntetlenes küldetésre is.

persze más eset, ha valaki már a küldetést megcsinálta és a többiek segítése érdekében kiteszi magát buzogánnyal és vakító fénnyel, de nem hiszem, hogy ez olyan baromi gyakori lenne errefele...

ui: másik kérdés: a sok öntudatában vérig sértett megtámadott döntetlenező normál portyázásnál mindig csak azokat keresi ki, akik ősköves holmikban és fejlett fegyverzetben játszanak? nyilván nem. akkor talán elsősorban nekik kellene elgondolkozni a dolgokon, mielőtt a fair playről és hasonlókról kezdenek el prédikálni...

(megjegyzés: az ügyben nem vagyok érintett, a döntetlennél még nem tartok és tudomásom szerint nem támadtam meg senkit döntetlenes szerkóban. szimplán csak idegesít az ostoba picsogás)

szerk: nem tudom leírni a fegyverek nevét helyesen...
Dátum: 2009.02.02. 21:48:50
köszi, azt próbálom most. egyelőre sikertelenül. de azért csak lesz még ebből is énekeshalott.
Dátum: 2009.02.02. 19:13:40
köszi! nekem 25-en 3+3 szingulárissal, 29. szintűt verve sikerült (21 Tp). azóta már ott vagyok, hogy az állatom sebezzen nálam többet. odáig eljutottam, hogy vakító fényt szereztem be és buzogányt, de így sem hoztam még össze egy megfelelő csatát sem. itt milyen taktika a célszerű? üssek sokkal erősebbet, akiket kisebb valószínűséggel sebezek? vagy üssek nagy mínuszos módosítókkal kevésbé erősöket, hogy az állatom nagyobb valószínűséggel sebezzen?
egyáltalán amikor én -20%-on támadok, az van bármilyen kihatással az állatomra? neki is lesz -20%-a?
Dátum: 2009.02.01. 17:16:48
azt meg tudja mondani valaki, hogy a 20TP-s küldetést hanyadik szinten lehet megoldani? azt tudom, hogy 25-en nem (100%-os 29. szintűt megverve is "csak" 17 TP-t kaptam). Mikotzól van értelme próbálkozni?
Dátum: 2009.01.30. 09:11:53
ejj de marha vagyok, hogy erre nem gondoltam. az volt az ok valóban. köszönöm a megvilágosítást!
Dátum: 2009.01.30. 08:59:22
Sziasztok! Van valami, amit nem értek.
Egy háborúnk megy éppen, és próbálunk egy másikat is kezdeményezni. Hadüzenet küldésekor már a második szövetség esetében dobja ki azt az üzenetet, hogy "A megadott nevű szövetségnek nem küldhettek hadüzenetet!" Ezt miért? Nem építettük fel a Béke csarnokát és még sosem háborúztunk a megadott szövivel.
Dátum: 2009.01.27. 15:18:30
az 1500 küldit én is megcsináltam kb. 6-8 portyából. nem kell hozzá más, mint célzott célpontválasztás ÉS óóóóóriási szerencse.
majd meglátjuk, hogy a 2000-es hogyan megy majd
Oldal: 12