Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Maci

elárulok valamit, sokan azt sem tudják, hogy egy világon csak egy karakterük lehet..
ez komoly...
Dátum: 2009.12.13. 17:09:54
Ha ennyire egyszerű, csináld te is

Ez a lehetőség tényleg mindenkinek elérhető..

Nem mintha örülnék, ha NEphilával hoz össze a sors bajnokin, akinek 15m LE-je van összerabolva..(hmm.. a macska fel van mászva a fára.. ), de azért jól megférünk egymás mellett a pókokkal..
Az azonos kategóriában való indulás kitiltása esetén azokat is kitiltanátok, akiknek csak egyszerűen kevés a csp-je, hogy visszafogottal mindig máshol induljon. Konkrétan nekem mindkét karakterem 2-szer indul ugyanabban a kategóriában, lévén kb. a köv. elejére jutna el a csp-iből. Ott meg tuti kikapna a kategória alján.

Az, hogy valaki letáborozik, és folyamatosan viszi a medálokat, elvi síkon nem lenne lehetséges, mert kellene, hogy jöjjön fel valaki a kategóriájába alulról, aki ügyesebb játékos, mint ő;)
Nem ide tartozik közvetlenül, bocs az offolásért, de hol nem tudott Malacka nyerni? v3-on elvileg Ő nyert, ha jól tudom..
Üdv kedves végzetúr játékostársaim

A véleményem nem is olyan röviden

1. A bajnoki medál +1 módosítója semmit sem ér játék közben. Konkrétan csak akkor működik kb., ha portyázik az ember, de ott teljesen elhanyagolható az általa adott előny. Tehát ezzel a bajnokit nyert karakter egyáltalán nem fog elhúzni a többiektől (ugye miért is kapna több LE-t azáltal, hogy nagyobbak a tuljai), nem úgy, mint a kvízmedál nyertesek pl. Ezzel gondolom egyetértetek. Ráadásul teljesen egyértelmű az aukció működése is, ami azt a játékost jutalmazza, aki korábban indult. Az miért igazságosabb?
A bajnoki medálnak "dicsőség szempontjából" van jelentősége, mutatja a játékos rutinosságát, helyezkedő képességét (ugye ez sem mindegy ), és néhány esetben a mázliját:).

2. Való igaz, hogy unalmas, ahol a pókok nyernek állandóan, de vannak azért kategóriák, amelyekben nem ők nyernek. Nem csak a pókok lehetnek folyamatos bajnokok, főleg v3-on nem.
Tehát a büntetéssel nem csak a póklétet "büntetnétek", hanem azokét is, akik más úton érték el, amit elértek.

3. El tudom könnyen képzelni, hogy jó pár játékosnak a bajnokira való felkészülés jelenti a játék egyik legfontosabb részét (valószínűleg azért is, mert ehhez a kockafejű csapathoz tartozom én is).

4. A medálonként emelkedő mínusz módosító szerintem nem jó, alacsony szinten sokkal jobban büntet, mint magas szinten. A kategóriaváltás gondolata meg kb. annyit tesz, mintha el sem indulna a korábbi bajnok a viadalon. Az gondolom mindenkinek egyértelmű, hogy 4-7 szinttel magasabb karakternek elég "átlagosan" erősnek lenni ahhoz, hogy simán elverje az alacsony szintű bajnokot.

5. A játék alapelvével nem parallel az az elképzelés, hogy a jó játékosokat büntessük.
Így is van már elég korlát.

6. A lehetőség adott a jó karakterhez. Több időt foglalkozol a játékkal, olvasod a fórumokat, megkeresed a nálad jobban hozzáértőket (amit a mai napig én is teszek, hiába kezdtem tavaly októberben a játékot), és tanácsot kérsz tőlük. Ha nem vonz a póklét, elindulsz v3-on. Ott portyázás nélkül is lehetsz bajnok. Tehát a lehetőség mindenkinek adott.
V3-on egyik szövitársam a legfelső bajnoki kategóriában lett háromszor is bajnok. Úgy, hogy fórumot nem olvas, és soha nem volt másik karaktere. Mégis ment neki.

7. Arról sajnos senki sem tehet, hogy néhány játékos hamarabb megtalálta a jó lehetőségeket, mint a nagy többség. Ez szerintem teljesen törvényszerű. Az, hogy a játékban olyan szélsőértékek vannak, amelyek lehetővé teszik, hogy egy-egy karakter ellen kb. senkinek se legyen esélye a bajnokin, megint más kérdés. De úgy gondolom, akkor sem a játékost kell büntetni. Legyen több kategória, bontsuk szét szintenként akár, így sokkal többeknek lenne esélye. Igaz a medál adta dicsőség elértéktelenedne picit, de sokkal többen lehetnének büszkék magukra.

No nagyjából ennyi..

üdv

maci
Dátum: 2009.12.06. 19:22:36
LOL, már itt tartanánk.. (?)
Dátum: 2009.12.06. 19:08:47
Jogos. Szétbonthatnánk jól fejlesztett, nem jól fejlesztett, prémiumos, nem prémiumos karira,
jó szöviben levő, kevésben jó szöviben levőkre egyúttal.
Dátum: 2009.12.06. 16:05:26
Azt ne felejtsd el, hogy bajnokin az -1-et ér. Ha van öt bajnokid, az már -5.
Tudom nem sok módosító, de akkor is az.

Tehát a köv. bajnokin effektíve gyengébb lesz.
Dátum: 2009.12.05. 13:07:20
te meg megint mit csinálsz itt?
Dátum: 2009.12.04. 19:36:11
lehet szerencse különbség okozza, nem McPaul?
Dátum: 2009.12.04. 19:28:18
üdv

Néhány észrevételt megosztanék veletek:

1. a prémium létnek valóban túl sok köze nincs a bajnokihoz.
2. a prémiumos tárgyaknak már inkább. Valószínűleg nincs más út, mint elfogadni, hogy rá kell szánni a játékra kb. 1000 ft-ot havonta (vagy még annyit sem), hogy meglegyenek a megfelelő cuccok, és igazi esélyesként indulj. Természetesen le lehet mákolni enélkül is a top karikat.
3. Miért lesz jó, ha nem bajnoki medált kap a díjazott, hanem mást? Ugyanúgy ő fogja nyerni, mert erősebb, prémiumos cuccokkal van, stb. Ráadásul az sem igaz, hogy a bajnoki kategórianyertes csak egyre erősebb lesz, és minden bajnokin nagyobb eséllyel indul. Nem igaz.
Míg nekem az iq-mon hogy növelni tudjam, kell 22e, neked ha alacsony kb. 5e. Sokkal könnyebben fel tudsz zárkózni hozzám, mint nekem növelni az előnyömet hozzád képest.
4. Ha csinálnának két külön csoportot prémiumos cuccok - nem prémiumos cuccokra, valószínűleg lecserélném a prémes cuccaimat, és indulnék a nem prémesek között.
5. A szövetségi bónuszok megléte. Egyrészt belenyomtam 38. szintre 700000 LE-t a szövibe, ami azért nem kevés. A kisebb szövibe tartozóknak ezt nem kellett. Másrészt taktikai kérdés, hogy olyan szövetséghez tartozz, ahol nagyok a bónuszok. Tudom, hogy egy szövetséget nem ezt tart össze, és ha már van egy jó csapat, nem akarod ott hagyni őket pusztán a "táp" miatt, ezt az érzelmi részét abszolút megértem, de bizony így le kell mondanod a szövitápról. Ha nem vagy kocka optimalizátor, nehezen fogsz bajnokit nyerni .
6. A helyezkedésen nagyon sok múlik, ha szinted tetejéről tudsz indulni, és ügyesen fejlesztetted eddig a karit, igenis van esélyed. Max. magas kereskedelemmel megveszed mondjuk a prémiumos fegyvert (általában az a lényeg), esetleg a varit, és semmi mást. Azzal meg el vagy hónapokig. Én a saját fegyveremet gyakorlatilag 3 bajnoki óta használom, és fogom még kb. 3-4 bajnokin. És került 30 őskőbe. Szerintem megérte..
Dátum: 2009.12.04. 16:49:54
az se sokáig szerintem..

kb. 25-28 szintig jó, addigra meglehetne már nekik vadászatból az a LE, vagy több, mint amit portyából összeszednek.
Dátum: 2009.12.04. 16:15:22
ki volt az a pofátlan?
Dátum: 2009.12.01. 08:03:24
te még hiszel a mesékben..
Dátum: 2009.12.01. 00:38:48
üdv

Ez a mellveregetés azért valljuk be kemény volt az ötödik helyért Dmatyas..

maci
Dátum: 2009.11.30. 12:28:29
hihi

nem mintha én nem ezt várnám már .. le kéne vadászni néhány száz csp-t..
Dátum: 2009.11.29. 08:07:35
Vu fórum koránt sem volt annyira "vitás", mint eddig. Emészthető ötletek és a problémákra nagyjából érthető magyarázatok jöttek.

Részemről teljesen rendben volt a találkozó, örülök, hogy nem hagytam ki.
Dátum: 2009.11.25. 19:16:56
ok, kiderült, véletlenül voltak kódok a versenyen osztott kiegekben..
Dátum: 2009.11.24. 22:04:57
ne ez az..

a versenyen meg elvileg nem lehetett még venni,nem?
Dátum: 2009.11.24. 22:02:24
nem úgy volt, hogy nem lesz a tali előtt beszerezhető?
Legalábbis a múlt heti versenyen biztos nem..