Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - rhynn

Oldal: 12
Idézet: Miklós - 2009.11.07. 09:42:24
Kicsit hüledezve olvastam a felháborodott hozzászólásokat, hogy miért akarjuk a manakonstrukciót megváltoztatni, lekorlátozni. Emberek, legalább a postomat olvassátok el figyelmesen, mielőtt hozzászóltok... A manakonstrukciót senki nem akarja megváltoztatni vagy lekorlátozni. Arról volt szó a nyitó topicban, amire én azt mondtam, ha akarjátok megvalósítható, hogy a jövőben bekerülő épületeket nem lehet manakonstrukcióval építeni.



Miklós én személy szerint ezt nagyon támogatnám. Kicsit kiegyensúlyozná a játékot, meg adna értelmet a szerencse tulajdonságnak!
Az új épületeknek meg külön örülök
Dátum: 2009.06.21. 16:47:57
Azért ilyet nem kellene. Világ1

Ki az a politikus, aki miután kiderült, hogy hazudott és csalt, valamint ezt később ő maga is elismerte mindmáig (2009) ott ül a parlamentben?
Gyurcsány Ferenc
Jan Slota
George W. Bush
Orbán Viktor
Dátum: 2009.06.05. 20:31:06
LoL. LooooL. ROTFL. ROTFLMAO.

Bocsánat, de ez már inkább szánalmas. Bár van egy jobb kérdésem is. Sharpa egy hónapon belül eléri a 0% fertőzést. Mi lesz akkor? Kap egy platina pontot? Vagy mi?

Amikor ezen a kristályoson röhögtem szövetséges fórumba, mondták, hogy 100. szintig meg van itt minden tervezve, haladnak a dolgok. Látom Miklós elkezdett egy jónak tűnő játékot, aztán jól elszúrta. Most meg tüzet oltana, ha már a legnagyobbak sorra törölnek (legfrissebb áldozatunk Aranyalma), a maradók úgy érezzék, fejlődik valamit a játék. Nyár végéig maradok, aztán meglátjuk.
Dátum: 2009.05.03. 11:06:50
Gau: léccilécci segítsél este a frag számlálómat emelni
Nagyon készülök, tegnap is elmentem a 'fárhoz, s vettem egy Thrax Halálcsapást, csak miattatok. Ma meg még okosodok egyet, plusz kimaxolom a kronokompenzációt, hogy maximálisan tudjatok segíteni. Az se baj, ha kis energiatartalékkal vársz, örömmel kisajtolom belőled a 20%-át
Léccilécci segítsél! Moridin már nagyon tarthatatlan, sok csatát kell nyernem, hogy ne süllyedjen mély depresszióba.
Dátum: 2009.03.11. 15:03:28
Melyik az, Opel amerikai változata? (vagy valami hasonló)
Lincoln
Pontiac
Vauxhall
meg még valami.

Az opel tulajdonosa amerikai. a helyes válasz a vauxhall, ami az angliában forgalmazott jobbkormánys Opel és Suzuki kocsik márkája (azt a gyárat vették meg...)
Dátum: 2009.02.24. 13:37:17
Idézet: Awenhai - 2009.02.24. 13:12:46
Szervusztok!

Arielnek igaza van, ezt kéne tenni, és omoljon csak le a homokkő... ez másoknak is adna lehetőséget, nem csak néhány nagyon nagy szövetségnek.

Az egy nap alatt beépített LE pedig talán nem csordítja még ki a kútjukat. Ha igen, akkor naponta fél lélekkútnyi töltést kéne adni nekik, amíg el nem érik a beépített mennyiséget. Így elhúzódna ugyan a kárpótlás, de nem vihetné senki el, vagy pedig visszaadni a játékosoknak azt a LE-t, amit beépítettek, mint ajánlást... de mindenképp bekavar az Építés szakértelem. Mindenképp a szakértelem nélküli értéket kéne figyelembe venni.


Az az egy nap alatt beépített 5,5 millió kb. 15 teljes lélekkút Építés nem kavar be, mert mindenki 20+20-on épített.
Dátum: 2009.02.24. 12:09:18
Mortimer: szerintem nagyon innen már nem fog fejlődni...
Dátum: 2009.02.24. 11:25:20
McGee: törpének óriás, óriásnak törpe
Dátum: 2009.02.24. 09:51:47
Idézet: Mortimer - 2009.02.24. 09:49:11
53. szint az 7 205 000.


Meg rakd hozzá a varázslótornyot meg a többi feltételt.
Dátum: 2009.02.24. 09:48:07
Idézet: CaveMaN - 2009.02.24. 09:37:49
Blablabla az a 10 misi csak 3.3, 35 fővel számolva fejenként 100.000, mondhatni bagatell.


Legyen előbb 35 tagotok, kimaxolt építéssel, aki három nap alatt 100 kilót bedob átlagban építésre
Dátum: 2009.02.24. 09:29:05
Továbbra is adva van a lehetőség bármelyik szövetségnek, hogy kb. 10 millió LE-t elnyomjon a különböző épületekre, plusz az 53-as toronyra két-három nap alatt. Valamiért még sem csinálja senki.

Hozzátenném azt is, hogy az élen álló 3-4 szövetség azért nem kevés pénzt is áldoz őskövekre, amelyekből ilyen szintre hozza magát. Már pedig ha Miklós tovább szivatja az élen állókat, lehet, hogy azt mondják, hogy ezentúl csak minden második prémium fegyvert vesznek meg, stb. erre meg a többiek, akik azt nézegetik, hogy mondjuk Sharpa vagy TB mit vett meg, szintén kihagyják, nem kevés pénzt elszedve a játékszervezőktől
Dátum: 2009.02.23. 19:43:18
Idézet: Kocos - 2009.02.23. 19:31:20


Be kell vezetni a szintcsökkenést, és cserébe a TGY-t valamilyen modon karpotolni kell, hiszen így esetleg ők is más taktikát választottak volna. Talán a legcélravezetőbb az, ha elmondják mi lett volna az a másik stratégia és a kiszámolt különbségnek megfelelően módosítani a megfelelő paramétereket.

Ha tudtuk volna ezeket a feltételeket, nyilván nem húzunk 52 szintet. Bontsuk vissza akkor 20. szintig (vagy 18ig, amit első nap felhúztunk), a többi LE-t meg építsük át abba, amit egyébként építettünk volna. Máris nem lesz több vita
Dátum: 2009.02.23. 19:42:03
Valamit elszúrtam, sorry.
Dátum: 2009.02.23. 12:23:36
Miklós: az is új dolog, hogy 10 nap után napi 10k-val nő a költség... Lehet nem ártana ezeket tisztázni, hogy akik építenek bele 8-10 millió LE-t, tisztába legyenek vele, mit vállalnak...
Dátum: 2009.02.21. 15:08:33
komolyan, körbekérdezgetek, ki tudna nekem valami scriptet írni, hogyha el kell rohannom tárgyalásra/meetingre és nem tuom megállítani a vaádszatot, elkölteni az LE-t előtte, akkor valami legyen, mert így buktam már 8000 LE-t két hét alatt. Senki nem tud szerintem adni...
Dátum: 2009.02.21. 15:06:14
Idézet: Mortimer - 2009.02.21. 09:17:51
"a bank is sajnos a piacon veszi fel azt a pénzt, amit te adsz"
Nem, nem a piacon. A magyar jegybank és a svájci jegybank megállapodást kötött, ezáltal a bankok közvetlenül a magyar jegybanktól kapják a frankot, ennek ellenére is drágítanak. Ez szimplán pofátlanság.

http://hvg.hu/gazdasag/20090128_svajci_magyar_nemzeti_bank_deviza_swap.aspx


olvasd át a cikket. az hogy az MNB a meglévő euroit chf-re cseréli fix áron, még nem segít a te hiteleden. lehetnek következményei pozitív irányban, de nem két hét alatt. Ez inkább a forint árfolyam erősítésére lenne jó. A bankok nem a svájci jegybanktól vesznek, hanem elsősorban más bankoktól.
Dátum: 2009.02.21. 14:07:12
35. szinten simán hozható az 1000-es átlag. Van napi 48 CSP, abból mondjuk 4 állat, 44 vadászat, állatonként 4000-rel számolva (6500ast is sajtoltam már) az napi 60.000. Ezt szorozd be 3-mal az építésnél, máris kapsz 180kt. Ehhez semmi csalás nem kell.
Dátum: 2009.02.21. 08:35:41
Idézet: Jeriko - 2009.01.06. 09:36:09
Lenne mit szabályozni a bankoknál is.
Most történt velem, decemberben: van egy 350e Ft-os hitelkártyám. Az utóbbi időben nem nagyon használtam, előtte pedig kínosan ügyeltem arra, hogy következő hónap 15-ig átutaljam rá a közben elköltött összeget (ezzel kb. 1%-al olcsóbban tudtam vásárolni).
No, novemberben volt egy 2000 ft-os költésem, amit december 15-ig nem rendeztem. Rávágtak a számlára 3500 Ft kamatot (350e 1%-a). Tény, benne van a szerződési feltételekben. De ha utána számolok, ez éves szinten több, mint 1000%-os kamatot jelent. És ez az egyik legnagyobb bank - ráadásul a hasznot viszi ki az országból.
Ugyanez a bank simán megteheti, hogy a lakáskölcsönöm kamatát 1%-al növeli (svájci frank) 2 nappal azután, hogy a svájci központi bank 1%-al csökkenti a svájci frank kamatát. Holott nem a banknak kell beszereznie a svájci frankot, az én vásárolom meg forintból (én viselem az árfolyamkockázatot).


Jerikó: az 1% az év elején lehet a számlakeret rendelkezésre tartási költsége, az ugyanis nagyságrendileg ennyi. Az összes banknál, ahol ilyet néztem benne van, hogy 5000 forint alatt nem büntetnek. Persze nem biztos.
A másik dologgal kapcsolatban meg a bank is sajnos a piacon veszi fel azt a pénzt, amit te adsz. úgy lehet svájci alapkamat csökkentés után emelni, hogy míg nyár végén CHF Libor +0,5%-ra kapták a bankok a hitelt, amit továbbadtak, most CHF Libor +3,5-re kapják, ezt a 3%ot meg simán továbbhárítják. A szemét része a dolognak az, hogy rendszerint 5%-kal ememltek, nem 3mal.
Dátum: 2009.02.21. 08:12:11
Miki ezt ugye te se gondolod komolyan?

Olvasgatom a topicot, de most már nem bírtam hozzászólás nélkül. Pénzügyi szakemberként azért megmosolyogtató egy-két dolog.

Az egész "devizában vedd fel a kölcsönt" dolog egy nagy spekuláció volt, ahol a bank arra játszott, hogy romlani fog a Forint a vártnál nagyobb értékben, és így extra profitra tesz szert, most viszont kezd kicsit túl sok lenni a jóból.


Hát persze. A bank a neked kiadott CHF hitelt ugyanúgy valahonnan szerzi, s ha elszáll a forint, ugyanúgy megnőnek a költségei, ezért hajt be sokkal többet. Persze vannak rabló bankok, akik eszetlenül állítják be az árazógépet, de azért ebből semmilyen extraprofitjuk nincs. A kezd túl sok lenni a jóból kifejezést meg definiáld, légyszi. Gondolod, azért rugnak ki 50-100-200 embereket, mert nekik olyan jól megy?
Idézet: Mortimer - 2009.02.11. 22:44:33
"Vegye ki mindenki a betétjét, vegyen belőle aranyat, a bankok meg hadd menjenek csődbe..."

Sajnos ezt soha nem fogják engedni a bankok, ahhoz túl sok pénzük van. A hivatalnokok megy úgyse a saját pénzükkel gazdálkodnak, meg fogják győzni őket, hogy hozzanak létre egy "rossz bankot", ahova az összes ilyet áttolják, közben arra hivatkoznak, hogy mindezt a magyar gazdaság érdekei kivánják.


És ha aranyat veszel, majd annak leesik az ára, mert a bankok, akik az egészet fenntartották, összeomlottak, s te elveszted minden pénzed, akkor jó lesz? Egy új rossz bankba meg hogyan tolod át a hitelt? azért az nem úgy megy, akkor a rossz banknak kellene ezeket kifizetnie, ami a mostani forráshiányos környezetben elég nehéz lenne.
Dátum: 2009.02.21. 08:04:07
Csalás nélkül is fel lehetett húzni a 23-as tornyot, csak sokat kell építeni. 35 tag elég sokat tud.
Oldal: 12