Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Warfoki

Dátum: 2011.01.25. 13:39:08
Idézet: Viszok009 - 2011.01.04. 09:55:37
Kurva jó kaland, gratulálok a kitalálójának!!!

Kínszenvedés



Kösz! Láthatatlan vadászathoz leveretésre csináltam, de nem mertem bedobni egy csak ÉP szívós kalandot, ezért van benne a három "töltelékpróba". (Na meg a sztori miatt is.)

Itt ez a gyöngyszem:

a titokzatos barlang

mivel elég bátornak találod magad egy megmérettetésre ezért elindulsz egy sötét, kísérteties erdőbe ahol találsz egy kis házat. bemész, nincs bent seni, hát gondolod magadban hogy hiába jöttél el erre de mikor megfordulsz látod hogy mögötted áll egy nekromanta és azzal fenyeget hogy elveszi a lélekenergiádat ha nem válaszolsz jól egy kérdésre.

[kvíz]

szuper! te már úgy tűnik olvastad ezt a könyvet amiben a válasz áll! de várjunk csak elindulsz a házból és meglátsz egy barlangot. bemész és nem látod hol a vége. bemész körbenézel és hála jó reflexeidnek még időben elugrasz a szörny hatalmas csápjai elől.

[csata]

na ha te ezt is megoldottad te vagy a legjobb! hirtelen fényt veszel észre. talán egy fáklya van bent? ahogy hallod hogy valami ropog a lábaid alatt lenézel mert már van fény és csontok hevernek ott de milliódarab hevernek a földön közeledsz tovább a fény felé látsz egy veszéles hatalmas mágust aki éppen varázsitalt főzöget magányosan. megkérdezed tőle nagy merészen:
- van néhány varázsitalod amit fel tudnék használni?
- hát tudok neked adni pár üveggel de ha csak válaszolsz egy kérdésemre!

[kvíz]
szuper te bejártad a barlangot és jól is teljesítettél gratulálok vedd át a jutalmadat!

1) Nyelvtanilag katasztrófa.
2) A történetnek semmi értelme.
3) Fogalmazásmód pocsék.
4) Úgy eleve: ez a rossz kalandok mintapéldánya nagyjából. Hogy a fenébe került ez be, mikor az enyém azért is vissza lett dobva kijavításra (jogosan), mert az összetett mondatoknál nem minden tagmondatot választottam el vesszővel, ahogy azt kellett volna?!
Dátum: 2011.01.16. 15:15:07
Ehh... megtehettem volna igazán, hogy visszanézek kicsit. Ez így ilyen homlokcsapkodós "Ja, tényleg!" lett, de bakker, ez tuti, hogy eszembe nem jutott volna így. Utoljára tényleg valamikor általánosban hallottam a "tanúhegy" kifejezést, az meg nem ma volt.
Dátum: 2011.01.16. 15:10:50
Lehet, de emberként én azt mondom, hogy nekem nem tenne jót, ha megszűnnék "kicsit" létezni.

A témához a véleményem még az elején leírtam, azóta se' lett más, maximum még jobban meg vagyok győződve róla az első H1N1-es hullám lefutása után.
Dátum: 2011.01.16. 15:05:39
Tegnap kaptál tőlem mail-t? Volt némi gondom a nettel menet közben és szeretném tudni, hogy átmentek-e.
Dátum: 2011.01.16. 13:15:18
Milyen szerepet vállalhatna Badacsony nevű hegyünk egy bírósági tárgyaláson?
ülnök
bíró
tanú
esküdt


Mi a... valaki magyarázza már meg, hogy ez mi a túró akar lenni.
Dátum: 2011.01.15. 13:27:05
Egyrészt van erre külön topik, ott kérdezz ilyet. Ide ez a kérdés akkor lenne való, ha bekerült volna, mert ez tipikusan a "törölni kéne" kategória, de szerencsére nem került be. Honnan a fenéből tudjam 50-es szinten, hogy milyen állatok voltak egyes szinten? Régen volt. Hát még annak, aki a kezdetektől tolja a játékot.
Dátum: 2011.01.15. 03:10:07
Miről nevezetes a Lánchídat őrző oroszlán?
Morog
Kőből vann
Mozog
Kimaradt a nyelve

Azt hiszem, inkább nem kommentálnám.
Dátum: 2011.01.07. 02:40:52
Idézet: Miklós - 2011.01.06. 16:29:56

Toplisták: 3 féle toplista lesz. Legtöbb győzelem, legtöbb építés, és egy fun statisztika, legtöbb elájult állat. Minden top listában az első 10-et jelöljük, az esemény végeztével őket jutalmazzuk egy apró ajándékkal. Legtöbb győzelem: Xenó harcmedál (+10 kivégzés) Legtöbb építés: végzet medál, Legtöbb ájult állat: sajtoló medál (+1% LE léleksajtolásért)


Már megint a mazochizmus kerül díjazásra. Ebből a trióból a legtöbbet az állataim leveretése ér. Már látom magam előtt, ahogy a fél játékossereg vadul kezd egyes szintű állatok tömegtermelésébe és régiek lesajtolásába. Először a láthatatlan sajtolásnál, most meg itt. A végzet medál még csak-csak, de a kivégzős medál semmit nem ér.

A többbi jutalom sincs kiegyensúlyozva, de ezt már leírták előttem.
Ez ilyen ellenszavazás lett nekem. A Ponyvaregény jó film, de messze nem a kedvencem. A Forest Gumpot viszont őszintén szólva rühellem.
Dátum: 2010.12.16. 03:21:47
Nekem ilyen bugok nem jöttek elő, de a kérdéseket nem lehetne manuálisan kiválogatni? Vagy legalább ellenőrizni? Ilyen aranyosságok, hogy régen milyen színű volt a Végzetúr menüje, ne legyenek már. Legalább olimpián ne. Komolyan erre hol keressek rá? Vagy egy újonc hol keressen rá? Én még emlékszem, hogy lila, de akkor is.

Olyan előfordult - ha már programhibák - hogy tökölt vagy fél percet a gép a kérdés betöltésével, közben meg az idő persze ment.
Dátum: 2010.12.15. 18:14:36
Lehetőség lenne rá, nem lenne kötelező. Akinek meg magától nem esik le, hogy alaphangon marhára nem éri meg átváltani, az meg úgy járt. Nem kell ehhez "analitikus gondolkodás", csak egy csepp józan ész és logika. Aki meg maga alatt vágja a fát, azt hadd ne kelljen már sajnálni.
Dátum: 2010.12.06. 13:35:24
Nem véd és szöveg sem említi sehol, hogy védene. De ettől már miért lenne értelmetlen?
Dátum: 2010.12.06. 13:10:50
A Mikulás ajándékait szabott sorrendben lehet találni, legalábbis eddig nagyon úgy tűnik. Méghozzá ebben:

1. Dukátteremtő varázstekercs
2. Lélekgyémánt csomagocska
3. Támadás itala
4. Zöld kristályital
5. A vadászat itala
6. A portyázás itala
7. [legerősebb nem ősköves gyógyital]
8. [legerősebb nem ősköves varázsital]
Dátum: 2010.12.05. 17:22:01
És ezt hogyan hozzátok össze? Oké, ott van a szövetségeknél a bajnok oszlop a toplistán, de mi van a szövetség nélküli bajnokokkal?
Dátum: 2010.12.05. 15:35:21
Nézd meg a 34. oldalát a Legendának mondjuk, mert a küldetés ahhoz kapcsolódik. Ha megnézed, akkor láthatod, hogy az a Legenda számozása 0-val indul, a szintjeid pedig egyről -> Mindig eggyel kisebb a legenda számozása, mint a hozzá kapcsolódó tapasztalati szintté.
Dátum: 2010.12.04. 22:17:37
Javaslom a PayPalt. Szvsz a legegyszerűbb és leggyorsabb minden lehetőség közül.
Dátum: 2010.12.04. 05:19:22
Ahol Drakint és az Orákulumot is találtad. Amúgy itt.
Dátum: 2010.12.04. 01:12:18
Azért ez vicces volt a részemről. Minden mindegy alapon beneveztem manakonstrukciót turbózva, buzogány+bőrpáncál überkombóval, állat nélkül és így is megértem a harmadik fordulót.
Részben igazad van. Viszont van egy bökkenő: egy határt könnyű módosítani. Ha valami cenzúrázva van, ott soha nem csak a közösségre ténylegesen ártalmas témák vannak kiszűrve, hanem a cenzoroknak és a munkáltatóiknak (értsd: mindenkori államhatalom) kellemetlen dolgok is mennek a levesbe. Amíg a cenzúra felett emberek döntenek, addig a közérdek mellett MINDIG ott lesz az önérdek. Másrészt pedig a szólásszabadság minden téren való korlátozása és minden médiaforma központi cenzúrázása leginkább a diktatórikus rendszerek sajátjai. (Észak-Korea, Kína, Kuba, stb.) A demokráciának alapja a az a kormánnyal egyet nem értés, az ellenzékiség lehetősége. Na most, ha a kormányzat kezében van ez a kiterjedt jogkörű cenzúra, akkor az ilyesmit könnyedén betehetik a nem kívánatos kategóriába.

Nyomkövetés: arra is lehet használni, igen. De amikor Kínában olyan kamerarendszerek vannak egyes nagyvárosokban, hogy a rendszerbe regisztrált embereket magától felismeri és számítógép dokumentálja a mozgásukat, azért az már aggályos. Főleg bűnözők vannak a rendszerben, csak hogy a "bűn" fogalmába beletartozok a kormányellenesség is. Ezt mondom: ha kiépül egy átfogó rendszer az emberek követésére, akkor az már csak némi jogi csűrés-csavarás kérdése, hogy ne csak a börtönviseltek kerüljenek a rendszerbe, hanem mindenki. Az USA-ban pl. ehhez nem is kéne sokat tenni: a Patriot Actot a nagy terrorista-pánikban elfogadtatták az emberekkel, átment a kongresszuson és az elnök a legnagyobb örömmel írta alá. Így az FBI engedélykérés nélkül lehallgathat, megfigyelhet bárkit. Ha ehhez hozzáveszed az országosan kiépített kamerarendszer és chiprendszer képét, akkor nagyjából el is érkeztünk az orwelli disztópiához lassan.

Az összevont cyber világrendőrséggel ugyanez a bajom: túl nagy hatalom összpontosulna benne. Teljesen kontrollálhatatlan méretű, lényegében abszolút hatalom a világ teljes információáramlása felett. Persze lehet törvényekkel szabályozni, de ki tartatná be? Mert ha nincs másik világhatalom, amely betartatja a kiszabott korlátokat, akkor senkit nem fognak ezek érdekelni. ha meg van, akkor az egy másik, egyenrangú globális szervezet létét feltételezi. Innentől megint csak egy lépésre vagyunk a teljes földi civilizációt egy államba tömörítő globalizációs jövőképtől.

Összegezve: lenne jó oldala is, de messze több hátulütője volna. Az még jóra soha nem vezetett, hogy kis létszámú csoport (esetleg egy ember) kezébe kontrollálhatatlan hatalom került. Az emberi természetet nézve, nem is fog. Épp ezért az ilyen totálisan központosított rendszerek, pláne globális méretű rendszerek, mindenáron elkerülendőek.
Fél oldallal feljebb már be van linkelve. Ettől még elkeserítő, de ez van. A történelem kezdete óta folyamatosan váltogatják egymást a diktatórikusabb és a demokratikusabb rendszerek. Úgy tűnik, hogy az előbbi felé haladunk épp. Nem csak mi: internetes tartalmak cenzúrázásához az EU és az USA is megteremtette már a jogi hátteret. És mindig az az első; a technika csak pár év fejlődésének kérdése hozzá. Lássuk be: a mindenkori kormányzó hatalomnak a legrosszab rémálma az irányíthatatlan információráromlás. Amiről a polgártárs nem tud, az polgártársat nem zavarja ugye. A központi irányítású, komoly technikai hátteret igénylő médiumokat (TV, rádió, újságok) könnyű cenzúrázni az elvilegi szólásszabadság mellett is, hiszen egyértelműen visszakereshető a kiadó és a szerző, plusz adott esetben a technikai apparátus megsemmisítésével/elkobzásával ellehetetleníthető. Az internetes információráromlás azonban így nem kontrollálható: az embernek van egy netkapcsolata és egy akármilyen számítógépe, vagy akár telefonja és már írhatja is a blogját, terjeszthet híreket, bármi. Letiltják az oldalt? Csinál másikat, két perc. És Százmilliós nagyságrendű felhasználóréteget nem lehet egyesével visszakövetni. Így egyszerűbb megoldás, ha magát a közeget korlátozzák. Egyelőre. Azért majd kíváncsi vagyok, hogy Kaspersky úr zseniális ötletét mikor ültetik át a valóságba. Ő úgy gondolta az internet biztonságossá tételét, hogy minden felhasználónak kiadnak egy internetes "személyigazolványt", ami nélkül nem lehet belépni, így mindenki - IP-váltástól függetlenül - azonnal beazonosítható. Hogy hatékonyan lehessen fellépni a "cyber-bűnözők ellen", akiknél ugye mit sem számítanak a földrajzi határok, szerinte létre kell hozni egy cyber-világrendőrséget egy darab, egységes központtal és világszintű hatáskörrel. Egy egységes, világszintű erőszakszervezetet, amelynek vezetője tökéletesen kontrollálná nem csak a cyberbűnözők tevékenységét, de megfelelő technikai bázissal MINDEN információ áramlását. Diktátorok vágyálma, egységes világhatalom. De most is efelé haladunk, igaz még csak állami szinten. Világszerte gombamódra szaporodnak a térfigyelő kamerák, amelyek egyre többet tudnak. Amerikában és tőlünk nyugatra már mikrochip beültetés kezd elterjedni. AZ USA-ban széles médiahírverés kapott az a család, amely minden tagja beültette a bőre alá a mikrochipeket, amivel GPS-en követhető minden mozgásuk. A családanya büszkén jelentette, hogy végre biztonságban érzi magát a terroristákkal szemben és a fiát is nyugodtabban engedi ki az utcára, hiszen nem rabolhatják el. Idióta, fogalma sincs mit propagál.