Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Warfoki

Dátum: 2009.10.18. 11:36:04
Magam részéről a Harry Potter sorozatot néztem meg moziban szinte kizárólag eddig. (No, meg a Gyűrűk Urát.) A holywoodi produktumok jó része még a trailer idejére sem bír lekötni. Meg drága is. Inkább begépelem a keresett címet a Google blog keresőjébe; az első tíz találat között általában van letöltési link. Ha mégsem, még mindig ott a torrent. Persze, idő még lejön, de őszintén szólva nem vagyok egy filmfaló: heti maximum 1-2 filmet nézek meg, ennyit meg be tudok szerezni így. A látványvilág annyira nem érdekel, tehát azért nem megyek moziba. A szinkron meg csapnivaló, tehát azért sem, inkább letöltöm angolul, eredeti felirattal. Vagy ha nem angol nyelvű a eredeti, akkor angol felirattal és eredeti szinkronnal (ezt egyszerűbb találni, mint magyar feliratot, nekem meg mindegy). Szóval feltehetőleg nem én fogom megmenteni a mozikat...
És ha már itt tartunk, ez a 25%-os rendszer nem jó szerintem. A nehéz kérdések mind kiesnek, a könnyűek/egyértelműek maradnak. De így mi értelme a kvíznek? Inkább lenne a kvízkérdés mellett egy "hibás" gomb (mint mondjuk a Honfoglalóban) és lehessen jelenteni így, amelyik kérdés rossz, de valahogy mégis bekerült. A szándékosan félrejelzőket meg szankcionálni.
Dátum: 2009.10.13. 11:30:14
Ötös szintű karakteremmel nagyjából egy hete elakadtam a "Veszíts el egy portyázásból 100 LE-t!" küldetésnél. Direkt nem költök semmire (van nálam 2100 LE, a wiki szerint 1400 is elég lenne), erősebbeket támadok folyamatosan és még az egyes szintű alap buzogányt is visszavásároltam és felraktam. Így minden csatában 91-98 LE között bukok, de 100-t soha. Azon túl, hogy ez pokolian idegesítő, a nyert/vesztett LE és portya arányt sikerült a bányászbéka hátsó fele alá letornászni pár kilométerrel. Ha valakinek van konkrét tippje, annak örülnék...
20 év múlva? Rosszabb, mint most. Ennek ellenkezőjére semmi nem utal tapasztalatom szerint. Okok? Jórészt elmondták előttem, de azért (nem feltétlen fontossági sorrend):

1. A politikai elitre magam részéről a kutyámat sem bíznám rá, akár csak egy napra is. Nemhogy az ország sorsát évekre. Ellenben a szésőségek előretolása jóra még nem vezetett. Akkor viszont ki irányítson? Ha esetleg kialakulna egy új, nem szélsőséges elit (aminek esélye nagyjából a lottófőnremény megütésével egyenlő), az is alapjaiban korrumpálódna, mire ténylegesen hatalomra kerülne. Szimplán mert ilyen a rendszer. Erős háttértámogatás nélkül az ember hatalom közelébe sem jut. Azért meg tenni kell, például törvényekkel kedvezni a támogatónak. Vagy hasonlók.

2. Az elöregedés az egész fejlett világban probléma. Néhány évtizedig még az is marad: 2-3 évtizede még nem volt ritka a két-háromgyerekes család. Ők felnőnek és nyugdíjba vonulnak lassan majd, utánpótlás borzalmasan kevés => a mélypontja ennek a válságnak még odébb van. Csak még nyugaton egyelőre van miből finanszírozni (többé-kevésbé) ezt, addig Magyarország már most hitelből törleszti a korábbi hiteleit.

3. A cigány-magyar ellentét idestova fél évszázada egyre erősebb lett. Jelenleg olyan, mint egy puskaporos hordó: csak egy szikra kell, hogy robbanjon. Pesten van olyan utca, ahogy "cigány oldal" és "magyar oldal" van. Ha rossz oldalon mész, közel biztos, hogy megvernek/kirabolnak. A nyári sorozatgyilkosság tovább szította a kedélyeket. Jelenleg én akkor sem állnék meg egy cigányfaluban (vagy mennék be gyalog/biciklin), ha a lottó főnyereményét kínálnák cserébe. Félteném az életem. És ha ezt valamelyik médiában elmondanám én lennék a nagy rasszista. Pedig nem vagyok, és soha nem is voltam az.

De még így is: lesz idő, amikor erre az állapotra is vágyódva gondolnak vissza utódaink: a legoptimistább előrejelzések szerint 2100-ra Európa nagyobb része sivatag/félsivatag lesz, a Föld lakossága pedig úgy 900 millióra csökken a víz/élelemhiány és a területek lakhatatlanná válása miatt. Vagyis az emberiség nagyjából 90%-a kihal. Hacsak tíz éven belül nem lesz drasztikus változás (csökkenés) a környezetszennyezés terén. És nem lesz, erre a fejemet tenném. Mikós mondatát idézném: "A kórokozók semlegesítése, a gyógyítás fájdalommal, kényelmetlenséggel jár, és ezt a szervezet nem szívesen vállalja be. Persze amikor az orvos közli, hogy a halál mikor fog beállni, akkor szívesen levágatnánk akár a karunkat is, hogy életben maradjunk, de addig nem visz rá a lélek." Csakhogy akkor már késő lesz. Nagyon késő.

Ha a fentit így átgondolom, bizony átfut az agyamon: Érdemes gyereket nemzeni ebbe a világba? Tudom ez így most végtelenül pesszimistán hangzik, de általában a pesszimizmus jóval közelebb van a valósághoz, mint az optimizmus. Esetenként egyáltalán nincs különbség. Egyébként meg:

Welcome to a brand new world!
Dátum: 2009.10.08. 21:27:39
Nem a szövetség nem jelenik meg, hanem kiválasztás után a feltöltendő kép. Az alap kép azonnal megjelenik, ha kiválasztom, az általam feltöltendő nem.
Dátum: 2009.10.08. 21:01:01
Alapítani akarok egy szövetséget saját zászlóval. A képet kiválasztom, minden kritériumnak megfelel (méret és nagyság), mégsem jelenik meg. Hibaüzenetet nem kapok. Miért?