Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Warfoki

Dátum: 2009.12.04. 20:06:24
Melyik a Naprendszer legutolsó bolygója?
Szaturnusz
Neptunusz
Plútó*
?

Fejből írtam, szóval lehet, hogy nem pontos. Jó válasznak a Plútó volt beírva. A Plútó nem bolygó.
Dátum: 2009.12.03. 20:36:53
Ebben igazad van, de konkrét hadműveletek nem folytak ez idő alatt (legalábbis legjobb tudomásom szerint) a két ország között, ezért mondtam, hogy "papíron".
Dátum: 2009.12.03. 15:39:50
Idézet: T0m1k4 - 2009.12.03. 15:01:05
Mikor tört ki a napjainkban(2009) is tartó koreai háború?

He??????


Maga a kérdés nem rossz, nem hülyeség bár azt elismerem, hogy speciális. 1950 és 1953 volt a koreai háború (a déli részt az ENSZ - 90%-ban az USA - támogatta, az északit a sztálini Szovjetunió.). 1953-ban tűzszünetet kötöttek és ez a megállapodás van azóta is érvényben, mert békekötésre nem került sor azóta sem. Így papíron a Koreai háború mindmáig tart.
Dátum: 2009.12.01. 23:13:32
Melyik nem Vodka?
Finnlandia
Napoleon
Abszolut
Kalinka

Megint egy reklám...
Ha meglátsz egy fát, állj meg nézz fel, és nézd meg hogy rajta vagyok e, ha igen akkor gyere fel és irj nekem, hogy megtaláltál
Köszönet érte!!!

Hammi karakterleírása.

Én vagyok a protein a szárnyam is protein.

Proteinsólyom karakterleírása.
Dátum: 2009.12.01. 15:17:16
egyik 19 a másik egy hiján ...?
12
18
21
20

Helyesírás, meg egyébként is gagyi.
Dátum: 2009.12.01. 12:18:14
1 tonna annyi, mint ....?
10 kg
1000 dkg
1000 kg
10000 g

Azért ennyire nem kéne leadni sem a nehézségi szintet...
Dátum: 2009.12.01. 06:10:27
Ki Didier Drogba?
énekes
egy átlagos ember
egy elefántcsontparti focista(most chelsea)
házaló ügynök

1) Speciális.
2) Négyből két válasz idiótaság.
3) A jó válasz annyira túl van cifrázva, hogy egyértelművé teszi magát; a focista miért nem elég?
Dátum: 2009.11.29. 09:44:41
Nos nézd én nagyjából 6-7 éves korom óta olvasok mindenfélét szinte minden műfajban. Teszem azt a Galaxis útikalauz stoposoknak pont kimaradt. Ezek szerint akkor én most egy műveletlen tahó vagyok, aki életében nem látott könyvet. Hüpp-hüpp, ez valóban katasztrófa.
A fázisvezetékes kérdésről annyit, hogy miért lenne kötelező tudni hányféle vezeték fut a falakban és melyik milyen színű, mi az elnevezése? Ezek szerint mindenkinek tudni kéne házat tervezni (mert hát abban él), autója minden alkatrészét ismerni az utolsó csavarig (mert hát azzal jár valószínűleg), stb. Már csak az a kérdés, hogy mi fenének képeznek villanyszerelőket, építészeket, autószerelőket, stb., ha ez ennyire alapműveltség?

A hozzászólásod második részével egyetértek viszont. A Gyűrűk Ura és Harry Potter kérdésekből messze túl sok van (annak ellenére, hogy mindkettőt kedvelem), simán fel lehet venni a tiltott szavak listájára őket a kvíznél. Az ilyen együtteses, "celebes" kérdések meg kiszemetelendők. Többek között pont erre van ez a topik. De azt áruld már mit segít az, ha ilyen cinikus hangnem elkezded leugatni a másikat, akivel nem értesz egyet? (Tipikus hozzáállás manapság sajnos... )
Ezüst Sárkányok szövetség-leírása (inkább csak a humoros/cinikus kategória):
Üdvözletem!

Ez egy szövetség néven működő átjáróház, ha vagy olyn elvetemült hogy belépsz ide akkor garantáltan ráb****l! Itt nincs semmi. A semmi az semmi! Nincs fórum, nincs adó, és mindig lesz egy két hülye aki építget, és lesz aki ezt ugy köszöni meg hogy köszönés nélkül és egy hét távollét után kilép. Itt nincsenek szép remények, a háború az csak van. De amúgy tök jó ...... lett volna, csak nem tudom mit rontottam el. Vagy hol és mivel. Probáljátok meg, én mindenkit várok addig amíg itt vagyok.
Siessetek, mert nem sokáig lesz még ilyen szar lehetőségetek!
Dátum: 2009.11.28. 20:01:59
Felvidék területe ma melyik országhoz tartozik?
Szlovákia
Jugoszlávia
Ausztria
Románia

Ha mai országokról beszélünk, akkor mit keres ott Jugoszlávia?

Melyik nem tartozik az ízek csoportjába?
savanyú
kerek
édes
sós

Ne ezt azért már ne...

Melyik hónap NEM tavasszal van?
március
február
április
május



Megpróbáltam egy kvízolimpiát. Miután az első két kérdést eltoltam, egyértelmű volt, hogy nyerni úgysem fogok, elkezdtem hülye kérdéseket másolni. Nos, bőven volt mit, íme a termés:

Melyik nem retriever?
Golden retriever
Chesapeake-öböli retriever
Göndör szőrű retriever
Beagle

Speciális lenne, de í válaszokkal együtt inkább a túl könnyű kategória lesz, lényegében megválaszolja magát.

Augusztus 20-án milyen látványosságban lehet részünk?
Kenyérszeletelés
Léghajóbemutató
Metróverseny
Tüzijáték
Van egy elgépelés is, de az a legkisebb gond: az idióta válaszok derékba törik az egészet.

Melyik NEM az Omega együttes dala?
Fekete pillangó
Legyetek jók, ha tudtok
Gyöngyhajú lány
A Föld árnyékos oldalán

Imásom az Omegát, csuklóból tudtam a választ. De akkor is speciális, mint gyakorlatilag minden ilyen típusú kérdés szerintem.

Mi a jellegzetessége a csupasz turkáló vakondpatkánynak?
szép a szőre
szabályosak a fogai
szereti a napfényt
saválló a bőre

Érdektelen, speciális.

Hányan kísérték a merénylet idején Sissy császárnét?
két testőr és két szolgáló
három titkosrendőr volt a nyomában
egyedül sétált
csak az udvarhölgye

Miért nem mindjárt az a kérdés, hogy mikor ment el utoljára WC-re?

Milyen sóból áll a fiziológiás sóoldat (fiz-só)?
NaCl (konyhasó, kősó)
NaHCO3 (szódabikarbóna)
Na2CO3 (sziksó, szóda)
Na2SO4 (glaubersó)

A micsoda áll milyen sóból?

Ki írta a Halak a hálóban című verset?
Pilinszky János
Kosztolányi Dezső
Radnóti Miklós
József Attila

Speciális.

Milyen lény van a Végzetúrban ?
Mekka
Makki
Miki
Mokku

Mivel a négy közül egyedül a mokkunak nincs jelentése, ezért kitalálható, de akkor is spec: mi van ha valaki még nem találkozott ilyen lénnyel? (Vagy nem jegyezte meg a nevét a rengeteg másik közt...)

Ki volt Báthory Erzsébet apja?
Báthory Ferenc
Báthory István
Báthory György
Báthory Gábor

Speciális szerintem.

Mi a szakmája egy tűzszerésznek?
pitomániás
pirotechnikus
pirologista
pirogenetikus

Egyrészt talán piromániás lenne az első válasz, másrészt szvsz spec.

Hogy nevezik a japán rajzfilmeket?
tamagochi
anime
manga
hentai

A kérdés itt lemaradt a vágólaról, így fejből ment, lehet, hogy nem teljesen pontos. Belekötnék: a hentai is rajzfilm.

Az alábbiak közül melyik cég NEM gyárt tévét?
Samsung
LG
OMO
Thomson

Reklám.

Vadászat alatt futottam bele:
Milyen időközönként jelenik meg a National Geographic című újság?
hetente
havonta
naponta
évente

Reklám.
Dátum: 2009.11.27. 21:29:01
Mettől meddig uralkodott I. István király?
997-től 1038-ig *
1001-től 1039-ig
1000-től 1038-ig
975-től 1025-ig

Megtévesztő kérdés: mint király 1000-1038-ig (haláláig uralkodott). (Bár a koronázás időpontja vitatott: lehet, hogy 1001 legelején volt.) Ha fejedelemként töltött 3 évét figyelembe vesszük, akkor uralkodott 997-től 1038-ig.
Dátum: 2009.11.27. 17:06:13
Melyik üdítőital nem szénsavas?
Cappy
7UP
Márka
Fanta

Nyilvánvaló reklám...
Dátum: 2009.11.27. 13:59:05
Szerintem meg joggal spec. 8 évvel ezelőtt ki lett a legjobb kézilabdázó, ez marhára nem alapműveltség, akkor sem, ha magyar az illető. Ennyi erővel megkérdezhető bármely sportágban, hogy ki lett a legjobb tíz évere visszamenőleg. PL.: fel tudod sorolni tíz évre visszamenőleg az asztalitenisz, úszás, futás, stb világbajnokát/legjobbjait? Kötve hiszem. Ilyen alapon a legjobb kézilabdázó sem alapműveltség. Te (és aki érdeklődik a sportág iránt) lehet, hogy tudod, más nem hiszem. Pont ezért speciális.

Mi a neve Ákos első albumának?
Karcolatok
Indiántánc
Még közelebb
Hűség

Speciális.
Dátum: 2009.11.27. 06:17:41
Nem vagyok kérdésértékelő, de:

1) Speciális.Nem mindenki jogász vagy sportlövész.
2) Tagadó válaszlehetőség is lehet kizáró indok.

Melyik együttes száma az Álomarcú lány?
LGT
Edda
Bikini
Omega

Az ilyen "Melyik együttes száma... ?" Jellegű idiótaságokat miért nem lehet már elfelejteni? Kivétel nélkül spec az összes gyakorlatilag (szvsz legalábbis)...

Maximum hány vezért tudsz úgy elhelyezni egy sakktáblán, hogy egyik se legyen ütésben?
8
5
3
7

Megint spec. Én tudok sakkozni (nem jól, de a szabályokat ismerem), de tudja a fene fejből.
Dátum: 2009.11.26. 19:03:05
Mi volt az a döntő tényező, mellyel Károly Róbert győzni tudott Rozgonynál?
Az oligarchák seregét oldalba támadta a meglepetésszerűen felbukkanó kassai és szepesi csapattest
Felcserélte hadijelvénéyt öccsével, hogy ellenfelét megzavarja
A királyi gyalogság vitézül állta az Abák és Csákok nehézlovas rohamát
Az Abák kettéosztott serege nem tudott összhangban működni a nagy köd miatt

Én szeretem a történelmet, de ez még nekem is marhára speciális volt. Azokon kívül akik épp ezt tanulják egyetemen/gimnáziumban, vagy épp ez a szakterületük történészként, ki a fene tudja erre a választ?
Dátum: 2009.11.24. 23:45:40
Dehogy nincs! Tanulsz belőle. Meg amiről lövésem sincs, annál inkább utánanézek, mint hogy 1:4 eséllyel tippeljek...
Cosa Nostra klán leírása:

A KLÁN TAGJAI HŰSÉGESEK EGYMÁSHOZ!
OLYAN EMBEREK ŐK, AKIK KÉPESEK ÉS MERNEK IS
SZEMBEÚSZNI AZ ÁRRAL!
MEGVETIK A DEMAGÓG KISKIRÁLYOKAT,A SPICLIKET ÉS A MULTISOKAT!VAN EGY PÁR ILYEN CSIRA,AKI VERI MAGÁT A STATJAIVAL,AMI MEGLEPŐ A SZINTJÉHEZ KÉPEST!!!
SZÁMUNKRA A BECSÜLET, A BARÁTSÁG, A SZÓRAKOZÁS,
VALAMINT A HARC DICSŐSÉGE A LEGFONTOSABB!

"BECSÜLETÜNK AZ EGYMÁS IRÁNTI HŰSÉG!"

NEM KERESSÜK A BAJT, DE NEM IS HÁTRÁLUNK MEG!
HA KÓSTOLGATSZ, MEGISMERED A VENDETTÁT!
A KLÁN KIÁLL MINDEN TAGJÁÉRT ÉS A SZÖVETSÉGESEIÉRT!

Először is BERAGADT A CAPS LOCK ÉS EZ BAROMI IDEGESÍTŐ TUD LENNI! Másodszor nem értem mire jók ezek az üres fenyegetések a leírás végén. (jelenleg csak magáért állhat ki... )

Férfi karakterleírása:
dominikanevemszia
Dátum: 2009.11.24. 16:03:35
Melyik várnak nincsen fala?
lekvár
gyulai
egri
diósgyőri

Idióta kérdés.

Melyik típust gyártja a Toyota?
X6
Corsa
Supra
Corvette

Reklám.
Dátum: 2009.11.23. 21:02:20
Melyik nem FORD típus?
Fusion
Frontera
Focus
Fiesta

Reklám. (Nem kötekedésből, de amikor ezer ilyen kérdés volt már, akkor hogy mennek át újabb és újabb, teljesen egyértelműen reklám-kérdések? )