Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Atreus

Dátum: 2008.10.21. 16:37:32
Idézet: bonca - 2008.10.21. 16:32:37
Idézet: Aisling - 2008.10.21. 16:16:58
Én úgy emlékszem volt 2 hülye fa bábu, talán cseh bábfilm lehetett, nem abból volt az egyik Radek? A másik meg talán Kurbinyek vagy mi. De ez nem 100%


Azok Spejbl bácsi és Hurvinek voltak.
Viszont a Rumcájsz társszerzője egy bizonyos Radek Pilar.


Minden tiszteletem a Tied!
Ilyen infókat mellényzsebből elővenni
Dátum: 2008.10.21. 16:34:07
Az ő nevükre nem emlékszem, de ha fa bábu, akkor a kérdésre nem jó válasz, mert rajzfilmről van szó
Dátum: 2008.10.21. 15:55:49
Idézet: andrej - 2008.10.21. 15:30:04
Néhány mai "érdekes" kérdés:

Melyikük a rajzfilm főszereplő?
Radek
Krtek
Lida
Zdenka
Tényleg melyik és milyen mesében szerepelt?



Szerintem Krtek ... Ő a Kisvakond
Dátum: 2008.10.20. 23:41:25
Az előbb futottam bele:

Ki volt Attila hun király apja?
Géza
Álmos
Árpád
Bendegúz

Na most őszintén bevallom, hogy nem tudtam biztosra, de azért tippem volt, hogy nem Géza, Álmos sem Árpád. Úgyhogy megkérdeztem Wikit, Attila (hun uralkodó) szócikkre keresve, és ott bejzony egy szóval sem említik Bendegúzt. Itt egy kicsit összezavarodtam, úgyhogy rákerestem az Attila apja kifejezésre, és ismét Wiki segített, de már Bendegúz (hun uralkodó) címszóval ezt adta ki:

Bendegúz a mondák szerint Attila hun uralkodó mondabeli apja. A korabeli forrásokban Attila apja ugyanakkor Mundzuk néven szerepel. Egyes kutatók feltételezései szerint Balambér (Balamir) hun nagyfejedelem neve "magyarosodott "Bendegúzra"

A kérdés már nem értékelhető, amúgy különben jó, és érdekes, csak lehet hogy pontosításra szorul.
Dátum: 2008.10.20. 02:13:56
OFF

Idézet: Khetty - 2008.10.19. 21:38:32
Mit "termesztenek" a Dűnén?
Fűszert
Zöldséget
Szőlőt
Nem meghatározható

Olvasni kellene ezt a Dűnét, mert annyi kérdést kapok róla


Nahát, én meg olvastam az összes eddig megjelent Dűne kötetet + azokat is amit nem Frank Herbert írt, és még egy Dűnés kérdéssel sem találkoztam

Byzonhoz csatlakozom, tényleg érdemes elolvasni.

ON
Dátum: 2008.10.19. 18:20:02
Idézet: Icelady64 - 2008.10.19. 18:01:44
Tudja esetleg valaki, hogy:

"Milyen betegségben szenvedett Nagy Lajos?"

Eldobom az agyam, és esetleg azt, hogy Kis Péter????, vagy Szabó.............

Kilyukadt a szűrő???


Ha a kérdésfeltevő I. (Nagy) Lajosra gondolt, akkor állítólag hosszantartó lepra betegségben hunyt el ..
Ha meg nem rá, akkor passz ..
A szomszéd Nagy Lajosnak isiásza van
Dátum: 2008.10.19. 00:37:52
Mi a nitrogén vegyjele?
n
nt
ni
nr

na, megint nemecsek ernő ....
Dátum: 2008.10.19. 00:03:35
Idézet: Necronis - 2008.10.18. 23:57:52
Egyébként jogos, de:
Fejér megyei (helyesen)


Arghh...Igazad van késő van
Dátum: 2008.10.18. 23:55:42
Már pont örömködtem, hogy nem találnak meg az "okos" kérdések , korai volt az örömöm:

Anygyal bőrben minden kicsit.....?
más
vad
izgalmas


Sok az y

Akik nehezményezik a nehéz kérdéseket, azoknak itt van két gyöngyszem:

Milyen játékkal játszol most?
Végzetúr
Battleknight
Hódító
Bitefight

Mennyi 1+1+2+2+3=(9)?
0 0 0 0 0 0
9 (ami a helyes válasz)
5 millió
majd egyszer

Hogy hívják a need for speed új megjelent részét?
nincs ilyen
underground
most wanted
pro street

Ezzel több gond is van, pont egy hasonló kérdés során kutattam fel, hogy a Need For Speed legújabb része az Undercover (igaz majd csak novemberben kerül a polcokra). A felsorolt 3 semmiképpen nem tekinthető újnak. Na meg bizonyára a játékok árulók, nem érdemlik meg a nagybetűt.
Meg különben is speciális kérdés

Ha már speciális kérdéseknél vagyunk:

Melyik nem Fejér Megyei falu az alábbiak közül?
Kisláng
Soponya
Hantos
Ozora

Muszáj volt? és: fejér megyei ...
Dátum: 2008.10.18. 18:13:43
Ejj, micsoda parázs vitából maradtam ki
Azért örülök, hogy lenyugodtak a kedélyek..

Szerintem ez a kérdés túl speciális:

Melyik évben indult útjára a Gamestar magazin?
1997
1999*
2000
1998
Dátum: 2008.10.18. 00:23:11
Milyen színű Mátyás király fehér lova?
Fehér
Barna
Tarka
Fekete

-höhö- ingyen +10% LE, és nem beugratós
Dátum: 2008.10.17. 23:47:27
Köszönöm a megerősítést
Dátum: 2008.10.17. 23:07:17
Idézet: Atreus - 2008.10.17. 13:38:29
Az előbb kaptam egy kérdést amit jónak ítéltem, de most kétségeim támadtak. Ha jól emlékszem ez volt:
Ki nem volt Keresztapa:
Marlon Brando
Al Pacino
Robert De Niro
Andy Garcia

A kérdező Robert De Nirot jelölte helyes válasznak.. Én sajnos már régen láttam a filmet, de ha jól emlékszem Robert De Niro volt keresztapa...
Vagy csak félreértettem a kérdést? Örülnék, ha valaki Keresztapa szakértő felvilágosítana


Ehhez senkinek nincs hozzászólni valója? pedig tényleg érdekel...lehet hogy összeszedem magam, megveszem és leülök és megnézem ..
Dátum: 2008.10.17. 18:55:18
jjjaaajjj, nee mááár ..Kun Béla ...*hüpp*
mármint a kontextus ...
Dátum: 2008.10.17. 16:18:31
Idézet: Hatsepsut - 2008.10.17. 15:47:24
Nem az a gond, hogy guglizni kell, hanem az, ha olyasmit kell keresgélni, ami a kutyát sem érdekli.
Szerintem.
Pl. engem nem nagyon izgat a foci (bocs, hogy éppen ezzel jövök), de azért az ismertebb játékosok, csapatok nevét hallottam, és tisztelem az eredményeiket. Ugyanakkor nem látom be, hogy olyan eredményeket, amelyeket még a rendszeres nézők sem tudnak fejből (mondjuk két év múlva) miért kellene kikeresni.
Én sem írok kérdéseket Bliss vagy Ranganathan osztályozási rendszeréről, pedig mindkettőt jól ismerem.


Az a baj, hogy Te, meg még egy jó páran ezt belátjuk. Van annyi un. józan paraszti eszünk, hogy ne tegyünk fel olyan kérdéseket, amik nagy valószínűséggel csak egy igen szűk réteget érdekelnek. Legyen az oka akár életkor, érdeklődési kör, iskolai végzettség, vagy akármi más. Sajnos szerintem "Pistike" bele sem gondol hogy az ő évfolyamán kívül mások is játszanak itt, akik mondjuk kétszer, esetleg háromszor olyan idősek mint ő.

(apropó: nincs véletlenül statisztikátok a felhasználók kor szerinti megoszlásáról? )
Dátum: 2008.10.17. 16:01:59
Idézet: Craslorg - 2008.10.17. 15:56:05
Idézet: Icelady64 - 2008.10.17. 15:08:46
Hogy hívják Brice Willis exfeleségét?

Tudja valaki?

Annyit legalább kellene, hogy ha leírok valamit olvassam át!!!!!


Demi Moore


Nem mondjuk, pl. Demi Miire? Ha már Bruce Willisből Brice Willis lett?
Dátum: 2008.10.17. 14:29:05
Na, azért a torrentezés nem feltétlenül lopkodás és illegális tevékenység, de az sem jelenthető ki kategorikusan, hogy csak 100% legális anyagokat lehet letölteni.
Maga a kérdés valóban nem ide tartozik...túl speciális.
Dátum: 2008.10.17. 13:38:29
Az előbb kaptam egy kérdést amit jónak ítéltem, de most kétségeim támadtak. Ha jól emlékszem ez volt:
Ki nem volt Keresztapa:
Marlon Brando
Al Pacino
Robert De Niro
Andy Garcia

A kérdező Robert De Nirot jelölte helyes válasznak.. Én sajnos már régen láttam a filmet, de ha jól emlékszem Robert De Niro volt keresztapa...
Vagy csak félreértettem a kérdést? Örülnék, ha valaki Keresztapa szakértő felvilágosítana
Dátum: 2008.10.17. 13:11:45
Idézet: Craslorg - 2008.10.17. 13:00:01
Idézet: Hatsepsut - 2008.10.17. 12:46:20
Herbal!

Azért ne legyél ilyen radikális, mert akkor letiltódnak a jó értékelők.
Legyenek ezek csak rossz kérdések.
Ne aggódj, a meik, mejik, mijen, mien "szavakat" (az ilyen, olyan rossz változata túl gyakran szerepel más szavakban, nem tudok rákeresni, ezek miatt szóljatok) minden nap szűröm, és a kérdéseket, amelyekben szerepelnek, törlöm, akár kipontozódtak, akár nem. Nagyon-nagyon ritkán fordul elő, hogy annyira jónak találjak egy kérdést, hogy maradandónak ítélve kijavítsam.


Nem baj az, ha radikális. Szerintem egy kérdés feltevésénél legyen annyi ideje az írónak, hogy átnézi. Lehet benne elütés, de azért "ne má azé, ho meik a rosz közüle..."


Teljesen igazad van Craslorg! Természetesen Hatsepsut, Neked is. Te ismered a technikai hátterét a kvíznek.
Én csak attól félek, hogy sok kérdésírónak hiába adnánk a világ összes idejét, akkor sem jönne rá, hogy mi a baj azzal a szöveggel amit begépelt.
De adja Isten, hogy ne nekem legyen igazam, és amit mi itt nap mint nap tapasztalunk az a rohanásnak tudható be, és nem másnak...
Dátum: 2008.10.17. 11:31:20
Idézet: Mogorva - 2008.10.17. 06:51:35
Ki a férje madonnának?
Sting
Antonio Banderas
Gay Ritchie
Tom Cruise

Madonna áruló, a zajló válás pedig nyilvánvalóan férje szexuális orientációja miatt indult.



Hö-hö , zseniális vagy Mogorva , nekem is csak másodjára tűnt fel, hogy miért áruló Madonna

Seftes kedvéért:
madonna -- nemecsek ernő
gay = meleg (szexuális orientációt tekintve)

Madonna férje, akivel most éppen azt fontolgatják hogy elválnak (ha hihetünk a bulvárlapoknak) Guy Ritchie