Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Let.

Üdv!

Engem annyira meglepett ez a mindenre-licitálok dolog, hogy oda is mentem Miklóshoz rákérdezni.
Főleg mivel egyre emelkedő értékeket mondott be, a végén csak simán odavágta a jóval ezer feletti összeget majd nevetve elsétált. De lehet hogy csak azért mert az összes dukátját feltette és így sem volt elég...

Velem az is előfordult, hogy Miklós mondta a mellettem licitálónak mikor elbizonytalanodott, hogy "Nincs neki több, licitálj!". S valóban nem volt. <nevet>

Szerintem annyi kellene hogy a licitben résztvevő végső páros dukátjait közben leellenőrizzék a brahi licitálást elkerülendő.



Let
Dátum: 2010.11.24. 18:13:34
Üdv!

Nem haragszom, de nem értem a hozzászólásodat, én is ezt írtam csak tapasztalataim alapján vezettem le hátha valakinek példa nélkül kétséges még a dolog.

Előző hozzászólásomból egy részlet:
Elfelejtettem ide biggyeszteni hogy ez alapján is igen, tényleg hat a csataarány a lélekszívásra.



Let
Dátum: 2010.11.23. 14:45:47
Üdv!

Ma beszéltem egy "hivatásos" versenyzővel.
Az is a probléma része hogy 3 azonos lapot lehet betenni, így a HKK játékosok szeretnének mindegyikből legalább hármat. Eddig a találkozóra tervezett két nagyobb eladás visszamondásáról tudok.
A humora a dolognak pedig az hogy ez a ismerősöm meséli hogy egymást fűtik a HKK játékosok az itteni hozzászólásokat olvasva. <félmosoly> Mivel is? Hogy első körben 2500-4000 forint között szeretnék adni darabját a kódnak, mintegy aki-akarja-vegye-meg-ennyiért alapon.
Szerintem is türelmesnek kell lenni, esetleg kapcsolatokat építeni azoknak akik szeretnének kódokat, hagyni hogy "lefusson a láz".


Let
Dátum: 2010.11.23. 12:10:25
Tiszteletem!

Tehát ha többen összeálltok és vesztek egy dobozzal, akkor mindenkinek tuti meglesz a kódja.


Feltételezve hogy egy doboz ára 20 ezer forint és 4 kódot nem tud négynél több ember felhasználni így ez fejenként 5000 forint lenne. <mosoly>
Gondolom belátható hogy ez nem túl gazdaságos. Főleg tekintettel arra hogy a bontott paklik ára rettentő alacsony, gondolom ezzel te is tisztában vagy.

Illetve az ördög ügyvédjét idézve:
-Üzletről beszélünk?
-Mint mindig!

Tehát szerintem ha üzletet akartok csinálni nem hiszem hogy más lenne őskőért elérhetővé tenni a kódot mint a jelenlegi formában árusítani. Illetve az hogy őskősítetek is csak egy üzleti fogás hogy ne kelljen a "X forintot kiadok egy gyorsításért, tárgyért" feliratot látni.
Összegezve egyik olyan mint a másik (nem számítva hogy a második -a közvetlen vásárlás- a vásárlónak gazdaságosabb és kényelmesebb) és ha elérhetővé tennétek csak nyernétek vele ti is és mi is.


Let


Edit: Az általad említett második pontban foglalt lehetőség kapcsolatokon múlik illetve szerintem tagadhatatlan hogy nem mindenki tud majd így kódhoz jutni, azaz általánosan nem kezeli a problémát. A harmadik lehetőség pedig egy újabb kapcsolt árus megoldás, a már említett problémákkal.
Dátum: 2010.11.21. 11:42:12
Tiszteletem!

Végeztem egy kis kutatást és energia hasznosításos csatáimnál megnéztem hogyan arányul az LE szívás a sebzéshez.

Releváns adatok:

Célpont győzelmei és vereségei: 332/441
Aránya ~ 0,7885

Le szívásom 40%

Példa az LE szívásra:

291 pontnyit sebeztél. Kritikus sebzés! Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+92 lélekenergia)

92/291 = 0,3161

Azaz 31,61%-át szívtam el a sebzésemnek.

0,3161/0,7885 (elszívott arány visszaosztva a csataaránnyal) pedig megközelítőleg 0,4 ("valós" Le szívás) azaz megvan a 40%

Nem lehet az sem az ok hogy nem volt nála elég LE mivel a következő sikeres közelharci támadások során is ugyanez az arány volt.
A csata végén pedig az EH is működött. Eredmény (egyébként 6 szintre ütöttem le):
Te nyerted a csatát, jutalmad 430 (+565) lélekenergia és 6 TP!

Elfelejtettem ide biggyeszteni hogy ez alapján is igen, tényleg hat a csataarány a lélekszívásra.

Let
Dátum: 2010.11.18. 12:00:56
Üdv!

Szerintem valamit elnézhettél mert emlékeim szerint v3-on
Ericath, az elragadó - azaz a fejlődés arany övéért induló csapat
rendelkezett lezárás előtt a legnagyobb csapaterősséggel.

Ha valaki más megerősíti hogy esetleg az utolsó néhány órában megfordult volna a helyzet, jelezze.


Let
Dátum: 2010.11.18. 10:43:10
Üdv!

Bele lehetne kalkulálnod hogy v3-on akik korábban nyertek azok most nem szállhattak síkra megint a fejlődés övéért. Mivel az ő handicapjük nagyobb ezért a másik három csapathoz csatlakozva azok arányát rontják.
Illetve érdemes azon is elgondolkozni hogy sok szempontból még mindig a legerősebb tárgy az öv, kénytelenek azok akik korábban nem arra mentek rá most ide csatlakozni ha nem szeretnének egy évig 3% tulajdonságfejlesztés előnyt adni a másiknak.

Az is a témához tartozik hogy ha visszagondolsz, csapaterősségben is a fejlődés öves csapat vezetett. Szerintem amit írtál annak a nyilvánvaló irónia ellenére van alapja, mivel
a csapaterősség a tagok erősségének átlaga. A tagok erősségét CSP és PP mennyisége, regenerációja és az esetleges hendikep szorzója határozza meg.

Illetve azzal is számolnod kell hogy nagyobb csapat létszám a csapat ellen dolgozik, kisebb pedig némileg erősíti azt. Természetesen mivel a lehetséges találatok mennyisége nagyobb a nagyobb csapatnál így ez nem jut akkora szerephez, mégis, ott van a már említett csapaterősség is.
A jelenlegi játékban szerintem jelentős tényező hogy már ismertük a versengést. Sőt, nagyobb szerepe van annak is ki áldoz a játékra.


Let
Dátum: 2010.11.11. 14:09:47
Üdv!

Van akinek pedig az nyilvánvaló, hogy adott alacsonyabb szinten a bevétel is kisebb. Az arányok ("bevétel"/"költség") a karakterfejlesztéstől függnek, ebben nehéz általánosítani.
A nevet javítottam.


Let
Dátum: 2010.11.11. 14:00:57
Üdv!

Seligen
Idézet: Miklós - 2010.11.10. 11:41:24

10.) Berakunk egy új szakértelmet a játékba, a térképkeresést. Ezt már 4. szinttől, 1-es tanulással lehet fejleszteni. Ha a vadászat/portyázás során a térképtalálás szakértelmed >= a szinted/3, akkor a térképtalálás alap esélye 1%-kal megnő (de ez a szakértelem nem tudatturbózható, és nem drágítja a többi szakértelem költségét).


Adzsi76, korábban kaland szakértelmekhez volt kötve, az is kiemelt egy réteget. Illetve a felvetésedhez hasonló az is hogy miért van előnyben adott eseményeken az aki több CSP-t, PP-t, Le-t tárolt. Nem tudom hogy ezen érdemes-e elmélkedni...
Azért is mondom ezt mert az már taktikai elem hogy megéri-e a szakértelemre költeni, vagy 0 befektetéssel kell csatlakozni az erősebbnek (legerősebbnek) látszó csapathoz (amennyiben van rá lehetőség). Van-e értelme "áldozni" és mennyit (őskő vagy szaki, esetleg mindkettő) szerintem ezt kell mindenkinek eldöntenie amellett hogy az erősebb csapathoz csatlakozik vagy bónusz szerint választ.


Let
Dátum: 2010.11.11. 13:35:12
Üdv!

Viskos egy kicsit előbb kifejtette amit írni akartam.
Ha 3%-al számolok is akkor is jelentősen nehezebben térül meg egy szintnyi szakértelem mint egy szint/2.
Egyszerűen nem éri meg jelentkezni 1.000.000 Le-ért ami több mint 30M pl. specializált tulajdonságra költött LE után térül meg...
Szerintem mindenki érdeke hogy rendszeresen előbukkanó eseményeknél -főleg a handicap tükrében- a nyereménye személyre szabottan megérje.

Az meg hogy valaki kifejleszti-e a verseny miatt vagy nem még mindig nem előre kiszámítható. Többen vesznek részt a versenyben mint amennyien fórumot olvasnak, komolyan veszik a versenyt. Biztos vagyok benne hogy sokan lesznek akik nem költenek őskövet a relikviára mert csak mókából játszanak, esetleg csak prémiumra költenek. Főleg mivel nincs jelentkezési korlát....

Azt mondjuk nem ártana tudni mennyire kell a csapatátlaghoz képest kitörni ha a találati esély semmivel nem növelhető másokhoz képest szignifikánsan. Illetve ha jól emlékszem Darah kérdezte, hogy nyilvános lesz-e az átlag, ez is érdekes lehet.

Let
Dátum: 2010.11.11. 12:25:05
Üdv Panna!

Most hogy szóltál és látom Kocos tiltakozik a szint/2 ellen és nem félreértette én nem értem miért a maga ellensége.... Elég aránytalan költség egy szintnyi szakértelem hogy használhassuk pl. vadászat közben a turbót.


Let
Dátum: 2010.11.11. 12:16:20
Tiszteletem!

Mivel úgy látom hogy Craslorg és Morze is máshogy értelmezi és én is, meg szeretném kérdezni hogy akkor az utolsó hozzászólás alapján arra lett módosítva
1. elég szint/2 a működéshez és
2. nem lehet tudatturbózni?


Let
Dátum: 2010.11.10. 00:51:29
Üdv!

Nézd, ha azzal a fordulattal élek hogy "nevezzetek romantikusnak" aztán te azt mondod hogy buzis az nem tudom mennyire nem minősítés. Gondolom elengedhetetlenül szükséges plánum előtt ilyen kijelentéseket tenned. Annak tükrében amit írsz egyébként korábban is arra gondoltam hogy nem értem miért zavar hogy én is megértem amit ő írt. Biztos van egy világ ahol az arctalan cinizmus és személyeskedő megjegyzések emelik az ember fényét.


Más. Nagyjából egyébként kint vannak a lapok az asztalon úgyhogy kíváncsi leszek hogy alakul a nerf. Kérdésem az hogy mi lesz akkor az Aukcióval?


Let
Dátum: 2010.11.10. 00:16:36
Üdv!

Már látom ma olyan nap van, hogy repkednek az ilyen hozzászólások. Reggelre nem tudom mi leszek.
Találkozón kezet rázhatunk, meglátod milyen vagyok. 4 gyerekes apa akinek számít ha a másik szarul érzi magát. Az egy dolog hogy nehéz átadni mire is gondolok.

Gondolom szerinted sem azért írja hogy hajszálnyira van a törléstől mert annyira tetszik neki ami történik? Fel nem foghatom hogy miért nem lehet megérteni és/vagy átérezni a másik helyzetét. Könnyű mások reményeit szétzúzni vagy cinikusnak lenni a monitor mögül.

Jeriko végkövetkeztetésekor pedig annak örülök hogy azért egyrészt igenis van vita a dolog körül és nem nekem kell meghozni a döntést.


Let
Dátum: 2010.11.09. 23:59:14
Üdv Dozer!

Bár ez csak részletkérdés, de Alvariel során láthattad mennyi küldetést teljesített Büyük egy nap és ez a 7 távol van az igazságtól.



Let
Dátum: 2010.11.09. 23:55:10
Üdv!

Nevezzetek romantikusnak de bánt hogy Darksol csalódott.
Kis közösség vagyunk, nagyjából szegről-végről mindenki ismer mindenkit. Sosem jó ha vannak egy változásnak vesztesei.

A régóta birtoklók által összegyűjtött CSP-hez igazítani az inspirátor által adható csp-ket azért lehet problémás mert rengeteget gyűjtöttek.
Ha kivesszük akkor valóban ott marad az előny. Igaz, kevés karakternél de majdnem mind jelentős a környékén.

Gyakorlatilag az inspirátor növeli a valós játékidőt, olyan mintha korábban kezdett volna el játszani valaki. Jogosan merül fel hogy valaki aki mindent megtett hogy eljusson oda ahol van, most miért kell hogy vetélkedjen egy kivételes "időhajlító" relikkel?
Nem tudom van-e olyan megoldás amivel az összes játékos elégedett mégis az inspirátor probléma eltűnik. Gyakorlatilag abban sincs egyetértés ki kell-e venni vagy nem, kell-e kárpótlás a használóknak vagy nem, mi lesz azokkal akik a megszerzésére készültek....


Let
Dátum: 2010.11.09. 22:49:22
Tiszteletem!

Egyrészt nem gondolom hogy minden úgy történne ahogy én szeretném.
Annak ellenére hogy előre tudtam, vesztese leszek a láthatatlanság nerfnek, elfogadtam. A kivitelezésével nem értek egyet.

Senki sem mondta hogy ne adj hangot a véleményednek, szerintem ezzel nincs is baj. Meglepőnek tartom viszont hogy olyanok akiket lényegében nem érint negatívan a nerf, felháborodotton reagálnak. Nem értem az okát, de szeretném megérteni...

Nem ismerek még egy olyan játékot ahol ennyire fel vannak vezetve a változtatások, patchek. Lényegében egy mag van eldöntve, hogy változtatni kell. A formája még nem eldöntött. Itt a lehetőség szerintem hogy mindenki eldöntse tud-e tippeket adni egy elfogadható megoldásra.

Egyébként közben Sookie hozzászólását olvasva az jutott eszembe, hogy sosem tagadtam hogy van ami nem tetszik. Ilyenkor próbáltam érvelni (a magam korlátai közt) és próbáltam úgy hozzáállni hogy vita legyen ne menjen el rossz irányba. Sajnos erre is volt példa. Kitartok amellett hogy higgadtan kell a dolgokról beszélgetni, azt az eszközt kell használnunk ami adott. Kérdés és kérés. Nem hiszem hogy én mást használtam...
Még mindig meglep az ilyen hangnem egyébként.


Let
Dátum: 2010.11.09. 22:23:22
Tiszteletem Mindenki!

Szerintem be kell látni hogy mennyire kellemetlen lehet ez a játékvezetésnek, személy szerint Miklósnak.
Nem hiszem hogy bármelyik játékos cserélne vele ebben a helyzetben.

Kérlek vegyétek figyelembe azt is, hogy a játék megalkotója személyesen jön ide megbeszélni hogy mi a gond, mi lehet a megoldás. Szerintem ennek van jelentősége.

Birka ötlete szerintem jó. Jönnek új relikviák is, illetve nem hiszem hogy a meglevők közt nincsenek nagyon használhatóak.
Ki kell kérni azoknak a véleményét akik most birtokolják.
Nem tudom mit lehetne azokkal kezdeni akik most jönnek az inspirátorért a találkozóra, de szerintem lenne értelme ezen is ötletelni.

Az pedig hogy a játék megalkotóján számon kérjük hogy moderál-e valamit, abszurd. Szvsz egyrészt valóban példás hogy mennyire szoros a kapcsolat a játékvezetés és a játékosok közt, másrészt pedig nem hiszem hogy ez egy megoldhatatlan kérdés lenne.


Let
Idézet: Let. - 2010.11.09. 18:14:36
Korábban is felmerült hogy bővítve lesz az AH, illetve volt szó a második és harmadik világ licitjeinek gyorsításáról.


Jelezték hogy félreérthető voltam, a játékon belüli AH-ra gondoltam és az élő licitcserét gondolom jó ötletnek.

Természetesen ha választható hogy mentális burok vagy halálkristály akkor szerintem annak sem lesz rossz szájíze aki az utóbbira szeretne licitálni. Esetleg a jövőben ilyen duplázást -remélem anélkül hogy telhetetlen lennék- több tételre is el tudnék képzelni.

Egyetlen kérdésem van csupán. Mikortól lesznek meghirdetve és válnak beírhatóvá az új HKK kiegészítő relikjei?
Tiszteletem!

Köszönöm és jó megoldásnak tartom.

Korábban is felmerült hogy bővítve lesz az AH, illetve volt szó a második és harmadik világ licitjeinek gyorsításáról. Annak ellenére hogy nem vagyok érdekelt benne szerintem az előttem szólók ötleteit (Panna, Viktor és Morze) érdemes lenne megfontolni, átgondolni főleg az első mondatomban foglaltak tükrében.


Let