Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: inspirátor nerf
kedvelt tagArawnFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
101. hozzászólás - 2010.11.09. 23:44:08 (Válasz Dozer #98 hozzászólására.)
Idézet: Dozer - 2010.11.09. 23:35:16


nekem itt csak 1 kérdésem van: Mióta ad az ismételhető küldetés aranydukátot is?


Én úgy tudom, hogy mindig így volt, csak egy ideig az elején 3at adott.
Pontszám: 5.50
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
102. hozzászólás - 2010.11.09. 23:48:14 (Válasz Yasmina #97 hozzászólására.)
Yas, most magyaráztam el valakinek skypeon:

-aki szinthuszárkodik/normál sebességgel játszik
-az azért játszik így, hogy a valós maximális játékidejével kikerüljön a vf istenek hatóköréből
-ha az inspirátor lehetővé teszi hogy valaki a játék kezdése előtti időtől használjon vf-et csp mennyiségileg
-az igen is borít mindent
-csak ezt nem így írták le
-de ez a lényege
-ezt se Miklós se Prisma nem tudta értelmesen leírni
-Prismáéból viszont már értem mi a gond a tárggyal
-a játék indulása elé tudod magad dátumozni vele vf-el
-ezert az inspirator nem maradhat vf melle
-Miklósnak is igaza van
-de Büyükeknek is abban, hogy még a saját árát se termelte vissza, nemhogy bonuszt nem termelt
A hozzászólást Birka módosította 2010.11.09. 23:49:13-kor
Pontszám: 5.08
fórumozóNorbRtFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
103. hozzászólás - 2010.11.09. 23:54:59
Szerintem +törődjünk bele h úgy kell játszani ahogy épp a nagy gazdinak eszébe jutnak a hibák. Értelmetlen viták, max. csak azt hiteti el ,hogy van beleszólása bárkinek.
Pontszám: 7.35
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
104. hozzászólás - 2010.11.09. 23:55:00 (Válasz Birka #102 hozzászólására.)
Biri: ez puszta matek, vezesd le milyen előnyt adna nekem az inspirátor? mert én nem látom!

100 csp nekem 300.000LE vf mellett 2700Tp
200 csp 600.000LE vf mellett 5400Tp...
hol itt a táp??? persze a küldetések terén okozhat némi tápot, de van más relikvia is ami igen csak nagy táp a küldetéseknél...
Pontszám: 6.89
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
105. hozzászólás - 2010.11.09. 23:55:10
Üdv!

Nevezzetek romantikusnak de bánt hogy Darksol csalódott.
Kis közösség vagyunk, nagyjából szegről-végről mindenki ismer mindenkit. Sosem jó ha vannak egy változásnak vesztesei.

A régóta birtoklók által összegyűjtött CSP-hez igazítani az inspirátor által adható csp-ket azért lehet problémás mert rengeteget gyűjtöttek.
Ha kivesszük akkor valóban ott marad az előny. Igaz, kevés karakternél de majdnem mind jelentős a környékén.

Gyakorlatilag az inspirátor növeli a valós játékidőt, olyan mintha korábban kezdett volna el játszani valaki. Jogosan merül fel hogy valaki aki mindent megtett hogy eljusson oda ahol van, most miért kell hogy vetélkedjen egy kivételes "időhajlító" relikkel?
Nem tudom van-e olyan megoldás amivel az összes játékos elégedett mégis az inspirátor probléma eltűnik. Gyakorlatilag abban sincs egyetértés ki kell-e venni vagy nem, kell-e kárpótlás a használóknak vagy nem, mi lesz azokkal akik a megszerzésére készültek....


Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.11.09. 23:57:06-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 7.01
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
106. hozzászólás - 2010.11.09. 23:56:54 (Válasz Birka #100 hozzászólására.)
korántsem mindegy, de szerintem ezt te is tudod
Az összes elvitt tárgyába került "bele" csp-s és egyéb dukát is, ez nyilvánvaló... Én inkább %-ra bontanám a dukátszerzést...

Büyüknél ez kb így néz ki az adataim alapján:
CSP-ből 28%, Küldetésből és térkapuból 72%/NAP Ha ezt napi 7 dukáttal számoljuk akkor 1 év alatt 715 dukátot szedett ki csp-ből és 1839-et ismételhetőből és térkapuból... (kerekítve) (ebben napi 3 ismételhető küldetés, 2 térkapus cucc és 5 csp-ből 2 aranydukát van benne)

számolj és megbuktatom az álláspontodat én is ha szeretnéd, de csak okosan mert most van előtem is excel tábla
A hozzászólást Dozer módosította 2010.11.10. 00:02:37-kor
V3-Alíz
Pontszám: 5.78
fórumozóNorbRtFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
107. hozzászólás - 2010.11.09. 23:57:28
Most jut eszembe egy film címe: Fogd a nőt és fuss. Ezt most lefordítom mindenkinek igazi VU-s magyarra: Küld a pénzt és kuss! Lehet törölni ezt is hiszen van netikett
Pontszám: 5.05
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
108. hozzászólás - 2010.11.09. 23:59:14 (Válasz Dozer #106 hozzászólására.)
Üdv Dozer!

Bár ez csak részletkérdés, de Alvariel során láthattad mennyi küldetést teljesített Büyük egy nap és ez a 7 távol van az igazságtól.



Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 7.91
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
109. hozzászólás - 2010.11.10. 00:00:22
A VF-esek nagyjából pacsálnak a CSP-re.
Tapasztalatom szerint.
Többször beírtam már a fórumunkra, "ha ezt a TOP látná, fele lefordulna a székről".
CSP váltás, ha turbót kell, csp-ből sajtolás, sőt, többszáz csp elviccelése a laborban...

A VF-nél a CSP csak akkor válik erőforrássá, ha elvadászod.
Nem kell vele spórolászni, fogunkhozverdesni, és miegyéb, minek? Holnap jön másik, nem rohanunk sehova.

Talán nem minden VF-es van így ezzel.
Én spec ezt tapasztaltam.

Akinek inspirátora van, az talán másképp játszik, mint mi, lehet, nem mondom, hogy nem.

Úgy látom az itt tiltakozóknak a hócipője már leginkább a mindenheti betevő nerfeljünk meg valamittel van tele.

Edit:
Egyébként tökéletesen értelmetlen lenne egy inspirátorosnak is kincsként vigyázni a CSP-ire.
Minél jobban megközelíti a TOP-ot, annál kevesebbet ér a cucca.
A hozzászólást Darah módosította 2010.11.10. 00:07:59-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.06
irritálóBlizzeeeeFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
110. hozzászólás - 2010.11.10. 00:00:59 (Válasz Let. #105 hozzászólására.)
ez nem romantikus, ez buzis, már bocsánat.
V1: Hókály - Sötét ösvény
Pontszám: 5.32
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
111. hozzászólás - 2010.11.10. 00:01:24 (Válasz Let. #108 hozzászólására.)
nem is állítottam soha hogy napi 7 ismételhető küldetést csinált, csak azt hogy minimum napi 7 dukátot szerzett összesen
V3-Alíz
Pontszám: 5.77
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
112. hozzászólás - 2010.11.10. 00:03:10 (Válasz Dozer #106 hozzászólására.)
Az entitásba ölt dukátok, epik szövis dukátok, bedobott bajnokik, térkapus cuccok aránya, ideiglenes bérlet, előző megvett tárgyak árai, a dukát nélűl pörgetett küldetések (ilyen is volt Büyüknél!), más megvett tárgyak és az ismételhető küldik elindulása.

Csak ennyi adatra lenne szükség, hogy arányosítva, pontosan megmond mikor mit és hogyan vett meg, és pontosan mennyi az arányos csp dukát mai az inspirátorban van, én ezt most meghagyom a te excelednek

HA nem mosogatott volna végig, nem lett volna 1150 dukátja az inspirátorra, azaz abban van minden mosogatott csp, ennyi

Már ebefejeztem...
A hozzászólást Birka módosította 2010.11.10. 00:04:40-kor
Pontszám: 5.89
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
113. hozzászólás - 2010.11.10. 00:03:41 (Válasz Büyük #47 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Morzkod módosította 2010.11.10. 00:14:26-kor
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.37
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
114. hozzászólás - 2010.11.10. 00:06:04
Idézet: Jeriko - 2009.11.17. 15:45:28
Az inspirátor über-durva lett, ezt nem szabadna játékba engedni.

10 szintel vagyok lemaradva a top1-től. ez nekem napi +5 csp-t jelent, ami kb. 10.000 LE - most, és naponta.
De azonnal felvinném a visszafogott fejlődést maximumra, és mivel Barrique-nak nincs (és jó eséllyel nem is lesz soha), egyre több csp-t fogok kapni bónuszba.

Remélem kiveszik, ha nem, Cyron fejlődése turbó fokozatba kapcsol a megvásárlása után


Így legyen ötösöm a lottón, csak ébredhetett volna korábban a játékvezetés.
Nevetségesek azok a hozzászólások, akik csupán "gyorsító hatásnak" tartják az inspirátort. Emlékeztetőül: minden világ minden aukciójának legdrágább tételéről van szó - nem véletlenül. Ha az inspirátort eredeti formájában be lehetne cserélni 3 választható relikviára, akkor is érdemesebb lenne megtartani.
VF nélkül az inspirátor gyengébb (kb. fele olyan erős, de hogy semmit nem ér, durva túlzás. Még úgy is a legerősebb relikvia lenne (energiahasznosítással működik, AF pontok szerzését igen szépen turbózza, ráadásul alulról, plusz lehetőségekkel (8 kvízmedál, HT, felpörgetett ismételhető küldik, AF, energiahasznosítás stb.) eredhetsz az előtted levők nyomába. Biztos vagyok benne, hogy ebben a formában is az aukció legdrágább tétele lenne.
Térkifordító ital miatt mégis inkább ki kellene venni.

Ami meg azt a világonként 2-3 karaktert illeti akinek van: egyrészt a legerősebbek közé tartoztak inspirátor előtt is, azért tudták megszerezni. Aki arra hivatkozik, ezután nem lesz esélye utolérni őket, annak tudomásul kellene vennie: eddig se volt (ha lett volna, most nála lenne az inspirátor). Én inkább világonként legyen 2 karakter elszállva fix mértékkel, minthogy tovább erősödjenek, és félévenként újabb "félistent" termeljen ki magából az aukció.
Tudomásul kell venni, hogy tökéletes igazságot nem lehet tenni, viszont ez nem állhatja útját annak (és ne is hivatkozzunk rá), hogy próbáljunk javítani azon, ami nem jól működik.
Pontszám: 9.03
fórumozóNorbRtFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
115. hozzászólás - 2010.11.10. 00:06:12
Milyen pontos adatok ezek Még én hittem magam kockának:D
Pontszám: 5.41
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
116. hozzászólás - 2010.11.10. 00:07:27 (Válasz Morzkod #113 hozzászólására.)
Hú ez tetszik, végre valaki érti a Matek

repült a 10 pötty
Pontszám: 6.89
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
117. hozzászólás - 2010.11.10. 00:07:31 (Válasz Birka #112 hozzászólására.)
Tehát nem tudsz pontos adatot adni te sem... ergó a fentebb írt számításod alapjaiban hibás!
Az én számításom azért pontosabb a tiédnél mert több változót vettem figyelembe, tehát a helyes megoldáshoz közelebb áll...

CSAK az arányokat nézve 98%-ra mondom hogy az inspirátor már visszahozta Büyüknek az árát... természetesen én csak a matekkal piszkálódtam, szerintem alapjaiban hülyeség ez az inspirátoros nerf....
Ha elvitte akkor használja úgy ahogy szeretné!
V3-Alíz
Pontszám: 5.66
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
118. hozzászólás - 2010.11.10. 00:09:48 (Válasz PottomPanna #50 hozzászólására.)
Tenyleg nem figyelek.
A hozzászólást Morzkod módosította 2010.11.10. 00:15:44-kor
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 4.74
fórumozóNorbRtFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
119. hozzászólás - 2010.11.10. 00:10:10 (Válasz Jeriko #114 hozzászólására.)
Dicsak tesókáim ez az első értelmes és okfejtő bejegyzés ide. Akiknek van és lehetne vagy lehetett volna azok így is ott élnek a gép előtt mint idáig.
Pontszám: 4.00
fórumozóNorbRtFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
120. hozzászólás - 2010.11.10. 00:13:24 (Válasz Morzkod #118 hozzászólására.)
Nem figyelsz? Még a részleteket is
Pontszám: 6.01
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője