Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Let.

Dátum: 2009.11.18. 09:55:02
Üdv Jeriko!

Korrekt válasz. Ha jól értelek a rendszerben látsz hibát, nem azzal van problémád, hogy az adott karakteré lesz a tárgy.
Én is látom ezeket a problémákat és egyetértek veled, még akkor is, ha úgy gondolom a rendszer jogosan jutalmazza a kitartó és okos játékot. Nem látom be azonban, hogy egyetlen (illetve kettő, ha a választhatót is beszámítjuk) jutalom mennyiben borítaná fel a játékegyensúlyt. Hmmm?


Let
Dátum: 2009.11.18. 09:36:34
Üdv McPaul!

A kristálygömbömbe tekintettem és a megpillantottam a jövendőt.
Történetünk helyszíne egy kis vidéki falu. Reggel 06.40. Pista fáradtan indul a faluvégi boltba, kenyeret és tejet szeretne venni. Végigbaktat a főutcán, köszön a tehénnek. Látja ahogy a 06.50-es busz elindul Dreadlordfalvába, az emberek visszabámulnak rá az ablakból. Öles léptekkel halad, odaér az ABC-hez. Benyit.
Köszön: -Szervusz Jóska! Kenyér van?
Jóska:
-Hányadik szintű is vagy Pistukám?-

Szóval egyrészről egyetértek.

Elviekben egyébként szerintem egy aukción nem számít az alkudozási képesség (Kereskedelem) - csak a Pénz beszél. Egyébként un. Zárt Aukció során csak "azok a vásárlók licitálhatnak, akik részvételét előzetesen engedélyezte az eladó".


Let
Dátum: 2009.11.18. 08:26:43
Szervusz Freez!

Akkor, ha jól olvasok a sorok közt, 22. szinten nem lenne esélyem ellene. 10.000 ÉP-nél az óránkénti gyógyulás durván 417 Ép, tehát a szövetségnek legalább ennyit kell ütnie minden egyes órában, hogy a lényt legyőzze. A wiki nem adott ennyire pontos tájékoztatást (Epikus emlékmű részre gondolok), köszönöm!


Let
Dátum: 2009.11.18. 00:49:18
Üdv!

Elmondaná valaki, pontosan hogyan is működik az epikus csata? Az érdekelne, milyen gyakran lehet támadni a lényt, milyen szintet/erőt képviselnek és mennyire összemérhető pl. egy térkapus csatával a harc.
Lehetséges, hogy nem néztem a wiki-n és a fórumon elég alaposan körül, ha így van, előre is elnézést kérek és köszönöm a válaszokat.


Tisztelettel
Let
Dátum: 2009.11.17. 18:01:15
Ave!


McPaul:
En speciel ezt az Inspiratort raknam akkor inkabb a kodert vehetok koze ...

Sokak világát törné össze..

Kriszo:
Szerintem egyetlen versenyhez sem tartozik hozzá, hogy a mögöttünk jövőbe belerúgunk, hogy az előnyünk megmaradjon.
Egyébként sajnálom a nagyon elől levőket, két okból. Kevesebb meglepetés éri őket, nem érinti őket a legtöbb fejlesztés (vagy inkább jóval kevésbé van rájuk hatással?), másrészről nagyon beszűkülnek az ember lehetőségei, ha saját maga korlátozza a versenytársak számát. Természetesen nem mindenki szereti az állóvizet fent sem!
Remélem találnak annyi örömet a játékban, mint én (mi?) itt lent.
Most jutott eszembe, hogy személyes tapasztalatom szerint is a "TOP" intelligens, érző emberekből áll, akik -tapasztalatuk okán- egyébként is régóta más játékot játszanak, mint a legtöbben.

Let
Dátum: 2009.11.17. 17:33:19
Üdv!

Egyetértek. Nem értem, mennyiben jó az a játéknak, hogy játékosok mások fejlődését korlátozzák? Hiszen ezt a tárgyat már van aki birtokolja, nem? Vagy tőle is el kellene venni?


Let
Dátum: 2009.11.17. 16:29:32
Szervusztok!


Köszönöm a térkapu tárgytalálási kérdésemre adott válaszokat. Ha jól értem a megoldás tehát szerencsét fejleszteni és próbálkozni, biztosat nem tudunk?


Let
Dátum: 2009.11.17. 08:47:50
Üdv!

Es hadd gratulaljak Let, egyszeruen olyan a stilusod, amit elvezet olvasni (meg ha nem is ertek egyet a mondadoddal). Koszonom, h feldobod a forumot! (legalabbis nekem )


Ahogy nagyapám mondta:
Ha rém vagy, légy klasszikus rém! Goethe: Faust



Let

Ui: A szerepeket már régen leosztották, ha érted mire mire gondolok.
Dátum: 2009.11.16. 23:52:18
Kedves S0laris!

Ha demagóg eszközökhöz nyúlnék, hosszan fejtegetném, hogy a "szűk réteg" mennyi nem fizető embert tart el. Kitérnék a párhuzamra a való világgal, mesélnék az emberi természetről és arról mennyire nehezen viselik el az emberek mások sikereit. Megpróbálnék szimpátiát ébreszteni a hallgatóságban azzal, hogy elmondanám milyen körülményekből jöttem, hogy egy vagyok a tömegből, hogy megértem és elfogadom őket. Lassan építeném fel a mondandómat és a végén csattanóval, vagy kényszerítő kérdéssel fejezném be.
De nem ezt teszem.
2 hónap alatt a karakterem 21. szintre jutott el. A játék első percétől 2 dolgot tartok szem előtt, maximalizálom az erőforrásokat, javítok a TP/LE arányon. LE diffem 110.000, kevesebb mint 2000-et veszítettem. Senki nem segített, nem olvastam előre fórumokat, csak egyszer, a Kvízhez kértem segítséget. Az életben is így teszek. Azt hiszem, csak egyetlen dolog miatt nem értettünk egyet, mégpedig azért, mert én saját magammal versenyzek. Magamnak dolgozom, sportolok és törődöm a családommal. Nem mérem magam másokhoz, nem másokat akarok utolérni. Szerintem nehéz egy olyan élet amit mások árnyékában kell élni. Nem mondom, hogy így teszel, csak azt mondom, hogy én nem.
Nem irigylek senkit és nem cserélnék senkivel. A három lányom egy szobányira álmodik éppen most olyan dolgokról, amiket felnőtt fejjel már régen elfelejtettem, a feleségem kérdőn néz néha rám, miért is gépelek még ilyenkor is. Holnap dolgozom, nevetek, bosszankodok. Élek, ahogyan bárki más.
Mi a végszó?
Azért adok bepillantást (én is) az életembe, hogy hihetően elmondhassam, olyan áron egyetlen dolog sem kell, hogy azzal másnak fájdalmat okozzak. Remélem nem bántottam meg senkit azzal, hogy a Relikviák egyszerűsített megvásárlása mellett ilyen sokáig kitartottam! Megértettem, hogy neked és sokaknak ez mennyire fontos. Mindezt annak tükrében is teszem, hogy a vezetőség is döntött.


Maradok tisztelettel
Let

Ui: Sőt, elolvasva az összes bejegyzésedet, látom, hogy nem a kényelmi eszközök, hanem a csapda ellen álltál ki. Legközelebb figyelmesebb leszek.
Dátum: 2009.11.16. 21:40:49
Szervusz!

Gondolod, hogy a befizetések növekedésével nem válna mindenki játéka jobbá?
Egyébként nem értem ezt az erős veszteségérzetet. Nem látom át mennyiben válna például a te játékod nehezebbé, élvezhetetlenné. Megoszthatnád, pontosan mire is gondolsz! (kieg: Elnézést, végülis kifejtetted a véleményed a hozzászólásodban, fáradt vagyok, elkalandoztam!)
Végső soron abban tér el a véleményünk, kit mi zavarhat, ki mitől érezhet veszteséget, érezheti magát hátrányban. Én együtt tudok élni vele, hogy valószínűleg egyetlen aukciós licitet sem nyerek majd meg. Későn kezdtem a játékot. Hogy haragszom-e ezért, vagy bánt-e? Nem. A véleményedet azonban tényleg tiszteletben tartom, és a kaszt résszel teljesen egyetértek, még ha kötelező kukázással nem is.


Let

Bevallom még nem tudom mit csinál a Zafír Csillag vagy Rubin Triász, de utánanézek.
Dátum: 2009.11.16. 21:24:15
Üdv!

Winnie és Darah:
Elképesztő és zseniális a gyakorlatiasságotok. Az ember alkalmazkodó faj. Mindenkinek ajánlom figyelmébe az evolúciós pszichológiát!


Let


ui: Winnie: licit lesz?
Dátum: 2009.11.16. 21:10:03
Egy dolog még. Egyensúlyra tényleg szükség van, és valóban számít a nem fizető játékos is! Nekem legalábbis számít, és nem nagyzolni akartam azzal, mennyit szánok a játékra. Tisztelem azt, aki régebben kezdte, akit naponta támadnak mégis kitart, aki hónapok óta folyamatosan fizet a prémiumért. Remélem a jövőben is jól megférünk egymás mellett! Azért mert fizetek a játékért a játék nem csak értem van, sőt a .... (mindeki tegyen ide azt amit szeretne) játékosok nem rosszabbak nálam!
Dátum: 2009.11.16. 20:58:18
Ave S0laris!

Most már eljutott hozzám, hogy is értetted amit írtál. Mivel te is a bízalmadba avatsz bennünket, viszonzásul én is megosztom veled, hogy 3 napja 1 óra alatt 640 -vásárolt- őskövet használtam el. Sőt, én a szövetségemben őskövet küldök a tagoknak, ha kiemelkedően sokat építenek. Szeptember elején ismertem meg ezt a játékot, úgy döntöttem ez lesz a hobbim a sport mellett. Én erre költök. Ez rosszabb emberre tesz? Szerintem nem. Előnyben vagyok? Szerintem igen.
Akinek annyi pénze sincs (vagy nem akar a játékra költeni), hogy prémiumra befizessen, pedig hozzád képest van hátrányban. Nem gondolom, hogy valami diszkriminatív, mert nem mindenki által elérhető.
Megjegyzem, hogy úgy látom, a te és az én befizetéseim teszik jobbá és tartják fenn ezt a játékot. Az egyenlőtlenségeket, legyenek azok emberiek, vagy anyagiak sajnos még ezen játék keretein belül sem lehet eltörölni. Megértem, hogy ezt nehéz elfogadni, én is szembesültem már ezzel a való világban! Nem gondolom, hogy a pénz rosszabbá teszi a játékot. Aki erre a játékra pénzt költ, szerintem egy másik univerzumba kerül. Gyorsan maga mögé utasítja a nem fizető karaktert és valódi ellenfelei a pénzt befizetők lesznek. Nem mintha bárki ellenségeket keresne, de szerintem egy prémium tag azonnal egy másik ligába kerül. Az ősköves tárgyak, az ősköves gyógyitalok is pénzért vásárolt tápok, vagy nem?


Let

ui: Ha nyitsz egy Paypal számlát, és személyesen befizetsz az egyik Unicredit Bankban, egy nap alatt megjelenik rajta a pénz. Ezután azonnal kaphatsz 20 őskövet 500 forintért. 100 forinttal kevesebb 2 őskővel több. Azonnal megjelenik.

ui: Első alkalom hogy megnevetetett a lepontozás! Köszönöm nektek! Óránként 1 pontot esett az indexem és még rossz helyre is tettem a megjegyzést!
Dátum: 2009.11.16. 19:47:28
Üdv!

nem. "van pénzem, adjál tápot, a többiek dögöljenek meg."

Őszintén mondom, hogy most nem értelek. Nem értettünk abban egyet, hogy pont a szélesebb körben, egyszerűbben elérhető, megfizethető előnyöknek lenne értelme?
Gondolom nem a nem fizető játékosok védelméért szállsz síkra, de akkor pontosan miért is gondolod, hogy a fizető játékos pokolba kívánja a másikat? Birka hozzászólása csapta ki a biztosítékot? Azt furcsállom, hogy mindkettőtöknek igaza is van és nincs is. Egyébként némi iróniával kijelenthetem, hogy a végzetúr nem az egyetemes szeretet játéka, javítsatok ki, ha tévedek.
Szerintem táp az lesz. Az okos csereberélő, vagy pénzes játékos biztosan gyorsan relikviához fog jutni.


Let
Dátum: 2009.11.16. 16:34:18
Üdv!

Körülbelül milyen esély van térkapus csata esetén tárgy találására? 21. szinten 11 csata után még nem találtam. Van valamilyen módszer a kapott lélekenergia növelésére - ergo portyának számít?


Let
Dátum: 2009.11.16. 15:40:51
Szasz!

Igazad van Birka. Sajnálatos módon a szavazás nem reprezentatív és nem éri el a kritikus tömeget sem, úgyhogy nem hiszem, hogy figyelembe vennék amit írtunk.
Birka, Rodriguez, Mortimer, Endyr, Darah, Winnie, S0laris és mindenki más: megtiszteltetek a véleményetekkel. Jóslatom szerint előbb-utóbb lesz ősköves tárgyvásárlás.


Let

Ui: Készpénzes a kártya megjelenésétől kezdve lesz.
Dátum: 2009.11.16. 15:27:26
Üdv!

Megértettem. Valahol meg kell húzni egy vonalat. Csak a szellem már kiszabadult a palackból, és így vagy úgy -én legalábbis úgy látom- a játékosok pénzért tárgyakat vásárolnak.

Keramium csapda kérdéskör. Felfoghatatlan, hogy miért zavar valakit az, ha a másik játékos megvesz, használ valamit. Sokan úgy érzik, hogy az az ő játékukat rombolja? Minden amit a másik megvesz, pozícióba hozza, esélyt ad a kiugrásra. Ezen egy keramiumcsapda mennyiben változtat?

De a jövőben lehet, hogy lesznek még promóciók, akciók, ahol valamilyen módon (de nem egyszerűbben) hozzá lehet ezekhez jutni


Tehát az árról és elérhetőségről van szó? Érdekesnek tartom, hogy mennyire figyelmen kívül hagyja ez, hogy ezentúl milyen erős "feketepiaca" lesz a relikviáknak. Szerintem egy relikvia növeli a játék élményértékét, több sikerélményt ad a használójának, nem az emberiség és a játék ellenségévé teszi a játékost. Megértem, hogy a tárgyvásárlást keretek közé szeretnéd (szeretnétek) szorítani, -még ha néhány játékos véleményével és elégedetlenségével nem is értek egyet- és nagyra értékelem, hogy érdemben reagálsz a felvetéseinkre. Elfogadom és megértem a hivatalos álláspontot!


Let
Dátum: 2009.11.16. 15:15:21
Üdv!

Még valami. A rendszer már elénk tett egy lehetőséget. Számomra ez mindenképpen abba az irányba viszi el a játékot, hogy konkrét, nem fegyver tárgyakat lehessen pénzért venni. Vagy ez nem mindenkinek így tűnik?


Let
Dátum: 2009.11.16. 15:05:36
Szervusz!

Tudomásom szerint több játékban is előfordult, hogy a játékosok közvetlenül az alkotókat keresték meg Mondjatok egy árat! felkiáltással. Örülök, hogy itt őszintén meg lehet ezeket tárgyalni és nincs valóban etikátlan, csalással szerzett előny. Én nem gondolom etikátlannak a vásárlást. Miért éled meg veszteségként, hogy valaki pénzért előnyökhöz jut? A prémium nem ilyen előny?


Let

ui: pl. travianban hihetetlenül erős befolyásra tehet szert az ember kapcsolatokon keresztül. Örülök, hogy itt nincs ilyen.
Dátum: 2009.11.16. 14:57:29
Üdv!

Azt hiszem ebben egyetértünk. Mint korábban írtam:
Csak annyit fűznék hozzá, hogy ha átlagban 4000 Ft (4 kiegészítő pakli valószínűsíthető kedvezményes ára) tartalmaz egy kódot, akkor kb. 5000 Ft befizetés után járhatna egy kód.

Értsd: találkozós befizetés esetén.
Egy dolgot viszont nem értek: miért fontos neked, hogy ne legyen biztos a relikvia megszerzése? Miért kell a random? Én személy szerint szeretnék biztosra menni, te nem?
Rodrigez:
Én pl simán adnék 500-1000-et(huf)/kód
A kérdésem annyi lenne: mennyit vehetek?
Egyébként jól érezhető, hogy néhányan a játék "elüzletiesedése" ellen, néhányan pedig a kényelmi eszközök könnyebb elérhetőségéért vannak. Ti nem így látjátok?

Let