Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Let.

Dátum: 2009.12.07. 10:43:05
Tiszteletem!

Értem. A kérdés sem volt teljesen pontos - regisztrációt írtam. Lehetne regisztráció kontra aktív játék.
A kalandok teljesítéséből lehetne teljes közösségre reflektálni, ha a minta reprezentatív lenne (aktív játékosszám kérdéskör).


Let

Edit: Ezen mit lehet lepontozni?
Dátum: 2009.12.07. 10:04:57
Üdv Maci!

Ha elérem a 30. szintet, a portya és vadászat excel tábláimból ki fog derülni.

V3 sajátosságok témában
Egyébként érdekesnek találom, hogy v3-on valaki 20. szint környékén, csak kb. 100.000 össz. építéssel már 40 feletti szövetségi bónuszokkal bír (támadás, védekezés). Azt hiszem ezt semmivel nem lehet überelni. Ilyenkor aztán fejleszthetsz, optimalizálhatsz, vehetsz prémiumot, semmit sem ér!?
Szerintem a v3 sajátossága, hogy -a világ későbbi indulása miatt- itt jobban számítanak a kapcsolatok, korábbi tapasztalat. Kethios: valahol a pénz is valóban döntő. Természetesen a régebbi szervereknek is megvannak a sajátosságai. Ha jól emlékszem a találkozón említette valaki, hogy a legtöbben a v1-re regisztrálnak. Valóban így lenne?
Ti hogyan látjátok?


Let

Szerk.: Ezen kérlek kedves lepontozó mi nem tetszett? Komolyan érdekelne, mert 1. vannak ilyen karakterek 2. valóban nem lehet mit tenni ellenük. Engem egyébként nem bánt, hogy valaki "jobb", többet költ a játékra, stb. de gondolom jó lenne tisztán látni és felmérni az erőviszonyokat. Hmmm?
Dátum: 2009.12.05. 10:18:56
Üdv!

Melyik cég fejlesztette a Safari böngészőt?
Apple*
Jómagam kft.
Microsoft
Google

Általános ismeret programok fejlesztőit ismerni? Jómagam Kft. ...

Melyik nem Peugeot tipus?
207
205
407
156*

Speciális.


Let
Dátum: 2009.12.05. 10:09:29
Üdv!


Melyik nagy sikerű könyv előzménye a Szilmarilok?
Eragon
Nincs ilyen
Harry Potter
A Gyűrűk Ura*

Tagadó válasz.


Let
Dátum: 2009.12.04. 23:10:29
Tiszteletem!

Érdekelne, hogy a vasárnapi kiesés / szerverleállás miatt a +5% 1 hete meghosszabbodik-e?

Gratulálunk a Végzeturas csapatnak, amely győzedelmeskedett a TF-esek fölött, és így megszereztek egy különleges jutalmat a teljes VU közösség számára: a mai napon, hétfőn 15 órától egészen a jövő hétfő 15 óráig a vadászatért +5% LE jár!



Üdv
Let
Dátum: 2009.12.03. 22:24:21
Üdv!

Hogy hívják az Egyseült Államok elnökének "lakhelyét"?
Fehér Ház*
Dózse-palota
Windsori kastély
Szürke lak

Elírás. Szürke lak? Hmmm.


Let
Dátum: 2009.12.03. 11:44:59
Tiszteletem!

A kérdés valahogy így szólt:
Hány fajtája van a német juhászkutyának ?

Hmm. Ezt a kérdést nem csak hogy nem tudtam, sajnos még utánanézni sem tudtam a pontos számnak.
Talán ismernem kéne mennyi chihuahua fajta van?


Let
Dátum: 2009.12.03. 09:15:54
Üdv!

A véleményem az a dologról, hogy -mivel én is ott voltam a fejlesztőkkel folytatott beszélgetésen- összefolytak egy kicsit a problémák. Igaz, hogy Miklós közben jegyzetelt, de azért volt olyan, aki a problémája kapcsán 3-4 alkalommal is visszakérdezett, választ kapott, és volt akinek a kérdése csak gyorsan le lett reagálva. Egy érdemi kitárgyaláshoz szerintem több idő kellett volna. Talán ez is oka egy probléma félreértésének.
Miután többször is végigolvastam Miklós hozzászólásait, szerintem úgy történhetett a dolog, hogy a minimális (1 pontos) illetve nagyobbat-sebez-az-állat-ha-nem-találok állatsebzés kapcsán végignézte, tesztelte a rendszert és úgy látta nem kiegyensúlyozott. Nem mintha ez megnyugtathatna olyat, akit ez az új változtatás visszavet.
Én azt látom problémásnak, hogy mennyiben teremt ez kiegyensúlyozottabb állapotot, azt valóban nem lehet átlátni.


Üdv
Let
Dátum: 2009.12.02. 19:08:53
Tiszteletem!

Aki nevemet kimondja, azonnal megsemmisít engem. Mi ez ?
Mimóza
CSend*
Éhség
Tojás

Helyesírási hiba? Esetleg jelölt?


Let
Köszönöm Rodriguez!

Szerintem az adatok hiánya vezet oda, hogy nehezen értjük meg a másik karakterét/stratégiáját. Ez pedig hosszú távon mindenképp ellentéteket szül. Kérlek cáfoljatok meg.

Mortimer kontra Kocos hozzászólásokra is reagálnék ezzel.
Köszönöm nektek is, hogy egy kis rálátást adtok a dolgokra.


Let
T. Mortimer!

Értelek, csupán arra utaltam, hogy jelenség csak a magas szinteken figyelhető-e meg, vagy nem.

Egy dolog még mindíg érdekel. Most is "kristálypont (azaz jelentős LE befektetés) árán"-t említesz. Tudsz irányszámokat adni, pl. Le-re vetítve?


Let
Üdv Mcpaul!

Igy is ugyis a gep elott uleshez van kotve a hasznalat, es a keres lenyege az volt, hogy ne kelljen a gep elott ulni az opciok hasznalatahoz. Ez igy nem valtja be a remenyeket. Ha a gep elott ulok, igy is ugyis tudom nyomni, ha meg nem, akkor minek ez a cucc?


Elméletileg így csökken a gép előtt töltött idő, hiszen egy óra alatt háromszor tudsz idomítani, nem kétszer. Egy 6. szintű állattal (csak a példa kedvéért) -1800 LE- tehát 2 órát kell foglalkozni, nem hármat, ha valakinek 3-as idomítása van.

En remenykedem abban, hogy a nem relikvia targyak nem lesznek ennyire horror arakkal meghirdetve, es lehetove teszik, hogy az emberek ne ugy nezzenek ki, mintha adott szinthatarok kozt egyenruhaba kellene bujni. Esetkeg a meglevo targyakat is at lehetne nezni, hogy ne legyen a 90%-uk csak lom a lelekkufar polcain


A hozzászólásod rávilágít egy problémára. Magas szinteken nehezebb annyi lélekgyémántot gyűjteni, mint alcsonyabbon!? Szerintem Miklós véleményét ki kellene kérni, mivel már többen jelezték, hogy a próbák nehézsége túl nagy.

Szerintem azért is érdekesek a magasabb szinten járó karakterek problémái, mert egyszer mi is eljutunk odáig. Remélhetőleg.
Nem tudatnátok velünk, hogy mennyi lélekgyémánt jut pl. egy vadászatra/csp-re/stb.-re lebontva? Vagyis valamilyen értékrendszerbe tennétek?

Let

Edit: Kiegészítés
Dátum: 2009.12.01. 01:12:25
Üdv Mortimer!

Már fent van a http://www.beholder.hu/?m=bolt&in=webshop.php oldalon a paklik ára. 1 db Végzetúr kiegészítő 1.140, 1 db Végzetúr alappakli 1.650 forint. Tehát átlagosan 5.700 forint egy biztos kód paklivásárlással, ezzel magyarázzák a 2.000 forintos árat. A találkozón az átlagár 1.500 forint volt, de ott nem volt mihez hasonlítani.


Let

Edit: nem aktuális rész kivéve
Dátum: 2009.12.01. 01:01:24
Szervusztok!

Több helyről is megerősítették, hogy a hivatalos bolti ár 2.000 forint lesz.



Let

Edit: nem aktuális rész kivéve
Dátum: 2009.12.01. 00:02:27
Tiszteletem!

Mivel a jövőben előfordulhat, hogy valaki kódot szeretne venni, s mivel még nem látott egyet sem megpróbálják becsapni, közölnék néhány -remélhetőleg hasznos- információt.
A kód a HKK paklikban található szabálykönyv kiegészítőn található.
Egyik külső oldalán fekete alapon fehér betűkkel olvasható egy rövid ismertető a Végzetúr játékról, ez alatt fehér mezőbe ragasztott öntapadós címkén található a kód.
A kód 10 karakterből áll, számok és betűk vegyesen, véletlenszerűen kiválasztva és véletlenszerű sorrendben.
Szerintem ha valaki venni akar, -ahogyan azt hiszem Miklós is ajánlotta- vagy előttünk bontott pakliból kell vásárolni, vagy megvételkor kell beíratni a kódot, hogy ellenőrizhető legyen a hitelessége.


Let

Edit: nem aktuális rész kivéve.
Dátum: 2009.11.30. 13:14:57
Üdv!

A hírek között már kint van:
Gratulálunk a Végzeturas csapatnak, amely győzedelmeskedett a TF-esek fölött, és így megszereztek egy különleges jutalmat a teljes VU közösség számára: a mai napon, hétfőn 15 órától egészen a jövő hétfő 15 óráig a vadászatért +5% LE jár!



Let
Dátum: 2009.11.29. 23:37:01
Üdv!

Minden tiszteletem azoké, akik megnyerték ezt a +5%-ot nekünk! Tudja valaki, hogy kik voltak?


Let
Tiszteletem!

Csak egyetlen dologra kaptam fel a fejemet.
"0-lés portyák is vannak, míg 0-ás vadászatnak híre nincs"

Azt hiszem te is tudod, hogy a vadászat pontosan azért van, hogy a játékos biztosan (biztonságosan?) fejleszthesse a karakterét. A PvP mindenképpen rizikó; van-e nála Le, legyőzöm-e, stb. De nem hiszem, hogy ezzel bárkinek újat mondtam.

Ha kiveszed belőle a rizikó részét, akkor erőforrássá válna a portyapont, amit Miklós sohasem tervezett.
Lásd:

Miklós Dátum: 2009.11.22. 10:17:17
Én továbbra is úgy gondolom, hogy nincsenek koncepcionális problémák, semmi szükség nincs arra, hogy fenekestül felforgassuk a TP, LE, portya vagy akármilyen rendszert.


Miklós Dátum: 2009.11.16. 22:55:07
A portyapontot soha nem terveztük erőforrásnak. Kis mértékben mégis az lett - védelem italt, kristály italt vehetsz érte, most már a bukott portyák is hozhatnak kalandokat azaz fejlődést -, de ezt tovább semmiképp sem akarjuk eszkalálni. Akinek 150 pp-je van, az ne stresszelje magát vele, időnként nullázza ki a portyabeállitással és akkor tudja megint gyűjtögetni


Kedves fórumozó, mielőtt pontozol, kérlek olvasd el még egyszer amit írtam. Nem én gondolom úgy, hogy minden teljesen rendben van, azért, mert látom, hogy sokan hibákat látnak a jelenlegi rendszerben. Egyszerűen szeretném ilyenkor felidézni a fejlesztők álláspontját, mindezt egyébként egy konstruktív vita reményében teszem!


Tisztelettel
Let

Ui: Végül, a véleményem az, hogy tökéletes védekezésnek, ahogy tökéletes támadásnak sem kellene lennie, valamilyen egyensúlyra, reális versenyre mindenképpen szükség van. A szélsőségek hosszú távon rontják a játékélményt (korábbi hozzászólásaim egyikében egy egyetemi cikk linkjén megtalálható ennek kutatási háttere is). Büntetni az ilyen, vagy olyan módszerrel játszókat szerintem nem lenne szabad, szerintem az a cél, hogy mindenki megtalálja a maga számítását.
Dátum: 2009.11.29. 11:25:11
Üdv!

Elnézést, visszamenőleg nem javítanám, elírtam. Rodriguez-re gondoltam.

Birka: nem tudom írtad-e, de -Miklós megjegyzése alapján legalábbis úgy gondolom- felmerült, hogy a kvíz jutalmazási rendszere megváltozhat (szélesedhet a jutalmazottak köre?).


Let


Kiegészítés: Magyarázd már el kedves ismeretlen, hogy pontosan miért is pontoztad le ezt a hozzászólást? Szerintem még te sem tudod.
Dátum: 2009.11.29. 09:19:36
Tiszteletem!

Habár én most vettem részt Magyarországon először ilyen találkozón, tehát nincs összehasonlítási alapom, szeretném megosztani mindenkivel, hogy a fórumokra író, néha valóban magas szintű karakterekkel játszó urak és hölgyek is élő emberek.
Szerintem arra mindenképpen jó volt a találkozó, hogy megtudjuk, Miklósék hogyan is képzelik a játék jövőjét, illetve lássuk, hogy -talán- nem is akarunk annyira mást, csak egy jobb játékot.
Köszönöm mindenkinek akivel volt lehetőségem beszélgetni (Maci, Tyberius, Gyulas84, Birka, Ricardo és még sokan mások).
Egyébként ki volt az a srác, aki majdnem mindent vitt a tombolán?


Let