Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Let.

Dátum: 2009.12.21. 09:12:38
Tiszteletem!

Rövid összefoglalás:

1.) A játék szabadságát meg akarom tartani, csak az extrém eseteket akarom elkerülni. (pl. 1. szinten 60-es elnyelés. És Ariel: ez nem piszlicsáré dolog, meg lehet csinálni). Szó sem volt arról, hogy a tárgy szintje ne lehessen nagyobb, mint a karakteré, ez a korlátozás értelmetlenül túlzó lenne.
2.) Nem akarok olyan túlkomplikált képletet, amit senki sem ért.
3.) Az építéshez való kötés nem jó ötlet. Abból nem lesz baj, ha egy 80. szintű karakter keveset épített, és mégis használhat 80. szintű tárgyat. A gond abból lehet, ha a 80. szintű karakter 300. szintű tárgyat használhat.

Egy egyszerű, csak az extrém módon exploitoló, vfezőket nem korlátozó, szinthez kötött megoldás, ahogy többen javasolták is:
- Egy karakter max. olyan szintű epikus tárgyat használhat, amelynek a szintje másfélszerese (esetleg kétszerese?) az ő szintjének.
- Gyakorlótér / Védőfal/Nekrofun trón: maximum szint/2 szintnyi számít. Tehát egy 20. szintű karakternek max. 10 szint. Ez már egyébként hónapokkal ezelőtt be lett ígérve.


Összegeznék én is. A bejegyzésekből látható, hogy külön kellene venni az epikus tárgyak és a szövetségi bónuszok problémáját.
A szövetségi bónusz egyszerűbben összefüggésbe hozható építéssel/szerencsével, mint az epikus tárgyak szerzése.


Let
Dátum: 2009.12.21. 08:51:07
Üdv!

Azt hiszem ez a szinttől függő korlátozás oda vezetne, hogy jelentősen csökkenne a különbség egy szinten belül a szövetségek közt. Csak nagyon magas szinten lenne értelme nagy szövetség tagja lenni.
Ha ez a változtatás megtörténne, jóval kevésbé számítana a közös erőfeszítés, és értelmét veszítené, hogy melyik szövetség tagja vagyok. Mégpedig azért, mert a szintemtől, azaz -legalábbis részben- a játékkal eltöltött időtől függne mennyi bónuszt kapok, nem attól, mennyit építettem.
Ez pedig nem túl elegáns.

Darah-val egyetértek. Így is lenne körbeépítés, hiszen még mindig semmi nem zárná ki, hogy valaki a maximális bónuszok miatt felhúzza az épületeket valakinek, sőt, hogy hagyja, hogy licit nélkül 1 kincspontért elvigye az epikus tárgyakat. Tehát akinek eddig problémát jelentett a körbeépítés, az sem nyugodhatna meg.


Let
Dátum: 2009.12.21. 01:00:37
Üdv!

Azt hiszem a való életben is kedvelnélek.
Ha kommunikációelméleti oldalról közelítjük meg a problémát, akkor addig, amíg lesznek olyan hozzászólások, melyek -mondhatni fatalista módon- elfogadják a többséget érintő hibás változtatásokat, addig a döntési folyamatot rossz irányba befolyásolják. Még akkor is, ha objektivitásra is törekszenek. Erre már volt példa.
Miklós kognitív folyamatairól az jut eszembe, hogy majd készítek egy profilt, és akkor újra tárgyaljuk.
Az biztos, hogy amit ő ajánlott, túl általános és sokakat érdemtelenül hátrányosan érintene. Köztünk engem is.
Neked, és egyelőre egyedül neked nem felel meg a szerencsén (mely a manakonstrukciótól független építést jelzi) és lélekkúton alapuló új rendszer. Márpedig hibás egocentrikus okokból analógiára következtetni. Tehát egyrészről azt mondod, keressünk alternatívákat, másrészről azonnal elutasítod azokat. Itt pedig hibás az elgondolásod.
Szerintem rossz döntésekkel nem lehet egy hibát kijavítani. Ehhez nem kell fejlesztési dokumentum sem. Inkább ne változzon semmi, mint hogy hátrányba kerüljön az, aki áldozatot hoz, vagy hozott. Ez az én véleményem.


Jó éjt

Mortimer: Nem, mert kilépve onnan 20%-át elveszíteném az építésnek, ez pedig nagyon sok. Már kiszámoltam, jobban járok, ha maradok, még akkor is, ha nem orvosolja a JV a problémámat. Kb. napi 10.000 építéstől esek el a manakonstrukció miatt, de azt nem vállalnám, hogy 90 napig csak "manakonstruálok", hogy ne kelljen LE-t költeni. Azért köszönöm.
Még valami: ettől függetlenül a változtatások ilyen formában értelmetlenné tennék a sok építést, bármelyik szövetséghez tartozok is.
Egyébként pedig kedvelem a szövetségemet, úgyhogy nem szeretnék átlépni sehova, sőt, ha végül rosszul alakulnak a dolgok, remélem akkor is maradhatok.
Dátum: 2009.12.21. 00:21:22
Üdv Prisma!

Érdekes amit írsz.

Bocsáss meg, de formális logika szerint hiába van igazad, ha rendszerelméleti szempontból cáfolható.
K: Mennyiben éri meg komoly erőfeszítést tenni, ha tudjuk, hogy x+1 befektetéssel is csak x-nek megfelelő eredmény érhető el?
V: Nem éri meg.
K: Mennyiben függ össze ez azzal, hogy egy ilyen változtatás hátrányosan érintené azokat is, akik nagy mennyiségű erőforrást fektettek be?
V: Nem függ össze.
K: Mi történik azokkal, akik már az erőforrásaikat a feltételeknek megfelelően csoportosították?
V: Őket komoly veszteség éri.

Igen, ez sokkal igazságosabb lenne. Ez így önmagában azonban kevés, kellene kidolgozott javaslat, konkrét képlettel, ami egyrészt reális, másrészt pedig nagyon egyszerűen érthető (ez ugye Miklós egyik követelménye).

Értelek. Megjegyzem számomra úgy tünik Birkához hasonlóan az advocatus diaboli szerepét vetted fel. Bevallom, mindkettőtöket tisztellek, de a véleményedet nem tudom elfogadni.
Ennél már az is egyszerűbb és igazságosabb -ha valóban cél a szélsőségek elkerülése-, hogy csak akkor kapja meg valaki a bónuszokat, ha az adott szövetségi építése eléri a lélekkút méretét.

Szerintem is mindenkinek írnia kellene. DE. Vizsgáljuk meg, kiket is érintene egy ilyen változás hátrányosan. Őket mennyiben lehet egy csoportba sorolni. Ha pedig a változás érdemtelenül korlátozna sokakat, akkor a változtatást abban a formában el kell vetni.

Let
Dátum: 2009.12.20. 23:57:12
Kedves Prisma!

Egyszerűen nem hagyhatom ezt szó nélkül:
Eddig is pontosan annyi bónuszt kaptál, mint a kis építésűek, csak éppen az egy nagyobb szám volt.


???????

Javaslat: Lélekkút töltés arányában legyen szövetségi bónusz.
A játékot pedig sohasem gondoltam, hogy nekem kell megtervezni.
Másokkal ellentétben.


Let
Dátum: 2009.12.20. 23:52:52
Üdv!

A mai utolsó megjegyzésem:
Egy másik topicban kiszámoltam, hogy a fertőzés leküzdésére maximálisan költött LE 652.500

Én 400.000 LE-t költök 28. szintig arra, hogy feltöltsek egy 1.3 millós kutat.

Holnap reggel kíváncsi vagyok, hogy ennek tükrében olvasok-e olyan hozzászólást, ami azt mondja, nem érdemlem meg a szövetségi bónuszokat.


Let


Ui:
Hálás vagyok a szövetségemnek, hogy befogadtak. Kis szint, szép remények.
Dátum: 2009.12.20. 23:39:53
Prisma!

Mivel a harci bónusz csökkenés mindenkit ugyanabban a pillanatban ugyanolyan mértékben érint, így azt végül is nem lehet ráfogni, hogy igazságtalan.


De, igazságtalan. Előttem már sokan a korlátozás nélkül bajnokikat nyertek, erőfölényük révén rengeteget raboltak.
Alkalmazkodtam. Megdolgozom érte.
Ezekután én annyi bónuszt kapok, mint a kis építésűek? Akik mialatt én építettem, a karakterüket fejlesztették? Vagy akik a nagy bónuszokkal "portyakirályok" voltak?

Prisma, kérlek gondold át. Vannak kivételek, akiket érdemtelenül, nagyon hátrányosan érint egy ilyen korlátozás. Ne szint szerinti korlát legyen.


Let

Ui:
25. szintű játékos aki egy hónapon át csak épített, h tag legyen. Hogy lehet az ilyet megszívatni???

2 hónapja tervezek én is. Január 6.-ig kell építenem. Most mit tegyek?
Dátum: 2009.12.20. 23:31:16
Idézet: Darah - 2009.12.20. 22:48:14
Idézet: Miklós - 2009.12.20. 20:55:00

- Gyakorlótér / Védőfal/Nekrofun trón: maximum szint/2 szintnyi számít. Tehát egy 20. szintű karakternek max. 10 szint. Ez már egyébként hónapokkal ezelőtt be lett ígérve.


És akkor miért mondunk el egy dolgot naponta.
Hát spec ezért.

Ha egy 25-ös kari akkor is ezt a túró bónuszt kapja, ha másfél millás építése van, meg akkor is, ha ezer LE, akkor az a hülye eztán aki normálisan beépül valahová, éljenek a körbeépítő karakterek.
Mi a viharnak épüljön be normális szövibe?
Teljesen fölösleges.


Üdv!

Azt hiszem megosztom veletek a teljes történetemet.
Azok a karakterek, akik korán felismerték a rendszer jellemzőit sarkalltak arra, hogy belépjek egy nagy szövetségbe. Egyszerűn bármennyire is ügyesen fejlesztettem, figyelembe kellett vennem, hogy szövetségi bónuszok nélkül soha nem nyerhetek bajnokit, és nem leszek a szint első néhány karaktere között.
Belépés előtt 24. szinten maximumra növeltem az építésemet, 18-ra (+20 turbó) a manakonstrukciót. Mivel nem tudtam, hogy manakonstrukcióból nem lehet tölteni. Semmi sem jelezte. Sőt, mikor a fórumozó kollegákat kérdeztem, többen azt mondták, lehet tölteni, pedig régóta játszó játékosok voltak.
A JV-vel még mindíg levelezek, hiszen emiatt rengeteg építéstől esek el. Ha tudtam volna, vadászatot elősegítő szakértelemeket fejlesztettem volna. A leírást most módosították.
Ezekután kiderül, hogy 20 napos játékom (a minimális töltési idő, ha csak építek) válik teljesen értelmetlenné? 400.000 lélekenergiát vesztegetek el úgy, hogy mások korlátozni fogják, mennyi bónuszt kaphatok? Addig hagyom, hogy mindenki elverjen, hiszen fejleszteni nem tudok. Nem foglalkozom mással, csak építek. Majd kiderül, hogy mivel VF-el, csak 26-ik szinten vagyok (csak szeptemberben kezdtem el játszani), SOHA nem kapok epikus tárgyat, mert a szövetségemben most tartanak 55-ös szintű tárgyaknál? Nem kapom meg a bónuszokat sem?
Kérlek, ne tegyétek ezt. Legyetek egy kicsit tekintettel rám, aki nem nyerészkedik, hanem megdolgozik a szövetségbe kerülésért!


Let
Üdv!

Érdemes lenne durván megbecsülni, mennyit nyernek azon a fertőzéssel nem küzdők, hogy nem költik el az adott szint Le-jét.
Gyakorlatilag azaz azt, hogy mennyire befolyásolja a karakterfejlesztést a megspórolt lélekenergia.
Adott szint átlag SZÖ erre megfelelő alap lehet.


Let
Üdv!

Még valami. A fertőzés leküzdését befolyásoló tárgyak.
Még egyszer jelezném, hogy személyesen nem érint a kérdés, és összegzésemet kérem ne tekintsétek véleménynyilvánításnak.


Térkapus relikviák (név típus szint hatás)
fertőzött gyémánt fókuszkristály 45 2%-al kevesebb LE-be kerül a Fertőzés csökkentésének költsége
rothadó gyémánt fókuszkristály 55 3%-al kevesebb LE-be kerül a Fertőzés csökkentésének költsége

Epikus relikviák (név típus szint hatás)
tökéletes gyűrű gyűrű 30 10%-al kevesebb LE-be kerül a Fertőzés csökkentésének költsége
Smaragd Preventor gyűrű 35 Bénítás elhárítás: +3%, 20%-al kevesebb LE-be kerül a Fertőzés csökkentésének költsége
A harcosok gyűrűje gyűrű 45 +1 Regenerálás, 30%-al kevesebb LE-be kerül a Fertőzés csökkentésének költsége
Adamantit csoda gyűrű 55 Az állat gyógyítás alatt is harcol, 30%-al kevesebb LE-be kerül a Fertőzés csökkentésének költsége

Relikviák
Szent idol relikvia A fertőzés elleni harc költsége 0.5-szeres lesz
Ősi gyógyital egyszeri Fertőzésed 50% lesz (akkor is, ha már 100%, vagy 0% volt)
Üdv!

Pusztán a beszélgetés kedvéért kiszámoltam a fertőzés összköltségét, abban az esetben, ha valaki 68.-ik szintig minden szinten 1 ponttal csökkenti a fetőzését. Személyesen nem érint a kérdés, és számolásomat kérem ne tekintsétek véleménynyilvánításnak.


Szint Fertőzés % Szint LE költsége
19 49 5700
20 48 6000
21 47 6300
22 46 6600
23 45 6900
24 44 7200
25 43 7500
26 42 7800
27 41 8100
28 40 8400
29 39 8700
30 38 9000
31 37 9300
32 36 9600
33 35 9900
34 34 10200
35 33 10500
36 32 10800
37 31 11100
38 30 11400
39 29 11700
40 28 12000
41 27 12300
42 26 12600
43 25 12900
44 24 13200
45 23 13500
46 22 13800
47 21 14100
48 20 14400
49 19 14700
50 18 15000
51 17 15300
52 16 15600
53 15 15900
54 14 16200
55 13 16500
56 12 16800
57 11 17100
58 10 17400
59 9 17700
60 8 18000
61 7 18300
62 6 18600
63 5 18900
64 4 19200
65 3 19500
66 2 19800
67 1 20100
68 0 20400

Összes elköltött LE 652.500


Üdv
Let
Dátum: 2009.12.20. 21:34:02
Tiszteletem!

Példának okáért az előző hozzászólásom 6,96 - ról indult.
Amikor lepontozták, a következő tagok voltak fent:
Hertz CaveMaN Anababa Vaczakka Birka Xena Lovag Razz Offsboy Mong0ose Prisma PottomPanna Taki Shutruk Nahhunte Rene matdav Psych Mind1 Eliteninja Yasmina Dobozostej Yaksee Craslorg Freez winnie Let.

Mivel már többször is figyeltem a lepontozásomat, érdekesnek tartom, hogy általánosságban ugyanazon tag van jelen, mikor egy hozzászólásomat lepontozzák.

Volt az 1-re pontozásnak oka? Mindenki döntse el maga.


Let


Ui:
aki így kezdi, az igenis be szokott sérülni a pontokon.

Ha nem érdekelne nem írnék róla. Sértődés? Inkább én próbálok érzelmeket kiváltani a lepontozókból.
Főleg az zavar, ha mások hozzászólását értelmetlenül pontozzák le, és a rendszer sem szimpatikus.

Még egy dolog. Ha valakinek adok a szavára, vagy valóban érdekel a véleménye, visszaolvasok, elolvasom a korábbi hozzászólásait is. Egyik első hozzászólásomra adott reakció bátorított erre. Névtelenül másokat minősíteni szerintem etikátlan. Tehát nem személyesen sért, hanem elítélem.
Dátum: 2009.12.20. 21:19:04
Üdv!

Nem mintha túlzott jelentőséget tulajdonítanék a pontozásnak, inkább felfoghatatlannak és alaptalannak tartom; főleg annak tükrében, hogy néhány fórumozó automatikus lepontozást kap.

Szerintem az 1.-es pont módosulhatna olyan formában, hogy X hozzászólásra juthatna 1 pontozási lehetőség.

Ha a pontozás publikus, akkor az emberek nem használnák annyira.


Szerintem -habár lehet hogy tévedek- eredeti célját nem éri el, azaz nem értékmérő. Ezek után miért lenne cél, hogy használják?

Valóban ki lehetne venni. Akkor tényleg nem lennének személyes ellentétek, lepontozó-bosszúk, "pontozókommandók".

Let
Dátum: 2009.12.20. 21:04:00
Tiszteletem!

Mint alacsony szintű (26) Vf-es, vegyes fejlesztésű (portya és vadászat kombinálva) karakterrel játszó, szeretném, ha meghallgatnátok a véleményem.

Személy szerint azt is problémásnak látom, hogy aki alkalmazkodott a rendszerhez, és a nagyobb bónuszok miatt egy nagy szövetséghez csatlakozott, ezzel komoly áldozatot vállalt és akár hetekig is csak épít, azt komolyan megbünteti az új rendszer.
Szerintem pl. 1.3 milliós lélekkút feltöltése esetén ne legyenek ilyen támadás, stb korlátozások.
Aki most tölt egy nagy kutat, az hátrányba kerül azokkal szemben akik eddig is éltek a rendszer előnyeivel, a beépítés után pedig értelmetlené válik a sok áldozat.

Epikus tárgy esetén szerintem a szint kétszerese esetleg reális lehet. Különben VF-es karakterrel sosem kapok epikus tárgyat. Remélem tehát, hogy ennél komolyabb korlát nem lesz.

Tisztelettel
Let
Dátum: 2009.12.20. 07:45:13
Üdv!

2008-2009-es idényben Frank Ribery melyik kulb színeiben futbalozott?
Marseille
Real Madrid
Bayern München*
AC Milan

Vitatnám, hogy az általános műveltség része-e. Elírás.


Let
Dátum: 2009.12.17. 15:25:07
Üdv!

Melyik nép finnugor?
ÉSZT
Bolgár
Lett
Litván

Jelölt válasz.


Let
Dátum: 2009.12.17. 09:20:34
Szasz Birka!

Én értékelem az erőfeszítéseidet.
Ha rossz napod van, jusson eszedbe ennek a hozzászólásnak a pontértéke.

Edit: Kezdő pontszám: 6.96

Edit: Ha egyetértesz, csak több pontot adj, mint a pillanatnyi, különben lepontozod, még ha 5-nél nagyobb is!
Dátum: 2009.12.16. 14:26:40
.
Dátum: 2009.12.16. 10:09:23
Üdv Kethios!

Egy utolsó megjegyzéssel részemről lezárom a beszélgetést.
Ha nem jelent semmit a szövetségi bónusz, miért tagja valaki egy szövetségnek?

Tehát a szövetségi bónusz minél nagyobb, a szint pedig minél kisebb, az előny annál aránytalanul magasabb. Ez szerintem is probléma.
A szelekció és új szabályok alkotása azonban fogós kérdés.


Let
Dátum: 2009.12.16. 10:03:10
Üdv Mortimer!

Ha félreértés történt, megjegyezném, hogy én egyetértek veled abban, hogy a "nem igazán kóser az alacsony szintű karakterek köré épített több százezres lélekkútú szövetség".
De mi az alacsony szint? Mi alapján korlátoznál?
Mit gondolsz az én karakteremről, aki 28. szinten egy olyan szövetség tagja lesz, 1.250.000 építéssel (EDIT: mely csak LE-ből oldható meg; 5 szint összes lélekenergiája kell ahhoz, a szakértelmek növelésével együtt, hogy tag lehessek), aminek majdnem maximumon van az összes épülete?


Én bevallom nem szeretném senki játékát elrontani -még véletlenül sem-, azért, hogy egy problémát orvosolunk. Szóval pusztán óvatosságra intenék.

Let