Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Let.

Dátum: 2010.03.02. 21:30:13
Üdv Pietrus!

Melyik állítás NEM igaz a gyémántra?
A szén egy módosulata
Mesterségesen nem állítható elő*
Nagy nyomáson képződik
Egyike a legkeményebb természetben előforduló ásványoknak

Mindegyik állítás igaz rá. A helyes válasznak a mesterségesen nem állítható elő volt jelölve, de ez tévedés. Magas nyomáson és hómérsékleten tudnak előállítani mesterséges gyémántokat. Több helyen is utána lehet nézni, én pl a múltkor láttam egy ismeretterjesztő csatornán egy nagyon jó dokumentumfilmet erről.


Ezt a kérdést én tettem fel. A kérdés pedig az, hogy melyik nem igaz. A "mesterségesen nem állítható elő" pedig nem igaz, az általad írt okokból, mivel mesterségesen előállítható. A tagadás helytelenítése zavarhatott meg.


Üdv
Let
Üdv Drakov!

Nincs miért bocsánatot kérned. Ez egy fórum, megbeszéljük a dolgokat, néha igazunk van, néha tévedünk. Összekeverted az én hozzászólásomat másével, de nem baj.
Ha a demagógia érdekel, a wiki elég pontos definíciót ad, http://hu.wikipedia.org/wiki/Demagógia. Érzelmekre, előítéletekre próbálsz hatni, nem érvelsz.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Anglia_történelme = "Anglia az Egyesült Királyság egyik tagországa"
Ezt mondom, Anglia mint földrajzi terület a középkorban volt utoljára meghatározva mint ország.

Idáig arról vitáztál, hogy Anglia nem ország. De, még mindig ország, az E.K. egyik tagországa.

http://en.wikipedia.org/wiki/England
England is a country that is PART of the United Kingdom. (kiemelés tőlem)

Fordítás: "Anglia egy ország, mely az Egyesült Királyság része". Kiemelés meg nem kell.

http://en.wikipedia.org/wiki/Country
In geography, a country is a geographical region. In common usage, the term country is used in the sense of both nations and states, with definitions varying.
Some cohesive geographical entities, which were FORMERLY sovereign states, are commonly regarded and referred to still as countries; such as England, Scotland and Wales – in the United Kingdom. (kiemelés tőlem)
Lefordítom: Anglia önnálló állam (gyk. ország) VOLT. Most már UK van.
Itt is említi szépen leírva, hogy vannak ellentmondások a country szót illetően. NEM csak ország!

Pontosan ez a probléma a hozzászólásaiddal. Nem vagyok képes felfogni, hogyan veszed a bátorságot lefordítani, és másokon angol nyelvtudást számonkérni. A pontosság kedvéért a fordítás: "A földrajzban az ország földrajzi területet jelöl. Köznyelvi használatban az ország kifejezés mind nemzet mind állam értelemben használt, eltérő definíciókkal. Néhány összeolvadt földrajzi egységet, melyek korábban önálló államok voltak, még mindig általánosan országnak tartanak és neveznek; úgy mint Anglia, Skócia és Wales - az Egyesült Királyság részei." Tehát nem csak hibásan érvelsz, hanem rosszul is fordítasz.

A forrás még nem bizonyíték, főleg úgy, hogy félre is lehet értelmezni.
www.tenyek-tevhitek.hu Állítanak olyat, hogy koleszterin nem veszélyes a szervezetre, forrásokkal alátámasztva, nagyon is meggyőzően. Attól, hogy nem közelfogadott, lehet még igaz is. Emlékszünk Galileire?

A koleszterin alapvető az emberi szervezet számára, pl. sok hormon előállításához. Ebben tudományos források nem mondanak ellent egymásnak. A bulvár-tudomány már más kérdés.

A hozzászólásodnál csak egy furábbat láttam ma.
Angliára visszatérve: az angol nyelvben a country szóval utalnak azokra a Nagy-Britanniát alkotó területekre, amelyek egykor szuverén, különálló országok VOLTAK.

Fordítás: Országnak nevezik az országokat, amik országok voltak. Természetesen ő akadt ki azon ha valaki válaszra méltatja a hozzászólását.


Visszatérve az alapgondolathoz, igen, Anglia ország. Illetve, nem kell kiakadni egy olyan szövetségen, amelyik szándékosan -némi belső humorral- túloz illetve "egyszerű".


Let

Ui: Szerintem is mehet tovább a topic.
Üdv Szanee!

Nem, szerinted akkor sem ország.
Wiki: In geography, a country is a geographical region. The term is often applied to a political division or the territory of a sovereign state, or to a smaller, or former, political division of a geographical region. Usually, but not always, a country coincides with a sovereign territory and is associated with a state, nation or government.

Azaz utalhat politikai, földrajzi, stb. alapon egy területre. Ha nem érted, használj szótárat.
Egyébként a Mennyországban hinni lehet, Angliába elutazhatsz.

Te állítasz valamit, én meg forrásokkal támasztom alá az ellenkezőjét. Visszatérve Angliára: akkor az USA államai sem államok, csak ez a szöveg van a nevük mellett?


Let

Ui: Nem hiszem, hogy van értelme ilyen badarság mellett kitartanod. Én is lezártam. Nem mellesleg ne hivatkozz utánanézésre, ha a hivatalos kormányzati oldallal is szemben ("Ország az országban") tagadsz valamit.
Dátum: 2010.02.27. 13:18:53
Üdv Lunatic!

A legenda szövegében, 7. fejezet kattints a "Drakin vagyok, galetki, akárcsak te... " részben a drakin szóra, mialatt a küldetésed aktív.



Let.
Tiszteletem!

Anglia és ország kérdés.
England is a country that is part of the United Kingdom.

Angol wiki első mondat. Tanulj meg angolul barátom.
Az első linken is ez látható: The Countries of the UK
Szerinted mi a country?
Egy ország lehet nemzetközösség része, lehet autonóm terület mint Tibet, de attól még ország marad. Mondjuk Tibet helyzete jogilag kétségesebb, mint Angliáé.
Magyar wiki:
Anglia a Brit-sziget legismertebb területe, az Egyesült Királyság legnagyobb és legnépesebb országa, egyben az Európai Unió és a NATO tagja.
Második hozzászólásod gondolom az lesz, hogy nem, nem ország.

Nem mellesleg azzal magyarázod, hogy nem tudsz valamit, hogy mások mennyit forgatják a bibliát, mennyire ismerik a himnuszt? Ezt hívják demagógiának. Ettől még alapvető marad a híres magyar festők és költők élete és a hozzá kapcsolódó évszámok. Érveid egyetlen alapja az, hogy nem tudsz valamit. Dicséretes magánprobléma.

Végül megemlíteném, hogy szerintem nem ebbe a topicba valóak ezek a fejtegetések, illetve nem, nincs semmi különös a megemlített, egyébként inkább humoros szövetségi névben.


Let.
Tiszteletem!

Melyikük a gyógyítás istene?

Paracelsus
Aszklépiosz
Avicenna
Hippokratész

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Meglepő, hogy ennyien nem tudják a helyes választ.

A következő kérdésem sem éri el a 25%-ot:
Hány tudományt soroltak a középkorban a szabad művészetek közé?

A 7 szabad művészet ennyire nem ismerős?


Let
Dátum: 2010.02.14. 22:05:00
Üdv!

Yetike77 kontra Rakott krumpli téma
A Google rakott krumpli 2. találat http://www.femina.hu/recept/rakott_krumpli több receptjében van hagyma. Nógrádban sok helyen készítik hagymával nem mellesleg google nélkül is (édesanyám -isten nyugosztalja- és én is palócok vagyunk).

Barbey kontra Melyik birodalom volt a legnagyobb téma
Azt hiszem megkérdőjelezhető, hogy nem alapismeret-e, hogy a mongol volt a legnagyobb ismert birodalom. Mindenkinek a maga királysága...

Wacker kontra M i é r t í g y k e l l í r n i ? téma
A főváros valamilyen okból tiltott szó. Egybe írva nem lehet feltett kérdés része.

Csaba2021 kontra Az az idő elmúlt,hogy O-ás mindenkinek adhat. téma
0-ás vércsoportúak még mindig általános adók (vvs-ük felszínén nincs antigén, de a plazmájukban anti A és B antitestek vannak)

Yetike77 kontra Mit jelölünk a matematikában " lg "-vel? téma
Akkor gondolom a Sin, cos felismerése sem alapvető?

Let

Ui: Remélem ezzel némileg elfogadhatóbbá váltak a kérdések. Szvsz nem érdemes az alapján jelölni rossz kérdést, hogy nem tudjuk rá a választ.
Dátum: 2010.02.14. 17:44:37
Tiszteletem!

Elsősorban Miklós véleménye érdekelne, de ha valaki konkrétumokat tud, szívesen hallgatom őt is.
Korábban szó volt róla, hogy a szövetségi névváltoztatás mellett a karakterek nevét is meg lehet majd változtatni.
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,202.240#hsz657
Hogy áll ez a fejlesztés?


Let
Dátum: 2010.02.09. 09:17:09
Üdv Epona!

Ha nukleotidokről van szó, a Gattaca című film jó alap lehet a memorizációhoz.
G mint guanin, a mint adenin, t mint timin és c mint citozin.
Ha nem hiszed, hogy fejből tudom, kérdezd meg Xellosz-t, ő ismer.


Let
Dátum: 2010.02.07. 10:31:16
Üdv Quiint!

A válasz:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,205.60#hsz94


Let
Dátum: 2010.01.28. 16:02:35
Üdv!

Szeretném megköszönni a fejlesztést.
Biztosan sokaknak szerez még örömet!

Let
[Törölve]
A lepontozás alapján senkit sem érdekel, mi történik a doomlord.net - en.
Dátum: 2010.01.18. 10:11:33
Üdv!

A kérdés valahogy így szólt:
A petrezselyemben milyen vitaminok vannak?
A válaszok között szerepeltek az
A, C
C, E
kombinációk is.

A kérdező szerint a válasz A, C, én a C, E-t jelöltem be, mivel A, C és E vitaminban egyaránt gazdag.

Kérem törölni.

Let
Dátum: 2010.01.12. 17:36:41
Üdv!

aKI KERES AZ.............???

ELFÁRAD
TALÁL*
NEM TALÁL SEMMIT
NYER

Nagy betűk, elírás, túl egyszerű kérdés


Let
Dátum: 2010.01.12. 10:17:43
Szervusz Birka!

Köszönöm, hogy javítottál.

Igazad van, én max VF, sajt és csapda kontra max kreaf és új szaki-t vizsgáltam.

Eddig úgy néz ki az előbbi még mindig jobb arányt hoz.

Tehát összesítve a szakértelem valóban a VF alternatívája. A kimaxolt vadászatnál VF-el azonban nem ad jobb LE/TP arányt.

Tehát teljesen igazad van.

Kieg: A lefelé támadást egyébként valóban támogatja. Sok helyen arról folyt a vita, rentábilis-e (kontra vadászat), én csupán ezért írtam fórumbejegyzést.

V3 képlet nem módosítja a táblázatodat?


Let

Edit: kiegészítés
Dátum: 2010.01.12. 09:59:56
Üdv!

Rajta van a KreAff is. Gyémánt bónusz nincs.

Mindenkinek figyelmébe ajánlanám, hogy abszolút LE/TP arányban még mindig nem éri meg jobban, mint a vadászat maxolva.


Let
Dátum: 2010.01.08. 12:18:54
Tiszteletem!

Ki volt Conan,a barbár?
Rajzfilmhős
Egy fantasy regényciklus főhőse*
Történelmi személy
Képregényfigura

Képregényfigura
http://en.wikipedia.org/wiki/Conan_(comics)

Regény főhős
http://hu.wikipedia.org/wiki/Conan,_a_barbár

Rajzfilmhős
http://en.wikipedia.org/wiki/Conan_the_Adventurer_(animated_series)

Let
Dátum: 2010.01.05. 10:08:54
Tiszteletem!

Egy másik topicban a hozzászólókat kész tények elé állították epikus tárgy ügyben, tehát egymást hibáztatni korlátozásokért szerintem nincs értelme.

Azt nem értem, hogy hogyan került be a szint + 20 korlátozás, ha az nem volt a szavazás része? Vagy mégis, rosszul emlékszem?
Ha lesz változás, szerintem inkább szint * 2, mint szint + 20. Utóbbi jóval komolyabb korlátozást jelentene.
Arra nincs mód, hogy sávosan változzon az érték? Például szint * 2 + X, ahol X akár szint sávtól, akár valamilyen más tényezőtől függ?
Ha valaki későn kezdett, akkor azt is el kell fogadnia amellett, hogy valószínűleg az AH-ban soha nem lesz licitképes, hogy régebbi szövetségben soha nem jut epikus tárgyhoz? Gondolom az mindenki látja, hogy VF-el jelentősen csökken annak az esélye, hogy szintben "utoléri" a kiütött epikus tárgyakat.


Gyógyitó izé- nél mi indokolja a 85-ös szintet? Nem lenne reális azt csökkenteni?

Mi történt a karaktertől függő szövetségi bónuszokkal? Milyen eredmény született?

Még egy dolog. Az ispotály lehetne az első checkboxos épület. Szerintem lenne értelme annak, hogy a karakter döntse el, akar-e, vagy nem gyorsabban gyógyulni.

Remélem még lesz finomhangolás néhány kérdésben
Let
Dátum: 2010.01.01. 14:43:19
Üdv!

"Egyszer volt Budán ...".
naplemente
net
kutyavásár*
E.T.

???

Let
Dátum: 2009.12.22. 22:16:28
Üdv!

Azért kihangsúlyoznám, hogy Miklós célja is az, hogy a szélsőségeket kezelje. Nem célja játékosok büntetése, ezt írta is.
Az előző hozzászólásom is arról szólt, hogy valószínűleg ez az új változtatás sem fog mindenkinek tetszeni, de én úgy látom valóban fontos problémákkal foglalkozik.
A játék összes komoly problémáját szerintem nem lehet egy varázsütéssel eltüntetni. De nem hiszem, hogy ezzel bárkinek újat mondtam.

Reméljük a legjobbakat
Let

Őrmester: pontosan ezért van reális alapja teljesítménytől, valamilyen -sávos- rendszer alapján függővé tenni a bónuszokat.

Edit: A szövetségi bónusz és az epikus tárgyak két külön probléma