Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1101. hozzászólás - 2010.02.14. 12:47:47 (Válasz Csaba2021 #1099 hozzászólására.)
Ha hibás kérdést találsz, azt a kvíz 4 topicba másold be a válaszokkal együtt és ott indokold meg, akkor törlik vag yjavítják, ha jogos.

Vérrel kapcsolatban nem csak saját vércsoportba adhatsz vért, de vannak olyanok, akik csak a saját vércsoportjuktól kaphatnak. Nem ugyanaz.
A tűzoltóst pedig, ahogy kifejtetted, írd be a kvíz 4 topicba.
Pontszám: 8.69
fórumozóGaby67Nő
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1102. hozzászólás - 2010.02.23. 14:49:12
Sziasztok!Feltettem ezt a kérdést,de nem fogadták el.

Mi az atoll szó jelentése?

golyóstoll féle
párnatöltet
fúvós hangszer
korallzátony

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Miért speciális?Iskolában földrajz órán tanultunk róla,és a google-ban is megtalálható.
S ráadásul még új kérdést sem tehetek fel.
Tudna nekem segíteni valaki?
Nagyon szépen megköszönném.Üdv.Gaby
Pontszám: 10
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1103. hozzászólás - 2010.02.23. 22:16:28 (Válasz Gaby67 #1102 hozzászólására.)
Nem ez a megfelelő topic, de...
Eléggé mellé trafált az értékelő, mert ezt lehet tudni, viszont már találkoztam vele, tehát inkább már szerepeltnek kellett volna lennie, azt is elképzelhetőnek tartom, hogy véletlen mellékattintott az értékelésnél. Sajna ezzel nem tudsz mit kezdeni már.
Pontszám: 8.67
fórumozóGaby67Nő
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1104. hozzászólás - 2010.02.24. 07:35:59 (Válasz Craslorg #1103 hozzászólására.)
Kedves Craslorg!
Nagyon köszönöm a segítséget,további szép napot.Üdv:Gaby
Pontszám: 10
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1105. hozzászólás - 2010.02.26. 12:54:37
Tiszteletem!

Melyikük a gyógyítás istene?

Paracelsus
Aszklépiosz
Avicenna
Hippokratész

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Meglepő, hogy ennyien nem tudják a helyes választ.

A következő kérdésem sem éri el a 25%-ot:
Hány tudományt soroltak a középkorban a szabad művészetek közé?

A 7 szabad művészet ennyire nem ismerős?


Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.86
fórumozóCitromos teaNő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1106. hozzászólás - 2010.02.26. 20:05:34
Sziasztok!

Ebben meg mi a rossz?

Melyik állat él a legtovább?

Macska
Kutya
Sellőkagyló (Jó válsz)
Koala

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Pontszám: 5
fórumozóCitromos teaNő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1107. hozzászólás - 2010.02.26. 20:07:49
Egyik kérdésem a Twilight-ból volt. Nem fogadtátok el, mert hogy ezt esetleg nem tudják annyian.
De sok olyan kérdést láttam ami pl. ugyan ilyen focis, vagy zenekaros stb.
Ez így nem igazságos!
Pontszám: 5
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1108. hozzászólás - 2010.02.26. 21:13:47 (Válasz Citromos tea #1107 hozzászólására.)
Mint már kismillószor leírtuk:
Az ilyen kérdések akkor kerültek be amikor még a játékosok értékeltek. Mivel több 100 000 kérdés van az adatbáziban, így még nem sikerült az összes hibásat/rosszat/értktelent/stb. Kiszedni.
A Twilight-ios kérédt jogosan vágták vissza. Nem általános müveltség.

A Zárójeles rész remélem nincs benne a válaszoknál!
A sellőkagyló az állat? Szerintem pontatlan a kérdés.

Legköztelebb kérlek a "nem fogadták el a kvízkérdésemet.." topicba írj! Ott tudnak segíteni.
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 5.68
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1109. hozzászólás - 2010.02.26. 21:50:39 (Válasz Citromos tea #1106 hozzászólására.)
Nem ez a megfelelő topic, de...
Az értékelő a 3 általános állatfaj helyett lehet, hogy valami érdekesebb választ várhatott volna, mert ez így túl könnyű. Nehéz persze eltalálni, mi is még a beleférős, de érdemesebb esetleg nem annyira ismert, de mégis hallott nevű éllatokat felsorolni rossz válaszként, illetve a másik, ami még gond lehetett, hogy a kérdés inkább úgy hangozna helyesen, hogy "Melyik faj egyede a bizonyítottan legnagyobb kort - több, mint 400 évet - megért állat?"
Ebben már van egy kis érdekesség, ami felkelti az érdeklődést, még ha nem is olyan egyszerű a válasz (persze nem ezekkel a rossz válaszokkal, mert így igencsak könnyű.
Pontszám: 8.00
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1110. hozzászólás - 2010.02.26. 21:53:37 (Válasz Citromos tea #1107 hozzászólására.)
Egy mű (film/regény/vers/zenemű/stb.) részleteibe való kérdés az esetek 99.9 %-ában specnek minősül (jogosan). Ha szerinted érdektelen vagy spec kérdéssel találkozol, másold be pontosan indoklással együtt a kvíz 5 topicba és javítják/törlik, ha az admin (Hatsepsut) is úgy látja jónak. Már benn lévő rossz kérdéstől nem javul meg a tied.
LoWs: Több, mitn 220ezer kérdés van már, olyan 130ezertől van admin általi értékelés.
Pontszám: 8.67
fórumozóCitromos teaNő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1111. hozzászólás - 2010.02.27. 16:18:08 (Válasz LoWs #1108 hozzászólására.)
Persze, hogy nem volt benne a zárójeles! Valahogy jeleznem kellett itt, hogy én melyiket jelöltem "helyes" válasznak!
Pontszám: 5
fórumozóMarieposaNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1112. hozzászólás - 2010.03.12. 12:05:14
Kedves Adminisztrátor, ki a kérdéseket kiértékeled!

Számomra érthetetlen, hogy a " Melyik városban halt meg Liszt Ferenc?" érdektelen lexikális tudásra hivatkozik, mindamellett, hogy találkoztam már olyan típusú kérdésekkel is, hogy melyik iskolában szerezzük meg az érettségi bizonyítványt?
Ezen kívül, hogyan tudnám fejben tartani - én egyszerű halandó- az adatbázisban szereplő összes kérdést, és választani egy újat, ami eddig nem szerepelt a játékban, miközben nincs betekintésem a rendszerbe.
És miután többször is előfordult, hogy "rossz" értékelést kaptam emiatt, jött az értesítő, hogy még 4 ilyen humor, és fejemen a dudor.:S

Nagyon jó lenne, ha ezt a dolgot másképp oldanátok meg, pl, hogy már a kérdés feltevésnél láthassuk, hogy szerepel - e az adatbázisban, vagy esetlegesen ne rossz értékelést kapjon, csak simán töröljétek.

Aniron
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1113. hozzászólás - 2010.03.12. 13:53:39 (Válasz Marieposa #1112 hozzászólására.)
Adminok helyett...
Ennek fele nem így van. Bárkinek a születési helye, ideje, halálozási hely, ideje az esetek 99.99%-ban érdektelen lexikális tudás, a maradék 0.01% pedig már szerepelt.
Ha az értékelésed "már szerepelt", akkor tehetsz fel helyette másik kérdést, semmi negatív hatás nem fog érni hiedelmeiddel ellentétben.

Amennyiben olyan kérdést találsz, ami szerinted nem való kvíznek, másold be pontosan a válaszokkal és a véleményeddel együtt a kvíz 5 topicba.
Pontszám: 8.64
népszerűFinettNő
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1114. hozzászólás - 2010.03.13. 22:26:30
Én ezt most meg is tettem, mert olyan értelmetlen kérdést találtam, hogy most nem bírtam szó nélkül hagyni...
A hozzászólást Finett módosította 2010.03.13. 22:37:26-kor
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1115. hozzászólás - 2010.03.14. 10:14:48 (Válasz Finett #1114 hozzászólására.)
ez jó és a jövőben is tedd meg, mert magunkank segítünk, ha ezeket jelezzük.
Pontszám: 8.31
fórumozóMarieposaNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1116. hozzászólás - 2010.03.14. 11:50:53 (Válasz Craslorg #1113 hozzászólására.)
Kedves Craslorg!

Nem tudom, hogy neked eddig hány rossz feltett kérdésed van, de amit leírtam, nem alaptalanul tettem, ugyanis:
"Figyelmeztetés: Kérjük, próbálj meg olyan kérdéseket feltenni, amelyek megválaszolhatók, és arra is ügyelj, hogy jól jelöld meg, melyik a helyes válasz. Ennek hiányában elveszítheted a lehetőséget, hogy a jövőben kérdést tegyél fel, és így az ebből szerzett lélekenergiától is elesel.
A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott! "
Ezen felül a kvíz menüpont alatt vastagon pirossal: "Még 4 rossz értékelés és nem tehetsz fel több kérdést!"

Örülök, hogy segíteni próbálsz, de az Admin válasza most tényleg relevánsabb lenne.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1117. hozzászólás - 2010.03.14. 14:48:47 (Válasz Marieposa #1116 hozzászólására.)
Ez már több helyen le volt írva.
A kvízírási jogodat akkor veszted el, ha minimum 10 rossz kérdésed van (helyesírási hiba, már szerepelt értékelé sés a 25% miatti kérdéskiesés nem számít bele) és emellett a feltett kérdéseid minimum 50 %-a kapott már rossz értékelést. Azaz, ha 12 rossz kérdés mellett volt 40 jó kérdésed, nem fogod elveszteni a jogod, ha viszont az arányod több kérdés alapján 50% alatti, akkor el kell gondolkodni rajta, hogy inkább a fele LE-ért lemondassz-e a kvízírásról.
Pontszám: 8.64
irritálóConstiFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1118. hozzászólás - 2010.04.01. 16:54:42
Ez volt a kérdésem.

Mi volt a híres olasz autóépítő, Bugatti keresztneve?

Vincenzo
Ettore (helyes vállasz)
Filippo
Agostino


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Kicsit bővebben megtudhatnám mi indokolta ezt a döntést?

Köszi
Pontszám: 1
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1119. hozzászólás - 2010.04.01. 17:51:04 (Válasz Consti #1118 hozzászólására.)
Nem fogadták el a kérdésem, miért? a megfelelő topic, oda kell beírni azokat a kérdéseket, amelyeket nem fogatdak el valamilyen okból (mint a címe mutatja).

A tiedet valószínűleg azért, mert egy márka alapítójának a keresztneve nem tartozik feltétlen az általános műveltség körébe, még akkor sem, ha a vezetékneve maga a márka. Kérdezz Bugattival kapcsolatban valami mást. Amennyiben valami olyan újdonsággal rukkolt elő, mint autótervező, ami máshol nem volt még soha, az egy jó kérdés lenne, de azt te sem gondolod, hogy egy ilyen kérdés bármilyen Vágó műsorban megállná a helyét.
Pontszám: 7.82
népszerűtlenFonixportalFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1120. hozzászólás - 2010.04.05. 10:00:08
Kaptam ezt a kérdést
Kik szoktak habarni?
Varrónők
Kőművesek
Asztalosok
Szakácsok

Mivel két jó válasz is van én a Kőművesek-et jelöltem be ugyanis ők a maltert szokták habarni ezért is hivják habarcsnak a végterméket persze hibás volt mint válasz mivel a Szakácsok meg habot szoktak habarni
Pontszám: 4
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!