Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Let.

Dátum: 2010.03.17. 13:49:22
Tiszteletem Jeriko!

Ha ugyanazok a hibák megjelenhetnek benne, mint az eddigiben is, nem tartom megoldásnak (én a garancia szót emelném ki abból amit tőlem idéztél). Rendben van, hogy a legtöbbet licitáló viszi a tárgyat, ez az aukció lényege. Pont ezért értelmetlen változtatni valamin, ami nem érint lényegi problémát.
Én úgy látom, hogy egyetlen előnye, hogy több dukátot adnának ki azok, akik eddig "biztosra mentek". Tehát a problémákat nem orvosolja.
De majd mások eldöntik, így van-e.


Let

Edit: kieg
Dátum: 2010.03.17. 13:40:18
Üdv!

Szerintem azt nem vetted számításba, hogy ez a rendszer alkalmas arra, hogy a legtöbb dukáttal rendelkezőknek garantálja a nyereményt.
Eddig is a legtöbb dukáttal rendelkezők vitték el a tárgyakat, a te rendszeredben is ez történne.
Annyi változna, és ebben igazad van, hogy több dukátért kelnének el a tárgyak. Ami alapvetően nem lenne rossz, ha nem lennének ilyen nagy eltérések a birtokolt dukátok számában, a dukáttermelő képességben. Nem az a lényeg, ha eladnak egy képet és van 3 ember, aki akár 1 millió dollárt is megadna érte (miközben a többi licitáló átlagban a negyedével sem rendelkezik), hogy visszafelé megy-e a licit. Szerintem aki el akarja vinni, úgyis elviszi. Gyorsan kiderülne kinek milyen tartalékai vannak, de ez nem megoldás.
Több tárgy és gyorsabb licit, alternatív dukáthasználati lehetőségek az.


Let

Kieg: Az aukció gyorsítása önmagában annyit érne, hogy több karakternél lesznek meg adott tárgyak. Nem hiszem, hogy cél, hogy mindegyik nagyobb mennyiségű dukáttal rendelkező karakternek aukciós bérlete, szkarabeusza, stb. legyen.
Dátum: 2010.03.17. 11:19:09
Üdv!

Idézet: Kaboka - 2010.03.17. 10:24:34
Az oskoves licitalas egyaltalan nem fugg ossze a dukatokkal es a jelen problemaval, ezert nem ertek vele egyet. Raadasul tenyleg azoknak kedvezne akik igyis rengeteget koletnek a jatekra, a nagy tobbseg pedig csak figyelne, ahogy szepen elviszik eloluk a targyakat.


Valóban két külön probléma. Éves szinten az a néhány tárgy nem bontja meg a játék egyensúlyát, sőt, egyelőre még azt sem tudjuk, milyen tárgyakról lenne szó. Másrészt, ha ezzel elő lehetne segíteni a többi AH tárgy leprogramozását (mint írtam pl. 6 őskő "belépővel", illetve a licit összegével), akkor mindenki jól járna. Abban biztos vagyok, hogy rengeteg licit lenne, igény van rá.

Idézet: Aurri - 2010.03.17. 10:58:58
- Fix licit (ez mondjuk minden héten más lenne és heti 1x)
- Tombola (nem tudom ez micsoda lesz, de simán lehetne dukátért venni szerintem)
- Zsákbamacska (random tétel minden körben)
- Gyakori (jelen esetben +1-es, de ez lehetne akár +2-3 is) tételek licitidejének 1, max 2 napra redukálása.


Ezekről már korábban is beszéltünk, valóban jó ötletek. Annak ellenére, hogy szerintem az AH-n csak az új tárgyak ÉS a licit gyorsítás együtt segíthet.
A Fix licit gyakorlatilag a lélekkufárhoz hasonló rendszer, voltaképp a dukátok elköltésének egy új módszere, ergo heti egy tárgy nagyon kevés. Szerintem olyan módon lenne érdemes megvalósítani, ami licitálástól függetlenül lehetőséget ad arra, hogy felhasználjuk a dukátokat.
A tombola dukátoktól független dolognak tűnt eddig is, nem tudom lenne-e értelme dukátokkal megvásárolni tombolajegyeket.
Ha jól emlékszem zsákbamacska már többször szóba került, eddig nem tudom miért nem valósult meg.
A kisebb tárgyak (+1 egyszeri hatás), tényleg nyugodtan mehetnek 1-2 naponta.


Az AH kapcsán többektől hallom, hogy pontosításra lenne szükség, néhány tárgy leírása megtévesztő, vagy nem elégséges.


Let
Dátum: 2010.03.16. 20:28:23
Szép estét még egyszer Lecso!

Megkérem Hatepsutot, hogy rögtön értesítsen, ha te nevezed el majd a magyar hangszereket, illetve te mondod meg, mi a hivatalos.
Addig van dorong nevű hangszer, és ezt nem én mondom.
Ha ellenállhatatlan vágyat érzel, hogy ismereteidet megoszd, várom PÜ-det. Gondolom ma van a hozzászólós napod.


Részemről lezártam
Let
Dátum: 2010.03.16. 20:16:40
Üdv Vodkaslecso!

Olvass egy sorral feljebb. Majd guglizd a dorong +hangszer -t.

Doromb: v. szájdoromb (lat. Crembalum), régi kezdetleges hangszer. Patkó alakja van és közepén aeélrugó, mely a patkó nyilását tulhaladja. A játszó fogai közé veszi e hangszert és a rugót kezével mozgásba hozza, mig szájával énekhangokat lehel reá. A dorombot mesterileg kezelte Eulenstein Károly.


Biztosan nem tudtad, de a kedvedért megismétlem. A doromb, dorombér, dorong, vagy dongó idiofon magyar népi hangszer.

Let
Dátum: 2010.03.16. 20:00:39
Üdv!

Mit nevezünk máshogyan mondva; epillógusnak?
Előszó, bevezetés.
Tartalomjegyzék régies neve.
Egy kiadvány legutólsó, de a műhöz már nem tartozó része.
Utószó, utóirat, befejezés.*


Magyartalan. Elírások.


Hol található Socotra szigete?
Csendes-óceánon
Jeges-tengeren
Atlanti-óceánon
Inidia-óceánon*


Elírás. Indiai-óceán

Melyik nem egy hangszer neve?
fuvola
dorong*
cimbalom
pikoló


A doromb, dorombér, dorong, vagy dongó magyar népi hangszer.

Mivel kezdődött a(z) (irodalmi ) reform kor Magyarországon ?
Kossuth Lajos születésével
Az 1825-1830-as Pozsonyi országgyűlésel
1848-'49-es forradalom és szabadságharcal
A Lánchíd felépítésével


Felesleges kérdésbővítés. Helyesírási hibák

Let
Dátum: 2010.03.16. 15:14:34
Üdv Kocos!

Szerintem ezt előre nem tudod megmondani. Több olyan ember ismerek, akik 40. szint alatt havi 500+ őskövet költenek el.
Erre szerintem nem lehet rálátásunk, ez nem jelenik meg sehol. Ha pedig valamilyen módon következtethető is, az 1 tárgy per ember akkor is korlátot szab.

Az eddig felvetett ötletek:
Gyorsítás
Gyorsítás és új tárgyak
Lehetőség több dukát szerzésre
Licit tárgyak "egy szintre hozása"
Alternatív dukátköltési lehetőségek
Fix árú tárgyak



Let
Dátum: 2010.03.16. 14:17:53
Üdv Byzon!

Nem fogok minden ötletre reagálni, de gondoltam a tied választ érdemel.
Egyértelműen jó irány, ha a már meglevő gyengébb tárgyakat is "szintre hozzuk" a többivel. Még azt is elképzelhetőnek tartanám, hogy az egyszeri hatások italokhoz hasonlóan működjenek. Egy extra szintlépés minden állatnak amikor akarom pl. már jobban hangzik.

Azonban ha gyenge a forint, akkor nem megoldás még kibocsátani. Ez pedig a dukátra is igaz.


Let

Ariel fenti gondolata szerintem nagyon jó! A szövetségi licit szerintem pont itt kap majd szerepet.
... esetleg a szövetségi városok kapcsán is szerepet kaphatnának a dukátok.
Dátum: 2010.03.16. 14:00:09
Üdv Kocos!

Az ősköves licit esetében pont hogy nem lennének garanciák, hogy valaki előre "betápol", megveszi az aranycsirkét meg a mozibelépőt, aztán térkapuból, meg ismételhetőkből felszívja magát.
Itt egy 24. szintűnek is lenne esélye tárgyat elvinnie egy 100. szintűvel szemben. Attól viszont semmilyen formában nem venné el a lehetőséget, hogy az összegyűjtött dukátjait elköltse. Mint már írtam, a kettő kérdés (AH és ősköves licit) két külön probléma.

Eszembe jutott, hogy felmerült alternatívaként az, hogy a dukátokat valamire be lehessen váltani. Támogatom a gondolatot, azzal a kitétellel, hogy nem szabad elfelejteni, az aukciók problémáit nem orvosolja. Én gyorsítás és aukciós tárgyak listájának bővítése mellett el tudom képzelni.


Let


Ui: Miklós egyébként jelezte már, hogy a különleges tárgyak leprogramozása komoly feladat. Megértem, és elfogadom. Pont ezért kellene ősköves licit, ami fedezné ennek a leprogramozásnak a plusz költségét. Példának okáért az ősköves licithez lehetne 6 őskő beugró is. Itt talán lehet kapcsolat a két kérdés között....
Dátum: 2010.03.16. 13:32:11
Tiszteletem!

Előszóban megemlíteném, hogy izzanak a billentyűzetek Skype-on a topiccal kapcsolatban.

Jó lenne látni, mit is szerettek volna elérni a dukátokkal és Aukciós házzal. Minden hozzászólásból az látható, hogy mindenki eltérő véleményen van, mi is volt a célja. Ha tippelnem kellene, azt mondanám, hogy a készítők pénztől és őskövektől függetlenül jutalmazni szerették volna a hűséges játékosokat - mindamellett, hogy játéktechnikailag jó mókának szánták.
Sajnos ha megvizsgáljuk a jelen helyzetet, az mindenképpen elmondható hogy
1. annak ellenére, hogy a potenciális licitálók száma nő, csak egy szűk kör számára elérhetőek a (valóban erős vagy különleges ?) tárgyak
2. az új tárgyaknak azért nincs sikere, mert reális értékük jóval alacsonyabb a megadott árnál. Másrészt pedig egy komoly játékos nem éli meg eget rengető lehetőségként, hogy 300 dukátot tegyen egy +1 mágiát adó tárgyra

Én két részre bontanám a Miklós által megemlített dolgokat. Aukciós ház problémára és ősköves licitre.

Ősköves licit
Ellene: pénz alapján működik, független a dukátoktól ergo "erőfeszítéstől"
Mellette: szélesedne a tárgyakhoz hozzáférők köre, olyanok is licitálhatnának, akik eddig nem

Szerintem meg kell érteni, hogy ez a dukátos licitekre nem lenne hatással. Attól független kérdés. Nem is oldja meg a problémát, nem is generál - kivéve, ha valaki veszteséget érez, mert egy másik játékosnak esélye van pénzért tárgyhoz jutni. Kihangsúlyoznám, hogy esélye van rá, nem egyértelmű vásárlásról lenne szó. Én támogatom, mint ahogyan bármilyen gondolatot támogatok, ami azt eredményezi, hogy többeknek legyen esélye fejlesztésekhez hozzáférni.
Javasolnám, hogy legfeljebb fix idővel később, pl. egy év licitálhasson újra az aki egy ilyen tárgyat elvitt. Természetesen az egy tárgy egy ember is rendben van.
Akik eddig nem vették figyelembe, kérem arra is figyeljenek oda, hogy évente csak néhány ilyen tárgy lenne.

Aukciós ház
Abban az esetben, ha nem szeretné a játékvezetés, hogy többen férjenek hozzá egy adott tárgyhoz, reális megoldásnak a következőt gondolom.
Gyorsítani kell az aukciós házon, azonban emellé több tétel is kell. Különben drasztikusan megemelkedik az adott tárgyakat birtoklók száma. Akik megint csak a nagy mennyiségű dukátot birtoklók köréből kerülnének ki.

A licit belépő azért nem jelent megoldást, mert a komoly tárgyakra leggyakrabban valószínűsíthetően azok licitálnának, akik a legtöbb dukáttal rendelkeznek. Őket nem akadályozza egy letét.

A visszafelé licitálás (mondjuk 1000 dukátról kezdve, folyamatosan csökken az érték, és aki először ki udja fizetni, elviszi) azért nem jelent megoldást, mert a sok dukáttal rendelkezők adott tárgyakra hajtanak. Nekik semmit sem jelent, hogy utána marad-e 50 dukátjuk.

Véleményem szerint bővítésre és gyorsításra van szükség, ami figyelembe veszi a megnövekedett dukátmennyiséget és játékosszámot.


Let


Kiegészítés:
Az oskoert vasarlast en nagyon ellenzem. Ez a jatek relative olcso (foleg a tobbi hasonlohoz kepest), sokan ezert is jatszak. Ha bekerulne egy ilyen "ha gazgad vagy tap is leszel" opcio azzal nagyon sokaknak elmenne a kedve az egesztol, mert vannak akik nem tudnak/nem akarnak meg plussz penzt raszanni a jatekra.

Ezt az évi néhány tárgyat tekinthetitek jutalmi lehetőségnek azok számára, akik nem ingyen játszanak, hanem -sokszor komoly összegekkel- támogatják a játékot.
Dátum: 2010.03.15. 21:43:04
Tiszteletem!

Sziasztok kaptam egy küldetést, hogy kritikusan sebezzek meg valakit, csak nem tudom hogyan kell, segítenétek?


Lehet, hogy tévedek, de szakértelem hiányában nem elég egy tárgy adta kritikus ütés százalékkal elért kritikus találat?


Let
Dátum: 2010.03.15. 21:40:14
Üdv!

Milyen ércből állítják elő az alumíniumot(nyolcadikos kémia, illene tudni)?
alumíniumérc
bauxit*
aluminid
vasérc


Szerintem egy kérdéshez sem kell magyarázat. Vagy megállja a kérdés a helyét, vagy nem.


Let.
Dátum: 2010.03.11. 23:25:12
Üdv!

Nem tudom összefügg-e a leállással, de portyázás során megjelenik a karakterek neve mellett a kihívás gomb, majd rákattintva azt írja:
"Nem támadhatod a karaktert, mert már támadtad az elmúlt 480 percben."
Eddig nem jelent meg, ha nem lehetett őket kihívni.

Let
Dátum: 2010.03.11. 21:45:29
Üdv Morgan!

Szövetségi társammal többször is.
Bizonyos mennyiségű LE elköltése után jöttek vissza.


Let
Üdv Birka!

Én úgy gondolom, hogy minden külső segítség használata megfontolandó.
Ide tartozik a wiki, az adatbázisok és a scriptek is.
Egyrészt csökkentheti a játékélményt, másrészt valóban lehetőség van visszaélésre. Az utóbbi (programok, scriptek) a forrás megtekintésével, frissítés kontrollálásával azt hiszem kiküszöbölhető. Aki meg ilyeneket pl. adatszerzésre ír, előbb-utóbb elbukik.

A játéknak én úgy látom vannak "szürke" területei. Karakterátadás (ami elvben könnyen legalizálható lenne), scriptek, falkázás, multi-prém karakterek, építőbrigádok, körbeépítés, epikus szövetségek.
Amit én feloldhatatlan problémának látok, hogy nincs általános policy, egyenként kell ezekkel foglalkozni; így a Beholder helyzete sem könnyű.
Hogy téged idézzelek "A TF réges-régen elvesztette a szerepjáték voltát. Jelenleg egy matematikai, optimalizációs, stratégiai csapatjátéknak tartom."
A végzetúr sokaknak már régen itt tart.


Let
Dátum: 2010.03.11. 16:18:59
Üdv!

Szerintem egy kérdés osztályozása még relatívabb, mint egy kalandé.
Én úgy látom, hogy hibás kérdés jelentése egyszerűbb és egyértelműbb.

Tudható, mikortól kezdődik a kérdések osztályozása?


Let
Dátum: 2010.03.11. 16:11:34
Üdv!

Köszönjük ahogyan te fogalmaztad, ezeket a "kezdeti lépéseket".
Ha jól értem, egyszerűbb tárgyakra gondoltatok. Ezeknek nem lehetne azonban medál-szerű jellegük?
Azaz mi lenne, ha nem egyszeri hatásként, hanem tárgyként működnének, esetleg egy külön mező (rész) lenne nekik fenntartva?

Let


Ui: Ha jól értem-érzem a bővítésnek mindenki örül, azonban nagyobb erejű, különlegesebb tárgyakra számítottunk. A fenti gondolat esetleges alternatívát jelenthet.
Edit: Endyr fenti gondolatát is támogatom.
Üdv!

Vodkaslecso
Most nem nevet veled senki, ahogy eddig sem. Kétlem, hogy ennyi dühvel és rosszindulattal eltelve te nevetve írnád a hozzászólásaidat.

KurahBereth
Ez pedig nem program, csak egy script. Lekérdezi a válaszokat. Kvízolimpia alatt nem használható. Nézd meg a kódot - lásd Jeriko hozzászólása.
Edit: Wart (Birka) karakterlápján már jó ideje fent volt.
Edit2: Illetve Jeriko törölte az idézett részt, ami jelezte, hogy a scriptet nem lehet bajnokság alatt használni. Az adatbázisokhoz egyébként sem lehet kvízolimpia alatt hozzáférni - a Beholder kérésére.

Mellesleg feltételezem, hogy Jeriko féle adatbázist eddig is használta, aki akarta. Birka is leírta az adatbázisok címét.

Let.
Idézet: Xena - 2010.03.09. 08:16:27
Nyílt levél a Végzetúr stábjának!

A 4. világon, a kvíz kategóriában jelenleg vezető (most éppen) Ronin nevű játékos kvízadminként hozzáférhet a játék központi kvízadatbázisához (szabadon puskázhat!), így jogosulatlan előnyt élvez a többi játékossal szemben!
Az előző világ végén több játékostársammal egyetemben felhívtuk a stáb figyelmét e visszaélésre! El is vették tőle a jogosulatlanul megszerzett medált de máig rejtélyes okból visszakapta!
Úgy vélem -és nem vagyok ezzel egyedül(!)- hogy a fenti visszaélés feletti "szemet hunyás" ezernyi játékos arcul csapása, még akkor is, ha fent nevezett játékos aranyat sz....!

Ezúton kérem a stábot -még a versenyszerver első felében!-, hogy az előző versenyszerveren megtörténhetett, máig meg nem magyarázott "gyalázatot" ne engedje megismétlődni, ergo ne értékelje Ronin nevű játékos teljesítményét a kvízverseny végeredményénél!
Továbbá: amennyiben van logikus magyarázat a fent nevezett játékos előző világon elért, "kvízgyőzelme" jutalmául kapott medál visszaadására, azt nyilván játékostársaimmal együtt szívesen elolvasnánk!

Végezetül idéznék Miklós -e topic-ot nyitó- hozzászólásából:
"A leglényegesebb, hogy szeretnénk megőrizni a játék tisztaságát, és fair versenyt biztosítani minden játékosnak".

Talán mégsem ez a leglényegesebb!?

Maradok tisztelettel: Juhász László
Dátum: 2010.03.03. 00:56:00
Tiszteletem!

Jelen pillanatban nekem nem működik a Portya szimuláció. Lehetséges, hogy az új skin? Sajnálatos módon többször is próbálkoztam.
Remélem sikerül ezzel az üzenettel felhívnom a figyelmet egy problémára, ami sokakat kellemetlenül érinthet.
Firefox 3.5.3

Let