Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Let.

Dátum: 2010.04.01. 00:03:45
Üdv Nyúlországban!
Üdv!

Leragadtál. Részletek kiragadásával pedig nem lesz igazad.
Egyébként pedig ha nem győz meg a wikipédia, az angol kormányzat oldala, illetve azok akik Angliában éltek, akkor senki sem fog.
Angliának még mindig saját zászlaja van btw. A főnököm erősen megsértődött mikor egy magyar srác brit zászlóval jött haza, amikor ő angolt kért.
Olvasd a forrásokat amiket írtam, ha még érdekel.
Engem már nem.

Anglia egy Nyugat-Európában található szigetország

Még te is az ország szót használod. A kormányzat oldalán is "ország az országban" van.

Let

Ui: Nem a különállóról van szó, csak nem értetted meg. A tagállam is állam. Főleg, ha az ott élők is úgy hivatkoznak rá.
De engem nem tudsz meggyőzni. Nem is kell. Kérlek, ha angollal találkozol, kérdezd meg: Is England a country?
Utána írj PÜ-t.
Dátum: 2010.03.30. 20:06:23
Üdv!

Többen kérték az eredeti megjelenés (lila) helyreállítását, úgyhogy lassan neki is kezdek.

Idézet: Vodkaslecso - 2010.03.30. 18:29:53
a 350. probalkozasra megszuletett az elso ertelmes hozzaszolasod!

grat :] (de most komolyan)


Én is szeretlek.


Let


Ui: Egyébként jelzem annak, aki folyamatosan az összes hozzászólásomat lepontozza, hogy pont az ellenkezőjét éri el annak, amit szeretne.
Akinek meg tetszik amit csináltam, nyomjon egy tizest.
Dátum: 2010.03.30. 17:59:18
Tiszteletem!

Az igazság az, hogy sokat törtem a fejem, hogy variáljak-e ezzel.
Annak okán volt elcsúszás, hogy le lettek tiltva a reklámok. Jeriko úr kódját használtam alapként.

Így már jónak kell lennie:

@namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);

@-moz-document domain("vegzetur.hu") {

/* Letiltások */
div #harmonet, #harmonet_linksor, #hirblock, #fo_flash {display: none !important;}
.alsomenu {moz-box-direction: reverse!important; }
.banner {display: none !important; }
.bannerek {display: none !important; }
.fust {display: none !important; }
.google_adsense {display: none !important; }
.also_banner {display: none !important; }

/* Rendszeridő megjelenítés */
#rendszerido {position: absolute; left: 68%; top: 20%; }
#rendszerido {border: 2px solid #444444 !important; }
div #rendszerido { color: #E9C347; font-size: 15px!important; font-weight:bolder; background: transparent url(http://images.vegzetur.hu/pic/design_uj/halvany_back.png) repeat scroll 0 0}
#rendszerido:before{content: "Rendszeridő: ";}
#rendszerido:hover {color:white;}
#copyright:after{content: "Lásd fent";}

/* Tárgylista áthelyezés */
.targylista_block {position: absolute; left: 1%; top: 25%; width:200px;
height:400px; overflow:auto; }

/* Számlálók */
div #infobox { font-size: 11px!important; }
div #timer3 { color: #00EE00!important; font-size: 12px!important; font-weight:bold; }
div #timer2 { color: #00EE00!important; font-size: 12px!important; font-weight:bold; }
div #timer1 { color: #00EE00!important; font-size: 12px!important; font-weight:bold; }
div #timer0 { color: #00EE00!important; font-size: 12px!important; font-weight:bold; }
.vadaszat_info a { color: #FFCC00!important; font-size: 12px!important; font-weight:bold; }

/* Fórumok */
tr[class="topicrow"][style] { background: #004!important; font-weight:bold; font-variant:small-caps; }
.topiccim a { color: #FFCC00!important; }


}


Szabadon áthelyezhetőek az elemek a % előtti számok variálásával.


Let
Dátum: 2010.03.30. 15:53:44
Üdv!

Ezzel a változtatással "végzeturasra" változtattam a fent megjelenő rendszeridőt.
Továbbá azoknak, akik nem szeretnek "end", PgDn, stb. nyomogatásába elmerülni, a bal felső sarokba tettem a tárgylistát (ha a karakterlap van megnyitva). Ha nem tetszik, a /* Tárgylista áthelyezés */ rész törlendő.


@namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);

@-moz-document domain("vegzetur.hu") {

/* Letiltások */
div #fo_flash {display: none !important;}
.fust {display: none !important; }


/* Rendszeridő megjelenítés */
#rendszerido {position: absolute; left: 68%; top: 20%; }
#rendszerido {border: 2px solid #444444 !important; }
div #rendszerido { color: #E9C347; font-size: 15px!important; font-weight:bolder; background: transparent url(http://images.vegzetur.hu/pic/design_uj/halvany_back.png) repeat scroll 0 0}
#rendszerido:before{content: "Rendszeridő: ";}
#rendszerido:hover {color:white;}
#copyright:after{content: "Lásd fent";}

/* Tárgylista áthelyezés */
.targylista_block {position: absolute; left: 1%; top: 25%; width:200px;
height:400px; overflow:auto; }

/* Számlálók */
div #infobox { font-size: 11px!important; }
div #timer3 { color: #00EE00!important; font-size: 12px!important; font-weight:bold; }
div #timer2 { color: #00EE00!important; font-size: 12px!important; font-weight:bold; }
div #timer1 { color: #00EE00!important; font-size: 12px!important; font-weight:bold; }
div #timer0 { color: #00EE00!important; font-size: 12px!important; font-weight:bold; }
.vadaszat_info a { color: #FFCC00!important; font-size: 12px!important; font-weight:bold; }

/* Fórumok */
tr[class="topicrow"][style] { background: #FF00!important; font-weight:bold; font-variant:small-caps; }
.topiccim a { color: #FFCC00!important; }


}


Let
Dátum: 2010.03.30. 11:20:50
Tiszteletem!

Gyorsan finomítottam a skin-en.
Levettem az animációkat egy barátom kérésére, ezzel gyorsulni fog az oldal.
Illetve box-ba tettem szöveggel a rendszeridőt. IE sajnos nem támogatja.

@namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);

@-moz-document domain("vegzetur.hu") {

/* Letiltások */
div #fo_flash {display: none !important;}
.fust {display: none !important; }

/* Rendszeridő megjelenítés */
#rendszerido {position: absolute; left: 68%; top: 20%; }
#rendszerido {border: 3px solid #9a9690 !important; }
div #rendszerido { color: #FFCC00; font-size: 15px!important; font-weight:bolder; background-color: black}
#rendszerido:before{content: "Rendszeridő: ";}
#rendszerido:hover {color:white;}

/* Számlálók */
div #infobox { font-size: 11px!important; }
div #timer3 { color: #00EE00!important; font-size: 12px!important; font-weight:bold; }
div #timer2 { color: #00EE00!important; font-size: 12px!important; font-weight:bold; }
div #timer1 { color: #00EE00!important; font-size: 12px!important; font-weight:bold; }
div #timer0 { color: #00EE00!important; font-size: 12px!important; font-weight:bold; }
.vadaszat_info a { color: #FFCC00!important; font-size: 12px!important; font-weight:bold; }

/* Fórumok */
tr[class="topicrow"][style] { background: #FF00!important; font-weight:bold; font-variant:small-caps; }
.topiccim a { color: #FFCC00!important; }


}



Let


Ui:
Folyamatban a dolog kiterjesztése.
Dátum: 2010.03.30. 00:28:07
Üdv!

Egy számomra idegen diszciplínában jó volt néhány órára elmélyedni.
A nekem érdekes az volt, hogy az idő számlálása és a cselekvéspontok elkülönülő színnel menjenek, nagyobb betűmérettel, illetve a fórumok topicjai is más színnel legyenek jelölve.
Emellett a rendszeridő átkerült a végzetúr banner jobb alsó sarkába.
A későbbiekben finomítok rajta.


@namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);

@-moz-document domain("vegzetur.hu") {

#rendszerido {position: absolute; left: 76%; top: 20%; }
div #rendszerido { color: #FFCC00!important; font-size: 15px!important; font-weight:bolder; }

div #infobox { font-size: 11px!important; }
tr[class="topicrow"][style] { background: #FF00!important; font-weight:bold; font-variant:small-caps; }
div #timer3 { color: #00EE00!important; font-size: 12px!important; font-weight:bold; }
div #timer2 { color: #00EE00!important; font-size: 12px!important; font-weight:bold; }
div #timer1 { color: #00EE00!important; font-size: 12px!important; font-weight:bold; }
div #timer0 { color: #00EE00!important; font-size: 12px!important; font-weight:bold; }
.vadaszat_info a { color: #FFCC00!important; font-size: 12px!important; font-weight:bold; }
.topiccim a { color: #FFCC00!important; }

}



Üdv
Let
Dátum: 2010.03.28. 21:02:07
Tévedni emberi dolog.

Várható fejlesztések 2 topic:

- új egyedi esemény ("a térkép")
Dátum: 2010.03.28. 01:23:24
Üdv!

Tippem oka az, hogy valószínű, hogy nem csak úgy "berakják", hanem egy esemény keretében jelennek meg.


Let
Dátum: 2010.03.27. 22:22:19
Üdv!

mi ahelyzet a tobb mint feleve beigert nagyobb volumenu es igencsak egeto reformokkal? Gondolom itt Szovetsegi varosok esatobbi?


A tippem az, hogy a jövő heti esemény a szövetségi városok lesznek.
Másrészt abban a fél évben mióta elkezdtem játszani, rengeteg kisebb és néhány nagyobb fejlesztés készült el. Közben bugokat, leállásokat, egyéni és szövetségi problémákat oldottak meg.

Néhányat én is hiányolok, pl.

2009.09.25. 16:11:00
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,3.60#hsz609
Let.: a várható fejlesztéseknél pontosan ez szerepel, egy rendszer, amelyben a vásárolt ősköveid számától függően szavazhatsz arról, hogy melyik fejlesztés legyen a következő.


Ennek ellenére örülök a változatosságnak. Szerintem sok kezdő játékos fogja kipróbálni ezt az új szervert.
Dátum: 2010.03.25. 12:40:55
Tiszteletem!

Szerintem zseniális ötlet, izgalmas lenne, biztosan kipróbálnám.
A karakterek átvitelében azonban Jeriko-val teljesen egyetértek. V3-on már egy 60. szintű karakter is nagyon erős lehet. Sok problémára adhat okot.
Plusz az is felvethet problémát, hogy mit tegyen az átvitelkor akinek már mindhárom világon van karaktere.
Esetleg néhány (új?) relikvia mint díj?


Let
Dátum: 2010.03.23. 21:15:22
- Miért szereti a vak a sós kiflit?
- Mert mindegyiken új mese van.

*

Embereket kérdeznek arról, hogy véleményük szerint mennyi 2x2?
– A pénzügyes: Egyszerû: vételi árfolyamon 5, eladásin 3!
– A marketinges: 3.99 reklámáron!
- Torgyán: A jelenlegi körülmények között ugyebár mindnyájan egyetérthetünk abban a dologban, melyben még a köztársasági elnök úr is egyetértene, miszerint ennek a két számnak a szorzata ténylegesen négyet fog eredményezni. De hadd jegyezzem meg, hogy ha engem választanak meg kormányfőnek a következő választásokon, akkor megígérhetem, hogy ez az összeg továbbra is 4 marad, mert én, és a kisgazdák minden erőnkkel arra fogunk törekedni, hogy ez az állapot fennmaradjon, mi több, még javuljon is! Köszönöm a szót.
- Ganxsta Zolee: Kétszer kettő, az 4 lesz, haver,
én vagyok itt az igazi gengszter.
- Bill Gates: 4.0
– A számviteles: Miért, mennyi legyen?
Dátum: 2010.03.21. 08:47:52
Üdv!

Idézet: Gergo58 - 2010.03.21. 08:25:41
...a 3 világ mért békésebb mint a kettes világ?


Mert mások a portya, háború és regeneráció szabályai.
Lásd itt


Let
Dátum: 2010.03.20. 23:18:00
Tiszteletem!

Ez valamilyen módon érintheti a karaktereket, fel kell készülni rá?
Esetleg várhatóan/feltételezhetően elveszhet valami?


Let
Dátum: 2010.03.18. 22:40:09
Tiszteletem!

Ne haragudj, de nem értetted meg amit írtam.
Egy adott tárgy gyakorisága nem változna, mivel ugyanolyan gyakran kerülne ki az aukcióra.
Pont, hogy minden karakter színt kapna azzal, hogy érdemben elköltve az összegyűjtött dukátjait, valami egyedit vegyen.
De gondolom ez téged zavarna. Értsd, ha több ember jutna relikviához. Csak azt nem veszed figyelembe, hogy a kezdetek óta mennyire kiszélesedett a dukátot gyűjtők köre, illetve mennyien vágynak arra, hogy ilyen tárgyakkal egyedivé tegyék a karaktereiket.
Egyébként úgy látom vannak ezzel még egy páran, gondolom vagy nem érdekli őket az aukció, vagy már megszerezték azt, amire vágytak.
Az "új lehetőségek", ha nem foglalkoznak a jelen helyzettel, hanem teremtenek egy új arénát pedig nem oldják meg a régi problémákat.
A játékban pedig nem lesz kereskedelem. Bevallom, én is felvetettem egyszer.
Az egyik hozzászólásodban te is leírod a döntést: http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,202.80#hsz949



Dozer:
És ha a szövetségi aukciós ház licitje úgy lenne megoldva hogy lenne minden szövetségnek egy "láda" ahova a tagok pakolgatják a saját dukátjaikat, amiből a szövetség licitálhat?
Mondjuk véleményem szerint a szövetségi aukciós licithez új aukciós tételeknek is kell párosulnia....


Nagyon hasonlóan képzeljük el a szövetségi licitet. A másik megoldás külön szövetségi dukátok gyűjtése lenne, de annak nincs érintkezési felülete a jelen helyzettel.
Példának okáért XY kardja, ami megjelenik a szövetség lapján és akár csak +1 támadást ad, szerintem nagyban színesítené a szövetségi életet.

Edit: Elírás
Dátum: 2010.03.18. 22:02:51
Üdv!

Nem értek egyet veled.

Magát az aukciót felgyorsítani illetve több tárgyat betenni eladásra csak tünetkezelés (ha kétszerte gyorsabbra és dupla tételmennyiségre gondoltok) hosszútávon nem megoldás , a megoldás ha egyensúlyba kerül a dukát bevitel és kivétel ami keletkezik a játékban

Egyáltalán nem tüneti kezelés. Ha fele annyi ideig tartana az aukció, akkor kétszer annyi karakter juthat tárgyhoz. Illetve kétszer annyi tárgynál nem változna annak az aránya, hogy mennyi esik egy adott tárgyból a karakterekre. Ergo semmi sem értéktelenedik el.
Nem irányítható az általad írt módon az aukció. Nem tilthatod meg és nem szerencsés tovább korlátozni hogy a karakterek dukátot gyűjtsenek, illetve nem szabható meg kívülről az ár. Ezért aukció. Az "egyre növekvő liciteket" nem azzal kell kezelni, hogy hagyjuk az egész problémát és csinálunk egy másikat, a csirkék meg kapirgáljanak tovább az atomtemetőben.

Bátorkodtam írni a játékvezetésnek, hogy valamiféle reakció legyen az ügyben.


Let
Dátum: 2010.03.18. 00:27:44
Szervusz Vaczakka!

Vadászathoz csatolva volt egy kérdőív a kérdésben, illetve több más témát is érintett a dolog.
Arra hivatkozott Miklós.



Let
Dátum: 2010.03.18. 00:02:30
Üdv!

Lehet, hogy ez egy végtelen játék, de nem 10 évre előre tervezünk.
Egyre többet hallom ezt a hihetetlen érvet, és meg kell mondjam, nem tudtam, hogy halhatatlan időmilliomosokkal játszok egy játékot.

Ha meg megy a szabad piac, mint a való világban is, az nagyon erősen nem állja meg a helyét, hogy a piac leszabályozza magát. Korlátot csak a kereslet és kínálat szab.


Szerintem az aukció fölgyorsítása nem old meg semmit, elértékteleníti azt is ami eddig érték volt.
Megoldás lehet új aukciós tárgyak bevezetése, bár ez lassítja a rendszert, ahogy azt Miklós mondta.


Ezért kell több tárgy ÉS gyorsítás. Mert akkor az összes birtokolt tárgy száma megnő, azonban nem értéktelenedik el egy adott tárgy. Többen, többször leírták és én is csak egyet tudok vele érteni.

A tombolajáték már beígért fejlesztés, de szerintem ez is független az AH-tól. Annak problémáit legalábbis nem orvosolja.


Let
Dátum: 2010.03.17. 20:56:21
Üdv!

Én úgy látom, és ebben többek hozzászólása megerősít, hogy valós problémáról szól ez a topic.
Nem arról van szó, hogy "Bérletet mindenkinek!!!", hanem arról, hogy ha egy rendszer ennyi ellenérzést produkál, akkor változtatni kell rajta.
Én szívesen látnék több tárgyat, és örülnék neki, ha több játékos dőlhetne hátra azt elmondva, sikerült egy licitet egy értelmes tárgyra megnyernem. Az nyilvánvaló, hogy egyensúly kell, illetve nem az a cél, hogy adott, nagyon erős tárgyakból legyen mindenkinek.
Láthatóan ez neked nem tetszene.

Másrészt biztosan vannak olyan pontok a játékban, amik neked nem tetszenek. Ki tudja, előbb-utóbb azok is sorra kerülhetnek.

Kitartok amellett, hogy az eddig felvetett ötleteknek van létjogosultsága. Több tárgy és gyorsabb aukció, alternatív dukátköltési lehetőségek mindenki játékát jobbá tennék.
Mindenkire rábízom, hogy a te szándékod, vagy a miénk a helyes.


Let


Edit: kieg
Dátum: 2010.03.17. 18:04:24
Üdv!

Érdekesnek találom, hogy ha felvetődött egy probléma, illetve Miklós is érzi, hogy probléma van, rögtön jön valaki, aki az egész kérdés létjogosultságát kétségbe vonja. Ha az Aukciós Ház betöltötte volna a szerepét, nem lenne ilyen topic sem. Valószínűleg a +1-es tárgyaknak örvendő emberek jobban örülnének valami használhatónak, de erre esélyük sincs. A legtöbb embernek ha van valamije, de úgy érzi nem tud vele mit kezdeni, inkább értéke alatt is megszabadul tőle.

Néhány hozzászólás alapján, mely voltaképp arra hívja fel a figyelmet, hogy "mit problémáztok, ingyen van", illetve "ilyen a szabad piac", csak azt tudom mondani, ugorjunk. A lélekenergia is csak virtuális, "ingyen van". Gombnyomással lehet szerezni. Mégis vannak akik időt, pénzt és energiát fektetnek a virtuális előnyök megszerzésébe.

Darah:
Szintekre bontani szerintem nagyon szubjektív alapon lehetne csak.
Valóban átdolgozásra szorulnak a tárgyak is, vagy ki lehetne venni az olyanokat, amik nagyon "más szintűek" (ÉP/VP maxra), és fix áron elérhetővé kellene tenni őket.
Jó lenne, ha Miklós reagálna az eddigi felvetésekre, mennyire haladunk jó irányba, mik az alternatívák.



Let