Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Sorion

Oldal: 12
Dátum: 2012.04.24. 13:10:15
Mindenkit megértek, csak nem értek vele egyet.
Szerény véleményem szerint(ez ugyebár helyi fórumra lefordítva, a le de magasról a másét ) a kvíz, mint opcionálisan választható lehetőség a játékban elég tetemes LE %-hoz juttatja az embert. Akkor még nem említettük a tárgyakat, amik ezt ráadásként megfejelik. Úgy gondolom, ha már veszi a fáradságot és megtornáztatja az agyát (azért mert többet akar, mint mások), az igenis érjen el egy agyi szintet, műveltségi minimumot.
Jó-jó, hogy van segédlet, külső hivatkozásban....de piszkosul kevés segédlet kell egy hasonló kérdéshez: Melyik állat köthető a húsvéthoz? Komolyan ez a kérdés?
Na neeee.....ezt most miért?
Nem azzal van a bajom, hogy nehezek (néha irreálisan is), hanem az a legnagyobb probléma itt, ha valami bónuszt ad ebben a játékban az kőkemény pénzbe kerül....miközben az alapszintű tápolás már elérhető egy 6 éves gyerek számára is.
Ő megkapja a húsvéti kérdést, vele ellentétben én megkapok egy melyik ausztriai tartományhoz tartozik Graz jellegű kérdést.....ide csak súlyozás kell...
Megértem az adminokat is...sok a kérdés..nyissanak topikot a banálisan könnyű kérdéseknek, mi beledobáljuk szerintem szívesen.

Remélem valaki azért érti,hogy mire is akarok kilyukadni, amikor a nemtetszésemet kinyílvánítom.: )

A kvíz %-os bónuszt ad, ennek legyen már meg egy feltétele...egy minimum iskolázottsági szint, mondjuk 8 általános nem ártana.és legalább valami tanító célzata lenne. Ha már példának okáért fogalma sincs a NATO-ról, de mégis utánanéz a hálón, akkor már megjegyezte, s talán még ragad rá valami az elektroszmogon kívül. Mindjárt 2 legyet ütöttünk egy csapásra. Én ezt nevezem nívónak....nem pedig a milyen színű a Mikulás ruhája jellegű kérdések.

Persze nem szeretnék vitát ebből, portyakari vagyok sok-sok váltás után. Ha nincs a templom nem is kezdek el vadászni...ahogy ha végeztem vele, többet be sem nézek,mert reform nélkül ez nem pálya.
Szimplán szemet szúrt egy ekkora szakadék a kérdések között, mert míg az egyik kérdésre azt mondom, igen...ez k...vajó kérdés, megválaszoltam és megérdemlem a + LE-t, addig a másiknál ezt megkapom mindenféle gondolkodás nélkül.

További jó vadászatot Mindenkinek!
Dátum: 2012.04.23. 15:46:40
Szerintem meg nem az alapműveltség része, ahogy az sem,hogy ezeknek a bogaraknak ismerjem a légzőszervük latin nevét...hogy csak egy példát említsek. Nekem nincs ennyi válaszom és a hibák is az elbaltázott kérdések válaszai miatt nyeltem be vagy figyelmetlenségből...de gondolom az adatbázis nagysága nem tesz ki 22000 helyes választ a hozzájuk tartozó medállal. Bár olimpián valamiért nem tudok nyerni..szinte lemaradok mindig a szükséges időről.

Alapműveltség a biológia, történelem, irodalom és nyelvtan, matematika(logikai és geometriai kérdések), földrajz, némi zene és film, rétegelve könyvekre. Mert ugye egy alkalmazott pszichológia könyv címe megkapja a speciális érdeklődést, de egy 16. Star Wars könyv címe nem.....Mi a különbség annak, aki nem olvassa valamelyiket?

Nem a kérdésekkel van a bajom, de anno hasonló kvízjátékban láttam nívósabbat is. Nem is azzal van a bajom, hogy az ott nívósabb, hanem az, hogy ez itt nem elég nívós, néha túl árnyalt és mély töltésű....példának okáért megemlíteném mondjuk a hány aranyérmet nyert című történeteket....kit érdekel. Mi van, ha nem is éltem akkor?

Stb,stb,stb....talán át kéne szűrni azt a kvíz adatbázis. Vagy nem erre vannak a kvízadminok..nem csak elfogadni és értékelni kell egy kvízt....takarítani is kellene a szemetest, mert erősen tele van.
Dátum: 2012.04.23. 14:58:14
Nah a kedvedért,ha legközelebb vadászásra adom a fejem,akkor bemásolok egy-két nevetséges kérdést ide....mondjuk 30 vadászatból 15-nél vagy pleffre kapsz +10 %-ot,mert a 6 éves gyerekem is tudja a választ rá vagy olyan nehéz,hogy a kikeresni is egy művészet.Megjegyzem a legjobb barátnőm(Helena) is csak az esetek 80 %-ban működik jól.Nem beszélve a sok hibás megoldásra,de azokat megemlítik itt is.Könyörgöm...ha már a játék ad egy(nem kevésnek számító) lehetőséget,akkor ahhoz már kelljen magas színvonalon teljesíteni.Valamit valamiért elven.De megígérem csinálok egy montázst a kedvetekért....sírni fogtok.Én is röhögve visítani egy-egy kérdés után.

Általános műveltség....ez lenne a lényeg...nem pedig a suszterbogár(lásd fent) és a haverjai.
Dátum: 2012.04.23. 14:19:25
Értem én Lev...de,miután nincs bekategorizálva,hogy ez egy közmondás....és bár ismerem,mondjuk egy 10x éves vérpisti az alacsony szinten még csak nem is hallott róla...Józan paraszti ésszel és persze ismeretek hiányában az ember vadul anyázhatna...Néha kiakadok,hogy mennyire buta és bárgyú kérdésekkel találkozom.A másik véglet meg a lexikális tudás..
Honnan a francból tudjam,hogy ki épített újjá egy teret Szlovéniában,ha a wiki sem említi?
Ugyanakkor egy alapvető biológiai kérdésre én kaptam meg az alábbi szösszenetet:
"Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."

Most könyörgöm...aki nem tudja,hogy egy átlagos emberi magzat hányadik hétre fejlődik ki az anyaméhben az ássa el magát.Alap biológia.És a wiki is kidobja,ha helyesen kérdezel,meg sem kell nyitni semmit,mert a keresőben az első 10 poszt első mondataiban is benne van....

És elkezdődik a nívó romlása.......már egy éve figyelem a kvízt...a színvonal csúszik lefelé...rohamosan.
Ilyenekkel vannak problámáim.
Dátum: 2012.04.23. 06:40:21
Mije van a veszett fejszének?
hegye
éle
nyele(x)
feje

konkrétan a hegyén kívül a maradék válasz megvan a fejszében...ha kukacoskodó akarok lenni még hegye is van:)))
Dátum: 2012.04.22. 19:32:13
Elviekben minden befogott állat után ajánlott belépni a templomba....illetve,mint az 50 vadászatnál...szerintem itt sem szabad kinyomni a böngészőt a templom meglátogatása előtt....Nekem legalábbis csak így számol.
Dátum: 2012.04.22. 08:58:11
Csak kipottyant a féléves bérlet is....ugyanazzal a lendülettel be is vágtam a kufárnak.1651 lélekgyémánt nem rossz ár érte egy 24-es szint alatti karinak.
Dátum: 2012.04.21. 10:50:31
1 Templomi Medál = +1% Közelharc sebzés, + 1 AF a Templom végső kincsében


Ezt adja:)
Dátum: 2012.04.21. 10:46:36
Gyakorlatilag a 6. szintű karakterem már a végét járja a templomnak és meg kell hagyjam nekem elég tetszetősre sikeredett a random generátor.Egy áldozás és egy kiváltás(vadássz el minden csp-t jellegű felhívás,ez esetben ez 350+ cselekvéspontot jelent...).Ez iszonyatos tápolást tud végrehajtani egy most induló karakteren.Nem sírhat a szám.3 nap és minden az enyém a 4*4-es táblából és ha nem lennék a szint végén,szintet sem lépnék.Nem rossz ez a kis fejlesztés...bár a kristályitalokkal jelenleg nem tudok mit kezdeni...remélem majd ezeken azért változtatnak.De már van 50 kristálypontom...egyszer a távoli jövőben biztos hasznos lesz:)
Dátum: 2012.04.19. 13:50:26
Hat nap múlva én is megvagyok vele....az is csak a napi belépés miatt....már furdal,hogy mi a vége a nagy templomba járásnak:D
Dátum: 2012.04.19. 12:19:40
N3cro!Amikor eltelik 24 óra,akkor ott ahol láthatatlanná váltál,lesz egy gomb,amivel meg tudod szüntetni...24 órán keresztül nem lehet..utána bármikor.
Dátum: 2012.04.19. 09:46:43
Jobb híjján az ember nem komfrontálódik ilyennel...viszont eléggé be tudja szűkíteni a lehetőségeid,ha ilyenek vesznek körbe.Mondjuk én szeretem ezt a játékot,tehát nem szegi kedvem,csak,mint Demoklész kardja ott lebeg a fejem felett,hogy ha mind a ketten csak portyázunk,azonos mennyiségű prémmel...még lehetek az áldozata és el sem tudom kerülni.Mert ha tudnék tenni ellen,azt mondom lecsokizom és engem te nem látogatsz...Mi marad?Katakomba,kvíz olimpia,állatgyúrás,bajnokira nevezés az ingyen LE-ért..és majd elszintel.Addig meg sütögetem a kutat...Csak egy új játékosnak ez nem perspektíva...és tényleg mattot kap és elmegy a kedve.
Dátum: 2012.04.19. 09:40:03
Megértem Birka.de itt indultam,mert ez a békés. Sajnos később láttam bele,hogy itt a valakinek az kuzinja ül és vár,sütöget,lazul...ez az egy kari becsomagolná a nemrég elkezdett szövinket.Egymaga....azért itt kezdődnek a mókák.És nem megoldás,hogy túlszintelsz.Mert minden szinten akad ilyen elvetemült.Feljebb a listán egyre több.
Dátum: 2012.04.19. 09:34:18
Büntetéssel?ne vicceljünk már....mutatok valamit.

XXXX-5. szintű végzetúr

Erő: 26
Támadás: 27 (+5)
Védekezés: 23 (+5)
Egészség: 20
IQ: 27
Mágia: 20
Taumaturgia: 20 (-1)
Szerencse: 16



+51 védekezés (Védőfal)
+57 támadás (Gyakorlótér)
+15 IQ (Nekrofun fókusz)


Ez ellen hogyan érvényesülsz akármelyik szinten...és ez már !!!! az 5.szinten ott van.
Dátum: 2012.04.17. 23:56:50
7 nap és megtudom mi a móka trágya,akarom mondani tárgya.Szívesen látnék egy konkrétabb listát,hogy mik közül lehet választani a relikviamittudoménbérlettel..mert ha az a megnyerhető relikek,akkor savanyú lesz a szőlő...és keserű a részemről befolyó összegért kapott nettó árbevétel:D
Dátum: 2012.04.17. 07:54:23
Közben rá találtam jönni,hogy az igazság mindig odaát van....a napi időlimites feladatoknál(lásd portyázz 12 sikereset) csak akkor számol,ha minden portya előtt és után látogatod a templomot...ez eléggé nem jó így....

Többet járok templomba,mint a való életben eddig bármikor..balga 34 éves fejemre.
Dátum: 2012.04.16. 17:31:37
Akkor jól számoltam..az elég morcos..45 kő vagy az én szintemen 12k lélekenergia(13.szint).
Dátum: 2012.04.16. 16:48:53
Az nem 5 db ősköves gyógyital?Nekem az van kiírva....
Dátum: 2012.04.16. 16:33:42
Szóval a két skippelés 45 őskő....morcosan hangzik.
Dátum: 2012.04.16. 16:32:06
Idézet: Mantra - 2012.04.16. 16:30:38
Az előbb még 15 kő volt átugrani 1 küldetést most meg ezt írja

Felhasználok egy császári dekrétumot:
30 őskőért
vagy
146250 lélekenergiáért





Gondolom szintfüggő lenne...nekem 15 őskő van és cirka 3k LE
Oldal: 12