Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Vlky

Oldal: 123456
hát ez nézőpont kérdése, lehet van ilyen állaspont is hogy hermész nem Hermész Triszmegisztosz, de pl a wikipedia is azt írja thotról hogy "Attribútumai miatt a görög Hermésszel azonosítják." meg az angol wikipedia is engem támaszt alá sztem.
Dátum: 2009.08.29. 14:54:24
Melyikük nem finn?
Kimi Raikonnen
Hyppiä
Niko Rosberg
Mika Hakkinen

ez szörnyű kérdés, speciális, egy csomó nevet rosszul írt le, a helyes válasz Nico Rosberg akinek német-finn kettős állampolgársága van a wikipedia szerint, és Hyypiá teljes neve sincs kiírva, felteszem a labdarúgóra gondolt (legalábbi egy labdarúgót dobott ki a wiki, de két y-nnal és egy p-vel)
Dátum: 2009.08.29. 14:26:01
remélem nem számít nekrozásnak csak megakadt a szemem ezen a dolgon. meg az utána kialakult vitákon. Az én logikám, amivel be lehet látni hogy északi sarkról délre keletre majd északra megtéve 1-1-1km távolságot az északi sarkra lyukadunk ki, az az hogy, a föld legészakibb pontja az egy darab pont. nincs két északi sarok. ha az északi sarkon vagyok ma vagy 1 hét múlva ugyanazon a helyen leszek, max a jégtáblák úsztak arrébb az északi sarkon. ha elindulunk délre 1 kmet akkor 1 kmmel leszünk délebbre az északi saroktól (vagy sarktól nem tom hogy kell ragozni ). ha innen megyünk keletre vagy nyugatra, tök mind1 mennyit megyünk, nem kerülünk se délebbre se északabbra. úgyhogy továbbra is 1kmre leszünk délre. aztán ha megyünk északra 1kmet akkor ugyanúgy a föld legészakibb pontján leszünk, tehát az északi sarkon.

Nem tudom hogy melyik része nem tetszett a kérdésnek, de előjöttetek itt mindenféle matematikai szakszóval szóval gondolom nem abba hogy nem ugyanazon a jégtáblán leszünk meg hogy kétszer nem léphetünk bele ugyanabba a folyóba meg ilyenek. ezért írtam le ilyen szájbarágósan sry.
Dátum: 2009.08.29. 14:09:13
Idézet: Máté96 - 2009.08.29. 13:45:37

Ki volt a Nirvana együttes énekese?

Eddie Vedder
Chris Cornell
Dave Grohl
Kurt Cobain


aha, szerintem is


Nirvana pedig híres volt szerintem, és az énekes is személy szerint.
Az alábbi négy isten közül három ugyanaz a személy. Melyikük a kivétel?

Thot
Hermész
Mercurius/Mercur
Siva

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
Dátum: 2009.08.28. 01:37:35
Hol él a legtöbb tehén és miért?
Indiában, mert ott szent állat
Ausztráliában, mert ott nincs természetes ellensége
USA-ban mert a legfejlettebb állam
Kazahsztánban, mert ott abból származik a legtöbb bevétel

egy az hogy már a kérdés feltevésből lehetett tudni hogy az első a jó, a másik hogy nem tudom mennyire van ez tényleg így, hogy ott él a legtöbb tehén, de szerintem ez speciális is így ebben a formában. vagy lehet egyszerűen rossz, mert az usa azér elég nagy és ők is szeretik a teheneket - csak ők a húsuk íze miatt

Lol, de eeez:

Nagyapád fiának a gyereke ki neked?
Béla
Hát Én magam
Dédi
Apám

kizárásos alapon sikerült rájönnöm a megfejtésre, de lehetett volna testvér unokatestvér is még szerencse hogy ilyen hülye válaszokat adott az "én magam" mellé meg hogy megjelölte a helyes választ Meg mivan ha az anyám felőli nagyapámról van szó? akkor már tuti nem lehetek én a megfejtés
Dátum: 2009.08.27. 23:38:36
Mi kezdődi szeptember 1. ?
Az iskola.
Az újév.
Az ősziszünet.
A kínai újév.

helyesírási hibák meg buta meg milyen iskola mikor hol mééér?! az iskola a jó válasz btw
Dátum: 2009.08.27. 10:41:17
Hogyan nevezték a maják fővárosát?
Tenochtitlán
Chichén Itza
Cuzco
Machu Picchu

Tikal-t írnak mindenhol vagy semmilyen fővárost csak nagyvárosokat. hopp, viszont olyat is találtam hogy "Tenochtitlan az Azték birodalom fővárosa volt" - és tenochtitlán volt a helyes válasz

Nagyjából hány sejt van az emberi testben?
50 millió
300 millió
60 milliárd
550 milliárd

"...Ilyenek vagyunk mi emberek is, mivel bennünk közel 100 billió (10^14) sejt található." wikipediáról. de a helyes válasz 60 milliárd volt. de szerintem ez elég speciális kérdés. az oké hogy rengeteg van bennünk de most kit érdekel hogy pontosan mennyi?
Dátum: 2009.08.22. 11:50:09
Két kezemmel füled fogom, s ott csücsülök az orrodon. Mi az?
semmi
fülbevaló
Szemüveg
orrkarika

megjelölt a szemüveg nagy kezdőbetűvel.

A felsoroltak kozul melyik nem mobiltelefonmarka?
Samsung
Nokia
Ferrari
Sony Ericsson

buta is meg reklám is
Kocos: pl a darazsak sokkal gyengébb és kisebb fészkeket készítenek, meg elhagyják őket, a méhek sokkal többen vannak, nagyobb fészkeket készítenek, meg a méhészek is évekig nevelnek családokat, anélkül hogy azok mondjuk kirajzanának (jó persze előfordul), meg költöztetni is szoktak méhcsaládokat, ilyen ideiglenesen kiköltöztetett családokat lehet látni az utak mellett is. Egy évente meghaló királynővel valószínűleg elég nehéz lenne ilyen megbízhatóságot elérni, ilyen nagy kolóniákat irányítani, átteleltetni. A tücsök meg, miért élne hosszú évekig, a cserebogarak is meghalnak, a tücskök is, ha jól tudom. a biztonság kedvéért azért megnéztem wikipediában két évig élnek, de az is elhanyagolható a méhekhez képest.

MIvan: az ilyet úgy hívják hogy logikai kérdés. Nem biológiai jellegű. Lényegtelen hogy körte vagy alma, csak nem akartam halandzsa szavakat használni. ha ezt és ezt tudod akkor ez és ez kilogikázható-e, ez a kérdés lényege. De ha ilyen sok kérdés van ebben a témában akkor tudhatnád. Egyébként nem ártana valahol valami normális listát csinálni arról hogy mi elfogadott és mi nem az. Sehol nem olvastam hogy a logikai kérdéseket már unnák az emberek. (Legalábbis a bonyolultabbakat nem hiszem). Teljesen pozitívan álltam hozzá eddig a dolgokhoz, sikerült vallást meg zenét csempészni a száraz(töri, magyar, sport) meg bugyuta kérdések közé, de lehet az lesz mostmár hogy kinyitok egy törikönyvet kikeresek egy csatát meg egy helyszínt hozzá és odabaszok 3 rossz helyszínt mellé.


Stubai:
a mulatós zenék meg a kereskedelmi tv-k cuccai, sorozatok ilyesmi nem favorizált kérdéstípusok. Meg ha pl angol előadót kérdezel akkor ne adj meg magyar neveket válaszlehetőségnek.
az átlag embernek amit tudnia illik az kb kimerül az irodalomban történelemben és földrajzban. Én átlag embernek tartom magam de már nem emléxem hogy mikor született Petőfi meg hol (bár lassan újra megtanulom a sok kérdés miatt), meg nem tartom nyilván hogy milyen városnak milyen fővárosai vannak milyen szigeten mi zajlott, mikor voltak a 2. vh nagyonn csatái. De egy ilyen kérdést akár ki is lehetne logikázni meg az ember hallhatott ilyenekről ittott. nem kell pontosan tudni hogy meddig él, csak kb ki lehet találni sztem.

egyébként a poén hogy, megnéztem yahoon (én se tudtam csak közelítőleg ahogy gondolom te is), és a légy két héttől egy hónapig él természetes körülmények között, laboratóriumi körülmények között tovább szóval tudsz te ha akarsz látod!
Dátum: 2009.08.21. 23:00:04
Idézet: Oll48 - 2009.08.21. 22:36:32
Mit nevezünk második kozmikus sebességnek?

A fénysebesség csillagászati elnevezése.
Az a minimális sebesség, amivel adott égitestet el lehet hagyni, más néven a szökési sebesség.
Az a sebesség, amellyel elindított tárgy az égitest sugarával egyező körpályára jut.
Az a sebesség, amellyel egy űrhajót adott pontról indítva, az elhagyja a Naprendszert.

Hát ha ez nem spec akkor kérem semmi.


ezt a kérdést már én is megkaptam egyszer és tökre örültem neki, én se tudtam de érdekes volt utánanézni. az a baj sztem sokan hajlamosak vagytok rámondani mindenre amit nem tudtok hogy spec spec. de így elég nehéz lesz feltenni kérdéseket, mert nem jók a gyagyik se meg a nehezek se. kb el kell találni hogy mi az amit épphogy tudsz de nem tud mindenki, és ez elég nehéz
négy jó kérdés után most sorozatban a harmadik kérdésem dobják vissza már nem tudok mit kitalálni.


Ha minden ehető gyümölcs alma, de nem minden körte ehető gyümölcs, akkor...

lehet hogy van olyan körte, ami alma.
biztos hogy van olyan körte, ami ehető gyümölcs.
minden alma körte.
minden alma ehető gyümölcs.

Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban. - fura mert én találtam ki és direkt használtam olyat pl hogy "lehet hogy van olyan", ami nem sűrű a logikai feladatokban, szerintem. (ez a helyes válasz is egyébként)


Az alábbiak közül legjobb esetben melyik él a legtovább?

mézelő méh királynő
kecskedarázs királynő
lódarázs királynő
lótücsök

Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott. - ezen agyaltam a legtöbbet pedig olyan fajokat kerestem amik ismertek, és nem túl könnyű a kérdés se, viszont aránylag könnyű a válasz. szerintem simán belefér az általános intelligenciába hogy az emberek ha nem is megmondják pontosan de kikövetkeztessék, megtippeljék a helyes választ. egy hangyakirálynővel már bekavartam volna, de a három közül egyértelműen a méhek királynője él legtovább, a darazsak királynői asszem minden fajnál elpusztulnak egy éven belül, a lótücsök meg max 2 évig él, de ezt ki is lehet logikázni, miért élne tovább egy tücsök. úgy tudom a biológia könyvből sem túl szerencsés feltenni kérdéseket, azért valahol meg kéne húzni a határt, se túl könnyű se túl nehéz kérdés nem jöhet, akkor inkább kérjem mindig a kevesebb lélekenergiát?

A legtöbb legenda és fantasy történet szerint mivel nem lehet elpusztítani egy vámpírt?

Fokhagyma mérgezéssel
Szíve elpusztításával
Testének elégetésével
Feje levágásával

A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
Na bepróbálkoztam egy könnyebbel, eléggé sokféle vámpíros könyvet olvastam meg történetet hallottam, általában az alsó három módszerrel ki lehet őket nyírni (volt hogy csak a szíve elpusztításával lehetett kinyírni de azért írtam oda hogy a legtöbb legenda és történet szerint), a fokhagymamérgezés viszont sehol se volt halálos, max elriasztó, legyengítő, vagy semmilyen hatással nem bírt.
Dátum: 2009.08.21. 08:33:45
Egy szigeten lovagok és lőkötők élnek. Az első járókelőtől megkérdezzük: "Ön lovag?". Mit fog válaszolni?
Nem.
Mindenki lovag.
Passz.
Igen.

egy az hogy lókötő nem lőkötő, a másik hogy utánanéztem googleben, találtam ilyesmi feladatot, amibőkl kiderült egy apró részlet: a lókötők mindig hazudnak így már könnyebb volt válaszolni a kérdésre. (ami ráadásul így már túl könnyű is szerintem)

Fejfájásra milyen gyógyszert szoktunk bevenni?
RUBOPHEN
MYDETON
ALGOPYRIN
C-VITAMIN

algopyrin a jó válasz de a rubophen is jó pl fejfájásra, meg ez reklám sztem.
Dátum: 2009.08.20. 22:26:18
Hányas vezető képességnél foghatsz be két állatot?
5
1
3
2

kezdők nem tudhatják

Ki Shrek szrinkronhangja?
Gesztesi Károly
Orbán Viktor
Én
Jáksó Laci

hülye válaszok

A Zöld-foki szigetek melyik országhoz tartozik?
Marokkóhoz
Portugáliához
A Zöld-foki szigetek külön ország
Spanyolországhoz

ez mondjuk lehet határeset, de szerintem tagadás. az "A Zöld-foki szigetek külön ország" a jó válasz
Dátum: 2009.08.20. 18:18:09
Mennyi 7*5*0*7?
nulla
255
250
245

gagyi kérdés
Dátum: 2009.08.20. 16:55:46
Melyik DJ szolgáltatta a 2004-es athéni olimpiai játékokon a bevonuló zenét?
DJ Bobo
DJ Rush
DJ Tiësto
Méghogy Olimpián DJ, ki hallott már ilyen butaságot?!

tagadás, meg kit érdekel, ilyen alapon ki volt a hot-dog árus a 2004-es olimpiai játékokon?

Mi volt az a Margaréta-terv?
Nincs ilyen. Nem is volt.
Magyarország német megszállása
Kedves kislányok margarétát szednek a érten
Az oroszország ajándékozási terve.

ezek a válaszok is nagyon viccesek+tagadás+helyesírás
Dátum: 2009.08.20. 12:43:03
Mi a foglalkozása Dudás Tibornak?
Színész
Író
Táncoktató
Orvos

táncoktató akkor spec/vagy bulvár, meg google kidobott egy boxolót is ilyen névvel.
Dátum: 2009.08.11. 14:06:59
Ki írta a Káosz szava című könyvet?
Asimov
John Caldwel
Rejtő Jenő
Tolkien

Caldwell két L a végén. meg Asimovnak meg Tolkiennek talán ki lehetne írni a teljes nevét. meg lehet hogy spec, bár én vágtam
Dátum: 2009.08.11. 12:13:14
lehet azt hiszik hogy Keanu Reeves-t Reavesnek kell leírni (magamból kiindulva )

a második kérdés tényleg alapvető biztos automatikusan ha valami informatika akkor törlik. Sztem az első kettőt írd be a "Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?" topicba is.

a harmadik meg tényleg túl könnyű.
Oldal: 123456