Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Bekas

Dátum: 2009.02.02. 04:39:48
Ki nem szerepel a Scobby-doo cimű mesében?
Bozont
Diána
Ted
Vilma


Scooby
Dátum: 2009.02.02. 03:17:06
Milyen részecskékből áll az atom?
paprika, paradicsom, sárgarépa
protonok, elektronok, neutronok
a részecskék állnak atomokból
tűz, víz, szél


Tűz, víz, paprika, paradicsom... Gondolom hatalmas mennyiségű tudás és tapasztalat áll a kérdező mögött. Én kukáznám.
Dátum: 2009.02.01. 20:57:52
A Seria A 2007-2008-as szezonában ki lett a gólkirály?
Alex Del Piero
Francesco Totti
David Trezeguet
Marco Borriello


Ez nem spec? Kit érdekel ki volt az olasz gólkirály? Ha ez elmegy, akkor lehet majd olyat is kérdezni, hogy ki volt a kenyai, dominikai, vagy mongol? Én szeretem a focit, szeretem a VB-t, de ez már csak a fanatikusokat érdekli.
Dátum: 2009.02.01. 19:22:22
Szerinted melyik válasz a jó?
ez se
IGEN ez a jó
ez meg végképp nem
ez nem


No comment.
Dátum: 2009.02.01. 19:18:19
Pont ezt akartam én is bemásolni ide. Akkor ettől most eltekintek. Így hangzana normálisan:

Románia melyik megyéjében található Székelyudvarhely?
Dátum: 2009.02.01. 19:08:55
Travian T3-ban mennyi kuturális pont kell az 59. faluhoz?
18197000
21178000
16890000
19057000


Hát ez durva. Légyszi töröljétek az utolsó bitjéig. Nem igaz, hogy ez az általános kultúra része, ez kifejezetten spec kérdés és csak egy szűk réteget érint. Ez nem rossz kérdés, hanem azonnal törlendő.
Dátum: 2009.02.01. 12:58:58
Nem hinném, hogy egy számnak a többezredik hatványa általános iskolai feladat lenne, illetve kétlem, hogy egyáltalán iskolai feladat. Mielőtt elkezdődne a nagy beszólás sorozat, egyetemet végeztem jeles matek záróvizsgával és semmi ilyesmi nem volt sem általános, sem középiskolai, sem felsőfokú tanulmányaim alatt. Ez csak nagyzolás.
Dátum: 2009.02.01. 12:47:48
Milyen gyümölcs terem a körtefán?
barack
szilva
alma
körte


Primitívebb kérdés lesz még a kérdezőtől? Javasolnám esetleg a "Mennyi 1+1?"-et, vagy "Hogy hívták Deák Ferencet?" kérdésre a Deák Ferenc helyes választ. Ehh...
Dátum: 2009.02.01. 12:45:22
Hol él Shai Baba?
Törökországban
Indiában
Magyar o.n
Cipruson


Ha valaki nem tudja hogyan kell rövidíteni, akkor miért nem írja ki teljes egészében? Lustaságból? Ráadásul Magyarország egy szó és ez egy magyarnál nagyon súlyos hiba. Ezt mindenképpen tudni illik.
Dátum: 2009.02.01. 12:40:59
Mennyi 13 az 1.-en?
28561
2197
13
169


Jobb az, hogy "13 az elsőn". A 1 és 2 esetén rendhagyó a hatványozás elnevezése. Nem egyediken és kettediken, hanem elsőn és másodikon.
Dátum: 2009.02.01. 12:37:02
Melyik nehezebb, 1kg. vas vagy 1 kg. toll?
1kg. vas
egyik sem
1kg. toll
mindkettő egyforma


A kg előtt szóköz kell, utána pont nem. Az egyik sem és a mindkettő egyforma válasz pedig itt ugyanazt jelenti. Kukába vele.
Dátum: 2009.02.01. 07:03:52
Hol él-t a világ legmagasabb embere?
Svédország
Kína
Brazilia
Magyarország


"Robert Pershing Wadlow (Alton, Illinois, USA, 1918. február 22. – Manistee, Michigan, 1940. július 15.) a Guinness Rekordok Könyve szerint a valaha élt legmagasabb ember. Magasságát utoljára 1940. június 27-én mérték, ekkor 2,74 méter magas volt, súlyát 199 kilogrammnak mérték. Növekedését, mely egészen élete végéig tartott, egy, az agyalapi mirigyében található tumor okozta.

Wadlow 1918-ban született Harold Franklin Wadlow – Alton későbbi polgármestere – és Addie Wadlow, sz. Johnson öt gyermeke közül elsőként, 3,80 kg-os súllyal, átlagos mérettel. Később még négy testvére született: Helen Ione, Eugene Harold, Betty Jean és ifj. Harold Franklin. Négyéves koráig Wadlow a korának megfelelő ütemben nőtt, ezután kezdtek felfigyelni túlzott növekedésére – nyolcéves korára elérte a 188 cm-t. Kilencévesen már képes volt felvinni 180 cm magas és 77 kg súlyú apját házuk lépcsőjén.

Tízévesen 198 cm magas volt és 100 kg-t nyomott. Tizennégy évesen ő lett a világ legmagasabb kiscserkésze 224 cm-es magasságával – eddigre születése óta átlagosan tíz centimétert nőtt évente –, USA-beli mérték szerint 25-ös cipőt viselt.

Tizenhat évesen 240 cm magas és 166 kg súlyú volt, tizenhét évesen 248 cm és 180 kg, 18 évesen 254 cm és több mint 177 kg; cipőit, melyek 37AA méretűek voltak (49 cm), ingyen biztosították neki. 1936-ban, mikor elvégezte az altoni középiskolát, a Shurtleff College-ba felvételizett, hogy jogot tanuljon. 1937-re magassága túlszárnyalt minden addig feljegyzett rekordot. 19 évesen 260 cm és 197 kg volt, 21. születésnapjára pedig elérte legnagyobb súlyát, 223 kilót. Erre az időre keze (csuklójától a középső ujj hegyéig mérve) 32,4 cm-esre nőtt. 25-ös méretű gyűrűt viselt. Kitárt karjainak távolsága ujjhegytől ujjhegyig 2,88 m széles volt. Naponta 8000 kalória ételt fogyasztott.

Méretei egyre inkább nehézséget okoztak; lábaira merevítőket kellett helyezni, hogy járni tudjon, és nem nagyon érezte a kezét és lábát. Huszonegy évesen 252,7 cm magas lett, 1940. június 27-én – tizennyolc nappal a halála előtt – 274 cm magasnak mérte dr. C. M. Charles és dr. Cyril MacBryde a St. Louis-i Washington Universityn.

Erre az időre Wadlow hírességgé vált Amerikában; 1936-ban a Ringling Brothers Circusszal, 1938-ban az INTERCO-val turnézott."
Dátum: 2009.01.31. 14:36:18
A STAR WARS című filmben , ki volt Jango fett fia ?
Boba fett
Jar-jar
Luk Skywalker
Anakyn Skywalker


A rengeteg helyesírási hibát leszámítva hülyeség az egész. Boba nem a fia volt, hanem a saját klónja. Kukába vele, köszi.
Dátum: 2009.01.30. 22:54:08
Luke Skywalkernek milyen fegyvere volt?
plazmaágyú
lézerkard
lézerpisztoly
plazmagránát


Full hülyeség, mert lézerpisztolya is volt. A felhővárosban lövöldözött is vele.
Dátum: 2009.01.29. 15:10:12
Messi jelenleg melyik csapatnal jatszik?
Steaua Bukarest
Dinamo Kiev
Barcelona
FTC


De szar kérdés... Ékezetlen és ráadásul Barcelona nem egy csapat neve, hanem egy városé. Az FC Barcelona már jó lenne, de kukába való úgy ahogy van.
Dátum: 2009.01.29. 15:02:36
Idézet: Roseprincess - 2009.01.29. 11:31:55
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.01.29. 00:04:00

Milyen sorrendben vannak a billentyük a zongorán?
c d é f g a h*
f g c é h d a
c é f g a h d
é c d a f g h

már nem azért, de 1 ez spec, 2 abszolút nem így kéne kérdezni arra a dologra, amire a kérdező kíváncsi
persze ének órán az ember jó esetben hall ezekről a dolgokról, de akinek nincs köze a zenéhez nem valószínű, h tudja


hát pedig ez ha tetszik, ha nem ált. műveltség. Általános suliban mindenki megtanulja a szormizásciós hagokat.
dó ré mi fá szó lá ti = c d é f g a h
persze ezeknek van más nevük is, azt most nem tudom, de illik tudni, mert ezt kb 2.-os énekórán tanultuk meg, nem kell ehhez különösebb zenei hozzáértés... nem arra kérdezett rá, hogy mikor van D-mol vagy C-dúr...


Az általános műveltséghez a szolmizáció szó ismerete is hozzátartozik. Szormizáscióról nem tudok. Az r pedig nagyon messze van az l-től a billentyűzeten, úgyhogy elgépelésről szó sem lehet. Bocsi.
(A másodikos szó sem rövidíthető így: 2.-os, leginkább úgy jó, hogy leírjuk teljes egészében.)
Dátum: 2009.01.29. 14:59:03
Van egy hülye kérdés, nem másoltam ki teljesen, mert biztos voltam a válaszban.
Kb. így hangzott: "Milyen születésű (vagy nemzetiségű) Mel Gibson?"

A kérdező szerint ausztrál. Nos, New Yorkban született, akkor ezt aszt hiszem megdumáltuk, hogy helyes-e. (Csak 12 éves korától él Ausztráliában.) Ha pedig elfogadnánk ausztrálnak, akkor is hülyeség az egész, mert félrevezető és megtévesztő.
Dátum: 2009.01.26. 11:31:26
Idézet: Darkshade - 2009.01.26. 11:27:20
Hogy hívják Christopher Moore regényében Jézus gyerekkori haverját?
Bimm
Biff
Bamm
Baff
Igaz megadta az írót, de szerintem így is speciális, sokan nem olvasták... én sem.


Látod, kedves Gau84, ez már spec kérdés, mert korántsem olyan ismert ez mint a Mátrix, a Harry Potter, vagy a Star Wars.
Dátum: 2009.01.26. 11:25:20
Idézet: Gau84 - 2009.01.26. 10:47:02
Az egy dolog, hogy kezdődjön nagy betűvel, de ugyanaz a helyzet ezzel is, mint a SW, milyen vadászgép nincs kérdéssel. Bár ha valaki meg tudja magyarázni nekem, hogy miért is ennyire lényeges a kutya neve a történet szempontjából, azt megköszönném.



Egyáltalán nincs igazad, sem ezzel, sem a SW kérdéssel. Bolyhoska volt a neve és ha végignézted a HP filmeket, akkor miért nem jegyezted meg? Jópárszor elhangzott benne. A Cavinton jó a feledékenységre.

Ha a te értékítéletedet követnénk akkor mit lehetne kérdezni? Pl.: "Ki a főszereplő a Harry Potter filmekben?", melyre a helyes válasz: Harry Potter, vagy "Mi a címe a Csillagok háborújának?", melyre a válasz: Csillagok háborúja.
Esetleg Elegendő megjegyezni Morpheust és Neot a Mátrixból, Niobe vagy Link már spec kérdés lenne, igaz? Mert Hagrid nagy kutyája Bolyhoska is az szerinted.


Gondolom te teszed fel akkor a Mennyi 4+4? kérdéseket is akkor.
Dátum: 2009.01.26. 10:31:15
Idézet: Drakoon - 2009.01.26. 10:14:27
Milyen vadászgép nincs a "Csillagok háborújában"?
C szárnyú
X szárnyú
A szárnyú
B szárnyú

Helyes válasznak a "C szárnyú" elfogadható a gép szerint.
Namost, nem vagyok egy SW fan, de X az tuti hogy van. viszont A és B szárny szinte esküdnék hogy nincs. Kérem már hogy az ilyen hülye kérdéseket mellékeljük a játékból. Azt is meg kellene dorgálni aki ezt elfogadta.


Szerintem a kérdés jó, és az A, B és X szárnyú gépek vannak rendszeresítve a lázadóknál. Semmilyen dorgálás nem kell, a Star Wars filmeknek van akkora ismertsége és elismertsége, hogy ez ne legyen speciális kérdés.