Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ricardo

Dátum: 2009.11.21. 11:02:36
Idézet: Bolsevik - 2009.11.21. 11:00:03
Te is jobban jártál volna ha követed Morti intelmeit, és ahelyett hogy napi 5 CSP-t beáldozva bezsákolod a játék kb. legtáposabb aukciós relikviáját, inkább zúzhattál volna felfelé, most gondolom vagy 4-5 szinttel nagyobb lennél. Ez a hülyének is megérte volna, ugye?


Ouch. Valóban, lehet jobban jártam volna. Még nem számoltam ki mennyi lét buktam a csp áldozással.

Idézet: Bolsevik - 2009.11.21. 11:00:03
Úgyhogy ha nem is zsenialitás, de bizonyos szintű fórumjártasság azért nem árt errefelé.


Ezzel nem tudok vitatkozni, ez maximális igaz.
Dátum: 2009.11.21. 10:59:46
Én azt hittem azt tekintjük póknak, aki maximalizálni akarja az LE/tp arányt. Ennek egy hozadéka, hogy csak portyázik nagyon sokáig. Eljöhet az az idő, amikor láthatatlanul maxos VF-fel vadászva (főleg ha van HT, kvízmedál, dicsőségmedál, stb) már megéri csp-t is használni, mert kijön a portyából szerzett átlag Le/tp arány. ()Szóval szerintem attól még pók marad valaki, hogy vadászik is portya mellett, ha már megéri.)
Dátum: 2009.11.21. 10:37:35
Idézet: Darah - 2009.11.21. 10:20:35
a többi gyak arról szól, hogy szóljuk má le a VF-ezőket, holott eddig sem mondta senki, hogy zseni aki kihasználta, míg olyan hangok bezzeg voltak, hogy hülyeség megcsinálni, és olyanok is, amik a nagy és tekintélyes játékosok teljes véleménysúlyával azt mondták a kisebb és rájuk hallgatóknak, hogy egyenesen öngyilkosság, akinek van is felejtse el, fejlessze helyette a szingut.


Ezt csak azért írtam, mert sikerült egy-két olyan postba is belefutnom ebben a topicban, amibe na játékosok csak azért védik a VF-et, mert nekik milyen jó, milyen faszán erősek lettek tőle, és hogy mekkora zsenialitás kellett hozzá, hogy most már a "farok jó végén" legyen.


Egyébként a kis karakterek köré épülő klánoknak is az egyik fő oka a VF. (Pontosabban az akadémia és a legfontosabb szakértelmek.) Mert ugye az az optimális, ha a pók is kifejleszti 20. szintre az ultraspecet meg a transzplantot, 25-re a maxos visszafogottat, stb. Ezeket pedig csak úgy tudja megszerezni, ha ráépítik.
Dátum: 2009.11.21. 10:19:05
Hű, lehet itt lesz majd egy másik top? A top-top annyira elhúz (8-10 szint), hogy 15-25-en + a KH játszanak majd egy játékot, a többiek meg egy másikat, egy új lokális toppal. (Lehet akkor mégsem sietek feljebb.)
Dátum: 2009.11.21. 10:12:01
Idézet: CaveMaN - 2009.11.21. 10:00:37
Ahogy a magasabb szintű sem, mert neki meg esze ágában sincs a top ütőtávjába kerülni.


De valakinek mindig az ütőtávjában leszel. Vagy mindenki azt szeretné elérni alacsonyabb szinten, hogy egyeteln támadást se kapjon?
Dátum: 2009.11.21. 09:44:16
Én fontosnak látom, hogy a fertőzés ellen küzdés ne real-time-hoz legyen kötve. A következő szinthez szükséges TP mennyiség 25%-áig kell kifizetni a fertőzést, pl.

Azt azért vegye észre mindenki, aki most a VF-et használja, hogy ehhez nem kellett túl nagy zsenialitás. Aki jókor volt jó klánban, és a szakértelem bekerülésekor egyből tudta fejleszteni a középmezőnyben jó, hogy kifejlesztette. Dupla lé jön a vadászatból. Nem kellett végzetúr-gurunak lenni, hogy rájöjjön az ember ettől bizony táposabb lesz. Lehet, hogy a sokat szidott pókoknál is. (Pedig abban a taktikában azért több munka van, igaz a legjobb pókokat sosem verik meg a VF-es karik.)
Viszont arra kíváncsi lennék, hogy hányan felejtik majd le ezt a szakértelmet. Mert először a karakter kikerül a farm kategóriából, aztán már ő is az erősebbek közé tartozik, utána bajnoki esélyei lesznek, aztán lehet még egy medált is nyer. Itt ezen a ponton a felzárkóztatás végetért, a játékos mégsem fogja elfelejteni a VF-et, mert még többet és többet akar. Nem új kihívásokat szeretne, hanem uralkodnia a környezetén. Ilyen a topon nem igazán van, magas szinteken mindenkit megcsap valaki.
Dátum: 2009.11.20. 19:41:43
Inkább azon gondolkozzunk, hogyan tesszük élvezetessé a játékot azoknak akik úgy döntenek, hogy nem VF-eznek. (Elvileg ez csak egy opció, nem kötelező.)
Dátum: 2009.11.20. 16:44:06
Ha átmegyek hozzátok és 15 szinttel nagyobb epikussal találkozom akkor megint gyenge leszek. Most ami nálunk van az pont jó súlycsoport (talán már egy kicsit kemény), itt szeretnék epikusokat ölni.

Tudom, hogy a VF az egyik fő oka, de az alacsonyabb szintű tagok csak akkor lehetnek versenyképesek ha VF-eznek. Emiatt jó lenne, ha valahogy ők is beszéllhatnának a harcokba.
Dátum: 2009.11.20. 16:35:52
Lesz akkor valami változás az alacsonyabb szintűekkel kapcsolatban, vagy törődjünk bele, hogy 3-4 embernek kell a klánból az epikust püfölnie? (Biztos, hogy nem mindenhol van így, de magas szintű tagokat már nem lehet toborozni, így pár klánnál ez a probléma előjöhet.)
Dátum: 2009.11.20. 16:32:29
Köszi.

Kerestem ezt a topicot de nem találtam.
Dátum: 2009.11.20. 15:22:26
Nem lehetne valamit csinálni azzal, hogy az epikus lények ütésébe a kisebb karakterek is beszállhassanak? Magas szintű tagot lehetetlen toborozni, mert nincs elég, az alacsonyabb szintűek meg VF-eznek, így még jobban elmaradnak. Jó lenne, ha valamilyen módon ők is be tudnának szállni a harcba, mert 3-4 emberrel igen nehéz az epikusot gyepálni. (természetesen ez csak akkor érvényes, ha az ember szeretné a tempót tartani, nem várja meg még az epikusok fölé nő.)
Idézet: Kocos - 2009.11.20. 15:11:20
a vesztes fel azon fog munkalkodni, hogy minel hamarabb veszitsen, vagy ha nincs tiltva siman 1 het elott kapitulal.


Nem hiszem, hogy például az Azúr Légió azon munkálkodna, hogy minél hamarabb veszítsen.
Dátum: 2009.11.20. 15:00:37
Az állatok elnyelésénél arra gondoltam, hogy 15 szintenként alapból nő az elnyelésük, így lehetséges olyan szituáció amikor a magasabb szintű már több elnyelést adó 15-ös zónába tartozik, az alacsonyabb szintű pedig még nem.

De a lélekszívással még mindig az a bajom, hogy akkor jársz a legjobban ha a legnagyobb szintkülönbségbe portyázol, ergó a leggyengébb ellenfelet támadod. Azért ha ránézek a szintedre, meg a 7-8 szinttel alattad levőkre akkor látszik, hogy erősebb vagy.

Illetve ha Jerikó képletét alkalmaznánk, akkor az "előrerohanás" hátrányát (gyengébb vagy 89. szinten, mint a későbbi 89. szintűek lesznek) kivennéd a lélekszívásból. Érthető, hogy Te ezt szeretnéd, de ez akkor sem jó így.
Dátum: 2009.11.20. 14:54:48
Jerikó csak ott tévedett, hogy a pókokat is idekeverte. A vf-es karakter összességében valóban kevesebb lét termel, mint ugyanakkor regelt normál tempót követő játékostársa. (Feltételezve, hogy mindenketten hasonlóan jó játékosok.) Viszont az tényleg nem igaz, hogy egy pók karakternél fixen több lét termel egy magasabb szinten vadászó játékos.
Dátum: 2009.11.20. 12:40:35
Tehát ha valaki 8 szinttel felettem van, de ugyanakkora a TÖ-nk, mert ő mondjuk előreszaladt szingulárissal az simán maxot szívhat? Csak mert 8 szinttel magasabb felszerelések igen nagy előnyt tudnak biztosítani. (Arról nem is beszélve, hogy az állat elnyelésének növekedése miatt én kevesebbet szívhatok.)
Dátum: 2009.11.20. 12:33:08
Nos pont ez a baj. A legtöbb játékban a szintlépés egy nagyon jó dolog, alig várja az ember. Ezzel szemben itt a végzetúrban eljutottunk oda, hogy a játékosok rettegnek a szintlépéstől, próbálják azt elkerülni.

Szerintem a VF-en nem kell semmit változtatni, de mindenképpen motiválni kellene az embereket a szintlépésre és díjazni őket a szintlépésért.
Dátum: 2009.11.19. 20:33:42
Ebben a játékban utálják a Toppereket, a pókokat, a kivégzős karikat, a VF-eseket, az építőrabszolgákat meg még mindenki mást is akit nem említettem. (bocsánat érte)

És ez így jó. Mindenki a legjobb szeretne lenne a saját környezetében, ezért emberi tulajdonság, hogy aki veszélyezteti hatalmát azt nem szívleli. Kevés olyan játék van, ami ennyi indulatot tud kiváltani a játékosokból, és én ezt pozitívnak értékelem. Ha mindent rezignált nyugalommal vennénk tudomásul, akkor nem is lenne ilyen jó a játék.

Szóval jó így ahogy van szinte minden, a VF meg ahogyan olvasom a VF-esek véleményét pláne.
Dátum: 2009.11.19. 14:00:29
ÖÖÖ ..

Azért mielőtt elkomolyodna itt a szavazás. A szinguláris maradjon már bent, van olyan karakter aki idővel felfelé szeretne menni, nem lemaradni. (tudom, tudom, én más végzeturat játszom.)
Dátum: 2009.11.19. 10:19:27
A legjobb kombó.

Az újítások után a vadászatért nem fogsz TP-t kapni, viszont 15 portyával szintet lépsz. Így Te fogod majd eldönteni mikor erősödtél meg annyira, hogy új szintre lépj.
Dátum: 2009.11.19. 08:59:36
Idézet: Piciklon - 2009.11.19. 08:49:34
Amúgy emlékeim szerint Ricardo is egy ideig maxos VF-el rohangált...még úgy a VM-s, Dalanes időkből


Ez így nem igaz. Sosem volt VF-m. Mikor bejött a szakértelem, akkor Dalennel megbeszéltük, hogy ha azonnal kimaxoljuk, akkor utána soha nem lesz ellenfelünk a játékban. Aztán inkább a fejlődést választottam (szerettem volna tudni mi lesz 100% fertőzésnél, mi lesz utána, stb.) Dalen pedig ugye örök álomra szenderült.

A topic témájához inkább nem szólok hozzá, teljesen értelmetlen. Szerintem mindenkinek igaza van, így biztosan nem lesz kompromisszum. (Lehet nem is kell.) Inkább ugorjunk át az új épületek topicba, vagy az új célok 68. szint felett topicba és ott agyaljunk, az fontosabbnak tűnik.