Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ricardo

Nekem a legjobban az aukciós ház jött be. Egyedivé lehet vele tenni a karakteredet és ennél nem is kell több. Az, hogy egyeseket zavar, ha más sikeres lesz emiatt, illetve, a JV-nek nincs kapacitása új tárgyakat bevezetni és így kevés a tárgy az más lapra tartozik.

A legrosszabb fejlesztésnek a Kristály hordát tartom. Amellett, hogy csak egy nagyon-nagyon minimális réteg tápolási lehetőségeit növelték vele drasztikusan teljesen értelmetlenné teszi a legendát is, hiszen ha én fél év múlva érek a 60. szint körüli KH elleni harc részhez már semmi köze nem lesz a legendának a játékhoz.
Dátum: 2010.01.05. 18:36:36
Miklós, azt szerintem mindenki belátja, hogy egy 1. szintű karakter 0 építéssel nem érdemel meg semmilyen epikus cuccot, ez oké. A baj ott van, hogy a játék engedi, hogy hetvenvalahanyadik szintű karakternek és tizenvalahanyadik szintű karaktereknek azonos legyen a klánja és mindketten teljesértékű tagok lehessenek benne. Ilyen esetekben a kisebb tagnak sosem lesz epikus tárgya abban a klánban, ahol lehet hónapok óta ott van, mert bekerült egy olyan fejlesztés ami egyfelől átgondolatlan, másfelől teljes mértékben átszabja a toborzás feltételeit.
Dátum: 2010.01.05. 15:43:56
Idézet: Miklós - 2010.01.05. 14:28:16


Idézet: Ricardo - 2010.01.05. 09:02:22
Miklós én csak azt szeretném tudni, hogy az alacsony szintű karakterek ezek után hogyan jutnak majd epikus kincsekhez?

Erre van egy nagyon egyszerű mód: az 1. szintű karakterrel nem egy 80. szintűekből álló szövetségbe kell belépni. Vannak kisebb, gyengébb szövetségek is bőven. Később, ha erősebb leszel, akkor átmész a nagy szövetségbe. Nem volt, és nem is lesz cél, hogy 1. (vagy akár 10.) szintű karakterek 80. szintű tárgyakkal szaladgáljanak.


Ehh .. Szóval most már el sem dönthetem, hogy melyik klánba mehetek? Kérnék egy útmutatót a JV-től, arra vonatkozóan, hogy melyik szintre melyik klánba menjek. (És kérem ezek miatt vegyék ki a szerencse csökkenést és a 2 hónapos küldetést a küldetéslistából)

Csak én nem értem, hogy ha teljes értékű tagja leszek egy klánnak, akkor miért nem használhatok mindent a klánból? Ez a szinthez kötés olyan módszer lett, hogy van 1-2 bűnöző a városban, írtsuk ki az egész várost és akkor biztosan elkaptuk a bűnözőket. Miért nem lehetett építéshez, szerencséhez vagy kincspontokhoz kötni a tárgyakat?
Dátum: 2010.01.05. 09:02:22


Miklós én csak azt szeretném tudni, hogy az alacsony szintű karakterek ezek után hogyan jutnak majd epikus kincsekhez?

Én beléptem egy erős szövetségbe, kezdő karakterként. A kutat megpróbálom feltölteni 10-15. szint környékére, jóval többet építve ezzel, mint bárki más majd a szintemen. Ott leszek, hogy megdolgoztam keményen azért, hogy egy remekül szervezett klán teljesértékű tagjává váljak, erre kiderül, hogy sohasem kaphatok epikus tárgyat? Hogy is van ez?

Egyébként érdekes látni, hogy szinte már csak Kocos, Birka és Mortimer ír a fejlesztésekhez. Olyan játékosok akiknek a karaktereik mind a TOP 25-ben vannak és olyan fejlesztésekről értekeznek, amik csak az alacsonyabb szintűeket érintik.

U.i.: fix lé a portyába .. már csak ez kellett. Nem Te mondtad Miklós, hogy a pp-t soha nem szeretnéd fix erőforrássá változtatni?
Nem. De Te az elsők között fejlesztetted ki a VF-et gondolom, így értelemszerű, hogy Te nem ragadtál be olyanok közé, akik hónapokkal előtted tették ezt meg.

Egyébként egy tipikus én megmondtam dolog (amit ha más csinál nagyon utálok, de ez mosz kikívánkozik belőlem):

Idézet: Ricardo - 2009.03.28. 13:18:12
A visszafogott fejlődéstől olyan szinten fog elszállni a játék, hogy azt öröm lesz nézni. Sajnos mivel még nem fejtette ki a hatását, hanem ahogy Te mondod kell neki 1 hónap (legalább) csak akkor fogunk észbe kapni mikor már késő lesz. Akkor majd megint áradni fognak a fejlesztési kísérletek ....
Prisma Neked kár érveket felhozni, úgy is mindent lesöpörsz azzal, hogy mindenki hülye, csak Te vagy okos.

A VF meg az spm nem ugyanaz, ne mosd össze őket. Az egyiket a játék legelejétől bárki fejlesztheti és taktikai elem, hogy ki mikor maxolja, a másik egy módosítás ami elvileg azért került be, hogy a nagyon gyenge karakterek fel tudjanak zárkozni a következő generáció közepes karaktereihez.

Mindenki tudja, hogy a VF nem azt csinálja amire tervezték, és hogy teljesen felborítja a játékegyensúlyt és kijátsza a régi védettségi szabályokat, maximum vannak akik nem akarják beismerni.
Idézet: Prisma - 2010.01.01. 18:30:25
Senki nem azért kap védelmet, mert később indult, hanem azért, mert nem egyenlő esélyei voltak fejleszteni, mégpedig azért, mert sokkal kevesebb PP-t, CSP-t költött el, kevesebbet térkapuzott stb.


Ha Te VF-ezel én meg nem, akkor ugyanarra a szintre érve én sokkal kevesebb csp-t költöttem el, mint Te. Ezek alapján szerinted is jár a védelem. Akkor miről beszélünk?
Nagyon egyszerűen, ha Te (remélem a v1-es Prisma vagy és jót néztem) 16245-ös regszámmal védelmet kapsz a Nálad 20 szinttel magasabb LXXXVIII_Silex'en_thour-tól, pedig az ő regszáma 16829, tehát később kezdte a játékot, mint Te, akkor az is megérdemel valamilyen védelmet ellened, aki bár ugyanazon a szinten van, mint Te, de két-három hónappal később kezdte.
Idézet: Prisma - 2010.01.01. 18:01:47

Természetesen nincsen létjogosultsága a gyengébb játékos védelmének. Kócos már elmagyarázta teljesen érthetően, hiába tetteted magad hülyének, és írod le sokadszor ugyanazt a butaságot.


Akármikor nézek fel, Te mindig ezt szajkózod. Arielnek igaza van, ezt Neked kellene már megértened. Ha Te kétszer annyi erőforrást használsz fel, mint a másik akkor igenis kell hogy kapjon valami védelmet ellened, akkor is, ha ugyanazon a szinten vagytok.
De mikor fejlesztetted ki? Most, az elmúlt egy-két napban? Amit Te állítasz az már rég nem igaz. Ha én most felvinnék egy karaktert 45. szintre VF nélkül akkor az szinte már halott lenne.
Idézet: Rafkós - 2010.01.01. 05:06:34
A VF-nek nincs sok köze a portyázáshoz, max egy hosszabb távú fejlesztési stratégiában. Aki nem használja, annak is lehet tp-je portyából, ütheti azokat, akik szintén nem használják.


Ez csak addig működik, amég van körülötted olyan, aki nem VF-ezik. Mára már kötelező a szakértelem, ha valaki most regel és eljut 45. szintig rendes tempójú fejlődéssel akkor azt veszi észre, hogy már senkit nem tud elverni, hiába fejlesztette bármilyen jól a karakterét. Ergó kötelező neki is a VF (és nem ekkor mert akkor már cs*szheti, hanem már úgy 20-25. szinttől) és igenis van hatással a portyára.

Innentől rá van kényszerítve a játékos hogy kifejlessze és együtt kell élnie azzal, hogy olyan dög lassú lesz a szintlépés, hogy elmegy a kedve az élettől is.

Vegyük az én példámat. Törlés után újrakezdtem a játékot, most még elbohóckodok alacsony szinten. Aztán elérek egy bizonyos szintre, ahol már nem számít mennyire vagyok jó vagy rossz játékos, a több hónappal korábban a VF-et kitolók agyon fognak verni, ha nem tolom be én is a VF-et. Viszont én nem szeretnék 10-15 naponta szintet lépni, hanem ennél egy kicsivel gyorsabban haladnék, de nem lehet. Így elérve a 30. szint környékére törölhetek megint, hogy aztán kezdhessem újra első szinttől, mert így 1. én határozhatom meg a fejlődésem ütemét nem egy elhibázott fejlesztés 2. olcsóbb.
Abban a játékban, ahol folyamatosan megszorítások, korlátozások, utólagos módosítások, gyengítések kerülnek be, nem csoda hogy fogynak a karakterek. A felzárkózás minden esélyét kizárja a rendszer így vagy úgy, ha egy 70. szintű karakter töröl, nem érkezhet új a helyére, hanem eggyel kevesebben fognak játszani.

Nem azért töröl egy 3. szintű új karakter, mert egy másik 3. szintűnek van nyaklánca neki meg nincs, hanem azért mert hiába fizet ugyanannyit a játékért, mint a korábban regisztráltak semmiben nem versenyezhet velük. (Sőt a játék legjobb elemeit nem is használhatja. KH, HT, aukció)
Dátum: 2009.12.30. 16:30:37
Mindenképpen több aukciós tétel kellene. Aki most lép 25. szintre, annak is megnyílk az AH, ő is elköltheti a napi 5 csp-t, de jelenleg 0 az esélye arra, hogy tárgyat szerezzen. Vagy figyelmeztesse az újabb játékosokat valami arra, hogy ők nem használhatják az aukciós házat, mert túl későn regisztráltak az adott szerverre, vagy legyen valamilyen megoldás arra, hogy reális időn belül (max 1 év) tárgyra tehessenek szert.
Dátum: 2009.12.27. 15:36:10
Winnie Te egyszerűen csak hülye vagy, Veled kár vitatkozni. Ugyanakkor mindegy is Kocos meg Birka panaszra emelte száját és lőn azonnal a változtatás.

(Csak 1-est vagy 10-est kérek. Attól függően, hogy ki melyik táborhoz tartozik.)
Dátum: 2009.12.27. 00:39:21
Ha egy tanóra a suliban 2 és 3 között van, akkor általában nem tart tovább 3:00-nál.
Dátum: 2009.12.25. 17:16:29
Mondjuk ez a post azt is jól mutatja, hogy a közelharc és a varázslás nincs annyira elszállva egymástól. 6x támadhatsz egy csatában, és ha 2x találsz így, akkor már többet sebeztél, mint egy átlag varázslat találat.
Dátum: 2009.12.25. 17:14:55
Haha! Jól mutatja, hogy tegnap előtt még 6.4 körül volt az átlagom, ma már csak 6.1 körül van, holott az elmúlt 2 napban egyet sem postoltam. Aki karácsonykor ráért VUzni és nem kedvel, az nyomott az általa megtalált postjaimra egy 1-est. Minden alap nélkül.

(Ezúton is köszönöm.)
Szerepjátékos szempontokat nézve az is ellentmondás, hogy 100%-os fertőzöttként (is) a végzeturak mellett és az ELLENSÉG ellen küzdesz a legenda szerint. Sőt az is, hogy a fertőzöttséget leküzdött végzeturak még mindig portyáznak, holott csak egy átok miatt csapkodtuk/csapkodjuk egymást a sztori szerint.
Dátum: 2009.12.23. 14:25:50
Birka Te olyan magas lóról tudsz mindenkit fikázni, meg nyafogással vádolni, hogy az hihetetlen. Holott Neked van a legkevesebb jogod ilyet tenni, bármi sz@rul érint a játékban azonnal írsz privát levelet a JV-nek és jönnek a változtatások. Komolyan mondom ideje lenne kérned egy saját szervert, saját szabályokkal, aztán ott játszhatsz egyedül a statisztikáiddal.
Dátum: 2009.12.23. 12:48:28
Birka a gyilkos szkarabeusz csak egy embernek okozott problémát, mégis foglalkozott vele a JV.