Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rokamoka

Dátum: 2009.08.19. 12:45:48
Azért az mi durva, hogy top100 rabolt LE diffisek közé befért 13 rubin és 3 zafír... Első oldalon meg egyáltalán nincsenek!
Ugyanez mondjuk szinte bármilyen rendezés szerinti listára igaz.
Dátum: 2009.08.17. 19:55:33
Így legyen...
Dátum: 2009.08.17. 19:14:10
Én csak abban reménykedem, hogy Miklósék sem számítottak rá, hogy a V1 "ősöregjei" ilyen gyorsan kinyírják a szervert, és ezért, ha más nem, már csak gazdasági okokból is tovább fut a dolog.
Dátum: 2009.08.17. 14:44:37
Idézet: Ricardo - 2009.08.17. 14:37:21
Egyfelől bárki építhette volna a HT-t, mégsem tette meg senki, hogy versenyezzen velünk. Már a szerver indulása előtt megvolt, hogy ez egy kritérium lesz, csodálkoztunk is, hogy rajtunk kívül senki nem akar nyerni.


Mert senki nem gondolta volna, hogy bárki ilyen gyorsan el akarja dönteni a dolgot, és nem gondoltak arra sem, hogy a több száz CSP összespórolós, majd két nap alatt 100 szintet felhúzós verziót választaná bárki is, ezzel heteket rövidítve a világ élettartamán.

Idézet: Ricardo - 2009.08.17. 14:37:21
Másfelől célunk megölni mások játékát, hiszen nyerni szeretnénk, nem a végtelenségig játszani.


Ez meg szerintem szomorú, mármint az első fele nyilván korrekt, de a másodikkal sokan - én is - fordítva vannak, amióta belekóstoltak a V4 3x sebessége adta játékélménybe. Hozzá kell tenni, persze, hogy mondjuk iskola mellett elég életgyilkos lenne így nyomulni mondjuk még egy-két hónapot.



Indoklás lemaradt: ugyanis lehet, hogy nektek már semmi új játékélményt nem tud nyújtani a VU, viszont többen lennének szerintem kíváncsiak rá, hogy pl. mit tudnának 30-as hordázással a jószágaik vagy mire mennének a következő bajnokin. Ezek csak példák, a lényeg az, hogy csak mert nektek ez egy Zarknod2, ehhez nem feltétlen érdemes tönkretenni sok-sok ember játékát. Ezzel ellentétben mindig azt olvasom, hogy "ha ettől pár ember meggondolta, hogy törölje a karakterét, már megérte". Hmm, hát igen, mint azt Cápa jól meg is fogalmazta, nem véletlen törölnek ennyien... szóval sikerült elérni a fordítottját!
Dátum: 2009.08.17. 13:49:00
Nellust megelőzni? Hmm, sok sikert!

Ahogy látom, nálatok nagyjából mindenki úgy gondolkodott, hogy "malterozni is kell valakinek"...
A többőtökkel folytatott levelezés alapján azt kell gondolnom, nem adnátok senkinek sem a tornyot. Ami számomra érthetetlen, mert ezzel megölitek a játékot a többieknek, mert amikor odaérünk, és kiderül, hogy egy pár tíz milla benne van, mégsem elég, az fájni fog! És így nincs értelme versenyezni sem, főleg nem a második-harmadik helyért, ha ilyen egyáltalán tényleg lesz (szívesen hallanék erről konkrétumot, de gondolom, meglepi lesz). Ilyen szempontból szerintem a HT elég pocsék ötlet volt (már bocsánat ), a 30 epikussal ellentétben, ami viszont nagyon rendben van.
Dátum: 2009.08.17. 13:26:35
Hmm, szóval csak két dolgot értettetek félre.

Ricardo: tisztában vagyok vele, hogy kifizetődő. Cápa írta is, hogy ami neki mondjuk 3-4 ütés, az Damage vagy Gerdaal esetében 1. Ezt látom a saját szövetségemben is, meg akinek van esze, rájön.
Az idézett mondatot rosszul értelmezed: szó szerint a fele játékidőm arra megy rá, hogy a szövitársaimmal levelezek, mert sokan mennének a saját fejük után, ami nálatok ugyebár véletlenül sincs jelen. DE ezen felül (mert egy-egy ezüst egyéniben és szöviszinten nekem többet érne, mint az 1. helyetek) jobban érdekel, hogy agyonportyázzam magam, mert szerintem ettől élvezetes a játék, nem a napi szintlépéstől, persze kinek mi.


chehs: Nekem semmi bajom azzal, bármit is csináltok, mert mint mondtam, nagyon tisztelem, hogy ezt így le tudtátok vezényelni.
Dátum: 2009.08.17. 13:07:28
Engem nem kifejezetten hat meg, mennyi idő alatt vertek le egyet, az egyéni verseny sokkalta jobban érdekel, azt is beleszámítva, hogy pl. én szervezem az epikus csatáinkat. Nem szeretném ugyanis kiengedni az ezüstöt a markomból (mert Cápát a +!%= gyémánt bónuszotok miatt nem fogom tudni utolérni). Annak viszont kifejezetten örülnék, ha nem néznétek teljesen hülyének, talán a fogalmazási stílusomból vagy ha más nem, a karakterlapomból kitűnik, hogy nem vagyok az. Az egy dolog, hogy újonc vagyok, és V4 előtt két hetet játszottam V1-en.

Tisztában vagyok vele, hogy kik vagytok abban a szöviben, továbbá azzal is, hogy milyen tartalékokkal rendelkeztek, hogy nem dobtok bele minden(ki)t epikus alatt és hogy az építőitek sem olyan gyengék, mint amilyennek látszanak. Nem szeretnék előadást tartani arról sem, hogy sokan nem értenek egyet a módszereitekkel, mert igaz ugyan, hogy olyanok, amilyenek, de az is igaz, hogy más ezt nem tudná tized ilyen ügyesen sem levezényelni. Vegyük azonban figyelembe, hogy a Tieteket kivéve tul.képpen az összes szövi "alkalmi" emberkékből verbuválódott, nagy részük újonc, a kevésbé tehetséges/tapasztalt és a nem elég engedelmes vagy éppen nem tudnak eleget gép előtt lenni - ez nálatok láthatóan senkiről nem mondható el - és folytathatnám. Nincsenek illúzióim, gyémánt szövetség győzelmének kb. 90%-ot adtam még szerver indulás előtt, mert tudtam, hogy itt is 5 millióan lesztek. Hiába van arányaiban több sikeres smaragd karakter, a létszámfölényetekkel nem nagyon lehet versenyezni.

Ugyanakkor felülkalibráltalak benneteket, nem gondoltam volna, hogy szinthuszárkodással akarjátok dűlőre vinni a dolgot. Persze erre is megvan a válasz, tudom: lehetett másnak is első nap regisztrálni. Naja.

És egy szóval sem mondtam, hogy szerencsétek van/volt!
Dátum: 2009.08.17. 12:35:34
Lááááttam ám az átcuccolást!
De még így sincs lényegileg jobb tulajdonságod (80-as kereskedelem ide vagy oda, ami azért elég cuki), csak a támadás, de én meg arra speceltem, nemsokára az jön. Itt jön ki az a fajta farkasvakságom, hogy a karakter szintjéhez képest mérem az erejét... Azonban meg kell hagyni, hogy nálatok rengeteg a magas szintű, és így még szép, hogy jobban haladtok. Ez csak azért van, mert megint 5 millió gyémánt regisztrált - én sosem lennék dimmy - így aztán még jó, hogy könnyen igazoltok nagy fogásokat.

4 óra?! Cápa azt mondta, a tegnapi is 1 volt! Hisz' még mi is végzünk legfeljebb 3 óra alatt! Sőt, az átlag inkább 2 óra, mióta megjött Ares meg még annyi sem.
Dátum: 2009.08.17. 12:22:40
Hát az biztos, hogy Ti látjátok igazán, hogy tudtok haladni velük... De mi sem vagyunk sokkal gyengébbek (az a rengeteg TÖ-tök megtévesztő, mert egy "kis" része szerencse), mégis be fogunk lassulni pár epik múlva! Jó, Te 50+tudatturbó+5gyűrűből szingulárissal elhiszem, hogy naponta szintet lépsz, és a Tp-vel meg a szerencsével fogod leverni a szörnyiket? Annyira illúzióromboló, amikor egy nap 5 emberrel vitatjuk meg, vajon mennyire okoz majd gondot mondjuk a 20. epikus, erre jöttök, hogy 1 epikus/nap!
Ugyanakkor lehet, hogy igazatok van - ne legyen - de ha ez nektek így leegyszerűsödik, akkor én hiába akarom elemezgetni a V4-et.
Dátum: 2009.08.17. 12:03:27
Igen, pontosan az ilyen leegyszerűsített vélemények miatt - mert ezek terjengenek a szerveren - kezdeményezném az új topicot. Komolyan gondolod, hogy a 40000 ÉP-s epikusokat is naponta le tudják csapni 25-35-ös szintű karakterek, amikor a többi világon 50-es szintűek szenvednek velük? Emellett tudtommal kilátásba van helyezve, hogy megvárjuk a 2. és 3. helyezetteket, ami egy rendkívül okos ötlet lenne!
Dátum: 2009.08.17. 07:12:14
Valaki lenne olyan angyalian jó, és nyitna egy új topicot (mondjuk "Haladóknak" témakörben) V4 időtartamáról? Mármint arról lenne szó, hogy vajon meddig bírja a szerver, milyen gyorsan lehet 30 epiket bedarálni, stb.
Meglehetősen szaftos téma, sokan kíváncsian lennének a többiek véleményére, és nem feltétlen ide való. Próbáltam priviben megkérni többeket, de nem jártam sikerrel...
Dátum: 2009.08.09. 00:06:28
Hmmm, egy szintlépéssel 0,25-ös szorzóról 0,22-esre? Nem leszünk így jóban!
Én nemtom, mit esznek ezek a manók, de térkapustól sem kapok ki ennyit, az szent! Egyébként szerintem mókás.
Ja, és mi ez a "ennyi meg ennyi lélekenergiát vesztettem" c. dolog? Ha kikapsz a manótól, vihet LE-t? Ilyet velem még nem műveltek...
Dátum: 2009.08.04. 10:06:56
A szingulárissal az a baj - azon kívül, hogy az általam leginkább utált szaki - hogy anno az első három hónapra találták ki, mert akkor nagyon is hasznos volt. Mindazonáltal még mindig nem értem, miért szóltok ennyire a másik oldal ellen, mindenki úgy nyomja, ahogy akarja. Mármint, az nagyon szép, hogy a saját módszered MELLETT kiállsz, de miért kell a másik ELLEN így szórni a szikrát?

No, nem akarom szétoffolni a témát, most, hogy visszajött a helyére, ez az egész csak annak a felvezetése, hogy mindkét módszerrel lehet bajnokit nyerni, legalábbis szerintem. Konkrétan ezt arra alapozom, hogy V1-en az esélytelenek nyugalmával indulok (kis szinten), de azért biztató, hogy pár szintet ráhagyok a pókokra, és a vadászattal szinte be is hozom a TÖ-t, úgy meg végképp, hogy portyában sem vagyok a legrosszabb. Ezzel ellentétben V4-en, ahol azt hiszem, a 8. helyen csücsülök LE diff. toplistán - és már megelőztem szintben a V1 karim - meglehetősen para, hiába vagyok ilyen üszökizom, mert rajtam kívül van még 2-3 pók, illetve visszakapom azt, amit V1-en én csinálok. Konkrétan, hogy ha akár egy szinttel felettem van valaki, akkor hiába a kb. 250K LE különbség, mert vadászattal nagyjából felhozzák igencsak esélyesre.
Ergo elég paradox módon látom a kis szintű szinthuszárkodás és a nagy szintű pókkodás előnyeit és hátrányait. Sőt, még fucsább, hogy V4-en tul.képpen többet vadászok (arányaiban), mint amott, mert tartani kell a lépést szintben is, V1-en meg nem szingulározok, pedig kellene.

És mégsem sírok se a szinthuszárokra (jó, ez kicsiben, de nagyban ugyebár nem nagyon vannak pókok), se a hálós barátaimra...

Inkább egész nap kémkedek, hogy ki melyik kategóriába kerül, és próbálok minél jobban felkészülni (raktam TÖ-re vagy 20-at 14-15. szinten V4-en, stb).

No hát így.


Ui.: Ha bárki azzal jön, hogy kis szinten nem látszik ebből meg ebből semmi, akkor legyen szíves, és nézzen szét 1. világ mondjuk 10. szint alatti pókjai között.
Izé... bocsi, hogy egy hét késés, és most már hatalmas off, de ez a zantetsuken gyerek nem semmi! Képeslapszövegeket kellene írnia...
Kár, hogy nem tartottátok szóval még egy hétig, jót "beszélgettem" volna vele
Azért néha jó, hogy némely varázslók ilyen elbizakodottak (akinek nem inge, ne vegye magára)... Ha egyszer csak találok valami fincsi husi mágust, és egy belső megérzés azt mondatja velem, hogy az elrémítő varázslat és alig vmivel alacsonyabb TÖ ellenére csapjam meg, na ha az ilyen bejön, fél tulajdonságpontnyi LE-vel megdobnak a drágáim
Eeegen, de mire elérnéd azt a 250-250-et, a felénél megunnád, hogy szanaszéjjel szaggatnak varázslatokkal.
Cseles válasz! Csakhogy a harcos-harcos csatákkal mi a helyzet? A túloldalon meg nincs gond a vari-vari harccal!
De tényleg az lenne a legjobb, ha hallanánk a támadás pontos működésének elvét.
Szurilo: semmi Amúgy a gúny már jó régen kiveszett az eszköztáramból A kicsizés azoknak szólt, akik több ezres különbségű csatákkal példálóznak.

Na és akkor most fordítsuk meg a dolgot: mivel védekezzek én az ilyen varázslókarakter ellen? Ha neki ráadásul még védekezésre sem kell gyúrnia (bár ez a valóságban nem így van, és csak most tudtuk meg ezt a fontos dolgot, ill. ez ilyen formában sarkított megfogalmazás), úgy nyomja fel az IQ-t, hogy köszi, nézhetek utána. Szerencse? Vari ellen nem vmi hatásos. Állatok elnyelése no comment, arról beszélünk, hogy be kellene hozni. Krit. ütés meg ha 6-ból 6x talál, esetleg...
Az "egyen" karakter rémképe pedig nem valami vonzó, a többi játékos trendje irányítson engem, egy minimális mágiasebzés-csökkentés helyett pfuj.

Ja, és megnéztem Ricardo karaktereit. Így könnyű példálózni...
Kénytelen leszek én is offolni: nem árt jól végigolvasni valamit, mielőtt válaszolsz rá, azon kívül én sem értem, miért húztok el mindig a "kicsi vagy, nem tudhatod" felé. Lányos zavaromban be kell vallanom, igen, kicsi vagyok, de legalább van érvekre alapozott véleményem, és igyekszem minél jobban tájékozódni.

Idézet: Otoaak - 2009.07.21. 11:24:20
nem az előre lejátszott csatákra kéne alapozni az egyensúly keresést hanem a hasonló erősségű karakterek csatáira.

Vissza az origóhoz: tényleg nagyon szélsőséges eseteket mutattok be. Az addig szép, hogy nem 20 sebzéskülönbséggel megnyert csata jelenti a legnagyobb játékélményeteket, na de kérem...
A nagy sebzésű varázslókkal szembeni védekezésről beszélünk. Hány ilyen van, aki:
1.: Állat nélkül mászkál.
2.: Be tudod hozni a varázslatából adódó különbséget közelharcban.
(Nem ismerem a karid.)