Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 4. világ
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
181. hozzászólás - 2009.08.17. 13:07:28
Engem nem kifejezetten hat meg, mennyi idő alatt vertek le egyet, az egyéni verseny sokkalta jobban érdekel, azt is beleszámítva, hogy pl. én szervezem az epikus csatáinkat. Nem szeretném ugyanis kiengedni az ezüstöt a markomból (mert Cápát a +!%= gyémánt bónuszotok miatt nem fogom tudni utolérni). Annak viszont kifejezetten örülnék, ha nem néznétek teljesen hülyének, talán a fogalmazási stílusomból vagy ha más nem, a karakterlapomból kitűnik, hogy nem vagyok az. Az egy dolog, hogy újonc vagyok, és V4 előtt két hetet játszottam V1-en.

Tisztában vagyok vele, hogy kik vagytok abban a szöviben, továbbá azzal is, hogy milyen tartalékokkal rendelkeztek, hogy nem dobtok bele minden(ki)t epikus alatt és hogy az építőitek sem olyan gyengék, mint amilyennek látszanak. Nem szeretnék előadást tartani arról sem, hogy sokan nem értenek egyet a módszereitekkel, mert igaz ugyan, hogy olyanok, amilyenek, de az is igaz, hogy más ezt nem tudná tized ilyen ügyesen sem levezényelni. Vegyük azonban figyelembe, hogy a Tieteket kivéve tul.képpen az összes szövi "alkalmi" emberkékből verbuválódott, nagy részük újonc, a kevésbé tehetséges/tapasztalt és a nem elég engedelmes vagy éppen nem tudnak eleget gép előtt lenni - ez nálatok láthatóan senkiről nem mondható el - és folytathatnám. Nincsenek illúzióim, gyémánt szövetség győzelmének kb. 90%-ot adtam még szerver indulás előtt, mert tudtam, hogy itt is 5 millióan lesztek. Hiába van arányaiban több sikeres smaragd karakter, a létszámfölényetekkel nem nagyon lehet versenyezni.

Ugyanakkor felülkalibráltalak benneteket, nem gondoltam volna, hogy szinthuszárkodással akarjátok dűlőre vinni a dolgot. Persze erre is megvan a válasz, tudom: lehetett másnak is első nap regisztrálni. Naja.

És egy szóval sem mondtam, hogy szerencsétek van/volt!
Pontszám: 7.20
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
182. hozzászólás - 2009.08.17. 13:13:00 (Válasz Rokamoka #181 hozzászólására.)
A szinthuszárkodás a legjobb taktika ebben a versenyben. Damage sokkal többet sebez egy csatával az epikusba, mint mondjuk Cápa.

az egyéni verseny sokkalta jobban érdekel


A Hegylakóknál mindenki alárendelte magát a közösség érdekének, hiszen ez egy csapatjáték. Ezért a Hegylakók a top 1.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
183. hozzászólás - 2009.08.17. 13:14:28 (Válasz Rokamoka #181 hozzászólására.)
Szerintem tarts előadást azokról a bizonyos módszerekről, amik olyanok, amilyenek - engem például érdekelne mire gondolsz.
Még akkor is, ha rutinos terroristaként nem is lep meg, hogy a véghajrában ezen a szerveren is megfutjuk ezeket a köröket.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 5
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
184. hozzászólás - 2009.08.17. 13:26:35
Hmm, szóval csak két dolgot értettetek félre.

Ricardo: tisztában vagyok vele, hogy kifizetődő. Cápa írta is, hogy ami neki mondjuk 3-4 ütés, az Damage vagy Gerdaal esetében 1. Ezt látom a saját szövetségemben is, meg akinek van esze, rájön.
Az idézett mondatot rosszul értelmezed: szó szerint a fele játékidőm arra megy rá, hogy a szövitársaimmal levelezek, mert sokan mennének a saját fejük után, ami nálatok ugyebár véletlenül sincs jelen. DE ezen felül (mert egy-egy ezüst egyéniben és szöviszinten nekem többet érne, mint az 1. helyetek) jobban érdekel, hogy agyonportyázzam magam, mert szerintem ettől élvezetes a játék, nem a napi szintlépéstől, persze kinek mi.


chehs: Nekem semmi bajom azzal, bármit is csináltok, mert mint mondtam, nagyon tisztelem, hogy ezt így le tudtátok vezényelni.
Pontszám: 8.33
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
185. hozzászólás - 2009.08.17. 13:32:05 (Válasz Rokamoka #184 hozzászólására.)
Nekem is voltak egyéni ambícióim, de malterozni is kell valakinek. Közülünk már sokan kiportyázták magukat a többi világon, érdekes volt látni, hogy mennyi pók vállalta önként a vakolást.

(Nellust még valahogyan meg kell előznöm építkezésben és akkor nekem is lesz egy egyéni aranyam. )
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
186. hozzászólás - 2009.08.17. 13:32:39
Engem is érdekel az egyéni.
Pl van 2 kvízmedálom,1 bajnokim amikre nagyon büszke vagyok.
Próbálok küldetésekben is top25 maradni,meg kvízben,és szintben is.
De a szövetség az első.
Pontszám: 5
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
187. hozzászólás - 2009.08.17. 13:49:00
Nellust megelőzni? Hmm, sok sikert!

Ahogy látom, nálatok nagyjából mindenki úgy gondolkodott, hogy "malterozni is kell valakinek"...
A többőtökkel folytatott levelezés alapján azt kell gondolnom, nem adnátok senkinek sem a tornyot. Ami számomra érthetetlen, mert ezzel megölitek a játékot a többieknek, mert amikor odaérünk, és kiderül, hogy egy pár tíz milla benne van, mégsem elég, az fájni fog! És így nincs értelme versenyezni sem, főleg nem a második-harmadik helyért, ha ilyen egyáltalán tényleg lesz (szívesen hallanék erről konkrétumot, de gondolom, meglepi lesz). Ilyen szempontból szerintem a HT elég pocsék ötlet volt (már bocsánat ), a 30 epikussal ellentétben, ami viszont nagyon rendben van.
Pontszám: 8.75
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
188. hozzászólás - 2009.08.17. 14:37:21 (Válasz Rokamoka #187 hozzászólására.)
Idézet: Rokamoka - 2009.08.17. 13:49:00
Ami számomra érthetetlen, mert ezzel megölitek a játékot a többieknek


Egyfelől bárki építhette volna a HT-t, mégsem tette meg senki, hogy versenyezzen velünk. Már a szerver indulása előtt megvolt, hogy ez egy kritérium lesz, csodálkoztunk is, hogy rajtunk kívül senki nem akar nyerni. Másfelől célunk megölni mások játékát, hiszen nyerni szeretnénk, nem a végtelenségig játszani.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 3
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
189. hozzászólás - 2009.08.17. 14:44:37 (Válasz Ricardo #188 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.08.17. 14:37:21
Egyfelől bárki építhette volna a HT-t, mégsem tette meg senki, hogy versenyezzen velünk. Már a szerver indulása előtt megvolt, hogy ez egy kritérium lesz, csodálkoztunk is, hogy rajtunk kívül senki nem akar nyerni.


Mert senki nem gondolta volna, hogy bárki ilyen gyorsan el akarja dönteni a dolgot, és nem gondoltak arra sem, hogy a több száz CSP összespórolós, majd két nap alatt 100 szintet felhúzós verziót választaná bárki is, ezzel heteket rövidítve a világ élettartamán.

Idézet: Ricardo - 2009.08.17. 14:37:21
Másfelől célunk megölni mások játékát, hiszen nyerni szeretnénk, nem a végtelenségig játszani.


Ez meg szerintem szomorú, mármint az első fele nyilván korrekt, de a másodikkal sokan - én is - fordítva vannak, amióta belekóstoltak a V4 3x sebessége adta játékélménybe. Hozzá kell tenni, persze, hogy mondjuk iskola mellett elég életgyilkos lenne így nyomulni mondjuk még egy-két hónapot.



Indoklás lemaradt: ugyanis lehet, hogy nektek már semmi új játékélményt nem tud nyújtani a VU, viszont többen lennének szerintem kíváncsiak rá, hogy pl. mit tudnának 30-as hordázással a jószágaik vagy mire mennének a következő bajnokin. Ezek csak példák, a lényeg az, hogy csak mert nektek ez egy Zarknod2, ehhez nem feltétlen érdemes tönkretenni sok-sok ember játékát. Ezzel ellentétben mindig azt olvasom, hogy "ha ettől pár ember meggondolta, hogy törölje a karakterét, már megérte". Hmm, hát igen, mint azt Cápa jól meg is fogalmazta, nem véletlen törölnek ennyien... szóval sikerült elérni a fordítottját!
A hozzászólást Rokamoka módosította 2009.08.17. 16:59:36-kor
Pontszám: 7.40
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
190. hozzászólás - 2009.08.17. 17:46:26
AZ epikus témához: a 30. epikust akkor is lenyomnánk, ha összesen 3-5 ember ütné, olyan gyors a fejlődés üteme.
Pontszám: 5
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
191. hozzászólás - 2009.08.17. 17:54:28
Én spec szeretném ha a szeptemberi viadal után végeznénk,mert suli közben nemigen lesz időm a játékra...
Az meg hogy elrontjuk más játékát...Így jártak,köv szerveren több sikerrel járnak.
Ott már nem fogok játszani.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
192. hozzászólás - 2009.08.17. 17:55:42 (Válasz Rokamoka #189 hozzászólására.)
Azé a V4-et ne keverjük össze a többi világgal. Véges, győzelemért megy (nem úgy mint a többi), miért lazítana bárki is nyerő pozicíóban?
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
193. hozzászólás - 2009.08.17. 18:24:41
Izzé valaki megmondaná ez hogy lehet???

Ma, 16:13 Lejárt a prémium tagságod! Amennyiben van elég ősköved, itt megújíthatod.
Ma, 05:51 Figyelmeztetés: a prémium tagságod 1 napon belül lejár! Itt újíthatod meg.


A 2 esemény között nem telt el 1 nap... vagy ez is 3*-os??
A hozzászólást Viszok009 módosította 2009.08.17. 18:26:01-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 3
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
194. hozzászólás - 2009.08.17. 19:14:10
Én csak abban reménykedem, hogy Miklósék sem számítottak rá, hogy a V1 "ősöregjei" ilyen gyorsan kinyírják a szervert, és ezért, ha más nem, már csak gazdasági okokból is tovább fut a dolog.
Pontszám: 8.75
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
195. hozzászólás - 2009.08.17. 19:52:57
Gyorsan? Azért az várható volt, hogy ilyen feltételek mellett nem fog fél évig tartani.

Azt pedig végképp nem értem, miért lenne elrontva másnak a játéka általunk.
Bocsánat, de nem igazán látom, hogy bárki is próbált volna komolyan tenni az ellen, hogy 10 napig miénk legyen a torony, arról nem is beszélve, hogy azóta lassan eltelik még egyszer a 10 nap.
De a legfontosabb, azért ne írjuk le a szervert, továbbra is meg lehet előzni minket.

Ha nagy lesz az általános elégedetlenség, és "gazdaságilag" is is szeretné Miklós jövedelmezőbbé tenni a szervert, akkor ki lehet hirdetni 2. és 3. helyezettet is, vagy akár lehet új, másodlagos célt is szabni a szervernek, ami az elsőtől teljesen független.
Pontszám: 5
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
196. hozzászólás - 2009.08.17. 19:55:33 (Válasz Ywgarrd #195 hozzászólására.)
Így legyen...
Pontszám: 8.75
közellenségLolkacskacskaFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
197. hozzászólás - 2009.08.17. 20:03:39 (Válasz Rokamoka #196 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Lolkacskacska módosította 2009.08.17. 20:03:48-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagSilveradoFérfi
Végzetúr tehetség
121 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
198. hozzászólás - 2009.08.17. 22:26:33
Szó sem volt arról, hogy a második, harmadik helyezet is kap valamit. Amikor megjelentek a hegylakók, én rögtön tudtam, hogy másoknak nincs esélyük ellenük és töröltem V4-ről.
Emlékeim szerint Miklós eleve úgy tervezte, hogy max. 3-4 hónapig fog futnia a V4.
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
199. hozzászólás - 2009.08.18. 04:30:15
A 3-4 hónapos becslés eleve túl optimista volt. A Tesztszerveren kb egy hét alatt felhúztuk a HT-t, pedig közben szakiztunk is. Epicet meg asszem naponta lehet ölni, tehát várható volt, hogy 1,5-2 hónapnál tovább nem tart ki a szerver.

Ami meg a gazdasági indokú továbbjátszást illeti, Miklós világosan megmondta, hogy ha megvannak a feltételek, vége a szervernek, és pár hét múlva restart, jön a visszavágó.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
200. hozzászólás - 2009.08.18. 14:08:02
Nagyon jól van ez így.
Ha végzünk,az új szerveren bizonyíthattok.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője