Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Máté96

Dátum: 2013.10.17. 19:55:28
Melyik sci-fi szerző könyveiben találkozhatunk egy Daniel nevű robottal?

Douglas Adams
Isaac Asimov
Arthur C. Clarke
Frank Herbert


Daneel.
R. Daneel Olivaw
nem Daniel
Dátum: 2013.10.17. 19:48:10
Nekem tetszik az event, az nem hogy az őskövesek mekkora előnyhöz jutnak, de mondjátok hogy eddig nem vettétek észre ezt a tendenciát...
30pp-s beállításon vagyok, átlagos karakter, kb 5. a szintemen és többször nyerek csatában mint veszítek (nem csináltam statisztikát de mondjuk 2:1 vagy 3:1), kb 7-8ból megy le az ÉP-m 15% alá, iszom is a gyógyitalokat rendesen, ebből a szempontból kielégítő.
Ami viszont zavar, hogy nincs egyáltalán semmilyen kommunikációs felület, hiába nyerek 50 csatát egy mezőn ahol majdnem döntetlen volt a helyzet, ha a többiek épp azt hagyják szabadon.
Szerepjátékos szempontból is ez nem egy hordaháború amit a világ legerősebb harcosai vívnak, akik legyőzték az Ellenséget, hanem random csapkodás, aztán a végén biztosan nyer valaki
Dátum: 2013.10.17. 16:48:28
Egy másik karimmal játszok, v1-es vörös
Dátum: 2013.10.17. 16:42:37
De hol?
Mert így kicsit sajnálom, hogy az a zóna amire tegnap támadtam vagy 50-et ma még kevésbé tartozik hozzánk mint előtte... Akkor már valami értelmesebb célra is mehetett volna.
Dátum: 2013.10.17. 16:06:03
Végül nem lett semmilyen horda-kommunikáció, hanem mindenki anarchiában tolja?
Dátum: 2013.10.15. 22:55:57
***
szerk: már megoldottam, csak simán hülye vagyok
Dátum: 2013.10.13. 22:40:10
Á, tehát nem csak én kaptam kitüntetett figyelmet
Dátum: 2013.09.06. 20:02:45
Van egy északi gyűrűm lélekfókusz betéttel, (+3spektrális). Ez nem növelt régebben max fölé?
Dátum: 2013.09.03. 17:03:53
Pont most akartam én is jelezni, belefutottam de már gyanús volt.

Többieknek:
Mivel a sűrűség és a térfogat fordítottan arányos ezért ahol a sűrűség maximális (4 fok Celsius) ott a térfogat minimális.
Illetve ott van ugye a folyadékok hőtágulása, minél melegebb annál nagyobb...
Dátum: 2013.08.18. 22:38:49
Értem, köszönöm
Dátum: 2013.08.18. 11:50:08
Köszönöm.
Ja igen +5, 8 órára
És ha előbb veszem meg, és utána turbózom, akkor is, gondolom.
Dátum: 2013.08.17. 18:59:44
Sziasztok
A fórumon nem találtam semmit, bár lehet hogy csak rossz helyen néztem, és a játékban se írja le.
A hűségszilánkért vehető +8 spektrális, ultraspec és transzplant a max fölé is visz? Ha igen, akkor:
Tudatturbóval is? Akár a vásárlás előtt, akár utána turbózáskor.
Dátum: 2013.06.26. 15:34:30
Hát nem tudom. Értem amit mondasz de nehezen tudnám elfogadni. Nagyon ezen lovagolok , de az átlagembernek kell a monitor meg a billentyűzet is.
Dátum: 2013.06.26. 15:25:51
De elméletileg, sőt a gyakorlatban is működik olyan gép, mely nem tartalmaz videokártyát, csak nem lesz képes vizuális információ megjelenítésére.
A windowst személyi számítógépeken használjuk, általános célra, amikoris szükségünk van vizuális megjelenítésre. Így problémás ha nincs


***szerk
Nem hiszem hogy a windowsod tökéletesen működne billentyűzet és monitor nélkül
Dátum: 2013.06.26. 15:22:00
De zavar, hogy az én kérdéseimben ennél sokkal kisebb pontatlanság volt és kidobták őket.

Pedig ez a kérdés jelen állapotában nem jó. Bármelyik perifériát tudod helyettesíteni másik perifériával, a funkciója ugyanaz csak más eszköz. Ugyanígy a fő alkatrészeket is tudod helyettesíteni, csak nem szokták mert ez a legjobb technológia rá. Másrészt a kérdésben nem elvi felépítésre kérdezett, hanem konkrét tárgyakra a gépben, akkor pedig eléggé rossz, akár az általad említett tápegység hiánya miatt is.
Dátum: 2013.06.26. 14:47:47
Igen, ezt értem, de például háttértár nélkül már kevésbé. Általánosan ezek az eszközök a géphez tartoznak, a kérdés nem utalt specialitásra. Ha már itt tartunk, alaplap nélkül is működtek, egészen amíg a '80-as, 90-es években fel nem találták az alaplapot, valamint a processzor is '71-es. A billentyűzet már bemeneti egység volt 1943-tól.
Dátum: 2013.06.26. 11:07:42
Mik a számítógép fő részei?

Egér, billentyűzet
Hangszóró, dvd-író
Gépház, monitor
Processzor, alaplap, memória, videokártya


Ez nem helytálló, akár a Neumann elveken működő gépet, akár a számítógép általános modelljét nézzük. Egyrészt nem értem mi alapján rendezte a kérdező a válaszokat, az első 3 periféria, mármint a gépház kivételével, a negyedik meg ugye a belsőségek, de ha a monitor, akkor a videokártya is nélkülözhető...
Szóval a számítógép alapvetően rendelkezik input perifériákkal, ALU és CU-vel, operatív memóriával, háttértárral és output perifériákkal
Persze ha nagyon speciális géped van meg tudod oldani a monitor és billentyűzet (és háttértár) hiányát, de ezek azért elég fontos részek.
Dátum: 2012.10.18. 19:49:53
Hány liter 1 köbdeciliter?

1
100
1000
10


Mi az a köbdeciliter?
Dátum: 2012.04.19. 17:19:13
Hú de rég írtam ide


Milyen az, aki arrogáns?

Élvhajhász
Pimasz--
Raccsoló
Dicsekvő


Azért elég erős különbség van a kettő között.
*****


Miután Arothon vállon veregette magát ötletességért, nekilátott a munka következő szakaszának. Se a kufárok, se a Lady nem voltak valami segítőkészek. Így hát nem maradt más lehetőség, minthogy elmenni a Toronyba.
Arothon már járt ott egyszer rövid ideig, akkor mágiával jutott oda és vissza. Úgy látszott, nincs más út most se. A Bajnokok szövetségének volt egy öreg kufára, Pontynak hívták. Senki sem tudta, honnan ez a név. Rendes öreg volt, csupa értékes és értéktelen holmikkal.
- Üdvözöllek nagy öreg!
- Üdvözlet neked is derék végzetúr, miben segíthetek?
- Van egy kő, amivel ti a Toronyba tudtok teleportálni, ha úgy adódik...
- Igen, egyszer már használtad is.
- Épp ez az, megint szükségem lenne rá.
- Sajnálom ifjú, de ezek a kövek csak egyszer használhatóak a nem-kufároknak. Márpedig ha a szemem jó még, te nem vagy kufár.
- Jól van, azért köszönöm - majd egy gyors ugrással egy láda mögé ugrott. Ugyanis a közelben a múltkori kufár csoport jelent meg.
- Az Úrnő áldása legyen veled lélekkufár!
- Veletek is testvéreim! Mi járatban erre?
- A Fenséges vezetőnk új teleportáló követ rendszeresítettett. Tessék, ez a tied. Ezzel idegenek nem tudnak csak úgy hozzáteleportálni, egyetlen alkalommal se.
- Köszönöm. Áldott legyen az Úrnő neve!
- Áldott... jut eszembe, nem ismersz errefelé egy Arothon nevű mágust? Szép kis jutalom járna érte, biztos meg tudnánk egyezni...
- Bizonyosan... De ilyen nevűt nem ismerek sajnos... Ám mintha meséltek volna róla hónapokkal ezelőtt, hogy Dél felé ment. Remélem tudtam segíteni!
-Mind ezt reméljük kufár! Jószerencse veled! - Azzal eltűntek.
Ezután Arothon előjött.
- Mit jelent az, hogy csak úgy?
- A köveket három módon lehet használni. A kufárok csak teleportálnak vele egyszerűen, a végzeturak egyszer használhatják. És a harmadik mód... Egy teleportálásra szolgáló eszközbe illeszthető. Ez megadja a Torony helyzetét, így rengeteg időt és energiát lehet megtakarítani.
- Köszönöm - és egy lélekgyémántokkal teli zsákot csúsztatott a kufár kezébe. Teleportáló kő, csak térkapukra, és akár pentagrammákra... Akár egy írásos meghívó. De akkor udvariatlanság lenne kihagyni.

És hát igen, mindenképpen el kell mennem a toronyba, csak ott lehet a kulcs. Most következett a terv egyik legnehezebb része, elszedni a követ egy kufártól. Erőszakkal lehetetlen, és ésszel sem jobb a helyzet. De hát egyszer élünk!
Arothon elment a közelben lévő másik kufárhoz. Tervéhez álcáznia kellett magát. Az a fontos, hogy ne csak ne azonosíthassanak, hanem ne is keressenek. Mondjuk valami, amit nem hinnének el a saját kufáruknak sem...

- 'Napot kufár!
A lélekkufár összerezzent. A közeledő öregembernek tűnt, de egyenes tartással, és harcosi aurával. Mint mondjuk egy császár... vagy akár A Császár... bár azt beszélik meghalt
- Miben segíthetek öreg? Venni vagy eladni?
- Jólvan jólvan. Luxusárum van, gondoltam túladok rajt' és szerencséssé teszek egy leleményes kufárt. Biztos hallottad, Őseink hegyében volt egy különleges patak. De nem víz folyt ám abból, hanem elfbor...
- Hagyjon a mesékkel öreg!
- Nem mese az kufár. Az elfbor elég ritka dolog, bár igen jó ízű.
- És azt gondolja, elhiszem hogy magának van belőle? Azt a Császár őrzi, nekünk, Egyszerű Halandóknak csak a híre jut.
- Tudom kufár, hogy nem hiszel nekem. Miért is jönne elő a Császár, és mért akarná eladni az elfborát némi lélekenergiáért vagy akár őskőért... Ám azt mondom kufár, igyunk az Úrnőtök egészségére, és ha az íze rosszabb a nektárnál, bizony mondom megveszem a legdrágább holmidat.
A kufár gondolkodott, ugyan mit veszíthet. Hóbortos egy öreg, de hátha jóféle itala van. Amúgymeg, itt, a világ legporosabb végén miben lelheti örömét az ember? Ha meg az öreg át akarná verni... a kufárokat nem lehet leitatni csak úgy.
Ittak. Az ital jobb volt a nektárnál, mézédes és mégis könnyű. Ugyan alkohol is volt benne, de egy kufárnak szinte kötelessége inni. No persze nem a Vén gyémánt fókuszkristályvizet.

Egy idő után egyre ésszerűbbnek látszott, hogy az öreg a Császár. Ugyan, mi más lehetne... Elvesztette trónját, katonáit, kincseit, hatalmát, ezért eladja az utolsó hordó borát az első kufárnak. Ugyan, kinek árt ez...
A kufár elálmosodott.
- Öreg, az alkut elfogadom, de most kérlek menj el, hogy holnap tiszta fejjel kidolgozzuk a részleket.
- Rendben kufár, de az italt itt hagyhatnám éjszakára? A végzeturak megtalálnak és utolsó kincsemet is elveszik!
- Hagyd csak itt, aztán csukd be magad mögött az ajtót, és senki sem viszi... - A mondat vége horkolássá vált. Arothon -mert ugye ő álcája volt az öreg, behozott két üres hordót. Utána nekiállt átkutatni az épületet a teleportáló kőért.
Éjfél előtt úgy egy órával megtalálta, majd el is tűnt.

Elhúzta a szekrényt a pentagramma elől. Na nézzük, hogyan működsz! A könyvgyűjteményében kezdett keresgélni, mintha a múltkor vett volna valami ilyesmit. Sárkányidomítás, igen, elég sok fájdalmas tévedéssel... A jó vadász kézikönyve I. és II. ... Kivégzés kezdőknek és haladóknak... Teleportálás smaragdoknak, igen ez az! Tartalomjegyzék: Rövid távú teleportáló varázslatok, Térkapu, Ősi szerkezetek. Jól van, akkor itt egy M szerű rúnát, ja nem is hanem egy fordított W, akkor ez az áthúzott akasztófa... Igen, és a közepére a kő! Megjegyzés, ha nem a kő által jegyzett célra szeretne jutni, kell egy kétszeresen áthúzott T.
Arothon mindent a leírásoknak megfelelően elintézett, majd elindította a varázslatot.
- Üdvözöljük a Pentagramma Utazási Irodában! Köszönjük hogy minket választott.
Majd egy fényes villanás és sötét.