Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Eyesis

Oldal: 123
Dátum: 2009.11.28. 08:29:17
nem, végülis, jogos a dolog... az bosszant csak, hogy aki próbál tenni a közösségért, de sikertelen, annak büntetése van...
aki nem próbál tenni semmit, annak meg jutalma...
(és aki próbál tenni, és sikerül is, annak is van jutalma.. )

na meg tényleg tok szubjektiv kinek mi igenyel speciális tudást... pl én napjában több kérdéssel találkozom, amit ilyennek gondolnék... pl évszámok stb...egyforma "jutalma" kene legyen....
és aki tesz fel kerdest es elfogadjak, annak nagyobb jutalma kene legyen...
persze lehet a próbálkozás és a nem próbálkozást is külön kezelni...

na mindegy... ez az en velemenyem, es nem tudom mi a rendszer itt es mennyi kerdes jon stb...

szerintem annak aki rossz kerdest tesz fel es annak aki nem tesz fel kerdest eg
Dátum: 2009.11.27. 20:32:51
Csak egy kérdés....

Ha valaki baszik a kvízkérdésekre... és meg sem próbál feltenni kérdést... az jutalmul kap kb 800LE jutalmat...
Az aki próbál új kérdést feltenni, jutalmul kap egy rideg választ: Rossz kérdés, esetleg egy rövid mondatot még, hogy túl speciális tudást igényel a megválaszolása...

Nem érzitek furának?

Amúgy a mostani próbálkozásom az volt, hogy halál bekövezte után mennyi ideig küld még elektromos impulzusokat az agya...
oké ez lehet speciálisnak hanzik... na de nézzük a válaszokat: 7 hét, 7perc, 37 óra, semennyi... ebből azét mert a béna is kikövetkezteti... persze a 7 perc lehet megtévesztő...

na midnegy... csak ismét szereztek nekem egy két kellemes percet.. csak tudnám mi a faszér próbáltam már megint kérdést feltenni...

szép estét
Dátum: 2009.07.12. 12:46:52
Ha 3 gép 3 nap alatt 3 csavar vagy mit gyárt ,akkor 1 gép 1 nap alatt hányat gyárt?
valami ilyesmi volt a kérdés, és a válasz a kérdező szerint 1 volt,

pedig 3 gép 1 nap alatt gyárana 1-et,
és én hiába jelöltem be a 0,33at...
igen, ha így tennéd fel a kérdést, hogy szerepel e a tengeralattjáró feltalálói között Leonardo da Vinci, én igennel válaszolnék, mert bizony megrjazolta...

na de látom, hogy már megint én vagyok a hülye amiért az internet legmegbízhatóbbnak mondható forrására mertem hivatkozni...

Na midnegy, szép napot
érdekelne, hogy változott -e a véleményed...
megint a kérdésemmel jönnék: feltalálói KÖZÖTT nincs magyar...
és a feltaláló akkor is feltaláló marad, ha nem szabadalmaztat...
és teljesen jogosnak ítélném én is a rossz értékelést, ha azt várnám helyes válasznak, hogy egyedül Jánosi Marcell találta fel a kis-floppy-t...
közben rájöttem miért tud bosszantó lenni ez a kvíz értékelés... mert alapból azt feltételezik a kérdést íróról, hogy szar kérdést írt, és a kérdést elbíráló, ha valamit nem tud, vagy rosszul tud, vagy nem olvasta el figyelmesen a kérdést, esetleg talál egy félrevezető cikket is hozzá, akkor máris adja a rossz értékelést...
és az index mindig az?
pedig még rímelt is, szerintem jó kérdés volt, próbálkozz tovább!
bizonyára elkerülte figyelmed a wikipédia linkem...

http://hu.wikipedia.org/wiki/Hajl%C3%A9konylemez
A 3,5"-os méretű floppy koncepcióját Jánosi Marcell[1] dolgozta ki a Budapesti Rádiótechnikai Gyárban[2] 1973-ban
és direkt a kérdésem is "feltalálói között nincs magyar ember" volt...

akkor én is módosítok... a feltaláló nem mindig egyezik a szabadalommal bíróval... és mivel a 3,5" floppy létezett, ezért a feltaláló között a koncepcióját kidolgózó Marcell is ott figyel a sorban, vagyis van benne magyar kéz...
Sziasztok,

Melyik találmány feltalálói között nincs magyar ember?

3,5" kis-floppy
Nukleáris láncreakció
USB kulcs (*)
Hangosfilm

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Nézzük, 3,5 kis-floppy - Jánosi Marcell
Nukleáris láncreakció - Szilárd Leó
Hangosfilm - Mihály Dénes
USB kulcs - Dov Moran

Na de találtam egy ilyen wiki oldalt is: http://hu.wikipedia.org/wiki/Magyar_tal%C3%A1lm%C3%A1nyok_list%C3%A1ja
Na meg itt egy másik az USB kapcsán: http://techline.hu/it_vilag/20090623_10_hires_feltalalo_it.aspx

Azért ennél a rossz kérdés kicsit túl erős büntetés volt, nem? Vagy csak én látom úgy, hogy ennek bizony minden tekintetben jó kérdésnek kellett volna lennie?
átlagosan mennyi idő alatt? vagy a rekord tartó eszkimó? vagy a legbénább eszkimó?
oké, de a másikat? a pofonosat?
no nézzük... (bár eléggé köztudott a tény) átfogalmazva?

Hol engedélyezett a marihuana?
Amszerdam
Budapest
New York
Párizs

Na de nézzünk akkor más témát:

"Akkora pofont adok, hogy a ... adja a másikat"
pék
fal
postás
tükör

ez esetleg?
és valami indoklást esetleg kaphatnék?
Sziasztok,

Ez vajon elfogadható kérdése lenne?

Melyik drog engedélyezett Amszterdamban?
LSD
heroin
marihuana (*)
kokain

Üdv,
Gyula
Miert ez az idegebeteg válasz, de most komolyan?

Számos internetes játék van, amik egyéb módon biztosítanak plusszt a támogatóknak...
Hogy ne menjünk messzire, www.hattrick.org, több éven át voltam támogató, mégsem ér semmi negatív hatás a hattrick világban, ha egy egy évet kihagynék, mert mondjuk épp nem engedhetem meg magamnak... ha támogató vagyok egyéb kényelmi funkciók válnak aktívvá, de nem lesz tőle több pontot, pénzed, életed, tárgyad... és nagyszerűen működik a dolog...
Illetve a reklámok is elvileg fedezhetik a költségeket....
na de ezen most nem fogok vitatkozni, nekem nem tetszik, még itt vagyok... pont...
én sem kritizállak azért, mert fizetsz, Te se hasonlítgasd a lopáshoz azt, ha én nem fizetek... eleve nem muszáj fizetni...
nem törtem be ide, nem csaltam, hogy itt lehessek regisztrált, szóval ne rágalmazz!
Kicsit gondolkodjunk már.... ezt én is kérném!
lehet, hogy egész jó lehetsz fizetés nélkül, de egy párhuzamos világban, ha még fizetnél is tuti sokkal erősebb lennél...
persze a szerencse néha nagyon nem áll az ember mellé, ez valóban lehet többet nyom a latba, mint a fizetés...

majd 77 kérdés múlva felteszem a megfelelő topicba a kérdésem, és ha ott kibeszéltük, és mégis elutasítják, majd akkor mondok le a kérdés jogáról...
Dátum: 2009.06.26. 11:09:54
Mire jó az olló?
számolásra alkalmas eszköz
semmire
az olvasást segíti elő
vágni lehet vele

ez most komoly?

Mikor indult el a youtube.com?
2007
2000
1997
2005

no komment..


Mit jelent a következő latin szállóige? De gustibus non est disputandum.
Az ízlésről nem lehet vitatkozni.
Élj a mának!
Ha békét akarsz, készülj a háborúra.
Akarva, nem akarva.

ha legalább valami ismertebbet kérdezett volna, mondjuk a kocka el van vetve, vagy hasonlót... Bár az tény, hogy stílusos a feltevő

Ki szerezte a Bohémélet című opera zenéjét?
Ruggiero Leoncavallo
Pietro Mascagni
Giacomo Puccini
Giuseppe Verdi

ezek és az ehhez hasonlót nem speciálisak?

jajj sajnos ennél előbb nyomtam a válaszra, mint a kimásolásra...
Valami olyasmi volt, hogy melyik szó kétértelmű, és a kérdező szerint nem helyes válaszok között volt a "fej", ami szerinte nem kétértelmű (fej tehenet, emberi fej)

na mára befejeztem...
ó nem is lehet kikapcsolni a kvízt, csak a kérdezés-t...
Oldal: 123