Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - NukuAggro

Oldal: 1
Dátum: 2010.02.19. 18:55:44
Idézet: NukuAggro - 2010.02.17. 06:14:23
Nemrégiben visszatértem egy kisebb szövetségbe, ahol anno a játékot kezdtem, s mivel én már magasabb szinten voltam, de a szövetségi epikusok még álltak, hát elkezdtem leütögetni őket. Az alábbi dolgot vettem észre:


A licitet a denevér szimbólum tárgyra nyerte: **** (200 kincsponttal). Ma, 01:17 ---- A tárgy SEHOL!
A licitet a Gyógyító Amulett tárgyra nyerte: **** (5 kincsponttal). Feb 13. 21:44 ---- A tárgy SEHOL!


Probléma megoldódott hála az adminoknak.
Dátum: 2010.02.17. 06:14:23
Nemrégiben visszatértem egy kisebb szövetségbe, ahol anno a játékot kezdtem, s mivel én már magasabb szinten voltam, de a szövetségi epikusok még álltak, hát elkezdtem leütögetni őket. Az alábbi dolgot vettem észre:


A licitet a denevér szimbólum tárgyra nyerte: **** (200 kincsponttal). Ma, 01:17 ---- A tárgy SEHOL!
A licitet a Gyógyító Amulett tárgyra nyerte: **** (5 kincsponttal). Feb 13. 21:44 ---- A tárgy SEHOL!
Dátum: 2009.10.06. 17:38:51
Tanulás 34-es küldiseknek mondanám, hogy nem tudom, a bugot kijavították-e, de írtam egy levelet, s nekem megcsinálták az adminok.
Dátum: 2009.10.05. 08:45:58
Dettó, tanulásos küldi... írtam levelet, ha válaszolnak, ide bevágom!
Sziasztok!

Nem vagyok valami nagy fórumozó, de mostmár olyan szinten ideges vagyok a feltett kérdéseim el nem fogadásától, hogy csak na! Olyan kérdésekkel találkozom, amiket kapásból törölnék, s nagyon kedves a sok történelmi kérdés is, miszerint "mi ragadt Archimédesz talpára a 12. születésnapján?", de ezek persze egyáltalán nem speciális érdeklődési kört szolgálnak... Helyette folyamatosan kapok én olyan kérdésre rossz értékelést, miszerint:

"Mennyi Lélekenergiába kerűl a Béke Csarnokának első szintjének építése?

5.000*
20.000
3.000
15.000"

Vagy éppen:

"Kinek a nevéhez fűződik a "zápor tanítása"?

Jamamoto Cunemoto : Hagakure - A szamurályok kódexe*
Jules Verne : A rejtelmes sziget
Sun Tzu : A háború művészete
Robert Merle: Mesterségem a halál"

Utóbbi tudom, hogy nem éppen érdekes a néprétegek felé -amúgy google a "zápor tanítása" kifejezésre az első helyen dobja a választ", de Istenem, ha egyszer találkozom 12442131,53412*N kérdéssel Narutoról illetve Forma-1-es kérdéssel, miért nem fogadják el ezt? - 10 ismerősömből 2 tudná a választ jó esetben. Ez nem szűk kör? - 15 kérdésből 5-öt fogadtak el. Szegény adminoknak már szerintem messze kivan az agyuk velem, annyiszor váltottam már Miklóssal és másokkal levelet... Nem őket szidom, s nem is firtatom a döntés helyességét, de lássuk be, hogy ez a rendszer, miszerint egyetlen ember eldönti, jó-e a kérdés, nem jó. Amondó vagyok, jó lenne egy olyan rendszer, hogy manuálisan be lehetne lépni egy kérdés adatbázisba, s eldönteni, jó kérdés-e vagy sem, mint itt a fórumon a pontrendszer. A legtöbb hozzászólásomat pozitívan értékelték, hát miért nem lehet ezt a kérdésekkel is megtenni? Olyan gyorsan kerűlnek kukába valóban érdekes és jó kérdések, mint a pinty. Egyik jó barátom 8 kérdését olvasta fel nekem, amik egytől-egyig teljesen jók voltak. (Igen, még külalakra, helyesírásra is) Aztán mi lett velük? "Rossz kérdés" Köszönöm. Elege is lett. A párom mellettem is szenved ettől. Ahelyett, hogy a játék ezen része igazán érdekes lenne, inkább egy kínvalláshoz hasonlít már. Nem is beszélek az elvesztett LE-ről. Nem mintha aggódnom kellene emiatt, hiszen csak aprópénz, de mégis! Sok kicsi sokra megy!

Bocsánat, ha offolásnak minősül a hozzászólásom vagy valakinek a kis lelkivilágát sértette, de lássuk be, ez már egy kicsit sok (pláne, h nem véletlen vagyok prémium tag, s a pénzemért, amivel támogatom az oldalt, csak egyetlen elvárásom van, s az a korrektség másokkal szemben.)
Dátum: 2009.05.26. 06:17:37
Idézet: Hoher11 - 2009.05.25. 15:24:42
... Azzal, hogy ablakos-kattingatóssá tette a számítógép használatát, megnyitotta az utat a tömeges számgépfelhasználás előtt...
jAzz


Ez kisebb hiba csak. Elismerem a hozzászólásod, de Gates-ék a sima Windows-al nem alkottak újat, hanem relatíve olcsón (olcsóbban, mint az Apple) adtak nekünk grafikus felületet. "Bohócruhát a DOS-nak!". A Windows akkoriban nem nagyon volt más, mint a Mac OS-e lemásolva, mégcsak nem is volt OPSys.
A Xerox adta nekünk az egeret, s az Apple adta az OP rendszert végül. Az érdem inkább Steve Jobs megszállotságának tudható be. (Éljen az egygombos egér! Hihi)
Dátum: 2009.05.25. 13:16:32
Idézet: S0laris - 2009.05.25. 10:40:10
nem értem az egyik előző hozzászóló-t amikor azt írta hogy lassabb a linux ha játékról van szó. emulátorral, xfce alatt a linux magasan veri a windows-omat a legtöbb játék esetében, hameg linux alatt is installálható játékokkal próbálok játszani (UT sorozat, Quake sorozat), ott a teljesítménykülönbség óriási, a linux javára.


Személyes tapasztalat, igaz, egy éves. Tavaly valamikor március-április magasságában erőszakoltuk rá egy laptopra a Hardy Heron (8.06 Ubi) mellé (Compizos bemutatót tartottunk) WINE-on a WoW-ot.
Windows Vista prezentált 60fps-t (60HZ kijelző)
Ubuntu produkált 42fps-t (24-et Cube effect mellett)

Ebből a kiindulópont. De tény ami tény... Attól függ, milyen játékról beszélünk.
A Quake-et ne nagyon vegyük szemléltető alá, legalábbis ne a 3-at, mert ahhoz nem kellett vidkártya(mindent a prockóval számoltatott ki). A procit ette, s pont ez a Linux szépsége, hogy nem hülyéskedik virtuális memóval meg ilyen butaságokkal.

Ám legyen neked igazad! Remélem, minden játék egyre jobban, s gyorsabban fog futni Linux alatt, s lassan megdől a Microsoft rém- egyeduralma.
Dátum: 2009.05.25. 09:10:36
Viorica!

Már ne haragudj meg, de az a nőstény, ki a Linuxát úgy be tudta lőni, hogy nagyobb FPS-t produkált, mint WinDÓZ alatt a WoW, nos, az eleve megérdemli a fejhajtás!
De viccet félretéve, ne nevezd magadat technikai analfabétának, hisz teljesen jó, amit produkáltál. Direct X-et telepítettél Linuxra (WoW miatt kell), s mellette simán futtatod! Ez tényleg valami. A PhotoShoppot meg meg tudod oldani...
WMWare-t feltenni, s akkor a Linux alól simán futtathatsz egy Windowst is. Erre egy hackelt XP tökéletes. Ebből annyi van a neten, mint a szemét. Minnél kisebb, annál jobb. WMWare felbootol Windowsra Linux alól aprócska ablakocskában, s már erőszakolhatod is a PhotoShop CS992722.122311-et.

Remélem, tudott ez segíteni!
Sok sikert!
Idézet: Eliteninja - 2009.05.18. 13:46:45
Miért mindenki a Tier cuccokat sorolja? PVP rulez! Bg-ből sokkal hamarabb megvan a cucc ami a pvp-re kell és sokkal élvezetesebb is, mint a fos insta!:P valamint LK-ban nagyon elrontották a pvp-t, de a cuccok között tényleg nagy szakadék van.

Ez egy szubjektív vélemény. A PvP felszerelés endraidre nem jó, ahogy a raid felszerelés sem jó PvP-re. Pont ezért és a farmolásért hozták létre most a dual talentet. Hogy a PvP-t élvezed, az a te dolgod. Én nem egy embert tudok mondani, aki azzal tölti ki az idejét, hogy PvP-zik, miközben súlyosan raid ember.
Az iménti delikvens előtt felszólalókat viszont megértem. A játékban még mindig érdekesek a történések, de egyben a WoWban az öcsipontokon kívül kihívás nem sok van. A WoW jó játék, de sajna egyre több vele a probléma. Nevetségesnek tartom, hogy 6 hónapot kellett Ulduarra várni (ami monjuk nem volt rossz), de annyival nem nőtt a content, hogy a következő raidinstát megvárja az igazi mag. Nagyon sokan elpártolnak a játéktól, de még mindig sokan vannak, ki beszállnak, s játszani kezdenek, illetve akik visszatérő játékosok.
Hogy pedig PvE vagy PvP? Ez megoszlik. A legjobb választás mindig az arany középút.
Dátum: 2009.05.14. 11:23:47
Sziasztok!

Elolvastam a blogot, de a hozzászólásokhoz most egyszerűen nincs erőm, emiatt lehet, újat nem írok, de lássunk pár tényállást...

Ami nekem nagyon szemetszúrt kérdés az az volt, hogy miért nem használ mindenki Linuxot? Nos, Linux disztribúció száma kb annyi, mint az Oroszok összlétszáma. Rengeteg van, s választani... Nos, nem könnyű. Otthoni használatra lámáknak Uhu, ügyesebbeknek Ubuntu, profiknak Debian, rendszergazdáknak Red Hat... Stb. Mindegyik más lenne vagy nagyjából ugyanaz? A kernel stimt. Faxa, odacsap. Gyors, stabil, biztonságos. Windows alá 2.000.000 vírus (megközelítőleg), Linux alá 200 alatt van, s az is csak akkor mászik fel, ha TE engedélyezed. Ügyes. Azonban a Windows mikrokernele a Linux számára még nem fix. Látom, ahogy fejlődik az Ubuntu a full használt OpenGL-es asztalával, de a Windows IGAZI előnye az OpenGL-el szemben még mindig a DirectX. Oh, ilyenkor jönnek az okos gondolatok, miszerint "ugyan már! Linuxra is fel lehet tenni". Ez igaz. Wine alól gyönyörűen megy a World Of Warcraft akár multiboxolással is laptopon Cube effect mellett. A látvány magáért beszél. Ezzel ütött anno a Beryl (ma már Compiz). Mégis, ennek ára van. Linux alatt a Windowsos programok 10-20fps-t buknak. Ez sajna a mai árak mellett (nagyobb hardverigény) nem kifizetődő.
Anno a Doom megjelenése óta (amikor is John Carmack rá tudta venni Bill Gates-t, h a Doomot reklámozza egy sörétes puskával a kezében - eltusolt ügy, de leásva megtalálható), Bill barátunk segítségére volt Carmack a DirectX és az OpenGL technológia miatt. A cél elvileg az optimalizáció volt. Akkoriban. Ennek immáron mennyi is? 16 éve? A DirectX kifejlődött, az OpenGL elnyomottá vált, hisz elavultnak minősített technológia (mint a RISK), de furcsamód, iszonyat gyors a mai napig. (RISK-ről annyit, hogy elvileg ki akarják tenni a szűrét, de vajon a világ talán legjobb szervereit gyártó Silicon Graphics miért még mindig ezt használja?)
A Vistát már elvileg az új tárolórendszerével kellett volna a Microsoftnak szállítani, de ez elmaradt, s eddig úgy tűnik, a Windows 7-ben sem lesz benne. Majd valamelyik patch-el. Aha... Ezért fogom újraformázni a partíciómat, s újratelepíteni az egészet? Egy fenét.
Az a nagy tényállás, hogy hiába dolgozik jobban a Linux, mint a Windows, a Linux kódrendszerét nem szeretik a hardvergyártók. Mintha lenne egy jó kis megegyezés a Microsoft és a hardveresek között, hogy igenis legyen gépigény, hisz ebből van a bevétel! A folyamatos upgrade-ből. Az asztali gépemben egy 5200+ AMD ketyeg (2 mag OFC), ami annyit tesz, hogy barátok közt is 5.200.000.000 művelet másodpercenként (nem lebegőpontos). Ehhez képest uraim és tisztelt hölgyeim, azt kell mondjam, arányában a régi 120MHz-es 5x86-os Cyrix-em jobban ketyegett, mint a mostani erőművem, 8600GTS ide vagy oda. Ez azomban már más téma.

Remélem, nem kalandoztam el túlságosan. Köszönöm a figyelmet.
ZsiNor
Dátum: 2009.05.12. 10:10:39
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: piskótalap

Hozzávalók:
225dkg sózatlan olvasztott vaj
400gramm pörkölt,darált mandula
1 1/2 teákanál fahéj
1/2 bögre kristálycukor
700gramm réteslap

A rétesalap szerepelt a válaszok között, mégsem ítélték helyesnek a választ. Rossz kérdés.
Dátum: 2009.05.11. 18:23:46
Örökös verseny folyik a programozók és az Univerzum között: a programozók igyekeznek minél nagyobb, jobb és idióta-biztos programokat létrehozni, az Univerzum pedig igyekszik minél nagyobb és jobb idiótákat produkálni.
Egyelőre az Univerzum van nyerésben.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

Műszaki Egyetem házi feladat:
Házi feladat: Tervezz idogépet!
Beadási határidő: Tegnapelőtt

Egy gólya visz a csőrében egy öreg embert. Egyszer az öreg ember megszólal:
- Gólya, ismerd be hogy eltévedtél.

II. János Pál pápa körutazást tervez Rómában. Beül a limuzinba, felveszi a mikrofont és előreszól a sofőrnek:
- Indulhatunk, fiam.
- De hát szentatyám, rendőrök, kíséret nem lesz? Ez így nagyon veszélyes!
- Nem kell fiam, induljunk!
Mennek, mennek vagy harminccal, a pápa megunja a harmadik kilométer után. Felveszi a mikrofont.
- Fiam, lépjen oda egy kicsit, mert feltűnést keltünk és fel is tartjuk a forgalmat.
- Igenis szentatyám!
Mennek vagy harmincöttel két kilométert, a pápa előreszól:
- Fiam, a következő lehetőségnél álljon meg, megmutatom hogyan kellene haladni!
Helyet cserélnek, a pápa nem szórakozik, százhatvannal söpör Róma belvárosában, mikor is két rendőr leállítja a limuzint. Egyik yard odaszól a másiknak:
- Büntetsd meg nagyon!
Odamegy a zsaru az autóhoz, majd remegő lábakkal tér vissza a társához.
- Mi van, miért nem büntetted meg?!!
- Nem mertem, öregem!
- Miért, ki ül benne? Valami színész?
- Nagyobb öregem, nagyobb!!
- Valami politikus?
- Nagyobb, nagyobb!!
- Valami maffiavezér?
- Nem tudom, ki ül benn öregem, de a pápa a sofőrje!

A Doom III a Szörny Rt. korhatáros változata.

Vidéki diszkó:
Lány odamegy a jóképű fiúhoz.
- Szia! Zsuzsa vagyok!
- Én Gábor.
- Neked van autód?
- Van
- És milyen színű?
- Kék.
- Hány ajtós?
- 2
- Mennyi köbcenti?
- 6000
- Aztaaa. És mien márka?
- IFA
Oldal: 1