Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Shredo

Oldal: 1
Dátum: 2010.06.15. 16:36:58
Douglas Adams Galaxis útikalauz stopposoknak című könyvében mi a válasz Az Élet, A Világmindenség Meg Minden nagy kérdésére?

42*
Csak
Az Ember
Nincs végső válasz

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


nem tudom hogy lehettem volna egyértelműbb. vagy talán a 42 nem is 42?
Dátum: 2009.09.13. 15:30:46
de
Dátum: 2009.09.02. 19:17:12
Hali!

Nem tudom, hogy változtattatok-e valamit a spektrális manipuláció szakértelmen, de mintha nem működne. Példa:

Füstöt látsz a távolban, arra veszed az irányt. Közelebbről látod, egy felégetett erdő - nemrégiben szörnyű csata dúlt itt. A romok közt egy óriási goblin védőmágus kutat. Kihívást intézel felé. Vad dühvel vetitek magatokat a csatába. Csak néhány percig tart, és máris árad beléd ellenfeled lélekenergiája (+1019). +17 TP A szerzett lélekenergiából 92 a helyes válaszért kapott LE.

92 LE jön a helyes válaszból és ezt régebben úgy emlékszem az alap LE-ból számolta, tehát alap 927. Van mellé 15 pontnyi szakértelem és 10 pontnyi tudatturbó, az +25%, vagyis 231 további LE. Persze lehet csak én emlékszem rosszul, de mikor elkezdtem fejleszteni spektrális manipulációt, akkor az általa kiírt helyes válaszért járó LE kivonása után több maradt meg, mint amiből ténylegesen 10% lett volna a helyes válaszért járó LE... mármint értitek, nem?

(valahogy így: lény ad x LE-t, szövegben kapsz x*(1+(10+skill+turbo)/100) LE-t, amiből x/10 a helyes válaszért járó)
Dátum: 2009.09.02. 08:44:21
A napos kérdést érdekesnek tartom, mert kérdésfeltevésnél viszonylag sokszor dobja vissza a gép, hogy már szerepel a kérdés. Első elfogadott kérdésem pedig: Milyen reakció játszódik le a csillagok belsejében? 51.19% Töröltek, vagy dupla?
Dátum: 2009.09.01. 18:59:41

Melyik Magyarország legrégebbi egyeteme?

Pécsi Tudományos Egyetem (PTE)
Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE)
Szegedi Tudományegyetem (SzTE)
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME)


A kérdést most tettem fel, egyből el is fogadták, csak elírtam. A helyes válasz "Pécsi Tudományegyetem", kérném javítani... bocsi, fáradt vagyok
Dátum: 2009.08.05. 20:28:49
Mi a közös az alábbi kvíz kérdésekben?


A Tanú című filmből: -Pelikán, az élet nem ... Mi a helyes befejezés?

habostorta.
igazságos.
korrekt.
gyerekjáték.

Hogy hívják az Üvegtigrisben Lali unokatsóját?

Sanyi
Róka
Gaben
Csoki

A Harry Potter című filmben, melyik az a varázsige, mellyel el lehet űzni a Dementorokat?

Exitus Patronus
Expecto Patronum
Kamehameha
Lumos

Az Űrgárdista c. könyvben melyik káptalanházba tartozott Lexandro D'Arquebus?

Űrfarkasok
Ultragárda
Császári Öklök
Vérangyalok



Mindegyik az "általános műveltség" részét képezi
Mindegyik törlendő, mert túl egyszerű, nincs bennük kihívás
Mindegyik helyes
Mindegyik törlendő, csak egy bizonyos réteg tudhatja a választ és egyébként is hogy kaphattak ezek "jó kérdés" értékelést?

Ja és volt egy hibás Ozzy Osbourne-os kérdés is, valami olyasmi, hogy milyen származású. Mivel Birmingham-i születésű nehezen lehet amerikai, mint azt a kérdés feltevője gondolja. Törlendő.
Dátum: 2009.07.29. 18:02:24
Magyarországon ma (2009) ki a miniszterelnök?

Gyurcsány Ferenc
Orbán Viktor
Dávid Ibolya
Kóka János


Nem nyert
Dátum: 2009.07.09. 20:20:35
Hány támadás utána kapsz minuszt magadra?

1
4
3*
2

1. Tanulj meg fogalmazni!
2. Ha a kérdés arra vonatkozik, hogy hány portyázás után fárad el a végzetúr, akkor a válasz 2 és nem 3...

Törlendő
Dátum: 2009.07.08. 19:08:31
Melyik évben jött ki a P4-es processzor?
2000
2003
2005
2007

Valami ilyesmi kérdés, nem másoltam, mert nem tűnt rossznak...

"The Pentium 4 brand refers to Intel's line of single-core mainstream desktop and laptop central processing units (CPUs) introduced on November 20, 2000[1]"

2000-et meg is jelöltem, szerinte viszont 2003
Azért nem mindegy, hogy egy kérdés "már szerepelt", vagy szimplán rossz értékelést kap. A már szerepeltnél feltehetek újat, a rossznál bukom, pedig a kérdés jó. Sajnos csak nagyon óvatosan merek kérdezni (szerintem ez egy egyértelmű kérdés volt), mert nehéz átcsúszni a rostán, néha nem is értem, hogy egy-egy olyan kérdés, amihez percekig kell googlezni és köze nincs az általános műveltséghez hogyan került be. Mindegy, újabb 400-500 LE mínusz kérdésből...
Sziasztok!

Valaki megmondaná, hogy itt mi volt a gond?

Melyik egy internetes szabad enciklopédia?

Wikipedia
Google
Yahoo
Altavista


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.
Hali! Kissé idegesítő, hogy az embert egy rakás LE-től fosztják meg kérdések visszautasításával. Legutóbbinál tényleg nem tudom mi lehetett a gond:

Melyik szemére vakult meg Kölcsey Ferenc egy gyermekkori betegség következtében?

Jobb
Bal
Mindkettő
Egyik sem


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Ezen mi nem egyértelmű? Miután biztosra megyek, nem bízom pusztán a középiskolai emlékekre a dolgot még ellenőriztem is a kérdést Wikipédián: "Jobb szeme világát gyermekkori himlő következtében elveszítette. "

Utólag: közben találtam forrásokat, amik szerint bal szemére vakult meg, de én is jobbra emlékeztem
Oldal: 1