Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ywgarrd

Na ez a vicc. Bizonyára szabályos játékról van szó...

Frenky - 2. szintű végzetúr
Frenky
Rubin Horda
Eredmények és tettek
Győzelem: Vereség:
Smaragd horda ellen 39 2
Zafír horda ellen 35 3
Gyémánt horda ellen 1 0
Összesen: 75 5
Legtöbb okozott sebzés: 38
Tulajdonságösszeg: 160
Szakértelemösszeg: 0
Teljesített küldetés: 0
Összes építés: 0
Zsákmányolt lélekenergia: 16.241
Elvesztett lélekenergia: 645
Helyes kvíz-válaszok: 33
Jelenleg láthatatlan.
Üzenet írása
Viselt tárgyak
Fegyver
buzogány

Meg ez...

Irgalmatlan - 2. szintű végzetúr
Irgalmatlan
Rubin Horda
Eredmények és tettek
Győzelem: Vereség:
Smaragd horda ellen 49 14
Zafír horda ellen 38 2
Gyémánt horda ellen 7 5
Összesen: 94 21
Legtöbb okozott sebzés: 38
Tulajdonságösszeg: 170
Szakértelemösszeg: 0
Teljesített küldetés: 2
Összes építés: 0
Zsákmányolt lélekenergia: 31.511
Elvesztett lélekenergia: 6.622
Helyes kvíz-válaszok: 72
Jelenleg láthatatlan.
Üzenet írása
Viselt tárgyak
Fegyver
buzogány
500 LE-s rabláshoz nem kell 5000 LE-t birtokolni, csak a prérmium gyémántoknak. Egy nem prémium tag smaragdnak, rubinnak vagy zafírnak elég a 2000 is, hogy 500-at elveszítsen belőle. De talán az ötezret is össze lehet hozni láthatatlanul vadászva helyes kvízválaszokkal a szint végére. Talán...
Dátum: 2009.06.22. 11:57:39
Ha 15% alól éppen kibújsz, akkor nem hiszem, hogy olyan rengeteget sebeznél az epikusba. Ha pedig a szövetség nem fogadja el, hogy háborúban az epikus lényen vereti le magát valaki, hogy ne rajta hozzanak pontot, és ezáltal kincspontot nyer, amit sajnálnak tőle, akkor az már magáért beszél, ahhoz nincs mit hozzáfűzni...

*Ráadásul a fegyver-cserével te magad szabod meg, hogy mikor jössz ki 15% alól, a varázslatot pedig előtte is le tudod cserélni, tehát egy plusz kattintásba sem kerül az átöltözés háborús szempontból. Ha a fegyvered nem ad egészséget, akkor +1 klikk....
Dátum: 2009.06.22. 10:23:57
A megoldás a buzogány+vakító fény, állat kikapcsol... De a szövetségen belüli kommunikáció nem csak ennek a módszernek az alkalmazását segítheti elő, hanem meg is beszélhetitek, hogy akkor most mik a licitálás szabályai, ki, hogyan, mikor és melyik tárgyat kapja meg, stb. Amit írtál, mind olyan probléma, amire a játék több megoldást is kínál. Ne legyetek ennyire lusták, éljetek velük.
Dátum: 2009.06.21. 20:45:29
De jelentősen kevesebb LE, mint amennyit normális játékkal szerezhettél volna.
28-as kreatívval 466 LE-t és 2 TP-t smaragdként.

*Lan, a mostani szűkös időkben nincs okom panaszra, de az igazat megvallva többre számítottam.
Dátum: 2009.06.21. 20:35:01
Amolyan Blizzardosan: Soon...
Dátum: 2009.06.21. 17:45:34
...Amennyire kémgömb alapján elnézem, Sharpát ki lehetne azért onnan ütni. De szinte bárkit, mert aki bent áll, nem gyógyulna.
Imádom az ilyen karaktereket, akik ennyire nem tudják mit kell csinálni a játékban, hogyan kell fejlődni. Szegények, nem is értem, hogy volt bőr a képemen megtámadni egy ilyen gyámoltalant...

Born to kill you - 4. szintű végzetúr
Ugrás a karakterlapjára
Eredmények és tettek
Győzelem: Vereség:
Rubin horda ellen 2 5
Zafír horda ellen 1 0
Összesen: 3 5
Legtöbb okozott sebzés: 22
Tulajdonságösszeg: 142
Szakértelemösszeg: 0
Teljesített küldetés: 0
Összes építés: 0
Zsákmányolt lélekenergia: 223
Elvesztett lélekenergia: 2.703
Helyes kvíz-válaszok: 46
Viselt tárgyak
Fegyver
buzogány
Dátum: 2009.06.21. 13:33:52
Akár több ilyen torony is lehetne, melyek külön-külön kerülnének kiértékelésre, és észszerűen kategorizálva lennének a mezőny fejlettsége szerint. Pl. maximum 10, max 30., max 50. és 50 szint felett elérhető. Illetve a védő hagyhassa el tornyot önszántából is x idő után, a fontos erőforrások túlcsordulását megelőzendő. Ha ez utóbbi benne volt, csak én siklottam át felette, akkor elnézést kérek.

*A legfontosabbat majdnem kihagytam. Nagyszerű ötlet, ne hagyjuk veszni.
Dátum: 2009.06.21. 13:24:11
Könnyen lehet, ezt ott fent már biztosan jobban látjátok. Én a saját verziómat írtam, hogyan csinálnám/csináltam volna. Ha harcos lennék, feláldoznám az iq fejlesztését, mert a varázslatkör nagy valószínűséggel bukta lenne pont a túl sokirányú fejlesztés miatt. A védekezéssel nem törődni viszont nagy luxus, akármelyik utat nézem is.

Mivel majdnem mindenki azt mondja a varázslás most az élen táposabb a közelharcnál, bizonyára úgy is van. Arra akarok pusztán kilyukadni, hogy nem kell temetni a közelharcot sem, sőt...
Dátum: 2009.06.21. 11:14:55
Ma, 11:12-kor szövetségi fórumról portya menüre ugráskor V1-en.
Dátum: 2009.06.21. 11:06:32
Nagyjából ugyanazon a véleményen vagyunk, de nem véletlenül fogalmaztam óvatosan, hogy "kikiáltva", "titulálva"...
De ha már itt vagyunk...
Sikeres varázsó taktika: magas iq, taumaturgia, védelem és kritikus varázslás.
Közelharc: magas támadás, erő, védelem és kritikus ütés
Dátum: 2009.06.20. 22:26:47
Igazából közel fél évig a smaragd horda és a varázslás egyenlő volt a nullával a közelharccal szemben, néhány szélsőséges esettől eltekintve. Most a varázslás és ezáltal a smaragd horda ki van kiáltva a legbrutálisabbnak. Fordult a kocka, ennyi. Ne higgye senki, hogy ez örökké így is marad. Valamiért alacsonyabb szinteken nem sokan foglalkoztak annyira az iq és a taumaturgia fejlesztésével, mint újabban. Vajon miért... Változott a helyzet, ezzel kapcsolatban kifejtettem már korábban a véleményem...

Tök mindegy milyen úton brutalizálódnak a sebzések az egekig, megoldás még a probléma gyökereire sem született. Ezek pedig: magas szinten nincs LE benne (itt merül fel pluszba a gyémánt horda is, de az más tészta..), x szintről magasabbról történő tönkreverés, és hogy KH-t nem számítva (ami ideiglenes ugyebár) nagyon felül nincs kit ütni.

Sok javaslat, ötlet, vélemény elhangzott ezekkel kapcsolatban, és azóta semmi nem történt gyakorlatilag, ami ezeket megváltoztatta volna. Ez pedig nem az elszállt (most éppen) varázslatsebzések miatt van...
Dátum: 2009.06.20. 19:11:02
Kukacoskodhatsz nyugodtan, de túl sok értelme nincs. Tárgyakkal együtt bőven megvan a 200-as támadás, az erőt pedig lehet felvinni ugyanúgy, mint más a taumaturgiát.
De ha ennyire bántja a szemed a 2 db 200 feletti tulajdonság említése, akkor utólag módosítom: 180-as támadásra és 210-es erőre. Remélem így megfelel.
Mellesleg ez csak annyira légből kapott, mint a 200-as taumaturgia.

Szerintem pedig jobban tisztában vagyok a játék menetével, mint ahogy azt gondolod. Én 49. szinten is ütöttem 4000 körül, megnyugtatlak. Bár az tény, hogy igen ritka volt. És ez a mértékű sebzés annyira légből kapott és ritka, mint amennyire jellemző a 2000 feletti varázslatsebzés ugyanezen a szinten.

De mielőtt balga módon belekötsz valamibe, előbb értelmezz és tájékozódj, mert igen csak sikerült kiforgatnod a hozzászólásomat.
Dátum: 2009.06.20. 16:34:58
Értem, de mindennek mi köze ehhez a hozzászólásomhoz. 6 szinttel magasabbról 10 szinttel jobb cuccokkal a nem varázslatra specializált karakterek is belevernének a földbe. De erről egy egy másik alkalommal írtam már egyszer. Ha konkrét képet akarsz alkotni, akkor egy szintén 48. szintű karakterrel vesd össze magad, aki varázslásra állt rá. Képzeld el magad 6 szinttel magasabban, amikor 200 felett lesz a támadásod és az erőd is, hogy mit fogsz művelni egy akkor 48. szintű "varázslóval". A 250-nél biztos nagyobbat varázsolna majd beléd, de te is belevernél legalább 4000-et, de inkább 5000 felett.

Azt pedig ismét csak hangoztatni tudom, hogy nem lehet 9 hónapon keresztül ugyanazzal a taktikával ugyanúgy érvényesülni. 35-40 szintig a varázslás szinte sehol sem volt a közelharccal szemben, most ez megfordult. Nyilván nem lesz így örökké. Válts (átmenetileg akár) taktikát, vagy élj túl.



Ezt nem konkrétan neked címzem, de ide tartozik... El kell fogadni, hogy ez nem egy szerepjáték, a végzetúrban annyi az RPG körül-belül, amennyit bepötyögsz a bemutatkozásodra, vagy egy üzenetben.
Dátum: 2009.06.20. 10:41:17
Még készül a fórum teljes tartalmának a fordítása. Majd utána.
Dátum: 2009.06.19. 21:53:58
Persze a lista nem teljes, amit alább írtam. Kimaradtak sokan belőle, de csak szemléltetésnek hoztam fel azt a pár nevet is. A teljes listát rád bízom.
Dátum: 2009.06.19. 21:38:44
Azért nem teljesen igaz ez, amit írtál. Egy gyengébb karakter valóban részt vesz a "sorsoláson", ahogy nevezed, de neki az esélye elenyésző egy a szintjén üstökös karakterhez képest. Nephila és Crimson szintjén például igen elenyésző az esélye, hogy más nyerjen. De nem véletlenül van bajnoki medálja akár több is Sharpának, Barrique-nak és Galmuszknak sem. Viszont azt figyelembe kell venni, hogy nem mindig a papírforma érvényesül. Egy példát felhozva a Zalaegerszeg is megverte fociban A Manchester Unitedet, pedig erre nem sok esély volt....
AZ általad említett 40 TÖ és pár szintnyi tárgybeli különbség nem tesz téged verhetetlenné az ellenfeleddel szemben, bár esélyesebb vagy. Peched volt, kikaptál. Lépj túl rajta.
De a legfontosabb, hogy mindezt elfogadd, és bízz a sikeredben, hogy leszel te is bajnok a kategóriádban majd. Ha ez ennyire fontos számodra, akkor azon igyekezz, hogy ezért minél többet megtegyél. Sok sikert kívánok ehhez!
Dátum: 2009.06.19. 21:28:38
Ha 56-ról csapnak le 50. szintre, ott nem a varázslat miatt győznek le. Ha nem iq-t és kritkusa varázslást fejlesztett volna taumaturgiával karöltve, akkor mást. 6 szinttel magasabbról már szinte mindenkit porrá vernek.